Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32501) Tamoo válasza Vasinger! (#32493) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

mind kicsi! 17" alatt véletlenül se nézz! én 178-180cm-el 19"-osat használok.
A polarx-nek meg milyen nyeregcsövet raknál túrán? félmétereset?

(#32502) Ariadne válasza fpeter07 (#32500) üzenetére


Ariadne
őstag

Ööö, ez 4X, vagyis "four cross" kiejtve, nagyon durva verseny...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#32503) FixY67 válasza fpeter07 (#32500) üzenetére


FixY67
senior tag

Ezekhez már valahol "kicsit" dilisnek kell lenni szerintem. :)
Van valami extrém sportokkal foglalkozó adó, ott láttam ma egy kis downhill száguldozást... hát nem mondom, hogy nem lettem rosszul a puszta látványtól. :)))

...

(#32504) #56474624


#56474624
törölt tag

Ma esti 40-es is megvolt. Most már jórészt tartom a 35-ös tempót, kezdek belejönni. :))

(#32505) Vasinger! válasza Tamoo (#32501) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én nem vagyok az a stílusú ember, akinek az ülepe az egekbe van biciklizéskor. Nagyjából a kormánnyal egyzintben van. Nekem ez így kényelmes még, feljebb már nem. És most a 17"-os Winnerről beszélek. Sajna, ha terepre, freeride-ra mennék, akkor a 19"-os váz már nagy lenne. :(

(#32506) Ariadne válasza Vasinger! (#32505) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem merek rákérdezni, mit értesz freeride alatt... Magyarországon ugyanis mondhatni nincs freeride pálya. Egy példa: ez az.
Önmagában terepezni, az sima montizás, túrázás. ;)

mod: Kerestem példát montis túrázásra Gázló tt :), bár ez is lightos, csak földutak vannak benne, nem vérbeli montis terep. Klasszikus montis terep pl. ez. De vannak, akik cross-szal is teljesítik. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#32507) ludsimon


ludsimon
veterán

Ha már a váz méretekről beszélünk, valakit megkérhetek, hogy írja össze nekem tól-ig, hogy milyen magas embernek, hány cm-es váz kell?
Köszi!

undefined

(#32508) Vasinger! válasza Ariadne (#32506) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor helyesbítek, mert a freeride alatt az angol szó szoros magyar jelentését vettem(szabad biciklizés), szóval azt, hogy kisebb terep és a városban cikázás, patkákon mindenen át össze vissza. És a magyar utak felérnek egy komolyabb tereppel is és ezt teljesen komolyan mondom. A sok kátyú, fekvőrendőr eléggé igénybe veszi a bicót.

[ Szerkesztve ]

(#32509) Tamoo válasza Vasinger! (#32508) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

ezt ne nevezzük freeride-nak... ez egy sima montinak is általános felhasználás. Én tudom mi az a terep (ez még csak nem nagyképű :D), és MO-on még egy merev is tökéletesen megteszi...

ludsimon: [link] vki már megtette

[ Szerkesztve ]

(#32510) #56474624 válasza ludsimon (#32507) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én úgy hallottam, hogy nem a magasságot kell nézni adott vázmérethez (nekem pl. 58 centis), hanem inkább a lábhosszt. :U

Ezt egy hirdetésből loptam:

Magasság- Vázméret
155-165 cm 51-53 cm
165-170 cm 51-53 cm
170-175 cm 53-55 cm
175-180 cm 55-57 cm
180-185 cm 57-60 cm
185-190 cm 60-62 cm
190-195 cm 62-64 cm
195-200 cm 64 cm vagy egyedileg készítik

(#32511) Ariadne válasza Ariadne (#32506) üzenetére


Ariadne
őstag

Megnéztem újra a Gázló tt-s videót, 5:00 körül a srác országútival átmegy a patakon. Uff, az azért merész, bár ennek a gázlónak speciel ki volt kövezve az alja, de akkor is csúszhat nagyon... :D Nekem mondjuk montival is sikerült bedőlnöm ott a patakba egyszer - tanulság: nem nagytányéron megyünk bele az öklömnyi kövek közé, mert akkor nem biztos, hogy át tudunk hajtani rajta :DDD. Más részeken nagyon szenvedhetett szegény outis, de jobban belegondolva nem is annyira jó példa ez montizásra, mert cross-szal teljesen simán végigtekerhető a túra.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#32512) Vasinger! válasza Tamoo (#32509) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Persze azt nem mondtam, hogy 1 km magasan, a Börzsönyben a Nagy hideg hegyen 1 km magasan, ilyen helyen jöttünk le:


Fel 3 óra alatt tekertünk le, lefele 15 perc alatt értünk le kb. Nem mértük, de drasztikus volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#32513) ludsimon válasza Vasinger! (#32508) üzenetére


ludsimon
veterán

Áhh hülyesig' nem! :D
Mindennapi használatra bőven elég egy cross, sőt talán még sok is!
Én merev acél vázas mtb-al tolom minden hétköznap sokszor 10 km felett, és teljesen megfelel.

Azt külön kiemelném, hogy acél vázról van szó, nem aluról! Az acél napi használatban sokat számít kényelem szempontjából, mivel rugalmasabb, nem mint az alu.
Illetve nem gyűjti a feszültséget, mint az alu, hanem inkább hajlik.
Napi használatra én teljesen meg vagyok elégedve a Neuzerrel, kényelmes a mai út viszonyokhoz.
Pedig full merev!
A fél outim már más tészta, az közel nem olyan kényelmes rosszabb utakon, de én aztán nagyon igénytelen tudok lenni kényelem szempontjából. :D
Menet közben nem zavar, csak akkor, ha valami nagyon tré utat fogok ki..

undefined

(#32514) Vasinger! válasza ludsimon (#32513) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Csak mikor terepen megyek, még a mostani első telós bicómmal is érzem a csuklómon, hogy ez ráz rendesen. Szóval az első telónak elég jónak kéne lennie...

Az, hogy az acél jobb terepre, avval lehetne cáfolni, hogy az szinte az összes terepre szánt bicó (DH,Dirt) mind alumíniumból van. Vagy nem ezt akartad kihozni?

(#32515) Ariadne válasza Vasinger! (#32512) üzenetére


Ariadne
őstag

Oké, ez a klasszikus montizás, amikor a turistajelzéseken, ösvényeken közlekedik az ember fel meg le. És az bizony ráz mindenképp, az a lényege :D, de jó telóval nem pattog el, kimozogja a köveket, gyökereket, ez viszont megdobja az árat, terepre a jobb telók olyan 60k-tól indulnak.

mod: Tamoo: De egyetértünk. :)

mod: Inkább 80-90k az a 60, egy új Recon árát nézem.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#32516) Tamoo válasza Vasinger! (#32512) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

ez mtb terep
50e-ért nem fogsz "jó telós" bringát kapni. Ugyanis a "jó" telók kb itt kezdődnek használtban.
Részemről OFF, már így is túl sokat "okoskodtam"

(#32517) Vasinger! válasza Ariadne (#32515) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én egyébként használtan nézem ennyiért ezeket a bicókat. Szóval, újonnan ezek lehetne 110 körül is.

Az a baj, hogy nagyon sok pénzt, meg már sajnálnák érte. Így sajnos okosan kéne találnom valamit. :\

(#32518) kw3v865 válasza ludsimon (#32424) üzenetére


kw3v865
senior tag

Köszi szépen a választ! Az a helyzet, hogy Vác nagyon messze van, tehát ott nem vehetem meg a bingát. Bocs, ha hülye kérdés, de a Deore tulajdonképpen mi? Ez is egy kerékpár márka?

(#32519) ludsimon


ludsimon
veterán

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Akkor most olyan adatok látnak napvilágot, amit még nem nagyon írtam, de le kell, mert a tanácsotokat szeretném kérni. :B

185 cm magas vagyok.
Átlépési magasságom: 85,5 cm
Vázam mérete: "M" 54 cm

Mérés szerint ha outi, 85,5*0,66= 56,43 cm-es váz kellene.
Ha monti, 85,5*0,57=48,73 cm-es váz kellene.

Nekem az outi méret kellene.

Erre mondjatok valamit.

undefined

(#32520) Ariadne válasza Vasinger! (#32517) üzenetére


Ariadne
őstag

Újonnan egy tartósabb, merevvázas monti olyan 150-200k körül van szerintem. Terepre, túrázáshoz a városhoz (aszfalthoz) képest nem csak telóból kell jobb, hanem strapabíróbb alkatrészek is, Deore szint nem árt legalább.

Szerintem nézz használtat, vagy leginkább kérdezd Memét erről, nála 100k körültől már vannak használt, jó állapotú és összeállítású montik. Aztán majd használatban meglátod, ami elvásik, azt cseréled.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#32521) kw3v865 válasza Manitou (#32426) üzenetére


kw3v865
senior tag

Köszi a választ. Többen is ajánlották a Meridát is, de sajnos még nem tudtam kipróbálni, a boltban pedig általában csak rendelésre hoznak. Van tapasztalatod ezzel a típussal?

(#32522) ludsimon válasza ludsimon (#32519) üzenetére


ludsimon
veterán

Egy pillanat!
Csakhogy saját magát cáfolja meg a következő mondatával!

"Sportos kerékpározáshoz a kisebb, túrázáshoz a nagyobb vázméretet válassza!"

Akkor Ti mondjátok meg akkor, hogy mi a valóság, mert ez így nem jó. :))

undefined

(#32523) Vasinger! válasza Ariadne (#32520) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Oké, akkor körbekérdezek a váci üzletekbe, beleértve Memét is. :)

Egyébként, lehet hogy így nagynak tűnnek az elvárásaim, de egy minőségibb MTB-vel is beérném, ami 100k-nál nem több újonnan sem. :N

[ Szerkesztve ]

(#32524) rétisün válasza ludsimon (#32519) üzenetére


rétisün
veterán

tessék, a merida ajánlása a vázméret kiválasztásához:

eszerint neked L-es kellene, de (sztem) azt 2-3 centi különbséget nyeregszárral+stucnival át lehet hidalni

és ne hogy azt mondd, hogy most kiszerettél a scott-ból, mert megharagszom :K

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32525) Ariadne válasza Vasinger! (#32523) üzenetére


Ariadne
őstag

Azt hiszem, a minőségibb (vagyis strapabíró) monti és a 100k-s határ újonnan nem képez közös halmazt. Magyarán ilyen bringa nem létezik.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#32526) Vasinger! válasza Ariadne (#32525) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

~7 évig bírta a mostani bicóm, amiben egy pedál és egy villa lett cserélve. És 25k volt újonnan még anno, ha jól emlékszem. Én nekem ez már minőséginek mondható. A mostani igényeim nem sokkal e felett lenne, így nem hinném, hogy 4-szer ennyibe kéne annak kerülnie.

(#32527) ludsimon válasza rétisün (#32524) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszönöm szépen, most megnyugtattál, és nem lesznek álmatlan éjszakáim! :R

undefined

(#32528) Ariadne válasza Vasinger! (#32526) üzenetére


Ariadne
őstag

Egy dolog, ha rendszeres terepezésre keresel montit, az annyiba kerül. Az olcsóbb, gyengébb felszereltség azzal jár, hogy hamarabb tönkre fognak menni alkatrészek, és cserélheted őket. Azt te tudod, hogy mennyit szánsz az egészre, én csak arra válaszoltam, hogy szerintem kb. mennyi egy strapabíróbb monti, mert ezt kérdezted.

Vagyis visszajutottunk az alapkérdéshez, amit itt felteszünk, hogy mennyit szánsz rá, ez a kiindulás mindig, aztán ezen belül lehet keresgélni, hogy mi jön ki belőle. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#32529) ludsimon válasza kw3v865 (#32518) üzenetére


ludsimon
veterán

A Deore az egy Shimano felszereltség.

undefined

(#32530) Vasinger! válasza Ariadne (#32528) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Írtam, hogy max. 80k-ig mennék el, ha használtról lenne szó, de természetesen az lenne a legjobb, ha minél olcsóbban találnák egy jó biciklit.

Most ezt néztem ki: 26'' Magellan Draco Acera Egyedül az első teló ami cserélendő lenne első ránézésre.

A másik meg ez: 26'' Hauser Target alu.

[ Szerkesztve ]

(#32531) Ariadne válasza Vasinger! (#32530) üzenetére


Ariadne
őstag

A magellanok jók szoktak lenni, a hausert viszont nem ismerem. Megkísérthetlek egy 95k-s bicóval? Kb. minden Deore szintű rajta, ami a linkeltek Acera-jához képet két kategóriával van feljebb, ami nagyon nem mindegy (Acera - Alivio - Deore - SLX - Deore XT - XTR a sorrend, ha jól tudom, montinál). Persze valamivel több is, ez tény... (Nekem speciel nagyon tetszik a külseje is.)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#32532) ludsimon


ludsimon
veterán

Mit találtam Meme eladó cuccai között. :Y
Link
Aki most vásárol bringát, annak ez eszméletlen jó felszereltség, csak villa kell bele, és van egy full jó bringája az illetőnek! :C

undefined

(#32533) Manitou válasza kw3v865 (#32521) üzenetére


Manitou
addikt

Ezzel a konkrét ípussal nincs tapasztalatom, csak megnéztem a két bringa specifikációit, és összehasonlítva őket az alkatrészek alapján a meridat jobbnak találtam.
De név alapján a merida nagyobb név mint a gepida. Bár ezen a szinten ez nem sokat jelent, inkább az alaktrészek legyenek minél jobbak, és persze amelyik jobban tetszik neked, azt vedd.

[ Szerkesztve ]

(#32534) Manitou válasza Vasinger! (#32530) üzenetére


Manitou
addikt

Ez a magellen draco köszönöviszonyban sincs ahhoz amit Ariadne linkelt. 1000x inkább vennék egy jó állapotú picit használt jó felszereltségű gépet , mint egy alsó kategóriás újat.

[ Szerkesztve ]

(#32535) Vasinger! válasza Ariadne (#32531) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nos megnéztem, nem rossz, de ami szemet ütött, az a Deore agyak. Nagyon nincsenek róla jó véleménnyel. :S
Ha már ennyiért vennék birngát, akkor abban már minden tökéletes legyen.

Manitou: Én elhiszem, de pénz az nagy úr kérem szépen. Ha belegondolsz, hogy 100k-t milyen fáradtság és sok idő megkeresni... De valóban, hosszú távra tervezek, jobb lenne ha ez a bicikli jó sok ideig kitartana. :K

Egyébként Meménél ezek a bringák mennyire használtak? És miért nincs rajta pedál? :F

[ Szerkesztve ]

(#32536) Manitou válasza Vasinger! (#32535) üzenetére


Manitou
addikt

Azért nem olyan rossz az a deore agy. :N
Hol olvastad ezeket a véleményeket ?

Megnyugtatlak, hogy ezek a komolyabb bringák még használtan is sokkal jobb élményt nyújtanak és tovább tartanak, mint egy új alsó kategóriás csoda.

Ha rám hallgatsz, akkor inkább használt jó állapotú minőségibb biciklit veszel.
De nem csak én vagyok ezen a véleményen.
Ezeken mi mehet tönkre? A hajtást kell megnézni, ez mindegyiknél idővel elkopik, Fogaskerék, lánc, lánctányérok, esetleg hátsóváltó görgők. Más dolgok általában elég sokáig kitartanak. Kopó alkatrészek még: fékpofa, külső gumi. De ezek nem olyen nagy tételek. Telszkóp már más tészta, de ha nem kotyog, jól mozog, nincsennek rajta sérülésnyomok, főleg a becsúszószár az érzékeny pont, ha nincs megkopva, akkor azért elég nagy bizonyossággal bevállalható. Olcsóbb telóknál persze ezeket ennyire nem kell szőrözve nézni, lehet újkorukban se mozogtak jól, pár ezer forintos teleszkópokról beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#32537) tekeyagd válasza Vasinger! (#32535) üzenetére


tekeyagd
tag

Nekem van Deore agyas bringám, gyönyörűen szalad,pedig hozzám is használtan került. én beleraktam 4000km-t már, semmi baja, én ajánlom! :C

(#32538) Manitou válasza Vasinger! (#32535) üzenetére


Manitou
addikt

Meménél mennyire használtak, azt nem tudom, de kép alapján jó állapotúnak tűnnek. Pedált kb semmeddig nem tart rátenni, ilyeneken ne akadjál fennt :D +1-2k-ért tesz rá neked pedált.

(#32539) Vasinger! válasza Manitou (#32538) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az rendben van, csak a pedált azért kérdeztem, mert olyan mintha új lenne a bicó. Azokon nem szokott lenni pedál. Természetesen 1-2ks alkatrészen nem akadok fel.

Gondolkodom ezen a bicón, gondolkodom...

(#32540) Manitou válasza Vasinger! (#32539) üzenetére


Manitou
addikt

Lehet azért nincs rajta pedál mert így könnyebb tárolni, én erre gondolnék, Sok bicaj esetén minden centi hely számíthat. De majd megmondja ha erre jár.

(#32541) ludsimon válasza Vasinger! (#32535) üzenetére


ludsimon
veterán

Mi a probléma a Deore aggyal?

Jó haladó szintű, tartós fajta felszereltség.

undefined

(#32542) Ariadne válasza Vasinger! (#32535) üzenetére


Ariadne
őstag

Én sem értem, mi bajod a deore aggyal, remélem nem testbike-ról szedett "okos" infók alapján tájékozódsz... :U

Az újonnan 130k-s cross bicómban Deore agyak vannak és tökéletesek évek óta, pedig nem vagyok pehelysúlyú, aszfaltra nekem ennél jobb teljesen feleslegesnek tűnik. Az újonnan 350k-s fullymban pedig Deore-nál gyengébb (!) agyak vannak, és mégis kibírta az utóbbi két-három évet... Egyáltalán nem ideális kizárólag terepes felhasználásra, de azért kibírja. Te pedig főleg aszfalton fogod használni, szóval nincs min aggódnod szerintem.

mindenki: Ma akartam menni egy kis terepes edzésszerűséget, de az eső elmosta a dolgot... Holnap délután vagy a héten valamelyik nap van kedve jönni valakinek? Terv: Janihegyre fel (vagy Árnyas út - Budakeszi mellett terepen feltekerve vagy gyáva módon fogassal felkúszva), aztán sárga jelzésen lezúzni Szépjuhásznéhoz, majd néhány kör a Hárs-hegyen ízlés szerint, aztán le a hegy túloldalán a sárga jelzésen, Hűvösvölgybe át, ez is végig terep.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#32543) Tamoo válasza Vasinger! (#32539) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Meme neked helyben van. Bemész hozzá aztán kész. Megmondja a frankót :DDD Örülnék én, ha helyben lenne egy normális szerviz/bolt...

(#32544) FixY67 válasza Ariadne (#32542) üzenetére


FixY67
senior tag

Kedv az lenne... erőnlét és megfelelő műszaki állapotú bicikli még hiányzik. :)

...

(#32545) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Igen, a testbike-ról tájékozódok. Nem kéne?

Megnéztem a Suntour XCR LO első teleszkópot is ott és nem nagyon írnak róla jó véleményeket. Eléggé fikázzák.
Vélemény? :F

(#32546) FixY67 válasza Ariadne (#32542) üzenetére


FixY67
senior tag

Apropo sárgajelzés: (nem kerékpározásra) kijelölt túristautakon nem tilos a bringázás? Ha egyébként nem lettem volna lusta, ez komoly visszatartó erőt jelentett volna egyébként is...

...

(#32547) FixY67 válasza Vasinger! (#32545) üzenetére


FixY67
senior tag

Sokak szerint nem szabad adni az ilyen véleményekre, mert csupa tudatlan mond véleményt olyasmiről, amihez nem ért.
Épp csak ott a gáz, hogy te is, én is ugyanilyen tudatlanul állunk hozzá, ergo nagyjából hasonló problémákkal fogunk találkozni, tehát valamennyire mégis érdemes odafigyelni ezekre is. Szerintem.

...

(#32548) Ariadne válasza FixY67 (#32546) üzenetére


Ariadne
őstag

Mindenhol tilos bringázni az erdőben hivatalosan, kivéve a kifejezetten kerékpáros jelzéseket, ezekből viszont nem sok van. Arra mindig van esély, hogy szembetalálkozik az ember a zöld ruhás emberekkel (természetvédelmi őrök), főleg a Pilisben, akik tizenezer forintra bírságolhatnak, ha úgy tartja kedvük. A Budai-hegységben nem olyan gáz, főleg a DH-sokra vadásznak, de hallottam már olyat, hogy konkrétan a Hárs-hegyen a normál turistaúton is megbüntettek valakit. Szóval ez van, ha beléjük botlik az ember, meg kell próbálni kidumálni, ennyi.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#32549) ludsimon válasza Vasinger! (#32545) üzenetére


ludsimon
veterán

Ott sok 'okosságot' tudnak össze hordani, és persze a laikus ember el is hiszi. :(

Ott nem szabad elhinni a dolgokat amit írnak.

Ja, és természetesen mindent fikáznak a hozzá nem értésük miatt.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#32550) KaraDani válasza Ariadne (#32548) üzenetére


KaraDani
addikt

Arra azért kíváncsi lennék, hogy hogy tud megbüntetni? Értem arra, hogy helyszíni bírságot szab ki? És ha nem vagyok hajlandó fizetni mit csinál, mert feltételezem erőszakkal nem tarthat ott. Ha meg csekket akar kiállítani akkor meg honnan találja ki az adataimat, mert hogy rendőrön kívül senkinek nem vagyok köteles odaadni az irataimat az is biztos.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.