Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#33651) ludsimon válasza Tamoo (#33650) üzenetére


ludsimon
veterán

:R

Egyébként én is csodálkozok rajta, mert most nem ugrik be, de más néven futtatják ezeket az áruházi sz@rokat.

undefined

(#33652) rii


rii
nagyúr

csecsinger!

az van ráírva egy országúti kerék külsejére, hogy:

25–622 1700x25C

milyen belső kérjek ehhez?

előre is köszI!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33653) Tamoo válasza rii (#33652) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

25–622 1700x25C <-- az az 1-es ott csak elírás gondolom.
Amúgy Pl ami így van megadva: 18/28-622 (a 622 vagy 700c kerékméretet jelöl, a kettő ugyan az csak más szabványú jelölés) a 18/28 pedig, hogy milyen széles köpenyhez jó. Tehát neked ez jó mert a 25 az közé esik.
+szelep hosszra, fajtára sem árt odafigyelni.

[ Szerkesztve ]

(#33654) rekid


rekid
addikt

Meddig bírjak elemmel ezek a wireless kilométerórák? Gyanítom nem sokáig napi használat mellett :F

Gyáva népnek nincs hazája!

(#33655) KaraDani válasza rekid (#33654) üzenetére


KaraDani
addikt

Nálam kb kilenc hónapja megy a gyári elemkkel a sigma 2006 mhr. Se az óra se a speedsensor, se a melkaspánt nem merült még le. Az órában kb 2000km van.

(#33656) #56474624 válasza rii (#33652) üzenetére


#56474624
törölt tag

18/25-622-est, vagy 20/25-622-est, ezek szoktak menni.

(#33657) fpeter07 válasza Xantomas (#33624) üzenetére


fpeter07
veterán

Úgy értettem hogy nem megy szét egy verseny után a bringa? ELég sárosak szoktak lenni..

(#33658) Zewa válasza Manitou (#33607) üzenetére


Zewa
senior tag

66 is bejön de elég drága sajna.
Használtat nem igazán akarok de ha nagyon patent akkor talán az is jöhet. (illetve az új bringákból bontattak is szimpatikusak csak kevesen vannak)
Állítható út nem kell.
Felhasználás? Hát.. ami jön. Am, light DH, lépcsőzés..... ;] (Bár lehet ez anynira nem egészséges)
Ár?! Ésszerű keretek között lehetőleg minél olcsóbbat. (~max 60k)
Jah: Fontos h. 1 1/8-os nyaka legyen.
Én itt szoktam nézelődni. Van talán 1-1 jó vétel is. Vélemények? :)
Más külföldi oldal esetleg játszik?

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#33659) Tothgera30 válasza Tamoo (#33632) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Tamoo, rekid: Köszi a segítséget, de olyan nagyon használtat nem vennék,maximum 1-2 éveset és gyári állapotút, leginkább Magellan Crater, Hydra, Draco érdekelne, vagy Caprine Epic széria. De szétnézek, hogy mégis mit tudok venni kevés pénzből.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#33660) Zewa válasza Ariadne (#33647) üzenetére


Zewa
senior tag

Rokonságomban volt egy kissrác (8évesen) aki tavaly azért perecelt marha nagyot mert a """teleszkóp""" ponthegesztése elengedte magát.. :O
Eredmény: 1hétig pépes kaja, több heg az arcon, +zöldülés mindenhol.
Én a gyerekemnek semmi képen sem vennék ilyen tecsos bikeot.
(~Hauser kategóriától lehet egyáltalán kerékpárnak nevezni sztem) :U

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#33661) Meme válasza Tothgera30 (#33621) üzenetére


Meme
aktív tag

mennyi a keret bicajra?

Szevasztok bogyókák!

(#33662) Manitou válasza KaraDani (#33655) üzenetére


Manitou
addikt

Ugyan ilyen órám van nekem is. Én mióta megvan cseréltem egyet a szenzorban azt még tavaly ősszel, egyet meg az órában, azt idén vagy 1 hónapja.
2008 nyara óta van meg. Vagyis kicsit több mint 1 év után nekem a szenzorban cserélni kellett., az órában meg kicsit több mint 1,5 év után Az tuti, hogy hamarabb merül, mint egy vezetékes. Előtte a vezetékes cateye-omban vagy 6-7 évig biztos ugyanaz az elem volt. Mellhevedert ritkán használom, abban még a gyári van, de lehet azóta már az is lemerült. Bár kb 1,5 hónapja még működött.

(#33663) detroit17


detroit17
tag

Remélem most már jó idő lesz már unom ezt az esőt!!!!
igaz ma elmentem mert délután jó volt az idő de nem túl sokat mentem!!
viszont újabb javulás :D kb 10km jöttem 34-39km/h-ig én csak néztem hogy hogy bírom :DD
am. 35km-t mentem ma.

[ Szerkesztve ]

(#33664) Tamoo válasza detroit17 (#33663) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha már ilyen jól bírod növeld a távot, vagy menj neki valami hegynek :DDD

(#33665) detroit17 válasza Tamoo (#33664) üzenetére


detroit17
tag

Amúgy kicsivel többet szoktam menni 45-50km-t.
Ez az egyik baj hogy hegy nem nagyon van erre! :(
Amúgy hegyi edzést hegy nélkül lehet????

(#33666) Manitou válasza Zewa (#33658) üzenetére


Manitou
addikt

Most gondolom nem átütős agyat használsz.Így a pikenál egy agy csere is befigyelne. Milyen vázba lesz a teló?

Esetleg RS Recon vagy Revelation ami 130-at mozog, és már kicsit erősebbek. De a pike ezektől többet bír azért picivel. Manitou Sherman is szóba jöhet.

(#33667) Hasaggymeg válasza rekid (#33654) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Azt a VDO-t én is a napokban néztem,hidd el valóságban messze sem olyan jól néz ki mint a képen. :( ...Minőségéről nem tudok nyilatkozni,nagy név a szakmában de nagy batár vastag darab és kézbe véve a kidolgozása is "gagyi" érzetű.
Végül Sigma lett,de én a vájörlessz-szel szemben a "megbízhatóbb"-nak mondott,vezetékesek mellett voksolok. :K
Sigmák egyetlen (és állandóan felemelegetett) hibája a gumigyűrűs rögzítés,amit könnyen überelhetsz egy pár olcsó műanyag vékonyabb gyors-zárral.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#33668) Manitou válasza Hasaggymeg (#33667) üzenetére


Manitou
addikt

A gumigyűrűs felfogatás valóban vicces a sigma-nal, nem igaz hogy nem telne nekik egy értelmesebb rögzítésre. Amit még nem értek, hogy minden gyártó meg bírja csinálni, hogy a tized km/h-t is kijelezze az óra. Sigmáéknál csak fél és egészek vannak. Régebben meg amit néztem azon még fél se volt, csak az egészeket mutatta. Pedig elvileg mikor elszámolja a dolgokat akkor tized pontosan teszi, csak a kijelzés nem eszerint van.

(#33669) Tamoo válasza detroit17 (#33665) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Amúgy hegyi edzést hegy nélkül lehet???? Szerinted? :DDD
Menj szembe széllel, vagy nagy áttétellel (nem pörgetve). :))

(#33670) Manitou válasza Tamoo (#33669) üzenetére


Manitou
addikt

Vagy homokos laza talajon :DDD

(#33671) venember83 válasza Tamoo (#33669) üzenetére


venember83
nagyúr

Csak a nagy áttétellel nehogy kikészítse a térdét... :U

(#33672) Undoroid


Undoroid
őstag

Sziasztok!

Ma reggel borult volt nálunk az idő,így a " pufigatyámmal " ( hasonlít egy sínadrághoz,bélelt és eléggé vízálló) indultam útnak a melóba!Dél előtt 7ágra sütött a nap,de később csúnyán besötétedett és még jégeső is volt.Majd 15perc után ismét kisütött a nap és még napozni is lehetett volna,annyira meleg volt!Munka után megmaradt a napos idő,így -túlöltözve ugyan- ,de nekiindultam a szokásos távomnak!Mire hazaértem,addigra ismét beborult...Szóval eléggé szeszélyes volt az idő Békés-Megyében (is)! ;]

Nálatok is ez volt ma?

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#33673) Tamoo válasza venember83 (#33671) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

hát nehogy (ha már nekem kicsivel is sikerült), de feltételezem lehet azt ésszel is.

(#33674) Thulcandra válasza Undoroid (#33672) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Itt szombat óta szinte megállás nélkül esik. Tegnap volt egy pár óra mikor sütött a nap, aztán estére visszajött az eső. Ma megállás nélkül esik ismét...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#33675) detroit17 válasza Tamoo (#33669) üzenetére


detroit17
tag

oké! majd megpróbálok beiktatni ilyen edzéseket is!

[ Szerkesztve ]

(#33676) sbazsi


sbazsi
veterán

lámpával kapcsolatban még egy kérdés: melyiket kerüljem? gondolom ár/érték arányban nagyjából egyformák. azt már tudom, hogy hátulra 3k felett felesleges venni :F

bringabutik ezen mondata nagyon nem szimpi:
A webáruházban szereplő akciós árak csak és kizárólagosan az ott történő megrendelés esetében érvényesíthetőek.
tegnap beugrottam, a termék volt készleten, de nem -15%-os áron. mondtam, hogy jó, felhívok valakit, és megrendeli. az nem megy, mert 24-72 óra, mire megérkezik. :Y
ha ez így van, akkor írják oda minden egyes kiírt árhoz, hogy csak netes megrendelés esetén. :U
szóval elköszöntem, de nem fogok visszamenni. :N

szóval lámpát nézek, van olyan amit messze kerüljek, vagy cateye/sigma márkák között csak a pénztárca szab határt? :F

(#33677) Undoroid válasza Thulcandra (#33674) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Nekem is csak most volt lehetőségem hosszabb bringázásra!Nálunk is folyamatosan pocsék volt az idő... :(((

* * *

sbazsi!

" hátulra 3k felett felesleges venni " Hátulra bőven elég az 500Ft-os 3 vagy 5ledes cucc!Az is bőben elég fényt biztosít,hogy látszódj!

Előre már más a helyzet!A kérdés az,hogy látszani vagy látni is akarsz a fényénél?! :F

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#33678) detroit17


detroit17
tag

Még annyit mondjon már meg valaki hogy mi tartozik az AKTÍV PIHENÉSBE????

(#33679) sbazsi válasza Undoroid (#33677) üzenetére


sbazsi
veterán

500 ft is bőven elég? ok, szóval oda mindegy. mivel tud többet pl egy 7eft-os hátsó lámpa :F csak mert iylet is láttam. vagy azt csak annak csinálják, aki a legdrágábbat keresi :F

látni/látszani :F jó kérdés, sajna a héten az eső miatt nem sikerült elmennem tekerni, hogy tudjam a városligetbe mi kell... sztm városligeten, és max 1-2 kis mellékutcán kívül nem nagyon megyek máshova, tehát erdő, ahol csak a lámpa lesz, egyelőre felejtős. talán jövőre... :U

(#33680) dqdb válasza detroit17 (#33678) üzenetére


dqdb
nagyúr

Például elmész kirándulni, egy lazát kocogni, strandra (nem az egész nap sörözős, napon fekvős változatra gondolok), focizol a haverokkal, squash/tenisz. Vagyis ahol mozogsz valamennyit, de nem terheled magad a határokig.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33681) Tamoo válasza sbazsi (#33676) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

elsőre nem tudom mennyit szánsz, de hátra ezek közül válassz szerintem:
[link] [link] Azért nem egy akkora nagy befektetés, és jóval hatásosabb mint az 500Ft-os.

[ Szerkesztve ]

(#33682) Manitou válasza Tamoo (#33625) üzenetére


Manitou
addikt

Jaja :K Még ma se lenne szégynkezni valója mozgás terén :) "Elkalapálna" jó pár középkategóriás telót.

(#33683) detroit17 válasza dqdb (#33680) üzenetére


detroit17
tag

kösz!! :D
lehet hogy én vagyok tudatlan de sehogy se tudtam rájönni :B

(#33684) fpeter07 válasza Undoroid (#33672) üzenetére


fpeter07
veterán

Szombat óta nem bicajoztam, elvonási tüneteim vannak lassan...

(#33685) Tothgera30 válasza Meme (#33661) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Olyan 50-60k a legvége, de jó lenne 45k-ért megoldani.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#33686) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Egy barátom érdeklődik agy ügyben.

Arra lennék kíváncsi, hogy Zoogie hátsó agy még is mennyire jó? Az a baja, hogy a sima agyakban a tengely elhajlik, a súlya miatt.

Nos, ez mennyire jó? :F

Más: Ma elküldtem a rendelést Memének a zárral kapcsolatban. Ilyet veszek: katt

(#33687) Undoroid válasza sbazsi (#33679) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Szerintem bőven elég teljesítménye van egy 500Ft-os hátsó pilácsnak!A lényeg,hogy ne hibásodjon meg!Nekem most egy ilyen van és már 2éve remekül működik!Folyamatosan és villogva tud világítani és 200Méterről is nagyon jól látható!Az elemeket (2db AAA) nem zabálja!Bár nem olyan design-os,mint amiket Tamoo-kolléga linkelt,de ennél nem kapsz olcsóbbat!Te döntesz úgy is!

* * *

fpeter07!

Azt el is hiszem! " ...Örökké nem eshet!... " :))

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#33688) fpeter07 válasza Undoroid (#33687) üzenetére


fpeter07
veterán

Holnap már muszáj lesz valamit kitalálnom, ez így nem mehet tovább :D

(#33689) Undoroid válasza fpeter07 (#33688) üzenetére


Undoroid
őstag

Búvárruhás bringázás? :DDD

* * *

Lehet,hogy rosszul tudom,de nem kellene új bringás topikot nyittatni egy Moderátorral?Elvileg 25K után szokás ezt meglépni a könnyebb átláthatóság miatt!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#33690) Tamoo válasza Undoroid (#33687) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

azért nem csak a design-ra fizeted azt a némi pluszt. A bikemag tesztben jó véleménnyel voltak arról a longus-ról (+oldalt/oldalra fordítva is van benne LED), a sigma "fénykard"-ról pedig a többiek mondták itt, hogy igen nagy fényereje van (KaraDani-nak olyan van) Szerintem megéri beruházni, nem egy akkora összeg, és ha forgalmasabb helyre téved az ember jól jöhet az a plusz.

Hozzáteszem nekem is 500Ft-os van, de csak azért hogy fent legyen a bringán, egyébként soha nem használom, mert nem megyek se sötétben se városban. De egyébként amúgy sem sokat ér.

[ Szerkesztve ]

(#33691) ludsimon


ludsimon
veterán

Csak én vagyok ennyire idióta, hogy drága hátsó lámpát veszek? :F

Mondjuk azért nem, megnyugodtam a 140R véleményezése láttán, hogy vannak nálam megszállott, beteg emberek, akik képesek 20k-t kiadni egy 140R hátsó világításért. :Y

undefined

(#33692) tekeyagd


tekeyagd
tag

ez gyilkos lehet,valaki nem rendel? :DDD

Simon! mennyiért veszed a lámpát és hol???

[ Szerkesztve ]

(#33693) sbazsi válasza Tamoo (#33681) üzenetére


sbazsi
veterán

tehát ha jól értem, 2-3k, és lehetőleg 5 ledes legyen. és nem árt ha nem noname.

az hogy előre mi kell, azt baromira nem tudom. ide most nagyon illik a "sötétben taopogatózom" mondás. mivel nem tekertem mostanság sötétben bicajt, nem tudom milyet célszerű venni, mekkora fényerővel. úgymond nincs összehasonlítási alapom. ha legalább egyszer próbáltam volna.... tehát a lumen sem mond nekem sokat, amit megadnak, mint fontos adat... :B :B :B

(#33694) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Üdv mindenkinek!
Az lenne jelenleg az én nagy problémám, hogy lassan félek biciklizni. Félek, ugyanis az első kerékagy alatt egy kissé meghajlott mindkét oldalon a villa! :Y :F Ez az idei "szezonban" tűnt csak fel! Nem szoktam durvulni (pl. hegyről lefelé 80-nal száguldani) egyáltalán, sőt, a padkázást is minél óvatosabban próbálom megoldani! (80 kiló körüli súlyom pedig nem tehette ki ilyen körülmények között akkora igénybevételnek, hogy ez történjen.) Arra tudok csak gondolni, hogy túl erősen volt meghúzva az első kerékagy! :F De az meg képes így eldeformálni szegény teleszkópom villáit? KATT a képekért. Tudom, hogy nincsenek a minőség csúcsfokán a képek, de a lényeg azért látszik (az első 3 kép a friss, a másik kettő még az első 100 kilométer megtétele előtt készülhetett a bicikliről).
Szerintetek lehet így használni a továbbiakban a az első telót, vagy felejtsem el, és nézzek egy új villát rá? (Ha utóbbi, akkor lassan a cangám eredeti árát ráköltöttem... :F ) Nem kicsit vagyok kibukva... :W
De köszi előre is, ha valaki ad valamilyen tanácsot!

meg

(#33695) Hasaggymeg válasza detroit17 (#33678) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Hát szerintem az,hogy hegy hiányában nagy áttételel húzva min2 féket tekersz ezerrel míg leszakad a térdkalácsod.Asszem... :U :DDD

(#33691) ludsimon... :K

(#33694) peugeotmate...pont ilyen volt a lányomé amit 1 hónapja elloptak! (már nem is sajnálom annyira ;] )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#33696) Tamoo válasza sbazsi (#33693) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"2-3k, és lehetőleg 5 ledes" ezt így nem szögezném le. Egy lámpatesztet megnézve ajánlottam. (BikeMag mega giga lámpateszt 57model :DDD) ha gondolod holnap délután be tudom szkennelni.

(#33697) ludsimon válasza tekeyagd (#33692) üzenetére


ludsimon
veterán

Nagyon beteg! :DDD

Hogyne, következő rendelésem egy ilyen lesz. :DD

Azért ez már elég *** dolog szerintem. :))
Nekem a 180 lumen elegendő volt, csak hát nem lehet fejre szerelni, illetve diffúzerrel se szórja túlságosan a fényt, nem megfelelően.
Elég egy pontba, de így is elegendő volt.

900 lumen szvsz már bőven elég lesz, látva amargo-ét.
Aztán lehet, hogy ez is beteg dolog, de én szeretek úgy látni éjjel, mint nappal. :K

A hátsó lámpát ebay, legutolsó darabot vittem el.
Azóta lehet töltött fel még párat.
6200Ft volt akkori átszámolással.
25 USD + 8 USD

undefined

(#33698) Manitou


Manitou
addikt

Ti nagyon rá vagytok kattanva erre a lámpatémára :DDD

(#33699) fpeter07 válasza Undoroid (#33689) üzenetére


fpeter07
veterán

Rios 5 azthiszem már 50k hsz-t "tud", ráérünk, nem sokára az is meg lesz :D

Hátsó lámpa: Szerintem mind1 mennyire erősen villog a lámpa, ha az nem tűnik fel senkinek, akkor valószínüleg a folyamatosan (de erősebben) világító se fog.
Egyszer egy villogó első lámpás jött velem szemben, na az zavaró volt, mondjuk az tuti h feltűnik minden szembejövőnek :D

[ Szerkesztve ]

(#33700) fidig válasza ludsimon (#33697) üzenetére


fidig
tag

Úgy sosem fogsz :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.