Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32751) Ariadne válasza Thulcandra (#32734) üzenetére


Ariadne
őstag

Nálunk a német színben elérhetőek általában, de a crossok ritkák nagyon, részemről még nem láttam sosem élőben itteni üzletben, de ettől persze még lehetnek. Most nézem, csini fitness bike-ok is vannak pl. ez itt ni, különösen rétisün figyelmébe. ;) Amikor akciós, akkor érdemes venni Specit egyébként, különben elég drágák szoktak lenni.

Tamoo: Váháhá, most megláttam a linkelt akciós listán azt a jó kis női cipőt, ami olyan nagyon-nagyon kényelmes, amilyen horror árban van... Még így akciósan is huszonhéhéhéhét, és idén sem érdemeltem még ki... :O

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#32752) #56474624


#56474624
törölt tag

Elmentem ma pumpa kábelért. Vettem egyet, de autoszelepes, gondoltam, megoldom átalakítóval. Nos a dolog elvileg sikeres is lehetne, gyakorlatilag meg nevetséges mennyiségű levegőt lehet úgy bejuttatni. Ott álltam lapos kerékkel. Fogtam a minipumpát, és elkezdtem felpumpálni. Mikor már kezdene jó lenni a nyomás, és iszonyat nehéz nyomni, egyszercsak letörik a szelep! Most nem kiszakadt, hanem nemes egyszerűséggel letört! :Y :W
Franc esne bele, hogy minipumpához passzoló kábelt árulni luxus. Nem lehet elég óvatosnak lenni, 7-8 barnál minipumpával prestaszeleppel nem... :(
Ráadásul még belsőt sem tudtam venni, mert normális bringabolt akkor már nem volt nyitva, hervisben meg csesznek gondolni a virsligumisokra. :W
Természetesen biciklitolás volt a következő felvonásban. :(((

(#32753) Thulcandra válasza Ariadne (#32751) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Amit kinéztem - linkeltem az osztrák árból átszámolva 270 szorzóval 134 730 Ft, jó lenne tudni itthon mennyi, de igaz majd akkor érdeklődök ha meglesz pénz. Aztán ha kint olcsóbb valami közeli boltban akkor megveszem ott ha közben nem tetszik meg valami más...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#32754) rétisün válasza Ariadne (#32751) üzenetére


rétisün
veterán

...és ne vígy minket kísértésbe...

nem írtad fel a múltkor, hogy kész, végeztem, nincs több mindenféle? (kivéve fogyóeszközök, pl. belső :D )
nem vicceltem ám :N
majd csak figyeld (figyeljétek) meg :K

mod: különben sincs ott, hogy hány kiló, és én már csak kilóra veszek ilyesmit :DD

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32755) tekeyagd válasza #56474624 (#32752) üzenetére


tekeyagd
tag

legalább Michelin belsőt vegyél, ugyan 1300-1400ft,de le sem fog törni sem nem fog kiszakadni a szelep környéke...

(#32756) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

hali!

mit javasoltok akkor, ha fékpofit akarok cserélni? elvileg nincs elkopva a hátsó, de gyakorlatilag mégis minden fékezéskor érdekes hangot ad ki (mintha fém fémmel érintkezne) kb egy éve...

szerintem le kéne cserélnem a pofát... szal egy merida matts tfs 700 v büszke tulaja vagyok, és ehhez a gépsashoz kéne vmi jó fékpofa...

köszönöm szépen ha segítettek :)

(#32757) Ariadne válasza fpeter07 (#32674) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha nem tudod elérni, akkor van neten is ingyér', ráadásul konkrétan bringás tévé: freecaster.tv. Montis, ezen belül DH és XC versenyek közvetítése is van élőben, kommentárral, meg sok kis videó. Élmény azért egy-egy DH kupát élőben nézni, még ha nem is csúcs minőségben. :))

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#32758) rétisün válasza CoolBoy323 (#32756) üzenetére


rétisün
veterán

első körben csiszold meg kicsit a fékpofát, és úgy állítsd be, hogy az eleje fél mm-el közelebb legyen a felnihez.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32759) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Nejem biciklijébe kellene egy négyszögletű tengelyű középcsapágy.A kérdésem,hogy tudtok-e valamilyen megbízhatóbb típust bele.shimano legyen vagy a bike+ esetleg a suntour jobb? Érdemes-e ipari csapágyast venni? Köszi.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#32760) fpeter07 válasza Ariadne (#32757) üzenetére


fpeter07
veterán

Ezt megtaláltam, de nemtudom hogy élőben is megy. Köszi :R (mondjuk most vmiért nem akar bejönni)

Remélem szombatra meggyógyulok és mehetek a kiszemelt útra. :K

(#32761) ludsimon válasza Tanya- (#32731) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem túl világos a lencséje, ergo erősebb napfényben se kell hunyorogni?

undefined

(#32762) #56474624 válasza tekeyagd (#32755) üzenetére


#56474624
törölt tag

Egyelőre úgy néz ki, hogy holnap veszek egy műhelypumpát itthonra, meg egy belsőt (a michelin most nem fér bele, ráadásul még a pótbelsőmet is elhasználtam, 2 napig volt pótbelsőm, már asincs :U ), de hogyha útközben kapok egy defektet, azt hogyan fogom majd megoldani, még nem tudom. Illetve bizonyos nyomásig biztonsággal fel lehet pumpálni, max. majd óvatosan megyek akkor. Vagy talán van ugyanolyan pumpakábel (220 ft volt) presta szelepre is. Ugyan nem illeszkedik "szabványosan", de nem a pumpa és a kábel csatlakozásánál bukik a dolog, tehát elvileg kivitelezhető a művelet, van még remény. :))

[ Szerkesztve ]

(#32763) AXisBOLD válasza Thulcandra (#32749) üzenetére


AXisBOLD
addikt

és Tamoo

hát eléggé hússzaggató ez a gumi. holnap lövök képet, és megnézem a forgásirányt is.

aszfaltra lenne csak. egyébként sima mezei hauser "mounten bike" amire feltettem(ezen defektig koptattam a hátsó külsőt, jó kis gumi volt, sajnálom). amiről leszedtem az is ilyen csak női és nincs használva, mert nagyon szar volt vele menni(lehet a gumik miatt :F :D)

Aurea mediocritas

(#32764) CoolBoy323 válasza rétisün (#32758) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

smirgli? :O

a beállításd hogy érted? h a felni-pofa legyen fél mm, v a pofa eleje X mmre van a felnitől, a hátulja X + fél mm?

vagyis nem mm, hanem cm ugye? :) :P

(#32765) dqdb válasza AXisBOLD (#32763) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ilyen volt:

Ilyen lett:

A különbség körülbelül ugyanakkora energiabefektetésű tekeréssel 5-6 km/h, aszfalton a korábban kényelmesen tartható 20-22 km/h tempó helyett 25-28 km/h-val tudok közlekedni. És itt mindkettő aszfaltgumi, ha igazi rücskös terepgumi van a bringádon, akkor az még durvább lehet.

Ma csalódtam a Continental TravelContactban. Amíg tisztán esős úton mentem, minden rendben volt. Azonban amikor beértem a Kós Károly sétány poros-saras bringaútjára, onnantól kezdve eltömődött a mintázat, és kegyetlenül csúszott a gumi fékezéskor :(

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32766) simon7012


simon7012
aktív tag

Sziasztok itt új vagyok, de amúgy régi bringás. Egy kérdésem lenne ismer valaki közületek
egy HASA BIKE nevű márkát?
Ha igen tudtok róla mondani(Írni) valamit...

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#32767) rétisün válasza CoolBoy323 (#32764) üzenetére


rétisün
veterán

igen, smirgli....
a beállítást úgy értem, hogy nem teljesen párhuzamos a két fékpofa, hanem a fékpofák
eleje egy picit a felni felé van fordítva, hogy fékezéskor az érje el előbb a felnit. fél-egy mm-el legyen közelebb.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32768) Thulcandra válasza AXisBOLD (#32763) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Ha főleg aszfalton használod legjobb úgynevezett "slick" gumit rárakni, nézz körül, van kínálat belőlük, nem tudom mennyit szánsz rá [link]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#32769) FixY67 válasza dqdb (#32765) üzenetére


FixY67
senior tag

Nekem ilyenem van.
Igaz, esős időben nem szoktam közlekedni, szárazon meg vagyok elégedve vele.

...

(#32770) Ariadne válasza simon7012 (#32766) üzenetére


Ariadne
őstag

Egy ismerősnek volt Hasa fullyja, vagyis összteleszkópos bringája, de rejtélyes gyorsasággal túladott rajta... Majd megkérdezem, mi volt a gondja vele, de az is lehet, hogy semmi, csak mégis Konát akart inkább. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#32771) dqdb válasza Ariadne (#32770) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az is elgondolkoztató, hogy a cég "honlapján" (csak IE alatt használható valamennyire, FF, Opera, IE8 kompatiblitási mód nélkül felejtős) szerepeltetett hivatalos magyar forgalmazónál nem szerepel a kínálatban ilyen bringa. A hivatalos hasabike@gmail.com emailcím pedig egyenesen nevetséges.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32772) simon7012 válasza Ariadne (#32770) üzenetére


simon7012
aktív tag

Szia, ha megkérdezed azt megköszönném...

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#32773) simon7012 válasza dqdb (#32771) üzenetére


simon7012
aktív tag

Maga az egész honlap nevetségesen néz ki.Szerintem...2010-ben..

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#32774) peugeotmate válasza dqdb (#32765) üzenetére


peugeotmate
őstag

Én most szándékozom egy új gumiköpeny vételét és az egyik kiszemeltem a Travel Contact! Tudnál egy rövid véleményt/észrevételt/ajánlást írni arról, hogy terepen és városban/aszfalton hogyan muzsikál az abroncs illetve hogy mennyire kopik? Komolyan érdekelne!
Egyébként Te hol vetted és mennyiért? Hajtogatósod (kevlárosod) van?
(Bocs a sok kérdésért így hirtelenjében!)

meg

(#32775) tekeyagd válasza dqdb (#32771) üzenetére


tekeyagd
tag

a magyar importőr győri,de bekrepált a biznisz a Lelkesnél.
amúgy nem rossz bringák,már amiket én láttam, és amit ismerősök használtak...

(#32776) dqdb válasza tekeyagd (#32775) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lehet, hogy a bringák nem rosszak (egy Bikemagos teszten kap dicséretet és szidást is is), de a honlap alapján egy komolytalan cégnek gondolnám őket.

peugeotmate: mindössze 3 hete van fent a TravelContact (nem hajtogatható), így a tartósságról nem tudok semmit sem írni. Száraz időben aszfalton nagyon bejött (jelentőset gyorsultam vele), vizes úton sem volt vele probléma addig, amíg nem lett teljesen sáros a futófelület, mert ekkor csúszott nagyon. Terepen száraz időben tényleg minimálisat mentem vele, így erről sincsen releváns tapasztalatom. Összességében jó, de a mai csúszkálás nem tetszett :(((

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32777) dqdb válasza dqdb (#32776) üzenetére


dqdb
nagyúr

sár = nagyon poros bringaút + eső kombinációja, semmi terepezésre nem kell gondolni, elég az FKF-nek köszönetet mondani az aszfalton végrehajtható off-road tesztelés lehetőségéért :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32778) simon7012 válasza tekeyagd (#32775) üzenetére


simon7012
aktív tag

A céggel krepált be a biznisz vagy a Lelkes Kerékpárnak lett annyi?
Egyébként jó bolt ?

[ Szerkesztve ]

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#32779) AXisBOLD válasza dqdb (#32765) üzenetére


AXisBOLD
addikt

húú

a felső is csak gyerek ahhoz képest ami most az enyémen van. akkor ezt a szerelést buktam :(((.

köszi a szemléltetést.

(#32768) Thulcandra: itt mennyi a kiszállítás? azon múlik minden, mert kb 4-5k a keret. de maga a bringa se egy extra, szóval nem akarok rá fullos gumit, kivéve ha tényleg sokkal kellemesebb a tekerés.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#32780) Meme válasza Hasaggymeg (#32759) üzenetére


Meme
aktív tag

shimano,a többit felejtsd el.
esetleg raceface és egyéb 4x shimano áras drágaságok jok lesznek:D

Szevasztok bogyókák!

(#32781) Meme válasza CoolBoy323 (#32756) üzenetére


Meme
aktív tag

Jagwire, Ritchey, Avid
esetleg ha cseréhető fékgumis, akkor lehet olcsobb gyártóktól valóval is kisérletezni, azok is elég jók...

Szevasztok bogyókák!

(#32782) Meme válasza dqdb (#32776) üzenetére


Meme
aktív tag

tökéletes gumi nincs.
valami jó itt, valami jó ott.
egy slick gumi , ami jó aszfalton, az mindig eltömödik a sárban és csuszik...
ami meg jobban átmeneti gumi, mint ami elözöleg fent levő, nem lesz soha olyan jo aszfalton.

Szevasztok bogyókák!

(#32783) CoolBoy323 válasza rétisün (#32767) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

értem, köszönöm a segítséged, meg is próbálom...

megvettem a bicajos csukát meg a pedált, erre azóta mindig esik az eső.... ilyet áááááá :O nem tudom még jól összetörni se magam :)) :)) :DD

(#32784) dqdb válasza Meme (#32782) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezt sajnos tudom, örülök a cserének, meg annak is, hogy megvártam vele a tavaszt (télre megy vissza majd a másik külső). Mindössze nem gondoltam, hogy bármiféle terep nélkül, városban, aszfalton tekerve is össze tudom szedni ezt a sármennyiséget ...

Mondjuk ez nem a Continentalt, hanem a közterület-fenntartókat minősíti ...

CoolBoy323: nyuszi, esőben jobban össze tudod magad törni :DDD

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32785) Thulcandra válasza AXisBOLD (#32779) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Nem azért linkeltem, hogy onnét rendeld, csak azért dobtam be mert ott nagy a választék, lásd mik a lehetőségek ;)
Helyben van elég bringás bolt, kb. annyival drágább 2 gumi esetén mint amennyibe a szállítás lenne. Igaz a készlet néha hiányos, lehet nekik is rendelni kell amit kinéztél.
(Egyébként ott van az üzletszabályzatban, 25e Ft alatt 999 Ft a szállítás.)

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#32786) AXisBOLD válasza Thulcandra (#32785) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:)

jó lesz az ami itt van, nem cifrázom. körülnézek a városban.

Aurea mediocritas

(#32787) #56474624


#56474624
törölt tag

Találtam olcsón belsőt, ezúttal megpróbálom ezt:

[link]

Virsligumisoknak ajánlott vétel, nem az az agyonkönnyített, de nem is nehéz (igaz, ilyen méretben miért is lenne már az :B ), és elég olcsó. Nekem a szelephosszúság is elegendő szerencsére. :))

A műhelypumpa, amit veszek, valószínű ez lesz:

[link]

Útközbeni szereléssel egyelőre félig-meddig meg leszek lőve, de vigasztal az a tudat, hogy dél felé úgysem megyek túrázni, és "szerencsére" kellően letört ez a dolog, hogy mostanában átlépjem a városhatárt akármelyik égtáj irányában. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32788) ludsimon válasza dqdb (#32765) üzenetére


ludsimon
veterán

Tényleg, nem is kérdeztem, de, hogy lehet, hogy a hátsó fékkel fékezel mindig?

Akkor ne csodálkozz ha csúszik. :U
Én csak nagyon kivételes esetben használom a hátsó féket, jeges, havas utakon.
Már több mint 1 hónapja porosodik a hátsó.

undefined

(#32789) ludsimon


ludsimon
veterán

Mellesleg az első fék az elsődleges, utána a hátsó.
Mindig az elsővel fékezünk, mert azzal hamarabb megállunk, illetve kissebb az esélye a megcsúszásra, mivel nem kell tépni fékezéskor, mint az hátsót, mégis jobban lassul.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#32790) FixY67 válasza ludsimon (#32789) üzenetére


FixY67
senior tag

Ez valami új divat? Én még úgy szocializálódtam, hogy ha nem kontrás a bicikli, akkor mindkét féket használjuk, egyszerre...

szerk: apropo szépség... Pl. a Cube Reaction-t szépnek találom. Még a rikító festésével együtt is, pedig úgy általában nem szeretem a túlságosan feltűnősködő külsőt. Pl. ahogy elnézem a részletes képeket, a hegesztési varratok nagyon szépek a vázon. Ezeken még látszik (legalábbis úgy néz ki), hogy komolyan foglalkoznak a vázzal, nem csak összedobják.

[ Szerkesztve ]

...

(#32791) Oracle válasza FixY67 (#32790) üzenetére


Oracle
senior tag

Bizony mindkét féket használni kell :K gyorsabban a lassulás ha mindkettőt húzzuk

(#32792) CoolBoy323 válasza dqdb (#32784) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

tyűű télleg :D jogos :D:D:D

főleg, h hátul egy swalbe nagyalma (big apple) van, ami esőben tapasádáról "híres" :D :DD

nah kötök egy hatalmas balesetbiztosítást és góóó :)) :C

(#32793) #56474624


#56474624
törölt tag

A fizika nem támasztja alá, hogy mindkét féket érdemes használni. Amúgy jó kis szakdoga téma. :))

Valójában a bukást kizárólag az első fékerő szabja meg, függetlenül a hátsó fékkel kifejtett erőtől (ha egyáltalán húzzuk). Az összes többi meghatározó mennyiség (úgymint a kerékpár geometriája és súlyelosztása) nemigen szabályozható menet közben. Ha a lassulás a bukfenchez szükséges kritikus értékhez közelít, a hátsó kereket terhelő súly nullához tart. Ilyenformán vele nem is lehet lassulást elérni: ha nem húzzuk a hátsó féket, szabadon gurul; ha igen, akkor gyakorlatilag zérus fékerő hatására megfarol. A közönséges biciklik 0,67g-nél erősebb fékezés esetén felbuknak.

(#32794) FixY67 válasza #56474624 (#32793) üzenetére


FixY67
senior tag

Tapasztalatnak inkább hiszek, mint az elméleti fizikának. ;)
Bár beleolvasva épp azt láttam, hogy "csúszós úton mindenképp érdemes mindkét féket használni" :)

Most nézem csak, hogy mit is emeltél ki (elsőre aláírásnak hittem :D )
Nem arról van szó, hogy a hátsó fék használata megakadályozná a bukást, ha blokkolod az első kereket. Pusztán a hátsó kerékre ható fék miatt az elsőt kevésbé kell húzni ahhoz, hogy azonos távon meg tudj állni.

[ Szerkesztve ]

...

(#32795) KaraDani válasza FixY67 (#32794) üzenetére


KaraDani
addikt

Az gondolom belátható, hogy az első féken nagyobb fékerő van mivel ha lassulsz előre, az első kerékre kerül a súly nagy része. Ha pont annyira fékezel az első fékkel amennyire lehet, akkor a hátsón kb semmi súly nincs, így nem sok értelme van húzni, mivel csak megcsúszol miatta, mert kb azonnal blokkol. Nem satuféknél szerintem is lehet húzni mindkettőt, de alapvetően jó időben csak az elsővel lehet a leggyorsabban megállni.

(#32796) Muton válasza FixY67 (#32794) üzenetére


Muton
addikt

az a lényege, hogy akkor nagyobb a lassulás, ha nagyobb a tapadás. az meg akkor a legnagyobb, ha éppen nem borulsz még fel, ergo a hátsó kerék még épp csak érinti a talajt, azaz közel nulla a hátsó kerék tapadása (és így nyilván valóan a fékezésben nem játszik szerepet). de ehhez az kell hogy tudd úgy adagolni az első fékerőt, hogy a holtponton legyél :)

mint ahogy KaraDani is írta :K

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#32797) FixY67 válasza KaraDani (#32795) üzenetére


FixY67
senior tag

Hát kellemes kísérletezést az egyfékes megálláshoz, én nyugodtabb vagyok ha nem kizárólag az első féket kell használnom. :DD

...

(#32798) FixY67 válasza Muton (#32796) üzenetére


FixY67
senior tag

Ezt értem (bár vannak kétségeim), de akkor már veszélyesen közel jársz a boruláshoz.

szerk: meg ugye ilyenkor már az sem mindegy, hogy milyen első villád van és milyen külsőt használsz, stb.

[ Szerkesztve ]

...

(#32799) Oracle


Oracle
senior tag

Szerintem ennyire nem bonyolult a helyzet, gondolom mindenki húzta már egyszerre a fékeket és érezhetően nagyobb a lassulás mindegy mit ír a szakirodalom :D Akár elmehetünk tesztelni is én tudom hogy előbb megállok ha egyszerre húzom a fékeket. :)

(#32800) FixY67 válasza Oracle (#32799) üzenetére


FixY67
senior tag

Megesküdni nem mernék rá, hogy ez 100%-ban így van, pl. ha lenne bringára blokkolásgátló, esetleg ki is próbálnám az első fékes verziót. :DD
De amíg elméletben el lehet menni az elméleti limitekig, addig a gyakorlatban ez már komoly balesetveszélyt jelent.

...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.