Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#33851) Ariadne válasza KaraDani (#33850) üzenetére


Ariadne
őstag

Váháhá, kicsi a világ. Jó fej srác volt, pedig tartottam tőle, hogy milyen lesz, hiszen végülis hirdetés útján "szereztük", és hát ugyebár hirdetés útján "ismerkedni" mindig kockázatos. Óóó, azért várom a 24 órás versenyt... Egyelőre még a május végi underworld kupára kellene felkészülnöm, és sehol sem vagyok még mindig. :(((

Azért látod most már érthető, hogy miért is féltik a bringásoktól az erdőt az erdészek. Hiszen látható, hogy komoly lelki sérüléseket tudnak okozni ártatlan, úton sétáló éticsigák számára is, biztosan sokkos állapotban vitték szegényt a csigakórházba. És akkor egy erdei ösvényen milyen rengeteg más állatot tudnak könyörtelenül letaposni, bizony... ;]

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#33852) KaraDani válasza Ariadne (#33851) üzenetére


KaraDani
addikt

Ja beszélgettünk kicsit, mondta, hogy idén valószínű lesz saját csapata, majd csak összefutunk vele.

Tőlem nem kell félteni az erdőt, inkább estem, minthogy átmenjek rajta :U (nem akartam bekoszolni a gumi ;] )

(#33853) #56474624 válasza Zewa (#33849) üzenetére


#56474624
törölt tag

Milyen katt-katt hang? :F
Ha nem tekersz, a racsninak van egy hangja. Nálam ez egy picit "hullámzó", hangosabb-picit halkabb-hangosabb-picit halkabb...
Agynak szerintem semmi köze ehhez, azóta van ez kb, mióta a kerekemet megcsináltam, és a racsnit el kellett távolítani, majd visszatenni.
Amúgy is a régi shimano 105-ös agy örökéletű. :P

Másik kedvencem a montival verni a CCseket/Országultisokat akik nem "hazai terepen" csak cammognak...

Ugyan, hát ezt én is tapasztaltam. Mármint hogy montisok, ahol vacak az út outis szemmel, ott szeretnek menőzni. :P

[ Szerkesztve ]

(#33854) Tothgera30 válasza rétisün (#33839) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Boltba drágább, de most ott raktársöprés van és a készlet erejéig lehet venni, de már 20-as vázzal nem is lesz, mert elviszik és csak egy női marad. A használtat megvenném, alapnak jó, utána pár alkatrész kicserélése után már szívembe zárná magát.

Tamoo: Ennyi pénzért ez van.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#33855) Manitou válasza rétisün (#33843) üzenetére


Manitou
addikt

:K Pontosabban az a csavar a rugóerő erősségét állítja. És elvileg ki kell akasztani a féket és úgy szabad tekergetni azt a csavart, régebben valahol ezt olvastam, mert beakasztott állapotban eltörhet a rugó benne :F mondjuk ebből a rugó eltörésből nem tudom mi lehet az igaz :DDD Egy kis finomabb tekerést beakasztva is kibírhat szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#33856) Manitou válasza Teasüti (#33822) üzenetére


Manitou
addikt

Passz , nem tudom hogyé megy most egy ilyen full generál. De én már leírtam, hogy inkább eladnám az egészet. 10-20 ezret nem érdemes rákölteni. Eladod mondjuk 10k-ért meg hozzáteszel 20k-t és abból vehetsz valami értelmesebb használt merevvázas bicajt, amit még tekerni is sokkal élvezetesebb lesz. Ezekkel az olcsó ösztelósokkal az a baj, hogy kb semmire nem valóak, ok hogy ott van a hátsó rugóstag, de alig mozog, vagy ha igen, nagyon rossz a karakterisztikája, ráadásul ez tekerés közben csak az energiádat nyeli el, ráadásul kőnehezek ezek a biciklik, ami szintén negatívan befolyásolja a tekerhetőséget. Első villa dettó , mint a hátsó, és az alkatrészek hajtás váltók szintén a legolcsóbbak rajta, így nem sokat bírnak, hamar tönkremennek. Ja és van olyan biciklisbolt , ahol ilyen biciklik javításávasl nem is foglalkoznak :Y .

(#33857) ludsimon válasza amargo (#33844) üzenetére


ludsimon
veterán

Felvetelek, de egyetlen egy workout-ot látok, egy futást.
Egyébként hol van a blogod?
Beteszem a könyvjelzők közzé.

KaraDani:
Éreztem, hogy ez volt az idei első nagyobb szint.
Tavaly volt hasonló a Csóványos, de azon végig szenvedtem, itt csak a meredekebb, illetve a hosszabb folyamatos emelkedőkön nem bírtam úgy, ahogy a többiek.
De azért sikerült, nem adtam fel.

Engedni? Minek? :DDD
Eléggé pattogtam, de meg tudtam fogni.
Legközelebb többet engedek ki belőle, de csak egy kevéssel.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#33858) Oracle válasza ludsimon (#33840) üzenetére


Oracle
senior tag

Ebből tuti teló lesz vagy fully ;] Rákapott az úrfi a terepre :DDD

A lámpa nagyon faxa, fényerő brutál a régihez képest, már csak a rögizéssel sz**ok a hajlított kormány miatt :((

(#33859) ludsimon válasza Oracle (#33858) üzenetére


ludsimon
veterán

"vagy fully"

Erre csak ennyit:
Aha, igen, majd talán úgy 30 éves koromra. :U Fél milla nem kis pénz.

Most őszinte leszek, a vágyam egy jó kis XC gép, full XT szett, közepesen jó telóval. :))
Mondjuk ez is használtan úgy kb 200k körül saccolom, vagy több. :U

Na nem álmodozok már, jó nekem a Neuzer. :))

Vedd le a régi lámpád, és tedd annak a helyére.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#33860) rétisün válasza ludsimon (#33859) üzenetére


rétisün
veterán

(gonoszkodás on)

viszont ha meménél vennéd, és beszámítaná a scottot, sokkal olcsóbban megúszhatnád :P :U

(gonoszkodás off)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#33861) ludsimon válasza rétisün (#33860) üzenetére


ludsimon
veterán

Hová tűnt a megtérítős rétisün? ;]

Hmm, Scottot neeem.
Felnit cserélek majd valamikor rajta, és kibír még legalább 10.000 km-t a kopo alkatrészeken kívül.
Akkor miért adnám el? :F

Az más kérdés, hogy már outi biztos nem lesz belőle. ;]
A fékváltókar rendesen megnyomja az árát.

Szerk.:
Egyébként most a Scottnak az a mentőöve, hogy minden iparis rajta.
Ha neki kéne állnom agyakat, felnit cserélni, akkor tuti inkább túladnék rajta. :U
50k-t kiadni rá sok pénz, főleg amennyiért vettem.
Így csak felni, küllő, fűzés lesz, ennyit megérdemel.
Majd 10.000. km után visszatérünk a kérdésre, de még sokat kell agyalnom rajta, hogy outi, vagy terep.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#33862) Undoroid válasza amargo (#33753) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

:K

Nem is esett!Tegnap egy cimborámhoz mentem,mert kicsit tuningolni kellett a masináját(PC).Sikerült is egy kis plusz teljesítményt kicsalni...Ha már ott voltam,akkor elmentem még tekerni is egy jót!Elég erős szél volt,de a csinos kocogó lányok kárpótoltak! :D

* * *

szerk: Sajnos úgy néz ki,hogy láncot és racsnit kell cserélnem,mert időnként "ugrik" a lánc,ha keményebben megtekerem!A két legkisebb (hátsó) fogaskerekem nagyon el van már kopva,mert ezeket használom a legsűrűbben.Ezen kívül még mindkét gumiköpenyem is sürgős cserére szorul! :U

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#33863) ludsimon válasza rétisün (#33860) üzenetére


ludsimon
veterán

Ja, és persze egy Balaton kört mindenképpen megérdemel! :K
Nyáron szeretném 1 nap alatt körbe tekerni.

undefined

(#33864) Manitou


Manitou
addikt

(#33865) Tamoo válasza ludsimon (#33859) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

használtan 200k hát azért már nagyon atom gépek vannak.
EGY ilyen költséghatékony gép is megteszi :U nekem is ez van.

(#33866) ludsimon válasza Tamoo (#33865) üzenetére


ludsimon
veterán

Nekem ezek a Sram, illetve B+ cuccok nem tetszenek. :U
Én Shimano párti vagyok.

Meg persze nem újaban, hanem használtban gondolkodok, így talán-talán elérhetőek a vágyaim.

undefined

(#33867) siti válasza ludsimon (#33859) üzenetére


siti
senior tag

álmodozunk? nekem országúti és sima aszfalt a vágyam. meg két láb amivel hajtani is birom :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#33868) KaraDani válasza ludsimon (#33861) üzenetére


KaraDani
addikt

Nem fog kitagadni senki, ha lesz egy outid, meg egy montid is :N Nem zárja ki a kettő egymást.

(#33869) Tamoo válasza ludsimon (#33866) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Sram-ot nem kezdem védeni, mert nincs szükség rá ;] de annyira nem kell leírni a bikepositive-ot, igaz nem vmi dizájnos, nem szép, de pl ami ezen van:
• Nyeregcső: B+ Race Light (Kalloy) ~260g
• Kormány: B+ Direct&DB 580mm/25,4mm AL2014 (Kalloy) 145g!!!
• Kormányszár: B+ Race 158g
• Kormánycsapágy: B+ (Cane Creek!!!)

(#33870) ludsimon válasza Tamoo (#33869) üzenetére


ludsimon
veterán

Oké, könnyű, de mi van a tartóssággal, strapabírhatósággal?

Én nekem csak rossz tapasztalataim vannak a bikepositive-al. A hátsó agyam kattog össze vissza, most szerencsére abba hagyta.
Az első bikepositive felni egy másik bringán szarakszik. Állandóan 8-as van benne.

Az én apró súlyomat biztos elbírná, de azt már nem tudom, hogy reagálna egy 90-100 km-os termetre.

Persze én most nem azt mondom, hogy ne legyen könnyű, mivel XC kerót akarok, így a könnyű alkatrészek alap. ;]

undefined

(#33871) fpeter07 válasza ludsimon (#33861) üzenetére


fpeter07
veterán

Én is úgy vagyok vele mint te, csak pont fordítva. Egyre jobban húz a szívem az országúti felé. :B Mondjuk ha egyet kipróbálnék lehet megváltozna a véleményem.
MTB-re is szükségem van, kavicson gondolom nem lehet menni outival, az erdő közepén ;]

Olyat nem találtak ki h profi országútra is, meg terepre is :(

(#33872) Tamoo válasza ludsimon (#33870) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Másfél éve keményen adom neki terepen a 83km-al, (az elején még 90 voltam)... probléma eddig semmi nem volt vele. Hozzáteszem ezek a drágább B+ cuccok. (agyak is jóféle iparisak... XT árban). Nem akarok én rábeszélni senkit, csak ne legyen elkönyvelve sz*r-nak. (amit zárójelben mögé írtam az az eredeti márkája a cuccnak, arról van átmatricázva B+ra)

(#33873) detroit17


detroit17
tag

A mai napot vétek lenne kihagyni ilyen jó idő is régen volt :C
a terv mára 50km körül de ha kicsit több lesz az se baj :)
ez lenne a eddigi leghosszabb távom..

(#33874) Xantomas válasza ludsimon (#33870) üzenetére


Xantomas
őstag

A B+ olyan mint egy saját márkás brand a nagyobb hipermarketekben. Más nagyobb, ill kisebb gyártók rosszabb, és jobb minőségű termékei.
Ugyanúgy ahogy a BTS is.
Jelen esetben a Cseke rt-nek. Kaloy, Alongha, Tektro stb. az eredeti gyártó. A gyártástechnológia adott, minden csak a felhasznált anyagoktól függ. Ha a megrendelőnek megéri, akkor jobb minőséget gyártat.
Ugye nem gondolod, hogy a Shimano gyártja az összes alkatrészt amiből a kész eszközei lesznek?

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#33875) #56474624 válasza detroit17 (#33873) üzenetére


#56474624
törölt tag

Tegnap én is 50-et mentem este. Ma is kéne minimum annyit.

Amúgy elképesztő, hogy továbbra sem kaptam defektet, pedig istenbizony tegnap is hajtottam át üvegszilánkokon. Meg késő este sötétben a lágymányosi hídon, ahol szingóval előszeretettel kaptam defektet.
Valamiért nagyon jól bírja nekem ez a schwalbe lugano. Pedig mégcsak nem is kevláros, hanem puncture protection. Talán csak hihetetlen mákom van. Mondjuk van is miért kárpótolni. :DDD

(#33876) rekid válasza Manitou (#33864) üzenetére


rekid
addikt

A Zil nem viccel :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#33877) ludsimon válasza Xantomas (#33874) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha a Shimano adja a nevét hozzá, akkor már rossz nem lehet, kivétel a fékbetétek.
Nekem ez az álmom na, nem Bikepositive. :P
Biztos az is jó, de én akkor is Shimano-t választanám, hacsak nem több mint a duplájába kerül, mert akkor inkább megbarátkoznék vele.

undefined

(#33878) fidig


fidig
tag

14:00-kor indulok egy hozzávetőlegesen 30 km-s útra :) idei első normális tekerésem lesz... majd írok adatokat...

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#33879) Spire


Spire
csendes tag

Hali, én a bikepositival csak szívtam! Drága és most szépen fogalmazok, de nem jók... így én is shimanóra váltottam és nem bántam meg :DD :R :R

Olyan sokoldalú vagyok, hogy az már majdnem gömb!

(#33880) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Csatlakoznék.

Van egy B+ pedálom, különösebb bajom nincsen vele, még elmegy, de pl. megpörgetni álló helyzetben nem tudom, mert nem jó benne a csapágy szerintem, a golyók elhasználódtak.
De most nincs pénz cserére.

(#33881) Spire válasza Vasinger! (#33880) üzenetére


Spire
csendes tag

Nekem az max 2 hétig bírta utána pedig kezd benne szétmenni a csapág pedig nem is állva biciklizek... :R :R :R

Olyan sokoldalú vagyok, hogy az már majdnem gömb!

(#33882) ludsimon


ludsimon
veterán

Jaj, nem is nézem tovább a hirdetéseket. :O
Ez most rendesen megfájdította a szívemet.

Csak a Sram cuccokat kéne belőle kiárusítani, és XT-re cserélni.

Áhh, mindenképp elmegyek dolgozni nyáron, bármilyen munka is jöjjön. :U
Biztos lesz még ilyen jó vásár, pedig még csak a bikemag-ot néztem át, a testbike-ot nem.

undefined

(#33883) giigz


giigz
veterán

Tour de Tisza-tó-ra valaki megy?:)

[ Szerkesztve ]

(#33884) KaraDani


KaraDani
addikt

Mekkora minimum nyomást merjek használni a 2.1 es michelin gumikba, hogy még tuti ne kapjak felütéses defektet a kb 100 kilommal? 2,5 bar még belefér?

(#33885) ludsimon válasza KaraDani (#33884) üzenetére


ludsimon
veterán

Fully-val ilyen kényelmesnek tetszik lenni? :N

undefined

(#33886) Tothgera30 válasza ludsimon (#33882) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Add el az egyik vesédet és meg is van a bringa ;] . Mondjuk annyira ne vedd komolyan, csak összejön rá, meg előtted van még az élet hogy komoly bicajt vegyél :K . Én is szeretnék még egy gyári veterán motor gyűjteményt kisköbcentis gépekből összeállítani :B .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#33887) amargo


amargo
addikt

scott sub 35 ez is egy szép masina!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#33888) Undoroid válasza Manitou (#33864) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

* * *

detroit17!

" A mai napot vétek lenne kihagyni " Szívemből szóltál!Most indulok tekerni!Ti se görnyedjetek a gép előtt! :))

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#33889) fidig


fidig
tag

Na túl vagyok az idei első tekerésen. Egy Esztergom kört mentem tulajdonképpen. 32,46 km lett és 21,8 km/h-s átlag. Sokáig tartottam a 24-25-ös átlagot, de a Duna parti szembeforgószél :) belassított, valamint az utolsó 1 km-n 3x görcsölt be közvetlenül a térdem felett a combom. Ráadásul a hegyen lakunk, úgyhogy mire felértem az egész combom beállt. De ettől függetlenül nagyon jól esett a tekerés. Kulacsot elfelejtettem vinni ( sok eszed van gyerek), úgyhogy unokatesóméknál és Mamámnál is ittam egy-egy pohár nedűt :) csináltam pár képet, este majd feldobom vhova...

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#33890) fpeter07


fpeter07
veterán

Holnap már tényleg ideje lenne a bringát elvinni szervízbe és megkérni hogy nézzenek/kenjeken meg mindent. Tegnap elhagytam a fékpofámat is :DDD :N
Ez a kattogás meg visszajött...

(#33891) detroit17 válasza #56474624 (#33875) üzenetére


detroit17
tag

na letekertem a mai adagot :D még ennek örülni is lehetne ha nem tudom hogy annyira meghaltam a végén hogy ezt el se képzeltem volna..
a mai táv.:56km ez eddig a leghosszabb ;) 1h56perc majdnem 29-es átlaggg :Y
de nem ez e legszebb kb 35 km-en keresztül . 31km/H átlagom volt.. és itt csesztem mert túl gyorsan mentem és ezt nem szabadott volna :( elég lett volna egy 28-29-es átlag aztán a végén még bele is erősíthettem volna :K na mind1 elmentem a hátáraimig az utolsó 8-9km-en még 27km/h-tól többel nem is bírtam jönni :( kb 3 km volt hátra de már a 27km/h se tudtam jönni onnan meg 20-25-el jöttem. NAGYON NAGY HALÁL volt :W amikor haza jöttem alig hittem hogy picit leüljek lefeküdjek :K mostmár így visszagondolva FASZAVOLT :B de még a végére így is nagyon szép átlag jött ki :K

[ Szerkesztve ]

(#33892) detroit17 válasza giigz (#33883) üzenetére


detroit17
tag

mikor lesz??

(#33893) Xantomas válasza amargo (#33887) üzenetére


Xantomas
őstag

Jól látom, hogy bontható papucsos?

Ebből lehetne gyönyörű, szíjhajtásos agyváltós városi bicajt építeni.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#33894) giigz válasza detroit17 (#33892) üzenetére


giigz
veterán

Május 8.-án...

(#33895) KaraDani válasza ludsimon (#33885) üzenetére


KaraDani
addikt

A crossba még midíg 5,5 bar van :P A fullyba most 3,5 (4 a max.) Nem a kényelem a érdekel, hanem a tapadás.

Most bütyköltem kicsit felszereltem hátra egy nyeregcsőre szerelhető kulacstartókonzolt, és tartót. Nem tudom eldönteni, hogy nagyon ocsmány, vagy csak egy kicsit :D Mind1, amíg nem lesz pénz egy jó itatós hátizsákra marad. Fékkarok pozícióját kicsit állítgattam, szigorúan használati utasítással :B

Ariadne: a kulacstartód nevét megtudhatnám, meg hogy hol lehet kapni?

[ Szerkesztve ]

(#33896) KaraDani


KaraDani
addikt

Meme: az új XT hátsó válón hogy kell állítani :F Eltűnt a bowden bemenetnél található állítócsavar. Ezeknél már csak a váltókaron lehet finoman utánahúzni?

[ Szerkesztve ]

(#33897) amargo válasza Xantomas (#33893) üzenetére


amargo
addikt

Én kinagyítva úgy láttam. A legszebb, hogy a tárcsafék szemek is rajta vannak.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#33898) detroit17 válasza giigz (#33894) üzenetére


detroit17
tag

milyen hosszú lesz a táv??

(#33899) giigz válasza detroit17 (#33898) üzenetére


giigz
veterán

66 és 15km...:)

(#33900) detroit17 válasza giigz (#33899) üzenetére


detroit17
tag

huhu jó lenne elmenni :K de a 66-ot még nem bírnám a 15 pedig kevés.
hegy lesz az útvonaltervbe?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.