Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32051) greenmukk válasza detroit17 (#32050) üzenetére


greenmukk
tag

Tényleg többet lehet fejlődni :K Semmi értelme hogy éjjel nappal edzel , semmit nem pihensz vagy csak keveset, nem tud regenerálódni a szervezeted. Ha nem pihensz,egy idő után kiégsz,kimerülsz.Többet ártasz vele mint ahsználsz,tehát legyen csak meg az a pihenő ;)

(#32052) detroit17 válasza greenmukk (#32051) üzenetére


detroit17
tag

oké köszi :R
Lehet hogy érthetetlennek tűnök egy kicsit :B de most már kezdem érteni a lényeget.

(#32053) Tamoo válasza detroit17 (#32050) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

[link] Olvasd át, nem hosszú. Igaz nem csak a "pihenőnapokról" van benne szó. Egy-két új dolgot hátha mond...
Mondjuk ez inkább "versenyzőkről" szól, de átlag, halandó ember is meríthet belőle...

[ Szerkesztve ]

(#32054) FixY67


FixY67
senior tag

Tud valaki up2date állapotú, Budapest környékét ábrázoló _kerékpáros_ térképről?
Benéztem két könyvesboltba, mindkét helyen 2007-es volt a legfrissebb. Szerintem azóta sokminden megváltozott (mást ne mondjak, Megyeri híd is bekerült a képbe)

...

(#32055) detroit17 válasza Tamoo (#32053) üzenetére


detroit17
tag

pfúú kössz pont ez a téma kellett nekem :R :C

(#32056) JColee válasza Oracle (#32042) üzenetére


JColee
őstag

Mivel nem voltam ott, ezért nem mondtam semmit róluk.
De az nem helyes, hogy rögtön "kifikáz" egy boltot, hogy mennyire nem értenek ott a "szakmához", közben állandóan csak azt olvasom, mit "szerencsétlenkedik" a bicaján.
Ebből pedig nem tudom azt a következtetést levonni, hogy ő aztán tényleg mindent jobban tud, mint egy boltos.

(#32057) detroit17 válasza Tamoo (#32053) üzenetére


detroit17
tag

hallod tudsz még ilyet linkelni az edzés előtti tevékenységek-ről :B
am. nagyon jó dolgok vannak benne:D kössz

(#32058) ludsimon válasza FixY67 (#32054) üzenetére


ludsimon
veterán

Ilyen engem is érdekelne, csak épp up2date kerékpáros Magyaroszág térkép, vagy legalább Balaton, és Budapest környéke legyen benne.
Csak ha esetleg a telefon nem lenne elég, vagy bármi történik . :))

undefined

(#32059) Meme válasza ludsimon (#32048) üzenetére


Meme
aktív tag

jelentem gyuri mindenes, bár outija nincs. csak egy régi gt cromo mtb-je 1" gumival, azzal jár aszfaltozni.

de kacsingatunk a téma felé...

Szevasztok bogyókák!

(#32060) ludsimon válasza JColee (#32056) üzenetére


ludsimon
veterán

Ja bocs, mert életemben most rajtam először össze láncot akkor már biztos nem értek az egész dologhoz, főleg a zárhoz.
Na ez aztán mi, ha nem általánosítás? :D
Jó, én is ugyan ezt tettem, DE!
Én nem nevezem magam szakszerviznek, vagy szaküzletnek, ez a két hatalmas különbség van köztünk!

Egyszer ajánlom tévedj be Vácra, és tapasztald meg mi annak a fogalma, hogy szakszerviz, és szaküzlet. ;)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#32061) Tamoo válasza detroit17 (#32057) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

EZT már egyszer belinkeltem, de lehet Neked kimaradt. Ez főleg kajálás-folyadékpótlás...ilyesmi.
Gúglizgass, sok mindent találni a témában.

(#32062) dqdb válasza FixY67 (#32054) üzenetére


dqdb
nagyúr

Létezik 2009-es ingyen osztogatott budapesti térkép, ami elvileg letölthető a www.budapest.hu-ról, gyakorlatilag nem találtam meg.

Az ő művük, de a honlapjukon nem letölthető.

Update: győztem, a Bringaexpón ezt kaptam meg papíros változatban.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32063) FixY67 válasza ludsimon (#32058) üzenetére


FixY67
senior tag

Olyan van, de az inkább autóstérkép léptékben (nem elég részletes)

...

(#32064) FixY67 válasza dqdb (#32062) üzenetére


FixY67
senior tag

Köszi, de nekem épphogy nem Bp kellene, hanem a környéke mondjuk 40km-es körzetben.
Régen volt ilyen térképem, de részben elavult, részben valahol eltűnt a sok lom között.

...

(#32065) CHIPman válasza Tamoo (#32016) üzenetére


CHIPman
nagyúr

3 órán keresztül szereltük nagyapámmal a bringámat, mindjárt leírom a történetet.
Elindultam bringaboltba, anyumnak kellett zár. Félúton akartam felfelé váltani 1-4-ből 2-4-be, de elszakadt a bovden. Király, úgyis bringaboltba indultam, veszek rá. Hazatekerek 1-4-ben(...) irány a műhely, váltó szétkap, bovden ki, be az új. Másfél óra állítgatás, és semmi, amikor a hátsó váltóm, ami már előtte is kezdett rakoncátlankodni, nem váltott már 4-esbe sem. Első össze, hátsó szét. 2 szál tartja, királyság. 17:10, motorra fel, tépek be a városba a másik bringaboltba, hálistennek' még nyitva volt. Vettem bovdent, gyorsan összepakoltuk otthon. Próbálgatás közben észrevettem, hogy enyhén fog alapállásban a hátsó fék. Azt is szétszedtük vagy háromszor, míg valami értelmes eredményt el tudtunk érni, de szintén hatalmas holtjátékkal. A pofa pedig nem igazán kopott. Fogalmam sincs, mit csináljak vele.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#32066) dqdb válasza FixY67 (#32064) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nekem ennek az 5-6 évvel ezelőtti változata van meg, a kerékpárutakat jelöli mind Budapesten, mind a környékbeli települések térképén. Sajnos két település között nem segít a térkép. Sajnos a kiadási év nem derül ki a honlapon.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32067) ludsimon válasza Oracle (#32046) üzenetére


ludsimon
veterán

Jaj, bocsi, hogy nem válaszoltam. :B
Amargo a szervező, én nem tudom, én tag vagyok, vagy inkább addikt. :D

Írjuk már össze, eddig kik a biztosak?
Ariadne, amargo?
Többieket nem tudom.

undefined

(#32068) ludsimon válasza CHIPman (#32065) üzenetére


ludsimon
veterán

Egyszerű, és gyors megoldás(ok):
a) Elviszed szerelőhöz, ha még féket se tudsz beállítani.
b) Hagyod az egészet.
c) Fentebb volt linkelve pár videó a beállításokról. Az alapján beállítani.

undefined

(#32069) JColee válasza ludsimon (#32060) üzenetére


JColee
őstag

Ja bocs, mert életemben most rajtam először össze láncot akkor már biztos nem értek az egész dologhoz, főleg a zárhoz.
Na ez aztán mi, ha nem általánosítás?

Nem a láncokról vontam le következtetést, csak egy példa volt.
Én nem nevezem magam szakszerviznek, vagy szaküzletnek, ez a két hatalmas különbség van köztünk!
Én se.
Egyszer ajánlom tévedj be Vácra, és tapasztald meg mi annak a fogalma, hogy szakszerviz, és szaküzlet.
Szerencsére nem szorulok rá, ami baja van a bringámnak, magam szoktam megjavítani. Egyébként tudom, mi a szakszerviz és szaküzlet.

(#32070) #56474624 válasza dqdb (#32062) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nekem ilyen már van kb. tavaly nyár óta, szüleim hozták valahonnan csak nekem. :B

(#32071) KrAt válasza ludsimon (#32068) üzenetére


KrAt
veterán

Naaa, azért sztem te se bringával a segged alatt születtél, te is voltál kezdő, ne oltsunk már le mindenkit, aki kezdő bringaszerelésben, szerintem az egész PH!-nak arról kéne szólni, hogy segítünk egymásnak, nem basztatjuk, h vidd szervízbe béna fasz..

Már elnézést..

Egy másik kezdő bringás..

(#32072) CHIPman válasza KrAt (#32071) üzenetére


CHIPman
nagyúr

:R Nem tetszett, de nem szóltam vissza, mert ugyanúgy le lettem volna oltva, mint a többi témában...
Ilyen hozzáállással vsz. a b)-t választom majd. :(

Ba cy lus: Te estél már kanyarban? Én egyszer. És pont akkor, amikor nem fékeztem. :DDD

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#32073) #56474624


#56474624
törölt tag

kanyarodás

(...)
További kérdések

Sokan úgy gondolják, hogy veszélyes az első féket használni kanyarodáskor. Ez csak akkor igaz, ha rossz a fordulástechnikája a kerékpárosnak. A súlypontnak mindenképpen be kell dőlni. De ha nem a kerékpár síkjában tesszük ezt, akkor az, mint előbb láttuk, elkormányozza a kerékpárt. Ha ebben az esetben az első kereket fékezzük, akkor még nagyobb kormánymozgást tapasztalunk. Ez elérhet egy olyan mértéket, amitől irányíthatatlanná válik a kerékpár. Ha a test és a kerékpár egy síkban van, mérsékelt fékezés nem tudja kimozdítani a kerékpárt a követendő irányból

Kb. egy hete vettem észre, mennyire reflexszerűen használom az első féket nagyobb sebességű kanyarodásnál, kisebb fröccsöket adagolva. Egy hete tudatosult bennem, miközben négy éves korom óta tolom az ipart. :D Igaz, eleinte még csak kontrás gépem volt.
De ez akkor is fura. Most már legalább megnyugodhatok, hogy jó a kanyarodási technikám. :))

Visszatérve még az első fékre. Tegnapelőtt kipróbáltam, hogy a (kos)kormányon alsó fogásból hogy tudom megfékezni a bringát. Elképesztő különbség! :Y
Alsó fogás viszont nekem már kényelmetlen, régen úgy kezdtem az outizást, és elég sokáig úgy is folytattam, aztán picit nehezen, de átálltam a fékkarfogásra, most már képtelen lennék alsó fogásban használni. Annál szívesebben használom időnként lazításra a felső egyenes részt.
Ami viszont tény, hogy a fékem sokkal jobb, mint azt gondoltam, szóval meg kell tanulnom maximálisan kiaknázni a benne rejlő potenciált, méghozzá fékkarfogásból... :U

[ Szerkesztve ]

(#32074) #56474624 válasza CHIPman (#32072) üzenetére


#56474624
törölt tag

"Úttörő" koromban még estem sokszor, majd minden napra jutott egy-egy esés, feszegettem a határokat. :D
Legutóbb kb. 10-11 hónapja estem, montival. Máig nem tudom, hogyan. Nem volt se kanyar, semmi, mintha betonon (bringaúton) valami poros részen megcsúszott volna a kerék, és úgy. Igaz, meglehetősen vadul hajtottam montival, így talán nem is csoda, hogy időnként úgy évi jelleggel pereceltem is egyet. Országútival csak akkor estem eddig, amikor balesetem volt egy autóval, és akkor nem volt választásom, repülnöm kellett. :))

Egyébként szerintem az outi kényelmetlensége, "kényessége" megtanítja az embert némi fegyelemre. Én ennél sokkal vadabbul hajtottam még egy éve.
A budai duna-parti részen feltúrt bringaúton (ahol még a gyalogosok is járkálnak) úgy kerekeztem át rendszerint, mintha kész pálya lenne ott, ide-oda ugráltam a feltúrt rész, meg a megmaradt betonozott rész között. A római parton is elég veszettül hajtottam át. :D
Úton nem nagyon hajtottam akkoriban, de talán jobb is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32075) Muton válasza #56474624 (#32073) üzenetére


Muton
addikt

én is kérek fröccsöt, ha lehet nem kicsit :))

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#32076) Tamoo válasza CHIPman (#32065) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem ezekből a videókból nagyon sok mindent meg lehet tudni.... [link] Kezdőknek nagyon jó. Elsőre nekem se volt teljesen egyszerű, de nem egy nagy ördöngösség a V-fék beállítása.
Kerék pontosan középen legyen (ez elég sunyi hiba). Bovdent úgy feszítsd meg, hogy kicsi legyen a holtjáték, és a pofák épphogy ne érjenek a felnihez (8-asnál nehezen kivitelezhető). Az oldalsó rúgóerő állító csavarokkal meg belövöd, hogy egyszerre mozogjon mindkettő oldala. Tömören ennyi a lényeg.

(#32077) Meme válasza Tamoo (#32076) üzenetére


Meme
aktív tag

meg ez:
ne szoruljon a fék a tüskén
meg ez:
ne szoruljon a bowden
meg ez:
ne legyen szétnyulva a feszitő rugó
meg ez:
ne legyen félrekopva a betét

...
és ez csak egy egyszerű v-fék volt :U

Szevasztok bogyókák!

(#32078) Tamoo válasza Meme (#32077) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

hát igen... még ezen kívül is lehet jópár dolog... nem is mondtam h mindent leírtam :DDD

(#32079) FixY67 válasza Meme (#32077) üzenetére


FixY67
senior tag

Régi szép idők... Hat(?) sebességes Szputnyik mennyivel egyszerűbb volt... :DD

...

(#32080) Meme válasza FixY67 (#32079) üzenetére


Meme
aktív tag

4 meg 5 sebességes. hozzánk hoznak még mindig ilyeneket.

de azért azoknak se árt a szakszerviz, a jó müködéshez. mert bár nagyob jó anyagokból vannak és kibirnak szinte mindent, azért a 15-20 év zsirozás nélkül igencsak meglátszik rajtuk...

egyébként meg most van fék, akkor nem volt:D
kontrával, patkóval, gumifékkel meg nem állsz annyi idő alatt mint most egy egyszerű 1500ft-os v-fékkel.

Szevasztok bogyókák!

(#32081) Tamoo válasza Meme (#32080) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

hú a gumifék az mekkora egy ótvar megoldás volt :DDD de a kontrával milyen jókat lehetett farolgatni :C Régi bmx-emen még az volt

(#32082) FixY67 válasza Meme (#32080) üzenetére


FixY67
senior tag

Hát a szputnyikommal hamarabb meg tudtam állni, mint most a SRAM 5.0-s Vfékkel...
Mi több, ott blokkolni tudtam a hátsó kereket. Igaz, kb. 50-60 kilóval könnyebb is voltam. :)

...

(#32083) ludsimon válasza KrAt (#32071) üzenetére


ludsimon
veterán

Lehetőségeket soroltam fel. :U
Egyáltalán nem "oltásnak" (de utálom valahogy ezt a szót) szántam.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#32084) Xantomas válasza FixY67 (#32079) üzenetére


Xantomas
őstag

Jaja, jó kis HVZ Gljotok (fecske). Ennek két típusa volt, a Turiszt, meg a Szputnyik. A Turiszton volt első váltó, és kéttányéros hajtómű, míg a Szputnyikon nem.
Apumnak egy favorit hajtóművel, és váltóval tuningolt Szputnyikja volt. :)
Olyan nehezek volt a vázanyag, hogy alu felnivel adták, mert a nehéz acél felnikkel csak még nehezebb lett volna, így a keleti blokk másik alternativája, a Favorit ellen semmi esélye nem lett volna.

Meme Azért a gyárilag alu felnivel adott fecskéken levő középhúzós fékek nem voltak olyan rosszak. Messze jobb fékhatása volt mint a korabeli oldalhúzós Weinmann patkófékeknek, amit ráadásul krómozott acélfelnivel párosítottak.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#32085) Xantomas válasza Xantomas (#32084) üzenetére


Xantomas
őstag

Azért,ezt, így szívesen elfogadnám. Persze szigorúan a funkciójának megfelelően pályán használni.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#32086) body007 válasza Xantomas (#32085) üzenetére


body007
addikt

és ezzel, h áll meg az ember? :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#32087) greenmukk


greenmukk
tag

Valami jóféle bringás térkép engem is érdekelne, de nekem egész európa kéne :F ilyenröl tud valaki?

most indulok diákolimpiára(futás),tessék szurkolni :))

(#32088) KaraDani válasza body007 (#32086) üzenetére


KaraDani
addikt

Pályabringa, fékre nem igazán van szükség...

(#32089) amargo


amargo
addikt

Nemrégiben volt szó róla, ezért linkelem.
2010 legszexibb bringája
De nem írok semmi kétértelműt, de szerintem többen megtekernénk ezeket a "bringákat" :U

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#32090) KaraDani válasza amargo (#32089) üzenetére


KaraDani
addikt

Az innuendo fejcsapágya továbbra sem tetszik, nem értem a 3. helyét ;] Tudtam én, hogy az urc 9.9 fog nyerni, mégis csak 1 et fizet kettőt kap akció :D

(#32091) Xantomas válasza greenmukk (#32087) üzenetére


Xantomas
őstag

Én majd csak Májuk 14-én az Óbudai Egyetem színeiben országúti kerékpározásban.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#32092) KaraDani válasza Xantomas (#32091) üzenetére


KaraDani
addikt

Kölcsöngéppel?

(#32093) fidig válasza KaraDani (#32090) üzenetére


fidig
tag

Sokan nem foglalkoznak a fejcsapággyal, pedig az egyik legfontosabb rész...

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#32094) detroit17


detroit17
tag

Szevasztok srácok!!
na olvastam jó pár dolgot és most ezeket hasznosítva megyek ma tekerni!!
heti 4-5 edzésnél nem lessz több!!

(#32095) Ariadne válasza amargo (#32089) üzenetére


Ariadne
őstag

Az egyenlőség nevében követelem, hogy adjanak ki döglesztő tekintetű kockás hasú izmos pasasos változatot is, hogy nekem is legyen mit néznem. :K Mer' ezekért nem tudom, miért vagytok úgy oda, szép bringák vannak rajtuk, semmi több. :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#32096) ludsimon


ludsimon
veterán

Új tapasztalatokkal bővültem ma is.
Lehet, hogy mégse a monoblokk kattog, hanem a hátsó agy?!

Lehetséges?

Azt vettem észre, hogy mikor 6-osba váltok, hírtelen abba marad az előtte örjítő kattogás.

Szerintetek is agy?

undefined

(#32097) ludsimon válasza amargo (#32089) üzenetére


ludsimon
veterán

Mi a helyzet, eddig kik mennek a pénteki este?

undefined

(#32098) Muton


Muton
addikt

A BMF-nél lopkodják a bringákat, vagy ott lehet hagyni egy fél órára?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#32099) Ariadne válasza Muton (#32098) üzenetére


Ariadne
őstag

BMF-nél iszonyúan lopkodják a bringákat, ne hagyd ott semmiképp. Huhh, még jó, hogy megkérdezted előre...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#32100) venember83 válasza Ariadne (#32095) üzenetére


venember83
nagyúr

Ja, általában műanyag bringa, műanyag nő. Semmi több.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.