Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#33251) ludsimon válasza tekeyagd (#33246) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi!
Áhh, neeem!

Az agy teljesen tökéletes, még kibír legalább 1 felnit.
Csak felni csere lesz.
Semmi más.
A fékek is jók ezekkel a betétekkel most elég jó az ereje.

undefined

(#33252) tekeyagd válasza ludsimon (#33251) üzenetére


tekeyagd
tag

te,a fenix-et mire cseréled? :DDD

(#33253) venember83 válasza Manitou (#33195) üzenetére


venember83
nagyúr

Még mindig fülig ér a szám. :D

Ilyen. Terepet sajnos még nem látott, de városban érzetre nagyszerű, bár kicsit hajószerű lett a bringa a széles kormány miatt, de lefele tuti jó lesz ez így.

(#33254) ludsimon válasza tekeyagd (#33252) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem cserélem, eladom...

Születésnapra megkívántam egy DX-es 900 lumens-es (5-mode) lámpát amargo előtti sokkoló fényerő láttán.
Jó kis ajándék, és ki fog világosodni előttem a fél erdő. ;)

undefined

(#33255) fpeter07 válasza Vasinger! (#33244) üzenetére


fpeter07
veterán

Szerszámtatyót én is kinéztem magamnak, de azt a nagyobbat, nyereg már van.
Meg még egy zselés nyerget is kellene vennem, csak érne vmit :) Ha meg nem tetszik, tesóm bringáján (híres Stycle:) ) tökéletes lenne. A tervezője tuti nem ült rá, amilyen formáltalan/kemény az egész...

A várost elhagyva esni kezdett az eső... Visszaford. Egyikünk kapott egy defektet hátsó kerékre, esőben, jó kis séta lehetett ;] 2-en leléptünk és nekem tekerés közben érdekes daráló hang jött ki... 1 zsepi felcsavarodott a hátsó váltóra és szépen bekapta :Y Kérdés az lenne h h került oda? :N

(#33256) dqdb válasza ludsimon (#33254) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hehehe, KaraDanival ma délután erre a következtetésre jutottunk:
5 üzemmódú lámpa
1 méteres hosszabbítókábel
fejpánt
4400 mAh második akkumulátor
= 116 USD és minden rögzítési lehetőséged megvan :D

fpeter07: V-fékbe beszoruló száraz falevél igen szép kereplő hangot tud kiadni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33257) tekeyagd válasza dqdb (#33256) üzenetére


tekeyagd
tag

gondolhattam volna!
Nekem a 3 módú van, de nagyon szeretem! :DDD

ilyen okosságot gyártottam hozzá,mert a gyári rögzítési lehetőség elég gagyi...

ez a BBB kicsi kulacstartóba rakható szerszámhordozója,amibe beleapplikáltam egy rövidre vágott hosszabbítót,beragasztottam, így csak az akksit kell ki-be pakolni, amekkora a flakon,sztem 2 akksi is belefér egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#33258) ludsimon válasza dqdb (#33256) üzenetére


ludsimon
veterán

Mi a fene.
Ketten egyszerre, vagy külön rendelitek?

Nagyon beindult ez a DX-es lámpa vásárlás.
Én úgy voltam vele, hogy az LD20, turbo módnál már jobban nem fogok ámulni, de nem így történt, megláttam először, és nagyon lesokkolt a látvány.
Hozé verő.

Amúgy én a fejpántnak nem vagyok a híve, de most az a 600Ft nem pénz érte.
Nekem nem kell hosszabbító, a stucnin bőven elfér.
Pót aksi pedig alap, én a nélkül nem is rendelném.

Volt egyszer egy elég rossz élményem, mikor lemerült az elem Csömörön.

undefined

(#33259) Tamoo válasza venember83 (#33253) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Okosítsatok már ki, hogy mért éri meg ilyen kormányt venni? Azon kívül, hogy jól néz ki, viszonylag könnyű, meg easton. (nekem ilyenem van, ezt sem mondanám nehéznek)

(#33250) CoolBoy323: én ezt már linkeltem pár napja. Indie xc nyergeket tudom ajánlani. Nagyon kényelmes.

(#33249) sbazsi: kerüld el nagy ívben, semmit nem ér. sőt...(én próbáltam) Meg kell találni a Neked megfelelő nyerget, utána nem lesz ilyen gondod.

[ Szerkesztve ]

(#33260) Xantomas válasza ludsimon (#33254) üzenetére


Xantomas
őstag

Pláne, hogy már kijött a Cree p7-es LED-ek utódja, aminek még jobb a W/lumen aránya. Tunningoló kedvűek már cserélgetik is a LED-et.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#33261) ludsimon válasza Xantomas (#33260) üzenetére


ludsimon
veterán

Mennyi lumens az utód?

Egyelőre nem döntöttem, nem ismersz eléggé.
Legalább 5x meggondolom először amit teszek. ;)

undefined

(#33262) dqdb válasza ludsimon (#33258) üzenetére


dqdb
nagyúr

tekeyagd: tetszik a megoldásod, igényes lett a végeredmény

ludsimon: ha szeretnéd használni a fejpántot, akkor kell a hosszabbító, és Π dollárt megér :) Egymástól függetlenül fogjuk venni, de ugyanazt. Már a checkout gomb közelében jártam, amikor beugrott, hogy az új kártyámat még aktiválni kell egy ATM-ben, de ehhez lusta voltam. Majd holnap.

Xantomas: nocsak. Milyen néven fut ez a LED?

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33263) tekeyagd válasza dqdb (#33262) üzenetére


tekeyagd
tag

köszi! :R
a kábelt is lecseréltem pontos méretűre, így nem lafog a vezeték összevissza... :N

(#33264) sbazsi válasza Tamoo (#33259) üzenetére


sbazsi
veterán

pedig tényleg jó puha volt... :U
csupán egy dolog nem volt tiszta, ezért is nem vettem meg: hogy marad a helyén...
na mindegy.
akkor marad holnap a naci próba (semmi extra, decathlon legolcsóbb, 3k sem volt), aztán később talán egy nyereg is...

(#33265) dqdb válasza sbazsi (#33264) üzenetére


dqdb
nagyúr

A felület puhaságánál fontosabb a nyereg formája: a "csőr" milyen hosszú, milyen széles, a pereme milyen magas, milyen ívben szélesedik ki, az ülőfelület milyen alakú. Ha ezek alapján megvan az ideális nyereg, csak kicsit keménynek tűnik, akkor van értelme a géles borításnak, egyébként nem.

Az ajánlott nyergeket tényleg ajánlásnak vedd, ami hasznos információ az ideális darab kiválasztásban. A kényelmet befolyásoló anatómiai paraméterek nagyon emberfüggőek, ami valakinek a tökéletes ülés, azt más nem bírja elviselni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33266) sbazsi válasza dqdb (#33265) üzenetére


sbazsi
veterán

hát épp ez az egyik bajom, boltban hiába ülök rá, nem derül ki, hogy mi van 10 km-rel arrébb...
azt meg honnan tudjam, hogy mi a jó a hátsómnak... :B

na mindegy, bízom a holnapi próbában...

(#33267) Vasinger! válasza fpeter07 (#33255) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én is azzal a nagyobbikkal szemezek. Az üléshuzat sem lenne rossz, csak sokan írták, hogy sz.rt sem ér a zselés ülés...

A sárhányóról tud mondani valaki valamit? Jó lenne a Hai Risre-ra? :F

(#33268) Undoroid válasza KaraDani (#33234) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Igen,nagyon szép helyen! :K

Békéscsaba és Fényes között halad és mellette párhuzamosan pedig egy élővíz csatorna is van!Sajnos a jól bejáratott utam csak egy része(8Km oda-vissza) fut ilyen helyen... :U

A sötétedés utáni binyiglizés lefújva az esős idő miatt! :((( Ugyan már nem esik,de csúnyán be van borulva...Áttéve holnap délelőttre!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#33269) rekid válasza Thulcandra (#33243) üzenetére


rekid
addikt

Ennek kimondottan örülök. :) Megnyugtato. :)
Ha meglesz a bringa kivancsisagbol elkezdek irni egy "naplót" a bringával és futással elért fogyasi adatokrol. Bár érzem a kajalassal és annak betartasaval kökemenyen szenvedni fogok. :)
Mar enis is mennek tekerni. :) Sőt asszonypajtas is jönne. :) Már csak bringát kell venni. :) Ugy hogy amint megvan, mi is jarnank turazgatni :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#33270) rekid


rekid
addikt

hasznalt valaki mar ilyen bicikli riasztot?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#33271) sbazsi


sbazsi
veterán

ha már szóba kerültek a lámpák: milyen lámpát érdemes előre venni?
elvileg van valahol osanba vagy hol vásárolt 3 ledes első-hátsó lámpa, több üzemmóddal, az ha jól sejtem csak arra jó, hogy lássanak. (vagy arra sem :F )
de ha én is látni akarok :F nem erdőben, max egyelőre városliget :U

(#33272) sbazsi válasza rekid (#33270) üzenetére


sbazsi
veterán

ez nekem műanyagnak tűnik, vajon elég neki egy kalapács :F

szerk: bicajozás közben mennyire életveszélyes zenét hallgatni? vagy szoktatok?

[ Szerkesztve ]

(#33273) fpeter07 válasza sbazsi (#33271) üzenetére


fpeter07
veterán

Lidl-ben 1200ft fejlámpa, Myo XP 20000ft- gondolom nem kis különbség lehet köztük.
Ludsimon lámpája (fenix ld20) sztem sok helyen megfelelne, csak kicsit drága. :)

(#33274) rekid válasza sbazsi (#33272) üzenetére


rekid
addikt

Azzal tuti szetlehet verni nade az mar csak fetunik valakinek ha valkinel erovago van meg püföl egy bringat ami visit :D vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#33275) sbazsi válasza fpeter07 (#33273) üzenetére


sbazsi
veterán

asszem a fejlámpát kerülném. vagy ne :F

(#33276) ludsimon válasza sbazsi (#33271) üzenetére


ludsimon
veterán

Az LD20 az ilyen.
Nekem erdőben 30-35 km/h-s sebességnél tegnap teljes mértékben elegendő volt!
Városban brutális!
Van egy eladó nekem, tartóval, akár aksit, és diffúzert is tudok hozzá adni.

Engem csak elkapott a 'kinek van nagyobb' láz, amúgy én se cserélném le, mert bőven elég volt lefelé a 180 lumens.

Ha érdekel, dobj meg egy privát üzenettel!

undefined

(#33277) Manitou válasza venember83 (#33253) üzenetére


Manitou
addikt

Melyiket vetted? 25,4-est vagy 31,8-ast? Sokáig valami extra könnyű aluban gondolkoztam, de majdnem ugyanolyan árban lenne karbon is, ami könyebb is lenne.
90 vagy 90+ kg-hoz nem tudom be merjem e vállalni, bár nyárra 10-et le fogok adni. Inkább 80kg-hoz lenne.
Ja és végül ehhez az árhoz milyen járulékos költségek jöttek még ha nem titok? :)

Tamoo: Logikus indok nincs rá. Illetve mégis, Azért, mert a bringám megérdemli :D Ez egy elég nyomós érv ;]
No meg egy kicsit grammániás is vagyok :B

[ Szerkesztve ]

(#33278) sbazsi válasza rekid (#33274) üzenetére


sbazsi
veterán

hát elképzelem valamelyik nyári szórakozóhely melletti kerékpártárolót, hogy az ipse piszkál valami sipolót. honnan tudod, hogy részeg, és nem talál bele a kulccsal, vagy tolvaj, és nincs nála kulcs?! sötétben, picit messzebbről. :U
ha meg dübörög a zene, akkor pláne jó. ;]

(#33279) Manitou válasza rekid (#33270) üzenetére


Manitou
addikt

Szerintem ez a riasztó max arra jó, ha másra nem is, hogy ha pl beugrasz boltba, és viszonylag közel van a bringa, akkor ha valaki piszkálja megszólal a riasztó és gyorsan még ki tudsz rohanni. Attól, hogy ez vinnyog szerintem senki nem fogja rávetni magát a tolvajra. Fényes nappal, ha egy erővágóval levágják a lakatot, arra se reagál senki, mindenki közönyös. :(

[ Szerkesztve ]

(#33280) rekid válasza sbazsi (#33278) üzenetére


rekid
addikt

Nemmegyek bulizni bringaval foleg ha iszok. :DD Napközbenre lehet nem hulyeseg.
Elvileg van olyan lakat is amiben elktronika van es sipol ha levagjak. :)

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#33281) sbazsi válasza ludsimon (#33276) üzenetére


sbazsi
veterán

ment pü.
egyébként néztem a képeit, ezt hogy lehet feltenni a bicajra?

30-35?! attól még messze vagyok :K

(#33282) Jofi81 válasza ludsimon (#33276) üzenetére


Jofi81
őstag

(#33283) ludsimon


ludsimon
veterán

Meg persze PH!-soknak kedvezmény, vagy akár ajándék aksi.. ;)
Szabad a pálya! Postázom is, és ajánlottan adnom fel!

undefined

(#33284) sbazsi válasza rekid (#33280) üzenetére


sbazsi
veterán

apropo, bringa, és buli? mi van, ha az ember ittasan biciklizik? nem a város másik végére, hanem városligeten belül, és azon túl, mondjuk max 1 km. :F
és nem holt koki, hanem 1-2 sör.
ki szokott :U

(#33285) Manitou válasza sbazsi (#33284) üzenetére


Manitou
addikt

Tök mindegy hol biciklizel és mennyit ittál, ha rendőr megállít és megszondáztatnak, és kimuttataja hogy alkoholos befolyásoltság alatt állsz :D , akkor jön a bünti.
zéró tolerancia van bicikliseknek is.

(#33286) sbazsi válasza Manitou (#33285) üzenetére


sbazsi
veterán

mennyi a bünti? jogsi ilyenkor veszélyben?
:B :B

(#33287) dqdb válasza sbazsi (#33284) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mivel a Városliget nem elzárt magánterület, ugyanolyan utcák vannak benne mint a városban, így aztán remélem, jól megbünteti ezért a rendőr, mert a kerékpár is jármű, és járművet tilos ittasan vezetni.

Egy kis húsvéti statisztika: [link]

#33286: sajnos nem, pedig kellene ...

Update: ha tekersz, akkor a bringa jármű, tilos inni. Ha hazafelé csak tolod a bringát, akkor gyalogos vagy, ilyenkor lehetsz ittas/részeg.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33288) sbazsi válasza dqdb (#33287) üzenetére


sbazsi
veterán

autoval még egy pohár sört sem ittam soha. ezért kérdeztem.
asszem vidéken lehetne ezzel rendesen kaszálni, minden kis faluban biciklivel mennek az emberek a kocsmába. :U

(#33289) rekid válasza dqdb (#33287) üzenetére


rekid
addikt

Ittas vezetesnel azt a jogsit veszik el amit epp vezetsz ugy tudom. Bringanal bünti van. :)
Iszik vagy vezet. :) Főleg ha autok köze is mesz.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#33290) dqdb válasza sbazsi (#33288) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, ahol egy faluban sok bringát látsz egymás mellett, ott van a kocsma ... ;]

autoval még egy pohár sört sem ittam soha. ezért kérdeztem.
Így a helyes :K Egyébként a Városligetben vannak olyan rossz minőségű, kátyús, repedezett utak, hogy nappal tökéletes fényviszonyok mellett is kihívás ott tekerni :(

Ha szándékozol éjszaka közlekedni, akkor a világítás/prizmák mellett szerezzél be egy kukásmellényt. Láthatóságban rengeteget számít.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33291) sbazsi válasza dqdb (#33290) üzenetére


sbazsi
veterán

vannak olyan rossz minőségű, kátyús, repedezett utak
jaja, gondoltam is arra, aki a napokban emlegette, hogy sz@rok a biciklis utak...

éjszakai közlekedést még nem tudom. 1 dolog, hogy mit szándékozom, és egy másik, hogy mire tudom rávenni magam. :B
soxor volt nagy a lelkesedés, aztán nem lett belőle semmi.

kb 3-4 éve squasholtam egyet, nagyon megtetszett. vettem ütőt. aztán akivel játszottam volna, azzal nem tudtuk összeegyeztetni. szóval ezért próbálok óvatosan vásárolni.
igaz most megint játszom, heti 1-2-t. szóval ha valaki esetleg kedvet érezne zuglóban, írjon privit.

[ Szerkesztve ]

(#33292) Xantomas válasza sbazsi (#33284) üzenetére


Xantomas
őstag

Tavaly megtettem párszor, de szigorúan 1-2 sör. Akkoriban volt nyár vége felé az első ellenőrzősdi, és egyszer félreállítottak minket, megkérdezték, hogy fogyasztottunk-e alkoholt. Mondtuk hogy igen, megkértek, kedvesen, hogy akkor szálljunk le, és fél órát csak toljuk. Nem dülöngéltünk, nem kiabáltunk, csak egyszerűen mindenkit megkértek hogy álljunk félre.
De legközelebb ne tegyük, mert szankciókat fognak bevezetni.

Azóta már igen komoly helyszíni bírság van az ittas kerékpározásért. 10 után az Erzsébet tér, városliget, és környéke tele van velük. Szimpla, Kuplung, Gödör, Dürer-kert... ezek mind-mind kerékpáros orientált szórakozóhelyek. Figyelik is a bringásokat, de inkább csak ránk vigyáznak.
A városliget ilyen szempontból pont kritikus hely. Ha iszol, inkább maradj ott még egy fél órát, igyál a kávét, vagy egy teát, majd inkább told, egy fél órát (a mozgás gyorsabban kiviszi belőled), és ha ezután nagyon szükséges, menjél kivilágítva a bicikliúton 15-tel csorogva.

Mod: Eleve nem iszok sokat. 1-2 sör +1 feles elég arra, hogy a fél éjszakára megalapozza hogy a szokásosnál oldottabban és könnyebben beszéljek, ha pedig többet iszok, akár csak egy felessel akkor átesek a ló túloldalára, és már nem tudom kontrollálni magam. Aki ismer élőben, az tudja miért írom.

Simon ahogy Jofi81 is írja, az továbbra is Lumen.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#33293) venember83 válasza Manitou (#33277) üzenetére


venember83
nagyúr

Pontosan milyen járulékos költségre gondolsz? Vettem hozzá új markolatot, de azt a másikra is kellett volna, de a stucni maradt a régi Truvativ XR, nem is tervezem a cseréjét, vannak fontosabb dolgok/alkatrészek.

(#33294) #56474624


#56474624
törölt tag

Ma esti bringázásban nem volt semmi izgalmas: nyeregcső csavar nem tört, szelep nem tört, defektet sem kaptam. De még kamion sem akart leszorítani, autós sem akart elcsapni. Iszonyat unalmas volt... :DDD

Egyedüli izgalom mégis az volt, hogy defektet kaptam-e (paranoid mód be), mert túl kényelmesnek tűnt a bringa. Miközben hazajöttem, itthon megnéztem, nyomás rendben volt, 7.5-8 bar volt benne talán.

Ez a nyomás nézés is érdekes, mert rácsatlakoztatom a szelepre, majd pumpálok egyet-kettőt, azt látom, hogy hirtelenjében felugrik 10 bar-ra a nyomás az első pumpálást követően jelzett 7-7.5-ről! :Y
Aztán valahogy nem akartam hinni neki (eszerint lehet 9 baron tekertem ma, ahhoz képest elég kényelmesnek tűnt :F ), és leeresztettem, majd elejétől felpumpáltam. Nem egyszerű dolgok ezek... :U :DD

[ Szerkesztve ]

(#33295) Vasinger! válasza #56474624 (#33294) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Milyen biciklibe kell ennyi bar nyomás? Nekem kb. max 3-3.5 bar mehet bele, pedig azért eléggé kövér külsőm van. :K

Ha jól látom, ilyen bicód van, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#33296) Vasinger! válasza Vasinger! (#33295) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Közben rájöttem, hogy ez KrenAtesz-é.

És megtaláltam a tiedet is: [link]

De akkor is fura, hiába nagyobb az átmérője, akkor is sok nekem ez a 10 bar.

(#33297) KaraDani


KaraDani
addikt

Még mindíg kész van a térdem, szerintem a hideg lesz a ludas :((( . Adjatok tippeket jó térdmelegítőre...

(#33298) #56474624 válasza Vasinger! (#33295) üzenetére


#56474624
törölt tag

Virsligumiba megy ennyi.
Kisebb felületen tapad az aszfalthoz, így nagyobb nyomás kell, hogy megtartsa a súlyt.
F = p * A ~ állandó
Keskenyebb gumi, kisebb A, nagyobb p... :)

Egyébként virsligumival áthajtasz mondjuk valakinek a lábán, nagyobb fájdalmat okozol, mint ha teszed ezt szélesebb gumival. Ez épp ugyanaz, mint a kés esete, ami akkor vág jól, ha éles. :))

szerk.: Jah és egyébként nem nagyobb összességében egy outi kereke. A felni nagyobb, de egy montin annyival ballonosabb a gumi, hogy nálam a monti illetve az outi kerekének a kerülete gyakorlatilag megegyezik (2-3 centi eltérés van kb.). És általában is ez a jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#33299) Vasinger! válasza #56474624 (#33298) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem, így már teljesen tiszta. Szóval itt nem a kerület, hanem a vastagság a lényeg.

Az pedig már egyenes következik ha jól emlékszem Pascal talált ki rá valami törvényt, hogy kisebb felületen sokkal nagyobb a nyomás, nagyobbon meg sokkal kisebb, mert eloszlik. Vagy valami hasonló. :)

(#33300) #56474624 válasza Vasinger! (#33299) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hát igen, inkább a vastagság. Számít valamit a kerület is (vagy mondjuk inkább úgy, hogy kerékátmérő) szerintem (mármint abból a szempontból, hogy mekkora felületű rész érintkezik a talajjal), de nem annyit, azért nem is vettem most figyelembe, mert közel azonosak. Hozzáteszem, minden további nélkül lehetséges lenne, hogy jó vastag monti gumiba belenyomjunk 10 bar-t, de ahhoz akkor "kellene" az, hogy jó nagy súllyal terheljük meg (kamion kerekeibe sem véletlen kell akkora nyomás). Na meg hogy a gumi oldalfala, meg egyáltalán a gumi bírja azt a nyomást, ha nem lett akkora nyomásra tervezve, akkor felejtős a dolog. :)

Ezek után jogos lehetne a kérdés, hogy miért kell mégis virsligumi, ha vastagabból is lehetne nagy nyomást kibírót gyártani? Valószínű a köpeny súlya miatt elsősorban, ami a kerék felületén nagyon számít.
De amúgy a nyomás az nyomás, ha ugyanakkora a nyomás, akkor mindegy, hogy 23-as, vagy 42-es, ugyanakkora megterhelés hatására ugyanannyi felületen érintkezik a talajjal. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.