Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9301) kmarci25 válasza Anubris (#9299) üzenetére


kmarci25
veterán

:K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#9302) Anubris


Anubris
őstag

Mikor szoktátok indítani a stoppert?
Kávé "start" gomb megnyomásával egy időben, vagy amikor megindul a csöpögés?

Videókban mindkét verziót látni, illetve mintha gép függő is lenne, hogy mikor melyik ad valósabb képet.

Megérkezett közben a 51.3 mm tamper, de nem tudom én továbbra sem vagyok elégedett.
Lehet ez az IMS kosár kialakítása szar. Hiába próbálkozom nem lesz teljesen egyenletes a magassága az első lenyomásnál, ha meg utána még igazítgatok rajta, akkor lehet túl erőltetem, múltkor szerintem emiatt befulladt az egész indításkor...

(#9303) goom válasza Anubris (#9302) üzenetére


goom
senior tag

Pár hete új mérleget kellett vennem (AVX). Ez egy kimondottan kávés eszköz. A P1 program automatikusan tarázza a csészét, a stopper pedig - szintén automatikusan - indul. Akkor, amikor az első cseppet érzékeli.

(#9304) pető bá' válasza Anubris (#9302) üzenetére


pető bá'
őstag

én azt mondom teljesen mindegy, a lényeg, hogy mindig ugyanúgy csináld és akkor tudsz hozzá viszonyítani.Átalánosságban talán logikusabb a gombnyomásra indítani, mert így a pogácsa "átázása" is mérve van, finomabb őrleménnyel jelentősebb különbség mutatkozik az időben, mintha az első csepptől mérnéd.

Mit jelent az, hogy nem egyenletes a magasság? Ferde? Mert arról nem a kosár tehet, de még csak nem is a tamper :)

Vannak technikák, hogy hogy érdemes tamperelni, pl. legalább három ujjal érinteni a kosár peremét amikor lenyomtad a tampert, mert így pontosan érzed, hogy mennyit hibáztál; egy idő után a folyamatos önkorrekcióval kialakul a mozdulat. :)

"... and I hope you have a great day!"

(#9305) koxx válasza pető bá' (#9304) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Vannak technikák, hogy hogy érdemes tamperelni" manapság leginkább kalibrált rugós tamperrel :) egy komoly hibalehetőséget máris ki lehet zárni.

(#9306) pető bá' válasza koxx (#9305) üzenetére


pető bá'
őstag

gondolom nagyon kényelmes és tökéletesen konzisztens, de a kezdő topikban a 3d nyomtatott / gyári műanyag sem ördögtől való nulladik lépésként :D

plusz szerintem picit túl is van ez parázva, igazán fos tamperelést meglehetősen nehéz összehozni.

"... and I hope you have a great day!"

(#9307) RetepNyaraB válasza pető bá' (#9306) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ó dehogy. Nézz meg egy random vendéglátóipari eccséget, mit művel a "barista" tamperelés címszó alatt.
Konkrétan voltam most egy nap kétszer ugyanazon a helyen, délután a betanítós kiscsaj állt a pult mögött, szegénynek még lövése nincs. Ugyanazt a duplát ittam és rendes difi volt, pedig csak a tamperelés különbözött. S nem előre koholtam a vádat, hanem utólag töprengtem mi lehetett az ok.

Anubris@ gombnyomástól. A cseppre érzékelős mérlegeknek sem látom az értelmét, ezt valaki egyszer kitalálta és átment a hájp, de igazából indokolhatatlan.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#9308) kmarci25 válasza RetepNyaraB (#9307) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem hájp az, csak filterhez való, nem espressohoz. Espressonál kézzel indítjuk gombnyomással egyidejűleg, filternél pedig élvezzük a tekknikát.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#9309) Anubris válasza pető bá' (#9304) üzenetére


Anubris
őstag

Értem köszi, akkor ezt a tamperelést még gyakorlom. Rugósat azért nem vettem, mert nem találtam 51,3 mm méretben itthon.

Érdemben nem tudom mennyit változik ettől a minőség, mert mindig megvizsgálom utána a pogácsát, de nem tűnik rossznak. Channeling se nagyon szokott lenni, viszonylag tisztán megússza a gép az eseményt. :D

Ti amúgy a kávézaccot nem szoktátok virágokra szórni?

(#9310) icm válasza Anubris (#9309) üzenetére


icm
tag

Vedd meg az 58ast leesztergálom neked méretre :) de amúgy pl a Normcore - igen tudom drága - van neki 53.5ös méretben. Amazonon is van valami rugós Normcore koppincs, Vovane vagy K Cool. Tudom itthon nem találtál. Értem.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#9311) Anubris válasza icm (#9310) üzenetére


Anubris
őstag

De nekem nem 53,5 kell hanem 51.3 :D . Legalábbis ezt mondtátok, hogy az 51 mm De'Longhi amim volt, az nem jó az 51-es IMS szűrőkosárhoz, ezért vettem az 51.3mm-et. De kb hasonló eredményt értem el az 51-essel is. :D
Ezért is kérdeztem, hogy nem-e ezt az IMS lenne jobb lecserélni, nyílván nem a kínai bottomless szűrőkosárra, de valami olyanra ami a szűrőtartóval is mágnesezhető lenne. (VST?) Úgy érzem, kezd túl sok olyan göncöm lenni, amit feleslegesen vettem meg. :D

(#9312) pető bá' válasza RetepNyaraB (#9307) üzenetére


pető bá'
őstag

úgy értettem, hogyha valaki tudja hogy mit csinál és érdekli is, meg odafigyel, akkor az, hogy 1-2 fokot esetleg dől valamerre az nem a világ. (és ez még mindig a kezdő topik)

Nyilván ha egy kávézóban tök fogalmatlan (képzetlen) az alkalmazott, és már a tartás/fogás/mozdulat is rossz... akkor nem menti meg semmi azt a kávét még egy pár hónapig :D

Vigyen el a szégyen, de máig a Pico-hoz a gyári sík műanyag tetejű kis kompakt tampert használom, tökre semmi nyűg nincs vele - ha lenne akkor biztos előszedtem volna az Ali-s 51mm-es fanyelűt.

GC-hez meg egy Tadamm-ot, ott sem érzem hogy előrelépés lenne bármi (max kényelemben, meg biztos konzisztenciában is, de meglepne ha csészében ezt érezném).

"... and I hope you have a great day!"

(#9313) RetepNyaraB válasza kmarci25 (#9308) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jaja világos a filter, de többnyire nem arról van szó a tyúber tutoriálokban (sem). :B

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#9314) kmarci25 válasza Anubris (#9311) üzenetére


kmarci25
veterán

Ne viccelj, van a normcore-nál 51 mm-es is. Mocsok drága, de hidd el hogy megéri. Én is azt használok, amióta presszózok. Így egy változót kizársz (vagy inkább állandóra teszel), ahogy már írták korábban, és egy jó minőségű, igényes cuccot kapsz a pénzedért.

@Retep: há mer a espresso a menő! :DDPedig milyen jó egy jégre öntött AP vagy v60 ilyenkor a nyári melegben.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#9315) Anubris válasza Nimda (#9168) üzenetére


Anubris
őstag

kmarci25: Ebből a hozzászolásból indultam ki, hogy nem jó hozzá az 51 mm.

(#9316) Nimda válasza Anubris (#9315) üzenetére


Nimda
addikt

A delonghi 51- es fém tamper biztosan "lötyög" az IMS kosárban. Az 51,3mm viszont nem. Amit a nyitott karhoz adnak kínai kosarat, ahhoz jó a gyári delonghi tamper. Próbáld ki mindkét üres kosárban, látható a különbség és túltamperelni sem lehet az 51,3 -assal. Egyébként ajánlanak még pavoni kosarat is a géphez. Én ilyet nem vettem, bár lehet teszek majd egy próbát, hogy a magasító is használható legyen.

[ Szerkesztve ]

(#9317) Nimda válasza Anubris (#9302) üzenetére


Nimda
addikt

Én 16g kávét töltök az IMS kosárba, (la piazza) frissen darálva, picit kocogtatva, majd jöhet a tamper. Túl nem lehet tolni/nyomni, mert van egy pereme, szinte hülyebiztos. A daráló úgy van beállítva, hogy kb. 30g kávé 20-25ms alatt jöjjön le (gombnyomástól). Ehhez időzítettem a gépet is, hogy ekkor álljon le. -ha ez segít.

Még annyit, hogy időzíteni csak töltött kosárral lehet, mert a gép átfolyást mér, nem időt.

[ Szerkesztve ]

(#9318) Anubris válasza Nimda (#9317) üzenetére


Anubris
őstag

Neked is a 12-14g-s IMS van és abba raksz 16g-t?

IMS Pavoni, Catler Dupla Szűrőkosár 51mm 15/17g, Ha ilyet veszel akkor majd kérlek jelezz, hogy vált be, mert örülnék ha tudnám használni a magasítót.

(#9319) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Úgy érzem kinőttem a Delonghi Dedica + Graef CM702 kombót. Már nem nagyon akarok reggelente szarakodni, belustultam és elgondolkodtam egy automata kávéfőzőn. Ismerősnek Philips EP2235 van LatteGo-val, ami nagyon tetszik, praktikus és viszonylag kommersz kávéból is jókat lehet vele főzni. A Dedica háklis a jó kávéra, az ilyen 10k/kg-os kávékból finom eszpresszo jön le, de a kommersz kávékból nem, nagyon kijön a különbség. Automata hozza a szokásos (f@s) színvonalat, de nekem igazából elégséges.

Van a Philips-en kívül, ami megérheti? Munkatársam a Tschibo gépét dícséri nagyon. Érdemes megtartani a kávéőrlőt automatánál?

(#9320) Nimda válasza Anubris (#9318) üzenetére


Nimda
addikt

Nem, nekem a 14-16g -os van.

(#9321) danbenzin válasza _NCT (#9319) üzenetére


danbenzin
csendes tag

Szia. Én azt tapasztaltam, hogy még a Csibóbariszta a Dedicaból is jobb, mint bármelyik kávé amit automatából ittam. Mondjuk nincs sok tapasztalatom automata kávéfőzőkkel :U Azt a különbséget amit 2 kávé között érzel a Dedican valószínűleg az automatán nem éreznéd. Értelmét a külön darálónak a darálós automata mellett nem látom, annak pont az a lényege, hogy mindent is megcsinál egy gombnyomásra.

(#9322) tDr1v3r válasza _NCT (#9319) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Tchibo-ról én is olvastam jót.

Barátnőmnek és a szüleinek Delonghi van (asszonynak régebbi Magnifica, szüleinek valami jóval modernebb érintőgombbal talán), ihatatlan kávét nem ittam még azokból - pedig kommersz kávéval tömik (asszonynál "ami akciós" és Frei, szülei Segafredo és Frei), de nem készít ihatatlanokat. Kommersz, nyilván, de két cukorral megiszom belőle a hosszút, nem egy Szarvasi borzalom szint.

Nekem (Gaggia New Baby 06 + Catler CG 8011, alis tamper, WDT és puck screen, tehát olcsóbb szett) nem irányvonal jelenleg - persze változhat ha majd sikerül asszonnyal összeköltözni - de értem hogy sokkal kényelmesebb, és a beállításokat állítgatva szerintem lehet jobb kávét is kihozni belőle mint alapban tud, csak nyilván sokkal több korlátja van mint a te (vagy az én) szettemnek. Szerintem ez olyan hogy beállítod, megszokod aztán kész. Csak ugye a mostani szettedhez képest a beállítások tényleg korlátozottak lesznek, nagyon is, de legalább konzisztens lesz mindig.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9323) aradebil2 válasza _NCT (#9319) üzenetére


aradebil2
senior tag

Akkor nem kinőtted, hanem ő nőtt túl rajtad ;]
Van külön automata topik, de emlékeim szerint használt Jura szokott lenni a bestbuy.

(#9324) _NCT válasza aradebil2 (#9323) üzenetére


_NCT
őstag

Lehet, ezt nem vitatom, de minden új kávénál megtalálni a sweet spotot, kicsit fárasztó. De legalább megtanultam gőzölni a tejet, hogy latte arthoz jó legyen.

Köszönöm a válaszokat, írtam oda is, bőség zavara van :D

(#9325) goom válasza _NCT (#9324) üzenetére


goom
senior tag

Hű, akkor ezt igazán megoszthatnád velem is, hogyan kell jól tejet gőzölni. Fél éve tanulgatom (naponta kétszer), de az egytől tízig tartó skálán kb. minden fokozatot képes vagyok produkálni - sajnos még mindig random módra.

(#9326) _NCT válasza goom (#9325) üzenetére


_NCT
őstag

Ezt nagyon nem lehet itt szerintem átadni. Mondhatnám, hogy érezni kell. Én yt tutorial videóból tanultam meg. Nekem sem sikerül mindig tökéletesre, szal ne aggódj. Sőt igazából még a Cafe Frei-ben sem sikerül mindig az ott dolgozóknak.

[ Szerkesztve ]

(#9327) goom válasza _NCT (#9326) üzenetére


goom
senior tag

Nézem, persze, ott is a videókat. De igen, igazad van: érezni kell. Ha csak picit is rosszul kezdem, már buktam...

(#9328) psion2101


psion2101
tag

Sziasztok!Egy érdeklödő kérdésem lenne.Philips automata kávégépnek ha kiveszem a belső részét akkor azt betehetem a mosogatógépbe?

(#9329) kmarci25 válasza psion2101 (#9328) üzenetére


kmarci25
veterán

Én nem tenném...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#9330) nyunyu válasza psion2101 (#9328) üzenetére


nyunyu
félisten

Krups automata kb. minden alkatrészén ott a piktogramm, hogy ne rakd mosogatógépbe.
Még a tejtartóján is. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9331) psion2101


psion2101
tag

Köszi szépen

(#9332) icm válasza psion2101 (#9328) üzenetére


icm
tag

Bocs, de mégis hogy jut ilyen eszedbe?! Tényleg.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#9333) koxx válasza icm (#9332) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Amúgy miért ne tehetné bele? szépen elmossa a gép max soha többet nem tudja használni. :))

(#9334) kmarci25 válasza koxx (#9333) üzenetére


kmarci25
veterán

Jah, hát igen. Tönkremegy, de legalább tiszta. :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#9335) RetepNyaraB válasza kmarci25 (#9334) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Sztem nem alapvetés tudni, hogy zsírzott, rugós alkatrészekből áll, amelyeknek eléggé betesz a mosogatógép. Ne genyózzatok. Megkérdezte, elmondtátok, pont.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#9336) kmarci25 válasza RetepNyaraB (#9335) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem, én nem is szándékoztam bántani, megsérteni a kérdezőt. (Láthatod, mikor válaszoltam neki, nem is bántottam. Tettem be én is sodastream-es palackot mosogatóba, aztán csodálkoztam, mikor nyomás alatt spriccelt. :((( )
Én már csak koxx hsz-én mosolyogtam. Olyan ez, mint mikor a lukas zoknit kimosod, mielőtt kidobnád. :))

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#9337) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy sima basic Nespresso Vertuo Pop gépem van amivel én teljesen elvagyok, napi 1 kávét iszok összesen az esetek többségében.

Ettől függetlenül szeretnék vételezni egy karos gépet, mert nem régen vettem számomra spécibbnek számító kávét, hogy majd veszek ilyen kupakot hogy újra tudjak tölteni kapszulákat. Viszont meggondoltam magam, és inkább beruháznék egy karosra helyette, valószínűleg jobb eredményt lehet elérni vele. Ezen felül barátnőm nem ihat koffeint, viszont a kávét szereti, és annyira nagy választék nincs Nespressonál a koffeinmentes kávékból, így ő lesz a fő felhasználója. :B

Nem szeretnék sokat költeni rá, mivel amúgy tényleg keveset lesz használva.

Ti milyent vennétek ilyen 40-50k környékén? Én a Gaggia Gran Style-t néztem, ezt olyan 42k környékén meg lehet venni. :)

(#9338) body007 válasza Alcsi69 (#9337) üzenetére


body007
addikt

+ (~)mégegyszer annyi egy normális őrlő ;)

hopp van is fent aprón 35ért:

Graef CM800 kúpos késes kávédaráló kávéőrlő

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#9339) RetepNyaraB válasza Alcsi69 (#9337) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az a gaggia elég hulladék. DeLonghi dedica a legkisebb közös többszörös. De mint előttem írják plusz az őrlő. A piros hülyeboltos sencor mákdaráló ötezeré nem jó.

Szerk.: lidli és Aldi táján szok lenni akciós karos, azt mindig érdemes megvizsgálni, épp mennyire ciki, mert van amikor nem annyira.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#9340) kmarci25 válasza Alcsi69 (#9337) üzenetére


kmarci25
veterán

Többiek már írták az őrlőt, az egyik a Graef, a másik egy kézi, ami most bestbuy az a Kingrinder K4/K6.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#9341) body007 válasza Alcsi69 (#9337) üzenetére


body007
addikt

Itt a tuti vétel:

Garanciális Delonghi Dedica EC685 + Graef CM702 kávédaráló eladó

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#9342) Alcsi69 válasza body007 (#9341) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Igen, ezt én is megtaláltam tegnap, el is mentettem. :D

Akkor ez jó kombónak számít? Mert akkor be is húzom. :B

A többieknek is köszönöm, igen az őrlőt el is felejtettem. Van nekem valami ezer éves kézi daráló, de akkor gondolom az nem megfelelő. :DDD

(#9343) goom válasza Alcsi69 (#9342) üzenetére


goom
senior tag

Plusz egy szavazat erre a kombóra. Ugyanígy kezdtem én is: arra szerintem is tökéletes. Aztán a Dedica-t később akár "tuningolhatod" is, igény szerint.

(#9344) body007 válasza Alcsi69 (#9342) üzenetére


body007
addikt

Kombónak is tökéletes de az ára méginkább kecsegtető: A főző 60k (újonnan) + az őrlő 50k
Nem kérdés :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#9345) kmarci25 válasza Alcsi69 (#9342) üzenetére


kmarci25
veterán

Az ezeréves kézit tedd fel a polcra dísznek, ezt meg húzd be, jó lesz. Impresso-nak egyébként nagyon jó koffeinmentese van!

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#9346) RetepNyaraB válasza kmarci25 (#9345) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Impresso, roastopus, kávékalmár, pallyotz és kapucziner a kedvezőbb kategóriából - minden pörkölő tart koffeinmenteset.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#9347) kmarci25 válasza RetepNyaraB (#9346) üzenetére


kmarci25
veterán

Én csak az impresso-t kóstoltam, azt tudom ajánlani. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#9348) RetepNyaraB válasza kmarci25 (#9347) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ok, roastopus kolumbiai van a fagyóban kb egy éve, hibátlan vörösbor fíling. Pallyotz egy nagyon klasszik olasz blendet adott, de rég próbáltam. Maga nemében az is igen jó volt.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#9349) kmarci25 válasza RetepNyaraB (#9348) üzenetére


kmarci25
veterán

Tervben van a többi is, de lassan fogy a koffeinmentes. Mondjuk palyotz amúgy is régóta tervben van, a következő adagot tőle veszem. Úgyis fogynak a készleteim.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#9350) dniki88


dniki88
tag

Sziasztok

Dedica EC685 mellé szeretnék nyitott kart. Esetleg tudnátok ajánlani, típust, és helyet honnan tudnám megrendelni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.