Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) meroly válasza Ariadne (#49) üzenetére


meroly
veterán

Igen, azt értem, és nem is hülyeség 12.29-én befizetni mondjuk 100k-t, kijön az igazolás, adóból visszakapsz 30k-t és januárban veszel egy gyógymatracot vagy mittomén valamit.

stangli: akkor ha cafetériából fizetek, akkor az munkáltatói befizetésnek számít?

Impossible is nothing

(#52) stangli válasza meroly (#51) üzenetére


stangli
senior tag

akkor ha cafetériából fizetek, akkor az munkáltatói befizetésnek számít?

Igen, munkáltatói befizetésnek számít :K

Egyéni befizetésnek az számít, amit a nettó fizetésedből utalsz egy pénztárba, az már technikai kérdés, hogy bankszámáról, vagy a munkáltatónak adsz egy megbízást, hogy a nettó fizudból vonjon le x összeget és utalja a pénztár fele. Ez után jár a 30%os adókedvezmény.

(#53) meroly válasza stangli (#52) üzenetére


meroly
veterán

Köszi. :R
Na írtam az AXA-nak meg az MKB-nak és nem is reméltem, hogy szombaton kapok választ, de az AXA írt. Ez tűnik a legjobbnak.

Impossible is nothing

(#54) philoxenia válasza stangli (#50) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Vasutas egészségpénztárnál ha eléri az éves befizetés a 84000 Ft-ot, 98%-ot írnak jóvá. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55) meroly válasza philoxenia (#54) üzenetére


meroly
veterán

150k körül lesz a befizetésem, de az Axa is valami 97%-ot ír jóvá, az ezres meg már mindegy, ha az axa elterjedtebb.

Impossible is nothing

(#57) meroly


meroly
veterán

AXA lett, minden leleveleztem velük a központi ügyfélszolgáltos e-mailcímen és meglepő módon még hétvégén és esti órákban is jött válasz. Igaz mindig ugyanattól, lehet otthon dolgozik, na egy a lényeg, hogy nagyon készségesek voltak, beszéltem velük telefonon is.
Már csak akkor legyenek ilyen segítőkészek ha viszem a számlákat elszámoltatni ;)

Köszi még egyszer a segítséget, nagy dilemma volt nekem ez a cafetéria 2010 dolog. :R

Impossible is nothing

(#58) Ariadne válasza meroly (#55) üzenetére


Ariadne
őstag

Mindegy, melyik mennyire elterjedt, mivel áfás számlát mindenhol kötelesek adni ha kéred, azzal pedig ugyanúgy el lehet számoltatni mindent, ahogy az ep kártyás fizetésnél.

Akkor most ha jól értem, te magad fizetsz be, hogy kaphass utána 30%-ot, ha jól értem. Ehhez kell annyi adó is, de az azért csak meglesz 150k 30%-a nem olyan sok. :) De persze ez idei befizetés, szóval jövő évben kapod meg erre a 30%-ot adóbevallás után.

mod: A számlaelfogadásra azért kíváncsi leszek, írj majd még, hogy mennyire jó fejek.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#59) meroly válasza Ariadne (#58) üzenetére


meroly
veterán

Munkáltatói befizetés lesz, cafetéria keretből. Egyébként bőven lenne annyi adóm, k....a sokat fizetek.
Én is kíváncsi leszek rá, majd jelzek.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#60) Morgothh válasza meroly (#1) üzenetére


Morgothh
újonc

Hello!

ha aktuális még:

Cafeteria Kp-ra váltása!

Étkezési utalvány a névérték 85%-ért
Ajándék utalvány a névérték 85%-ért
Kultúra utalvány a névérték 75%ért
Üdülési utalvány a névérték 75%-ért

Váltom Kp-ra ha aktuális vmelyik keress meg.

20/6282708 v. e.istvan91@freemail.hu 30/6405671
AZ ORSZÁG EGÉSZ TERÜLETÉN MEGOLDHATÓ!

(#61) meroly válasza Morgothh (#60) üzenetére


meroly
veterán

Köszi, de úgy néz ki az egészségpénztárt 93%-ban ki tudom használni.

Impossible is nothing

(#62) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Valaki próbálta már rátukmálni az egészségpénztárát a dokijára?
Most jöttem rá, hogy nem néztem át rendesen a dokijaink szerződését és feleségem nőgyógyásza nem Axa-s viszont a rákszűrést meg ilyeneket jó lenne elszámoltatni azért.
Szerintetek örülni fog a doktor bácsi ha odaállítunk egy szerződéssel? Végülis neki ez nem hátrány meg semmibe se kerül, mert kpban fizetünk, viszont veheti úgy, hogy ha nem szerződik akkor megyünk máshoz (persze nem akarunk).

Impossible is nothing

(#63) Ariadne válasza meroly (#62) üzenetére


Ariadne
őstag

Igen, próbáltam, sikerült. Fogorvost pl., aki igen költséges titán beültetést készített egyik családtagomnak, sőt már a körzetim is szerződött, kint van valami dimenziós minőségbiztosítási papír a rendelőben. Mondd meg neki, hogy ez semmilyen kötelezettséget nem jelent neki, csak egyes adatokat fog kérni az ep, de nem kell fizetni vagy sok mindent csinálni, nem jelent pluszmunkát. Viszont hozhat újabb betegeket, mert még mindig vannak elég sokan, akiknek jár ep hozzájárulás. Ha egyébként van már szerződése másikkal, akkor szerintem nincs nagyon oka ellenkezni.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#64) stangli válasza meroly (#62) üzenetére


stangli
senior tag

ha jó fej, akkor szó nélkül leszerződik az ep-al, mert ez neki is jó, bekerül a rendszerbe az ep ingyen reklámozza, több beteg megy oda, több pénz... amúgy doki válogatja :K

(#65) meroly válasza Ariadne (#63) üzenetére


meroly
veterán

Ja hogy többel is szerződhet? Azt hittem csak 1-el.
Amúgy jófej, akkor bepróbálkozom.
Köszi

Impossible is nothing

(#66) meroly


meroly
veterán

Valaki számolt már el táppénz miatt kiesett jövedelmet?

Impossible is nothing

(#67) stangli


stangli
senior tag

(#68) D@ni88


D@ni88
addikt

Lenne egy SOS kérdésem.

Mennék fogorvoshoz, és OTP egészségpénztári kártyával fizetnék.
Az orvos számlát tud írni, amit később postai úton elküldve, levonják az EP számlámról és ráutalják a folyószámlámra az összeget.
Milyen adatokat kell feltüntetni a számlán?

Előre is köszi.

(#69) Ariadne válasza D@ni88 (#68) üzenetére


Ariadne
őstag

Egsézségpénztár neve és címe, a te neved és azonosítód. Működik a dolog, sokszor próbáltam. A számlát neked kell elvinni vagy elküldeni az ep-hez.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#70) bence78


bence78
csendes tag

sziasztok

tesóméknak (a gyerekük számára), ha pelenkát veszek egészségpénztári számlára, az nekem elszámolható? vagy teljesen mindegy az egészségpénztárnak?
(oldalági rokon (őt nem lehetett megjelölni kedvezményezettként) + nekem nincs gyerek)

köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

----- inkabb emailben keressetek mert a pht mar nagyon ritkan hasznalom -----

(#71) Nimrod


Nimrod
addikt

Mennyi idő alatt kell az OTP-nek számla alapján visszafizetnie? Nekem 10 munkanapot mondtak és eddig nem is volt gond, most viszont letelt a 10 munkanap, a pénzem viszont sehol. Illetve de, az egyenleglekérdezőjük szerint náluk. :W
Ilyenkor lehet kérni valami késedelmi pótlékot, vagy ezt a 10 munkanapot csak úgy mondják, garancia nélkül? :F

(#72) Nimrod válasza Nimrod (#71) üzenetére


Nimrod
addikt

Megtaláltam a választ a honlapjukon, ott is 10 munkanapot írnak.
Viszont ma postai úton visszakaptam a legutóbb leadott számláim, mert szerintük formailag nem felel meg.
Nos, összevetettem egy pár hónappal ezelőtt kifizetett számlával. Tök ugyanaz.
Akkor most elvesztettetek egy ügyfelet, pancserek. ;]

(#73) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy ha a Hervisben vásárolok vaoami sportszert vagy bringát az adóköteles? Egyáltalán lehet még ott Patika kártyára ezeket vásárolni?

(#74) meroly válasza Anulu79 (#73) üzenetére


meroly
veterán

2012.01.01-től biztos nem lehet sporteszközt adómentesen egészségpénztárra elszámolni.
Az én ep-m hírlevele:

Az alábbi szolgáltatásokról 2012-ben kiállított számlákat sajnos már nem számolhatjuk el, a 2011-ben kiállított számlákat viszont - a 2011-ben érvényben lévő szabályok szerint, - 2012.06.30-áig még ki tudjuk fizetni:

sportszolgáltatások (sportbérletek, strandbelépők, sportegyesületi tagdíjak, stb.)
gyógy- egészségügyi és rekreációs üdülés
életmódjavító kúrák (pl. méregtelenítő kúra. léböjt-kúra, stb.)
gyógyfürdőben igénybe vett gyógykezelések

Impossible is nothing

(#75) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Patika egészségkártyám van. Az lenne a kérdésem, hogy nem tud valaki mondani olyan boltot ahol tudnék venni téli kabátot a kártyára?

(#76) meroly válasza Anulu79 (#75) üzenetére


meroly
veterán

Télikabátot? Szerintem egyik egészségpénztár se számol el télikabátot, vagy tévedek? :F

Impossible is nothing

(#77) Anulu79 válasza meroly (#76) üzenetére


Anulu79
addikt

Azért gondoltam erre mert téli csizmát tudtam venni egy cipőboltban vele. Gondoltam hátha lehet kabátot is venni valahol.

(#78) meroly válasza Anulu79 (#77) üzenetére


meroly
veterán

Tényleg? És milyen tételként számoltattad el?

Impossible is nothing

(#79) Anulu79 válasza meroly (#78) üzenetére


Anulu79
addikt

Nem 100%-ban írták el. Ki kellett fizetnem a 16%-át (ha jól emlékszem) adóbevalláskor. De voltam egy Budmill üzletben és ott azt mondták, hogy jelezték már, hogy ha jó lenne ha az is elfogadóhely lenne. Szóval lehet, hogy van fény az alagút végén kabát ügyben. :)

(#80) meroly válasza Anulu79 (#79) üzenetére


meroly
veterán

Na az nagyon jó. Majd írd meg a fejleményeket, meg hogy mit kell a számlára íratni.
16% nem vészes akkor még mindig 84%-os a kedvezmény ;]

Impossible is nothing

(#81) Anulu79 válasza meroly (#80) üzenetére


Anulu79
addikt

Számlát nem szoktam kérni. Nem tudom miként szokták elkönyvelni a dolgot. De jó az a lényeg. :DDD

(#82) meroly válasza Anulu79 (#81) üzenetére


meroly
veterán

Akkor elfogadó hely és egészség kártyával fizetsz?
Ja úgy más. Én mindig számlát kérek, aztán beküldöm, elszámolnak belőle amit lehet aztán kész.

Impossible is nothing

(#83) Anulu79 válasza meroly (#82) üzenetére


Anulu79
addikt

Én megvárom az év végét és akkor van a befizetésem. Mindig küldik év közben, hogy mikor mennyinél járok.

(#84) meroly válasza Anulu79 (#83) üzenetére


meroly
veterán

Nálam pont fordítva. Benn állnak a számlák és arra várnak hogy a munkáltatóm hó elején utaljon és akkor megkapom.

Impossible is nothing

(#85) Anulu79 válasza meroly (#84) üzenetére


Anulu79
addikt

Ezt nem értem. Utólag fizeted ki amit veszel?

(#86) meroly válasza Anulu79 (#85) üzenetére


meroly
veterán

Igen, kifizetem kp-ra, beadom a számlát, a cégem minden hónapban utalja a kafatéria összeget az egészségpénztárnak és akkor kapom vissza. Nálunk ez vált be, mert a gyógyszerek miatt télen pl jóval több számla van, nyáron meg szinte alig, de nyáron ugyanúgy kapom az előző téli gyógyszerek árát. Az indulás volt nehéz, de most fixen kb előre egy fél évnyi számla benn van.

Impossible is nothing

(#87) Anulu79 válasza meroly (#86) üzenetére


Anulu79
addikt

Az igen! Így már értem a dolgot.

(#88) pomk


pomk
őstag

Szemüveget szeretnék vásárolni. Az üzlet, ahol árulják azt mondta, hogy náluk nem lehet Egészségpénztási kártyával fizetni, de adnak számlát, és a számla összegét az Egészségpénztár visszautalja.
Hogyan történik ez pontosan? Minek kell szerepelnie a számlán? Hova kell küldenem? Mennyit utalnak vissza a vételárból? Hova kérhetem az utalást?

(#89) meroly válasza pomk (#88) üzenetére


meroly
veterán

Nálam (axa) úgy megy, hogy tag neve, címe, tagi azonosító. Ez kell a számlára. Beküldöm és ha van bent pénz, akkor ki is utalják a megadott bankszámlaszámra.

Impossible is nothing

(#90) pomk válasza meroly (#89) üzenetére


pomk
őstag

De akkor ez úgy zajlik, hogy:
Bemegyek X boltba, megveszek készpénzért/kártyára egy 10.000 Ft-os szemüveget, kérek róla számlát. A számlán a kártya tulaj neve és a kártya száma szerepel. Majd a számlát beküldöm az Egészségpénztárba. Ők levonják a kártyámról a 10.000 Ft-ot és kiutalják egy adott bankszámlára?

(#91) meroly válasza pomk (#90) üzenetére


meroly
veterán

Pontosan.
Plusz leveszik a működési költséget ami pénztáranként eltérő, nálam 4%.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#92) pomk válasza meroly (#91) üzenetére


pomk
őstag

Köszi!

(#93) meroly válasza pomk (#92) üzenetére


meroly
veterán

Azért nézz utána hogy a te pénztáradnál mik a számla kérés feltételei. Amit leírtam az az axanál van.

Impossible is nothing

(#94) pomk válasza meroly (#93) üzenetére


pomk
őstag

Rendben, köszönöm a segítséget!

(#95) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Olyan kerdesem lenne, hogy a SZEP kartya szabadidos reszet kerte-e valaki?
Foleg az erdekelne, hogy ilyen masszazsokra, esetleg wellness szolgaltatasokra mindenutt csak kedvezmenyek vannak vagy vannak olyan helyek is ahol 100%-ban lehet azzal fizetni?

(#96) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Ajándék Erzsébet utalványt melyik nagyobb műszaki áruházban tudok beváltani?
Én csak az Extreme Digital-ban láttam, hogy elfogadnák... :(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#97) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Adott egy egészségpénztár számla, amin a kezdő összeg van (mozgás nem volt rajta), nem is fog kelleni.
Milyen formában érdemes megszüntetni? Levásároljam a rajta lévő összeget vagy hagyjam rajta és úgy szüntessem meg?

Nem fogok semmit se visszaigényelni és később se akarok ezzel felesleges köröket futni, tehát nem a "legolcsóbb", hanem a legegyszerűbb megoldást keresem.

Aurea mediocritas

(#98) Venyera7 válasza AxBattler (#96) üzenetére


Venyera7
senior tag

Üdv!

Pont ebben a cipőben járok sajnos én is, ezt az egy boltot találtam és a Euronics-ot... Neked sikerült mást is találni azóta?

(#99) dptrsk


dptrsk
addikt

Optisoft meleg étkezési utalvány kártya elfogadóhely listája van valakinek?

(#100) akyyy


akyyy
senior tag

help. munkáltatómnál only szépkártya van. azt mondják hogy 150et lehet maximum kérni a vendéglátásra, a keretünk rá is mehetNE, NA DE, az van hogy decemberbe kapunk eleve rá 30-at bruttóba, szóval én nem tudom a 150et kérni rá összesen a vendéglátásra, csak 140-et? és akkor egy jó tizest kötelezően szálláshely zsebbe vagy szabadidő zsebbe kéne kérni? :( nem szoktam nyaralni menni. (bár ha strand belépőt lehet vele fizetni, oda talán 2-3 éven belül megyek valahová :DDD

(#101) dptrsk válasza akyyy (#100) üzenetére


dptrsk
addikt

150-30=120 nálam.
Szabadidő keret, úgy tudom mehet strandbelépőre, ha a fürdő elfogadja a SZÉP kártyát.

(#102) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok! Szép kártya szállás zsebből nem lehet valahogy kp-hoz jutni vagy átrakni másik zsebbe?

S23

(#103) dptrsk válasza alex devil (#102) üzenetére


dptrsk
addikt

Nem tudsz átpakolni mivel törvényi limitek is vannak a zsebeknél.
Kphoz jutás pedig a rokonság nyaralási szokásaitól függ...

(#104) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Nálunk bejött most új Cafeteria elemként egy másik egészségpénztár, 'Prémium Egészségpénztár'.

A Patika EP-m van, arra régebben jött Cafeteria, utóbbi időben csak én magam fizettem be rá.
A Prémium EP a Patikához képest mennyire más?

Láttam hogy pl DM-ben is lehet vele fizetni. Bármilyen termékre vagy csak gyógyászati termékekre használható, mint a Patika?

Kösz

(#105) mzso


mzso
veterán

Helló!

Szépkártya szabadidő részét milyen hasznos dologra lehet költeni?
Mintha hallottam volna másokat ruházati boltról beszélni. Tud valaki konkrét üzleteket?

[ Szerkesztve ]

(#106) 426os válasza mzso (#105) üzenetére


426os
őstag

[link]

.

(#107) mzso válasza 426os (#106) üzenetére


mzso
veterán

Ez nem igazán konkrét... Keresősből, meg valami hasznosabb kéne. Ez kapásból nem mutat egy helyet ahol szkártyával szoktam vásárolni.

(#108) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Edzőtermi bérletet vajon el lehet számolni Sporteseményként?

Ezt írja a szabályzat:
"A sportról szóló törvény hatálya alá tartozó sportrendezvényre szóló belépőjegy, valamint bérlet vásárlására, kizárólag Magyarország területén.
A sporttörvény alapján sportrendezvénynek minősül a sportszervezet vagy sportszövetség által versenyrendszerben vagy azon kívül, résztvevők jelenlétében megtartott verseny, mérkőzés."

(#109) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Szeretnénk egy egészségpénztári számlát nyitni vagy nekem vagy az asszony nevére.

Az lenne a kérdésem, hogy ha az én fizetésemből van érvényesítve a 3 gyerekünk után a családi adókedvezmény akkor ettől függetlenül még tudok élni az egészségpénztári adóvisszatéritéssel? Vagy érdemesebb lenne ezt az asszony nevére nyitni ezesetben?

(#110) Angie™


Angie™
addikt

Nem nagyon pörög a topic, de azért szerencsét próbálok. Van esetleg vkinek meghívója OTP egészségpénztárba? 10-10e Ft-os akció van most. :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.