Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) HSM válasza Casanova* (#3448) üzenetére


HSM
félisten

Azt ugye tudod, hogy ezzel az én szavam hazudtoltad meg? Ami eléggé zavar, pláne így érvek nélkül. Fos asrock meg túlárazott asus ajánlott, a Giga meg nem? Hagyjukmár... :N

(#3452) JoolsNOS válasza Casanova* (#3448) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Itt az összehasonlításban nem sok különbséget látok az általam kinézett és eközött.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#3453) XaraX válasza HSM (#3451) üzenetére


XaraX
addikt

"Fos asrock"
"pláne így érvek nélkül." :D

(#3454) SzlobiG válasza Casanova* (#3448) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na én ezt biztos nem venném a kis mérete miatt...tudom nem nézegeti az ember, de akkor is zsúfolt lenne nagyon.

(#3455) Casanova* válasza HSM (#3451) üzenetére


Casanova*
veterán

az a giga lap nem ajánlott,drágább giga lapok ajánlottak. Milyen alaplapot? topikba olvastam.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#3456) Erdei88 válasza HSM (#3451) üzenetére


Erdei88
veterán

Fos Asrock? Mi a problémád vele?

(#3457) HSM válasza Erdei88 (#3456) üzenetére


HSM
félisten

[link]
Az elsö 33 hsz. Ilyet vagy hasonlót se találsz Giga topicban, még egy elégedetlen user sincs.
A másik meg a p67 lapjukon az IB Bios... Kiadják használhatatlanul bugosan, de visszafrissíthetelen a régi. Ez nonszensz, minimum. Aki jobban ért az informatikához, tudja, hogy ilyesmi nem fordulhatna elö egy gondos, alapos brigádtól származó laptól.
Nekem ez éppen elég, hogy tartózkodjak a lapjaiktól. Asus-t is azért nem szeretek ajánlani, mert ök is szeretnek bugos bios-t kiadni, de visszafrissíteni ök se hagyják. Ezzel pedig nagyon rá lehet fázni, ha használni is szeretnéd a gépet, nemcsak nézni.

Ezenkívül problémám vele, hogy a létezö legolcsóbb cuccokból van összerakva, ehhez képest nem olcsóbb a minöségibb alkatrészekböl felépített konkurenciánál.

[ Szerkesztve ]

(#3458) HSM válasza XaraX (#3453) üzenetére


HSM
félisten

Én nem hazudtoltam meg a fórumtárs szavát. Így egy kicsit más a leányzó fekvése szvsz. ;)
Mivel kérdeztétek, az érveim leírtam.

(#3459) Márk


Márk
senior tag

Sziasztok!

Mi a francért nem akarja az öcsém lapja (Maximus IV GENE-Z/GEN3+ I5 3570K) az 1600Mhz-es RAM-okat 1600-on hajtani?

AZ UEFI-ben átállitva a memóriafrekvenciát 1600-ra és a feszültséget felvéve 1.6 V-ra az UEFI-ből való mentés és kilépés után a gép végtelen újraindulásba megy át, leállitani csak a tápkábel kihúzásával lehet.

Ezután az ismételt bekapcsoláskor szól, hogy a sikertelen OC-zás miatt minden default órajelre állt be, ezért lépjek be az UEFI-be és állitsam be a helyes értékeket. ( Ugyanezek a RAM-ok (Corsair CMX4GX3M2A1600C7) hibátlanul mentek 1600-on az én Asus M4N98TD EVO alaplapomban. )

Azért bátorkodtam ide irni, mert az öcsém lapjának topicja halott.

Márk

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#3460) Erdei88 válasza HSM (#3457) üzenetére


Erdei88
veterán

Nálam lévő lappal eddig semmilyen probléma nem volt, igaz az Z68-as.
Lehet van abban valami amit mondasz, de egy user véleménye nem fedi le az összeset.

P67-es UD4-es Giga lapról tudnék mesélni, mégsem jelentem ki, hogy szar a Gigabyte.

[ Szerkesztve ]

(#3461) XaraX válasza HSM (#3458) üzenetére


XaraX
addikt

Amit linkeltél, egy ember véleménye mind, nem olvastam végig.
A visszafelé "frissítés" nem igaz, gond nélkül megy, kipróbáltam, nem a levegőbe beszélek.
Bottnál ír ezt-azt, de tökéletesen működik.
Olcsó alkatrészek...
Lehet, nem tudom, de hogy nem befolyásolnak semmit, az kb bizonyos.
Az egyik lapom elmúlt bőven egy éves, kapott rendesen, alapon sosem ment.
Pl azért ilyet is tud
Ott az előző P67 lapom is.
Napi használatban minimum 4500-on megy benne a cpu, nem keveset egy nap.
Tuningban 5300-at minimum ki lehet hozni belőle, igaz, ez cpu függő is természetesen.
A nincs gondom vele nálam nem azt jelenti, hogy alapon elmennek benne a komponensek, ez alap kellene legyen minden lapnál.Ez is Z68, de mivel Asrockról beszélünk, mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#3462) tomic válasza XaraX (#3461) üzenetére


tomic
addikt

En úgy gondolom ez az egész mizéria az Asrockrol inkább a régen beégett véleményeken alapszik.
Most azért kicsit más a helyzet. Sőtt. Giga lapoknál is adódnak problémák. (pl 2011 lapoknál szépen füstöltek) De ugye az a nagy Giga....
Msi lapomnal is volt probléma.(Z77) De nem szóltam le, inkább most is azt vettem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3463) Repsol600


Repsol600
addikt

Nekem Z77 PRO 3 lapom van, és semmi gond nincs vele. :N

[ Szerkesztve ]

(#3464) HSM válasza XaraX (#3461) üzenetére


HSM
félisten

Egy ember véleménye, de egy nem buta emberé. És eléggé világosan leírta, mi a problémája, és miért. Az az elbánás is mutata valamit, ahogy eljártak vele. Biztos normális, ahogy a lapja -60 fokosnak hiszi a szobát, és az egyik ventit 2000-en tekeri, a másikat meg 800-on. Ja meg biztos az ő hibája, hogy nem válaszol neki a support. No comment.

Nem azt írtam, hogy nem lehet visszafrissíteni, hanem hogy az IB BIOS felrakása után már nem működik jól a visszarakott régi, mert bizonyos részeit a firmware-nek nem frissíti vissza régire a lap, és ez az, ami nonszensz, ellenben hogy így van, tény.

A 108mhz-es bclk és első hely nagyon jól mutat, de értelme az ugyan semmi nincs a napi használatban. Nem ettől lesz jó egy lap.

A lapokról akkor beszéljünk, ha már legalább 3-4 évesek lesznek, ami egy év után elfüstöl, az az ultragáz kategória lenne.

Az olcsó alkatrészek igenis befolyásolnak, kevésbé hatékony VRM, nincsenek védőkeretek a headerken, több fesz kell azonos tuninghoz, jobban is melegszik közben, stb stb stb. Ez nem tragédia, nem is lesz tőle lassabb a lap, de azért nekem pl. számítana.

(#3465) XaraX válasza HSM (#3458) üzenetére


XaraX
addikt

Nem más a fekvése szvsz.
Olyanról mondtál negatív véleményt, amit nem tapasztaltál,
Értem én, hogy védened kell a Gigabyte-ot, de érvekkel védd, ne a másik lehúzásával.
Nem használtam P35 óta Giga lapot, nem is minősítem.
Raktam össze viszont nem egy gépet ezen lapokkal, 2500, 2600 cpu-val, gond nélkül mennek valóban.
"Nem azt írtam, hogy nem lehet visszafrissíteni, hanem hogy az IB BIOS felrakása után már nem működik jól a visszarakott régi,"
Pont azt ecseteltem, hogy működik ugyanúgy, mint előtte, de mindegy.
Egyébként az IB bios is tökéletesen működik, jelenleg is azt használom 2500K-val.
Mindegy, részemről befejeztem, csak az szúrt szemet, hogy a saját lapod védelmében "lefosozod" a másikat, és még csak tapasztalatod sincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#3466) HSM válasza Erdei88 (#3460) üzenetére


HSM
félisten

Persze, írtam is, a P67-Z68 meg hasonló giga lapokkal sok volt a baj, nem ajánlottak. De a Z77-esek tök jók, azt a régi, bevált banda tervezte. ;)

(#3467) HSM válasza XaraX (#3465) üzenetére


HSM
félisten

Igazad van, a fos jelző erősen túlzó volt. Elnézést, akit megbántottam ezzel. :B
Nagyon mérges lettem, hogy meghazudtoltak.
Ellenben a véleményem ezenkívül tartom. Nekem amikor anno a Giga X58-UD5 lapommal supportra volt szükség (egy vélt hiba, és egy BIOS frissítéses kérdés), és írtam a supportnak, egy napon belül válaszoltak mindig, érdemben. És ilyen gond se volt soha, mint amilyen cirkusz volt ebből az IB-s BIOS mókából. Semmibe nem telt volna egy visszafrissítőt kitenni a honlapra, ami után mehettek volna hibátlanul vissza a régi BIOS-ok.

Nem gondolom, hogy rendelkeznem kéne a lappal ahhoz, hogy lássam, milyen problémák fordultak elő másoknál, és ezekhez milyen volt a gyártó hozzáállása. Ennyi erővel a fórum is szükségtelen lenne,mert ott más tapasztalatát tudod csak olvasgatni, semmi sem saját, mert akkor blog lenne. :D

Megmondom az őszintét, én a Gigától is tartottam a P67-Z68 gondok miatt, aztán a fülembe jutott, hogy az a brigád menesztve lett, és újra a régi, általam bevált brigád van, és a tapasztalatok is jók voltam ezért belevágtam, és nem is bántam meg mert bevált.

(#3468) Cifu válasza HSM (#3464) üzenetére


Cifu
félisten

Ja meg biztos az ő hibája, hogy nem válaszol neki a support.

Nekem három éve volt problémám Gigabyte videokártyával, és akkor az ő supportjuk sem reagált. Igaz negatív tapasztalatom volt az ASUS és az MSI support terén is. :DDD

Mégse mondanám senkinek, hogy márpedig a Giga, az ASUS vagy az MSI egy kókler társulat...

A lapokról akkor beszéljünk, ha már legalább 3-4 évesek lesznek, ami egy év után elfüstöl, az az ultragáz kategória lenne.

Akkor a legjobb gyártó szerintem meg az ABIT, mert még van működő NF-7S deszkám, és a mai napig általános használatban van. :P

Kár, hogy az ABIT tönkrement, és ilyen gagyi gyártókkal kell beérnünk. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3469) Erdei88 válasza HSM (#3466) üzenetére


Erdei88
veterán

Akkor a kijelentésed így helytálló: miklosss2012 Asrock Z77 Extreme 6 alaplapja fos! :D

(#3470) HSM válasza Cifu (#3468) üzenetére


HSM
félisten

A videókártyás rész tök külön részleg, kb. a nevükön kívül semmi közük az alaplapos üzletághoz. :N Én nem is vagyok megelégedve a VGA-ikkal, sok a bajos példány. Úgyhogy maradjunk az alaplapos tapasztalatoknál. ;)

Az Abitról egyet kell értsek, nekem egy IS7-E-m volt, kb. 8 évig bírta, ebből 3 évet egy kültéri műanyagdobozban. :U Valszeg amúgy egy kondicsere után jobb lenne, mint újkorában. Haver IC7-ese a mai napig müxik, lassan tizedik éve. Nagy kár értük. :(

(#3471) XaraX válasza HSM (#3467) üzenetére


XaraX
addikt

Legyen igazad, azért van a fórum.
Én sem hoztam fel az elégő lábakat a P67-es Giga lapokon, bizonyítottan sílány alkatrészekből megépítve, a komoly problémákkal küzdő bios verziókat, stb, mivel csak olvastam róluk, nem tapasztaltam.
Asrock supportal nem volt dolgom, nem volt rá szükségem, de ha már hallomás, mindkét Asrock topickban csak jót olvastam róla.
Több esetben láttam, hogyha valakinek problémája volt, s írt nekik, az esetek többségében egy napon belül kaptak választ, vagy akár az egyedi problémájukra egy módosított biost.
Valaki minden esetben hibázik, ha nincs válasz, hol a címzett, hol a levél írója...

[ Szerkesztve ]

(#3472) HSM válasza XaraX (#3471) üzenetére


HSM
félisten

Ebben igazad van. :R Ez a jó a fórumban, meg tudja az ember vitatni a tapasztalatait. :K

(#3473) JoolsNOS válasza HSM (#3443) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ez a ram jó lenne? Az ilyen magasabb bordás ramok nem szoktak összeakadni a procihűtővel?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#3474) Repsol600 válasza JoolsNOS (#3473) üzenetére


Repsol600
addikt

Szerintem ez a Ninja 3 alá nem fog beférni. :(

(#3475) Cifu válasza JoolsNOS (#3473) üzenetére


Cifu
félisten

Attól függ, milyen hűtővel. Nálam MSI Z77A-G43 van, Freezer 13 Pro hűtővel, és láthatóan akármilyen magas ram elférne ott:

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3476) JoolsNOS válasza Repsol600 (#3474) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Előkaptam a ninját (az az egy ami már megvan :D ) és talán így elfér. 2:39nél.

(#3475) Cifu: ninja egy kissé nagyobb...

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#3477) HSM válasza JoolsNOS (#3473) üzenetére


HSM
félisten

Lapfüggö meg hütöfüggö, befér-e. Ha nagy a hütö, érdemes alacsony bordás ramot venni, pl. corsair vegeance lp [link]
Sajnos a linkelt ramból nekem nem derül ki a típusa, ezekhez a rendszerekhez 1.5v-os üzemfeszültségü ram illik.

(#3478) krx21 válasza Cifu (#3475) üzenetére


krx21
nagyúr

Csak nem neked is Corsair 550D házad van?

(#3479) Cifu válasza krx21 (#3478) üzenetére


Cifu
félisten

Corsair Carbide 400R

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3480) #59070464 válasza HSM (#3477) üzenetére


#59070464
törölt tag

Marmint milyen rendszerhez? Ez engem is erdekelne. Foleg h lehet olyan 1600as RAMokat kapni, aminek a gyari feszultsege 1.5V alatt van. Az valami miatt nem lenne jo vagy szerencses?

(#3481) kribe válasza #59070464 (#3480) üzenetére


kribe
őstag

Alacsonyabb fesz. is lehet. A gyorsabb ramok (2133 és afölött) 1.65-öt kérnek sokszor, de attól még mehet az is.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#3482) jilian


jilian
addikt

Mintha megint elkanyarodott volna ez a topik az IB -től... :U

(#3483) Repsol600 válasza JoolsNOS (#3476) üzenetére


Repsol600
addikt

Talán elfér. :) Attól függ melyik oldalra rakod a ventit. Nekem elől van úgy hogy hátra fújja így kb fél cm van a ram és a venti között. Hátra nem tudom rakni mert akkor nem fér már be hátra az elszívóventi. Alulra azért nem mert ott lesz a vga és elérné :U . :D Max felülre tudnám betenni hogy szívja de akkor meg a táp kapja a meleget. Így néz ki nekem: [link]
[link]

(#3484) HSM válasza #59070464 (#3480) üzenetére


HSM
félisten

Alacsonyabb lehet, a magasabbhoz viszont emelni kell a proci valamelyik feszén, különben kinyúlik. De az Intel speckó ha jól emlékszem, nem nagyon ajánlja annak az emelgetését. :D Aki pontosabbat tud, linkelje pls a datasheet-et. ;) :B

(#3485) JoolsNOS válasza Repsol600 (#3483) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ebbe a házba beférhet az egész cucc?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#3486) #59070464 válasza HSM (#3484) üzenetére


#59070464
törölt tag

Mármint akkor a proci hal meg??? :o Az komoly... És ez hogy következik be? Azonnali halál vagy idővel szépen egyszer csak vége? Még jó hogy nem K-s procit vettem. Tuning terén a kevésbé okos vonalat erősítem, nem szeretek a hülyeségemért fölöslegesen fizetni. :D

(#3487) Cifu válasza JoolsNOS (#3485) üzenetére


Cifu
félisten

No offense, de nem gondolod, hogy picit elborult dolog többet költeni a CPU hűtőre, mint a házra?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3488) HSM válasza #59070464 (#3486) üzenetére


HSM
félisten

A Bloomfield-nél tudom pontosan, mi a pálya, annak foglalkoztam sokat a tuningjával, ott a VTT és a Dram fesz difije nem lehetett több 0,5V-al, azért lett ott 1,65V a max ramfesz alap VTT-vel, vagy emelni kellett a VTT-t, de az is maxolt 1,35V-nál.
Itt is olvastam hasonlót, de nem emlékszem pontosan melyik feszt és hogyan kell belőni, ha 1,5V fölé akarsz menni. A procit azért tudja kinyírni, mert abban van a memóriavezérlő.
Amúgy idővel döglöttek meg anno ettől Bloomfeild-ek, valakinél nagyom hamar, valakinek viszont egész sokáig bírta.

(#3489) XaraX válasza HSM (#3488) üzenetére


XaraX
addikt

Ugyanez a helyzet itt is, intel ajánlása a max 1.575 V ram fesz.
A VTT és vram közti külömbség 0.5 v.
Némely nézetek szerint, ha megtartod a 0.5-öt, emelhető az 1,575.
Én azért nem megyek fölé tartósan, biztos, ami biztos- :)

(#3490) SzlobiG válasza XaraX (#3489) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tehát ha 1.65v ramfeszt adok akkor 1.6-os VTT-t is kell beállítani?

(#3491) Erdei88 Értem majd megnézem mit tud a ram 1.575-n azt használom úgy 1.65 ram feszt nem igen akarom erőltetni.

[ Szerkesztve ]

(#3491) Erdei88 válasza SzlobiG (#3490) üzenetére


Erdei88
veterán

Min 1,16V-ot kell adnod

(#3492) ffodi válasza SzlobiG (#3490) üzenetére


ffodi
veterán

0,5 V differenciáról van szó, nem 0,05 V-ról. :D Szóval jó lesz az 1,15 V-nak is, ha ezen álláspont mellett maradunk.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3493) Repsol600 válasza JoolsNOS (#3485) üzenetére


Repsol600
addikt

Passz. Nekem ilyen van ebben erférek. :)

(#3494) SzlobiG válasza ffodi (#3492) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tehát akkor 1.1V az alap VTT fesz?

[ Szerkesztve ]

(#3495) Repsol600


Repsol600
addikt

Én a gyári 1,5V-ol "DRAM Voltaget" visszavettem 1,4V-ra így mennek most 1400Mhz-n a ramok. A VTT pedig 1.001V-on van.

(#3496) Márk


Márk
senior tag

Erre esetleg valaki? :R

Márk

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#3497) keIdor válasza SzlobiG (#3494) üzenetére


keIdor
titán

Ez esetben mehet gondolom az 1.6V is, nem? Vagy lehet nem jo kicentizni se.
En maradok 1.5V-on, nalam igymarad.:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3498) SzlobiG válasza keIdor (#3497) üzenetére


SzlobiG
félisten

Bloomnál nálam ki volt centizve sőt többet is kapott.:D Baja mondjuk nem lett. Ha minden igaz akkor holnap vagy kedden már itt lesznek a cuccok csak informálódok meddig lehet elmenni a feszekkel.:D

(#3499) watercooling válasza Márk (#3496) üzenetére


watercooling
tag

Próbáld meg bekapcsolni az XMP profilt, amúgy 1.6v lehet kevés, 1.65v on tudja az 1600Mhz-t.

(#3500) milszab


milszab
senior tag

Nah megpróbáltam levettem a hűtőmről a ventit. 10 fokkal emelkedett a max hőfok, azaz 70ig ment el. De végül visszaraktam, mondom ha tuningolok akkor meg nem lesz így elég. :)

A másik, meg hogy próbáltam alaplapi videókarit+virtut de nem igazán jött össze a dolog. Játéknál nem stimmelt valami. Jah meg nem is kapcsolt le a videókari, pedig elvileg tudna ilyet is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.