Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) 04ahgy válasza 7600 GS (#2947) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Feladatkezelőt megnyitod, teljes méretre teszed, teljesítmény fülre váltasz, a nézet menüben a frissítést ritkára állítod. És miután kiléptél a játékból, látod a CPU használatot visszamenőleg. Erőforrást sem használ annyit, mint ezek a 3rd party programok, és játék közben sem zavar.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2952) moho-jojo válasza jilian (#2950) üzenetére


moho-jojo
tag

AB monitoring belül nem látok cpu usage-t, csak gpu.. :F

(#2953) 7600 GS válasza 04ahgy (#2951) üzenetére


7600 GS
addikt

Azt hiszem ez a variáció lesz. :R

Marci

(#2954) Pietrosz válasza moho-jojo (#2952) üzenetére


Pietrosz
addikt

Ezt állítsd be:

(#2955) 04ahgy válasza Pietrosz (#2954) üzenetére


04ahgy
nagyúr

AB és feladatkezelő elég. AB úgyis megy a tuning miatt, a feladatkezelő meg alig foglal valamit.

Feleslegesnek érzem az AIDA64-et pluszban, főleg, hogy az ingyenes változatban nem is biztos működik, amit írtál.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2956) Pietrosz válasza 04ahgy (#2955) üzenetére


Pietrosz
addikt

Ő ki szerette volna íratni, hát így ki tudja. Aztán rá van bízva, hogy melyik módszert fogja használni.

(#2957) ffodi válasza jilian (#2950) üzenetére


ffodi
veterán

CPU-t nem látok, szerintem sosem volt. GPU-re gondolsz szerintem.

04ahgy:

Így még egyszerűbb, csak ehhez ki kell lépni menet közben. :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2958) jilian válasza moho-jojo (#2952) üzenetére


jilian
addikt

Tényleg.
Sajnálom!
Benéztem!
Az egyik a GPU , a másik meg a venti fordulata!

Elnézést ffodi!! :B :B

(#2959) 04ahgy válasza ffodi (#2957) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az még hagyján, hogy egyszerűbb, ráadásul csak ingyenes programot kell használni!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2960) ffodi válasza 04ahgy (#2959) üzenetére


ffodi
veterán

Ha belegondolsz tulajdonképp nem ingyenes. :DDD Viszont, ha játék közben ''real-time" akarja monitorozni, akkor szerintem az aida lesz a nyerő, mert azzal folyamatosan látja a különböző szituációkban a CPU használatot.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2961) 04ahgy válasza ffodi (#2960) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A win eredeti mivoltát jóhiszeműen feltételeztem, az AB meg ingyen letölthető. :D De valóban, a realtime monitoringhoz az én módszerem nem jó.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2962) Pubszon


Pubszon
veterán

Tuning esetén milyen funkcióktól vehetek búcsút?
Turbo meg hasonló energiagazdálkodási dolgokra gondolok...

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2963) 04ahgy válasza Pubszon (#2962) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Lehet úgy tuningolni, hogy semmitől (turbo limiteket tolod ki csak - turbo szorzók, primary, secondary plane power limit és current limit, long illetve short duration maintained, additional turbo voltage) ne ess el. Én ennek nem vagyok a híve, de biztos élmény lesz vele kísérletezni. Ha csak egy kisebb tuningról van szó, akkor lehet benne alternatíva, de kimaxolni nem így fogod a procid, az tuti.

Így tulajdonképpen csak átkonfigurálod az intel előre definiált turbo beállításait, és a turbo lesz maga, ami a megadott paraméterek teljesülése esetén tuningolja a géped.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2964) Pubszon válasza 04ahgy (#2963) üzenetére


Pubszon
veterán

Értem, majd a későbbiekbe ki fogom próbálni valamilyen módon az OC-t, de jelenleg tetszik a gépem 70W-os fogyasztása. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2965) szörnyeteg77 válasza 04ahgy (#2963) üzenetére


szörnyeteg77
tag

hali,szakértő! ;) az lenne a kérdésem,hogy a HD 7850 ati vga teljesen kompatibilis-e az intellel ,hogy nem tudja kiadni magából 10-15% hijján a maximumot :) van benne valami??

3570K + asus maximus v gene a konfigom.

azt olvastam valahol,hogy intel konfigba nvidia vga-t érdemes belerakni,mert az 100% kompatibilis és így jobban kiadja a maximumot teljesítményben. ez igaz?

(#2966) krx21 válasza szörnyeteg77 (#2965) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát ebből max annyi az igaz, hogy az Ati "anyacége" már az AMD...
De nem hiszem, hogy ilyen lenne... (10-15% az sok)
Ha alapól gyorsabb az inteles lap+proci akkor a Ati kártyának is gyorsabbnak kell lennie és fordítva...

(#2967) krx21 válasza szörnyeteg77 (#2965) üzenetére


krx21
nagyúr

(bocs 2x ment...)

[ Szerkesztve ]

(#2968) szörnyeteg77 válasza krx21 (#2966) üzenetére


szörnyeteg77
tag

alapból biztos gyorsabb. meg szerintem ennél a lapnál nincs ilyen gond.

(#2969) 04ahgy válasza szörnyeteg77 (#2965) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Semmi gond az AMD VGA + Intel CPU párosítással.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2970) szörnyeteg77 válasza 04ahgy (#2969) üzenetére


szörnyeteg77
tag

hálistennek! :R régen voltak ilyen gondok...

GTX560 Ti volt első kiszemelt vga. végül a HD 7850 vga lett a kiszemelt. sokkal kevesebbet eszik és erősebb is. újjabb,modernebb. kb. GTX570 szintjén van teljesítményben.
egyárba van a két vga. jobban megéri a sapphire :K

[ Szerkesztve ]

(#2971) Gvad válasza krx21 (#2927) üzenetére


Gvad
csendes tag

"Egy MSI-t esetleg megvennék, Gigabyte-ot talán még lehet is hogy jobb lenne 1-2 dologban mint a mostani Asus-om... De az Asrock soha nem volt a nagy nevek között!"

10 éve nem az ASUS alapította,hogy ne csak a felső kategóriában szerezzen profitot ?

Persze papíron "kivált" az ASUS-ból az ASROCK , vagy én tudom rosszul ?

(#2972) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Sziasztok!

Olvasgattam ebben a topicban. És majdnem mindenki azt írta bajos az MSI lapok!:O Ezt kicsit meglepően olvastam.

Én majd egy ilyet terveznék a későbbiekben venni, egy 3770K mellé.

Minden esetre felteszem a kérdésem! Vélemény a lapról? Ez is bajos?

Köszönöm válaszotok!

u.i.: Ez talán kicsit OFF, de elnézést érte.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#2973) szörnyeteg77 válasza SSJmeszes (#2972) üzenetére


szörnyeteg77
tag

ennyi pénzt nem adnék ki érte. pláne msi -re. ha már ennyi a kereted. inkább egy asus lapot vegyél!!
ASUS P8Z77-V DELUXE ,ASUS SABERTOOTH Z77 ,asus maximus v gene

(#2974) krx21 válasza Gvad (#2971) üzenetére


krx21
nagyúr

De jól tudod...
Azt hogy, honnan kapta a tőkeinjekciót nem garancia semmire...
Innen is látszik, hogy másodhegedűs szerepe van...
De mondom nem is olcsóbb! Nézzétek meg!

szörnyeteg77: Egyetértek :)

Nekem Asus Z77 sabertooth van, nagyon tetszik, nagyon rendben van, pláne ahogy kinéz...

[ Szerkesztve ]

(#2975) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Értem.:-/

Tehát gondolom mondanom nem kell, hogy tuningolva lesz a 3770K.
Ez az alaplap már sok lenne ennyiért? Ér ez ennyit? És azt is lehet, jó, ha tudjátok, hogy 7970CF lesz alatta.

u.i.: nem nagyon szeretnék spórolni vele. Tehát 2-3 évig nem szeretnék semmit sem venni bele. Azért akarok mindenből minőségit.

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#2976) szörnyeteg77 válasza SSJmeszes (#2975) üzenetére


szörnyeteg77
tag

ez alap nagyon tuti és nagyon drága! de egy asus maximus v gene [link] lap jobban megéri. az 55-58 ezer ft. vagy ez [link] 57-60 ezer ft. amit linkeltél és ezek a lapok jól tuningolhatók. mind minőségiek!

[ Szerkesztve ]

(#2977) SSJmeszes válasza szörnyeteg77 (#2976) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

A gene szerintem tárgytalan.
Nem fog odaférni közvetlen alá a másik kártya. 2,5 slot egy kártya.
Vízhűtésnél vagy egy 2 slotos ref nél vagy bármely 2 slotos oda férne szerintem.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#2978) szörnyeteg77 válasza SSJmeszes (#2977) üzenetére


szörnyeteg77
tag

ha pénz nem számít,akkor ezt vedd ASUS P8Z77 WS amit linkeltél!!! ez a lap egy zsíroskenyér! legjobb,szinte mindent tud! :K

itt megmondják a frankót! milyen alaplapot vegyek?

[ Szerkesztve ]

(#2979) 04ahgy válasza SSJmeszes (#2975) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha az MSI bejön az ASUS ellenében, nyugodtan megveheted azt is, nem bajos. Az ASUS WS lap és a GD80 is csúcskategória.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2980) MiklosSaS válasza 04ahgy (#2979) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem ertelmetlen GD80-ra kolteni, tegnap nezegettem az alaplapokat es tenyleg a MSI Z77A GD65 a jobbik valasztas. A gd80 picit ter el a 65-tol, de visszont eleg nagy az arkulombozet.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2981) 04ahgy válasza MiklosSaS (#2980) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A VRM eltér a GD65-ön és a GD80-on, tudtommal.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2982) Def26


Def26
félisten

Az i5 3450, 3550 procikat ugyanúgy lehet tuningolni mint a k -s jelzésűeket? Jól tudom hogy csak annyi a különbség, hogy ezeken van szorzózár.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2983) 04ahgy válasza Def26 (#2982) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A K-s végűeknél a maximum szorzó 63x, a nem K-s végűeknél ,eg a Turbo frekvenciától függ.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2984) HIJ válasza Def26 (#2982) üzenetére


HIJ
őstag

De pont hogy emiatt nem lehet őket tuningolni... Illetve valamennyit enged így is, pl az én 3450 -em 37 -es szorzóval megy...

(#2985) Def26 válasza HIJ (#2984) üzenetére


Def26
félisten

Tehát akkor nem szorzózáras, hanem csak egy szintig engedi állítani a szorzót? pl. Neked 37 -ig?

04ahgy:
tehát nem lehet úgy tuningolni mint régen, hogy emelem a nemtudoménmiot és akkor a fix szorzó marad? :D

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2986) 04ahgy válasza HIJ (#2984) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Tulajdonkáppen más különbség valóban nincs (az integrált grafikát kivéve), csak a tuningolás ezeknél máshogy nem oldható meg egyáltalán, ha a szorzó nem állítható szabadon. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2987) korcsi válasza Def26 (#2985) üzenetére


korcsi
veterán

Így van, az alap turbó órajelek és Z-s illetve P-s lapban még plusz 4 -et rá lehet ereszteni.

Ebből ki lehet szemezgetni mik a maximum szorzók amit össze lehet hozni.

3550: 39/40/41/41
3450: 37/38/39/39
a terhelés alatt álló magok számának függvényében.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2988) Def26 válasza korcsi (#2987) üzenetére


Def26
félisten

Köszönöm szépen. :R

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2989) SSJmeszes válasza 04ahgy (#2979) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Köszönöm.
Tehát egyikkel sem járok rosszul, ha megveszem. Ez a lényeg.;)
További szép napot.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#2990) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Hadd kérdezzem meg (már korábban is kérdeztem, csak nem kaptam választ), ha a 3450-esemet szeretném húzni, mit kell beállítani és mikkel kell tesztelni?

Ilyen alaplapom van: Asrock B75 Pro3-M

És ilyen memóriám: Kingmax 2x4Gb 1600Mhz FLGF

Alapfeszes húzást szeretnék. :U

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2991) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Várható mostanában i3-as Ivy megjelenés? Lesegetem az i3-2120T-t, de nem tudom, érdemes-e beleugrani.

x gon' give it to ya

(#2992) Cifu válasza Inv1sus (#2990) üzenetére


Cifu
nagyúr

BIOS-ba belépsz, OC Tweaker screen. -> CPU-Ratio: itt tudod a szorzót állítani. Ha jól tudom a te procidnál max. a meghatározott Turbo Boost szintjéig (asszem tán 36 a te procid esetében?). És kb. ennyi. Ahogy nézem a deszka nem ad lehetőséget a CLK állítására.

Elviekben ugye a CPU négy magjára külön-külön meg van határozva egy szorzó-lock, az a határ.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2993) Cifu válasza fordfairlane (#2991) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szerintem erre jó választ senki sem tud adni. A CPU World szeptembert ír, de ez is ugyanolyan feltételezés, mintha én most azt mondanám, hogy augusztus 1. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2994) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Jelenleg melyik az az Ivy Bridge i5 proci amelyik a legjobb ár/érték arányban van, és teljesítményben is a legjobb?
Hosszútávra kéne, (4-5év) játékra is meg FullHD videók zökkenőmentes lejátszására stb...
Minimum ezzel a konfiggal, vagy jobbal:
Asrock ASROCK Z77 Extreme4
SAPPHIRE HD7850 2GB GDDR5 PCIE 11200-00-20G
Corsair vengeance 1600 8GB
Enermax Pro+ 525W

(#2995) Def26 válasza bluobluo75 (#2994) üzenetére


Def26
félisten

Talán i5 3570k :U

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2996) HSM válasza bluobluo75 (#2994) üzenetére


HSM
félisten

"a legjobb ár/érték arányban van, és teljesítményben is a legjobb"
Most akkor melyik? Tejesítményben a 3570K a legjobb I5-ös, ár/értékben meg kiszámolod szépen magadnak, a teljesítmény arányos az órajellel, az árat meg megnézed, menniy, ahol venni akarod.

(#2997) fordfairlane válasza Cifu (#2993) üzenetére


fordfairlane
veterán

Köszi az infót, akkor kivárom az őszt, nem sürgős a procivétel. A Core i3-3240T egész ígéretesnek tűnik.

x gon' give it to ya

(#2998) 04ahgy válasza HSM (#2996) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ár-értékben, nekem az i5- 3570K a legjobb. Nitróval 6GHz+, és az bizony ingyen van az alapórajel felett. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2999) bluobluo75 válasza HSM (#2996) üzenetére


bluobluo75
őstag

Köszi az infót, kicsit drágállom, de év végére hátha lemegy az ára :)

(#3000) morbias2


morbias2
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.Nem tuningra kell csak simára.Van 2 procim ,és nem tudom megyiket tartsam meg. i7 2600 vagy i5 3550.
Előre is köszönöm!

üdv.
m2

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.