Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) adalbert1 válasza HIJ (#2298) üzenetére


adalbert1
veterán

Kézzel be lehet írni egy szorzót. Én beírtam a max.-ot amit elméletileg tud a processzorom (i5 3550 - 38x-os szorzó), és azon megy.
Mennyi a maximális hőmérséklet, ami még normális ezeknél a processzoroknál? Core Temp 105 celsius fokot ír maximumnak, 24 fokos szobánál terhelés alatt (Linx) 73 fok volt az egyik magnál a maximum hőmérséklet gyári hűtővel.

(#2302) HSM válasza adalbert1 (#2301) üzenetére


HSM
félisten

A tiédnél nem 39 a max?

(#2303) krx21 válasza toyone (#2300) üzenetére


krx21
nagyúr

Nálam 1500Mhz-n fut stabilan...Feljebb nem is probáltam...(1150 gyári)
Ez a 29*105.5 osztani kell 2-vel?

[ Szerkesztve ]

(#2304) toyone válasza krx21 (#2303) üzenetére


toyone
őstag

EFI-ben 29-s szorzóm van, órajelet nem jelez vissza. Ha elosztom kettővel akkor jön ki az elméleti órajelem.Hogy miért passzolom. Csak rosszul írtam le, bocsi.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#2305) krx21 válasza toyone (#2304) üzenetére


krx21
nagyúr

Na, az 1530Mhz akkor!
Jó esélyel megy ugye...
Meddig próbáltad?
1600???
És a procid mennyivel hajtod?

[ Szerkesztve ]

(#2306) toyone válasza krx21 (#2305) üzenetére


toyone
őstag

Kipróbáltam egy rövid időre hogy milyen az IGP-vel. Meg beszélgettünk sokat yolan barátommal a költséghatékonyabb PC elképzelésről és megtetszett a dolog. Az egyszerűbb játékokat elviszi, egyedül az élsimítás nem a kedvence. Sokkal nagyobb csend is lett azáltal hogy kiszedtem a GTX260-m.
Egy Noctua U12P SE2-t, egy darab öreg tápból kiszedett ventilátor hűti amit egy 4 pines tápcsatiba dugtam be, így alig forog.
4Ghz-n (3570k) 1.05v-el, a fentebb említett IGP órajelen vidáman használható játék alatt max 60c-vel.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#2307) TomiLi


TomiLi
addikt

Nem tudjátok mikortól lehet majd kapni 3770T procit itthon? Meg kb. mire számítson az ember az árát tekintve... :B

Bogyóka

(#2308) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Sziasztok, sikerült szert tennem egy i5 3570K-ra és egy olyan problémával szembesültem, amivel még soha, Proci cseréje után a VGA nem ad képet. Előtte tökéletesen működött. és a csereprocival is jó, viszont ha a kis i5-t berakom, sehogy sem akar képet adni a kártya.. Ötletek?

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#2309) BigBlackDog válasza MontyCrew (#2308) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Biosban melyik videókártya van beállítva elsődlegesnek (prociban is van egy integrált)? Milyen lappal próbálkozol?

(#2310) MontyCrew válasza BigBlackDog (#2309) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Alaplap Asrock Z77E-ITX, vga pedig egy MSI 7850.

Próbáltam mind2 beállítási lehetőségnél, ugyan az az eredmény.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#2311) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Na sikerült egy Bios visszafrissítéssel, 1.1 ről 1.0-ra visszaflesheltem. Most ad képet, viszont gpuz szerint a VGA x16 3.0 @ X8 1.1 en fut.. Ezt mi okozhatja?

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#2312) 04ahgy válasza toyone (#2306) üzenetére


04ahgy
nagyúr

No meg azért a GTX260 kiiktatásával lecsökkent idle fogyasztást se vegyük ki az egyenletből... (És a villanyszámlából.)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2313) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok!Új gépet szeretnék vásárolni.Jelenleg 2 processzor között kéne választanom.Ti melyiket ajánljátok?

i5 2500 3,3Ghz
i5 3450 3,1Ghz

Mivel egy H77-es alaplapot veszek,és új gépről van szó ezért egyértelmű,hogy az i5 3450 lenne a legjobb választás,új generáció,kis fogyasztás,jó teljesítmény.Az egyetlen dolog amitől félek az a melegedése az ivy procinak.Ha az i5 3450 et venném akkor egy TX3 EVO hűtőt tennék rá,és nem tuningolnám.Szerintetek nem lenne gond ezzel az ivy procival.Mit ajánlatok?

(#2314) helkis válasza #85154688 (#2313) üzenetére


helkis
addikt

ha nem tuningolsz, akkor a melegedést szvsz el lehet felejteni, még gyári coolerrel is..
enyhén túl van lihegve ez a dolog..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2315) adalbert1 válasza HSM (#2302) üzenetére


adalbert1
veterán

Én valamiért 38-ra emlékeztem (ezek szerint tévesen). A legmagasabb, amit a lap engedett beállítani, az 41, és így terhelés alatt megy is 4.1 GHz-en.

(#2316) 04ahgy válasza #85154688 (#2313) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egyértelműen az Ivy-t vedd, mert kevesebbet fogyaszt, modernebb.

A melegedést meg nem árt konkretizálni: neked ez nem szempont. Az Ivy nem termel több hőt, mint a Sandy Bridge, mert tuningolva is kevesebbet fogyaszt, mint a megfelelően tuningolt Sandy Bridge. A termelt hő feszemeléses tuning melletti elvezetése a kevésbé hatékony, több tényező miatt (kisebb die felület és a pasztázott kupak-die átmenet miatt kevésbé hatékony hőelvezetés).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2317) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Na sikerült megoldani a dolgaimat az ivy körül, így sikerült időt szánni a kis tuningra. Amíg nem jön meg a procihűtőm, csak gyárival próbálkoztam, így eddig jutottam amit még meg merek engedni, így prime alatt 62 fokig megy fel.

4000@1.088

Ez gondolom egy átlagos eredmény, de azért szerettem volna megosztani:R

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#2318) g@bo válasza #85154688 (#2313) üzenetére


g@bo
nagyúr

i5 3450 remek választás, és h lap helyett inkább [link]

(#2319) 04ahgy válasza MontyCrew (#2317) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Semmi okod a panaszra.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2320) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, körülnéztem nem találtam, ha mégis volt már elnézést a vakságomért.

[link]

Live-Die-Respawn

(#2321) Macka


Macka
veterán

[link]

Fémsapka levételét, újrapasztázást vállal valaki??? :F

(#2322) 04ahgy válasza Macka (#2321) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én szívesen leveszem neked, de garivesztés onnantól.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2323) Macka válasza 04ahgy (#2322) üzenetére


Macka
veterán

Tudom, de mondjuk nem mindegy, hogy akár 20 fokkal kevesebb... :U Egyébként levétel után ezt mivel lehet visszatenni? (mi az a fekete "trutyi", amin a képen is látszik??)

(#2324) 04ahgy válasza Macka (#2323) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem lesz 20 fokkal kevesebb, ne álmodozz. Vettem már le Ivy kupakot, pár fok. Nitrózáshoz nem veszem le az Ivy-m kupakját, peddig ott 1,9V felett kap, van power output rendesen.

Semmivel nem kell visszaragasztani, csak rákened a pasztát, majd ráilleszted a kupakot, és rácsukod a foglalatot. Gyárilag rugalmas műanyaggal van odaragasztva, az a fekete anyag.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2325) Macka válasza 04ahgy (#2324) üzenetére


Macka
veterán

Akkor felettébb érdekes a linkelt teszt. ott 15-20 fokot írogatnak. De röhej egyébként, hogy hiába 70 fokosak a magok, nem lehet normálisan lehűteni egy Thermalright Silver Arrow hűtővel. Akár passzívban is mehetne, mert még langyosnak sem mondhatóak a bordák. :U

(#2326) 04ahgy válasza Macka (#2325) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ki lett már tárgyalva: a magok melegek, de a kontakt felület kicsi ---> hőátadás kicsi (ezért melegek a magok). Semmilyen paszta nem fogja a hőátadő felületet megnövelni. Egyszerűen kicsi a die, mert 22nm.

A 70°C amúgy nagyon egészséges a CPU-nak, 105°C a TJ(max). 90 fokig abszolút rendben van.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2327) Macka válasza 04ahgy (#2326) üzenetére


Macka
veterán

:R

(#2328) adalbert1 válasza 04ahgy (#2326) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor ezek alapján lehet azt mondani, hogy ez az egész hőátadás probléma indokolatlanul került a figyelem középpontjába, és extrém tuning kivételével nem is kell foglalkozni vele?

(#2329) Macka válasza adalbert1 (#2328) üzenetére


Macka
veterán

Nekem 1.18 volton megy 4.4 Ghz-n, így Prime alatt is max 70 fok (Thermalright Silver Arrow). Alapórajelen, alapfeszen szerintem a gyári hűtő is elég.

(#2330) Pietrosz válasza adalbert1 (#2328) üzenetére


Pietrosz
addikt

Nem indokolatlanul, mivel az intel húzása kb azt eredményezte, hogy nem tudsz léggel előrébb lépni tuningban az sb-nél. pl 1,25-1,3V 4,4-4,5Ghz-re elég sb esetén kb 70-80 fokkal linx alatt. Ivynél ugyanez a helyzet órajel és hőfok terén, csak itt elég ehhez kb 1,2V is. Tehát nem tudod kihasználni, hogy menne még feljebb órajelben, mert nem tudsz feszt emelni a melegedés miatt.

(#2331) 04ahgy válasza adalbert1 (#2328) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, lényegében ez a helyzet. A többi meg amit Pietrosz is említett: léggel kevésbé tudod tuningolni, azonban azt nem szabad elfelejteni, hogy attól még kevesebbet fogyaszt, mint az előd Sandy Bridge és erősebb, fejlettebb benne a grafikus mag.

Aki egy egészséges határon meg tud állapodni (~4,5GHz), annak bőven jó, sőt jobb az Ivy. Aki mindenáron 5GHz felett szeretne látni stabilan léggel, annak SB kell továbbra is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2332) 04ahgy válasza adalbert1 (#2328) üzenetére


04ahgy
nagyúr

(#2330) Pietrosz: De, lényegében indokolatlanul, mert a tuninggal a gyári specifikációkon kívül üzemelteted, így az ottani viselkedésre semmilyen garancia nincs (még a K utótagú SKU-k esetén sem), ha kevésbé megy, mint az előd, akkor kevésbé megy. Senki nem állította az ellenkezőjét. Nem mondta senki, hogy jobban fog menni.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2333) Pietrosz válasza 04ahgy (#2332) üzenetére


Pietrosz
addikt

Nem mondta, de azért azt vártuk nem? Egy kicsit azért felháborodhatok? :D
Lehetett volna jobb pasztát alkalmazni, vagy forrasztani a kupakot, egyik sem történt meg nyilván spórolás miatt, ami teljesen érthető. De attól még nem tetszik. Ferrarit se 4 évszakos Barum gumival árulnak :D

(#2334) HSM válasza Pietrosz (#2333) üzenetére


HSM
félisten

A Ferrari az a S2011-es platform, ott meg is kapod a hegesztett kupakot meg minden földi jót. Ez csak olcsósított felső-középkategória. :U

(#2335) 04ahgy válasza HSM (#2334) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Így van, és az sem bizonyosodott még be, hogy a költségcsökkentés miatt nem forrasztva van a kupak. Az én felvetésem már korábban is az volt, hogy a forrasztáskor fellépő hőterhelés lenne sok az új gyártástechnológiának.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2336) Valdez válasza HSM (#2334) üzenetére


Valdez
őstag

Honnan tudod? Van már s2011-es ivy?

(#2337) 04ahgy válasza Valdez (#2336) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az Ivy és az SBE párhuzamosan futnak. Így hasonlította össze.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2338) Valdez válasza 04ahgy (#2337) üzenetére


Valdez
őstag

Pietrosz az ivy-ról hiányolja a hegesztett kupakot, nem az sb-e-ről, így nem világos hogy jön ide az sb, mindenki tudja, hogy azon hegesztett van.

(#2339) 04ahgy válasza Valdez (#2338) üzenetére


04ahgy
nagyúr

HSM a mostani SBE-re értette a mostani Ivy-vel szemben az abszolút felső kategóriás kijelentését (Ferrari, forrasztott kupak). Senki nem keverte ide az Ivy Bridge E mikroarchitektúrát.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2340) HIJ


HIJ
őstag

Üdv!

Na megjött a cserelapom (z77x-D3H). Ez már úgy néz ki jól remekel. Beállítottam 37 -re a szorzót (i5-3450) meg a RAM -nak egy XMP profilt. Az lenne a kérdésem, hogy a procinak állítsak vmi fix feszt vagy hagyhatom auto -n?

(#2341) Valdez válasza 04ahgy (#2339) üzenetére


Valdez
őstag

Világos, de az sb egy régebbi fejlesztés, legyen az akár az sb-e, teljesen érthető hogy hiányolja az ivy-ból a hegesztést, ha korábban meg tudták csinálni, akkor most miért nem. Azért nem olyan olcsóak ezek a vackok, hogy ne fért volna bele az árba. Szerintem is inkább egy mesterséges visszafogásról lehet szó.

(#2342) Pietrosz válasza HSM (#2334) üzenetére


Pietrosz
addikt

Olcsósított vagy nem, ahhoz képest kurv@ drága még így is.
A másik meg az, hogy SB-n is ott a forrasztott kupak úgyhogy ez nem jó érv.
Amit 04ahgy írt abban van valami. Vagy nem bírná valami miatt, vagy csak spórolnak, valamelyik a kettő közül szvsz.
szerk.: Valdez legalább érti :)

de az eredeti témához visszatérve: nem indokolatlanul került középpontba a dolog, mert egyértelmű visszalépés a gagyi paszta vs forrasztott kupak. Az más kérdés, hogy ez csak a tuningosokat érinti.

[ Szerkesztve ]

(#2343) HSM válasza Valdez (#2341) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem is benne van a pakliban, hogy mesterséges visszafogás is, hogy nem használtak komolyabb pasztát, vagy hegesztést. De teljesen érthető az is, hogy nem akartak túl erős konkurenciát csinálni a s2011-es motyóknak, főleg a négymagos belépőnek, és így a döglött IB is kevesebb lesz, mer nem adagolhatod neki orrba-szájba a feszt, mint az SB-nek.

(#2342) Pietrosz: Akármit mondassz, igencsak olcsó. 3 éve amit vettem I7, 75000 volt hozzá egy épkézláb lap, a legolcsóbb is 50000 körül és 60-70000 egy belépő proci. Ma is ennyi a belépő a felsőkategóriába. Ehhez képest a s1155-be már 10K-ért kapsz egy cerkát, és 15k körül belépő lapot, 30-40K-ért már igencsak felszerelt, közel csúcslapok mennek. De még egy 3570K a maga 200 dodójával hol van a felsőkategóriától? Más kérdés, hogy itthon elszállt áron adják, de akkor is 2/3 annyiba kerül, mint egy belépő felsőkategóriás motyó, mint a négymagos SBE vagy a 920-as bloomfield. Az tényleg nem szép húzás, hogy a 3770K-t 300 dodóért is így adják, oda belefért volna (és a HT miatt kellett is volna komolyabb OC-hoz) de az már úgy látszik, túl sok lett volna a 3820 ellen. :D

Én azért úgy gondolom, ennyi fojtás azért belefér. Én megértem, hogy próbálnak a jóízlés határain belül profitábilisek is maradni. Az meg nem tenne jót nekik, meg a s2011 vásárlók kedvének, (így az Intel felé való viszonyuknak se) ha hirtelen felére értéktelenedett volna a méregdrága alig egy éves cuccuk egy szupertuningos IB generáció miatt. :U Ki vett volna utána valaha is felsőkategóriás Intel cumót? Ráadásul akkor a magasabb haszonkulcsú s2011 eladások is szépen megrekedtek volna az IBE érkezéséig.

[ Szerkesztve ]

(#2344) 04ahgy válasza HSM (#2343) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nagyon szépen levezetted! :R

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2345) HIJ


HIJ
őstag

Esetleg erre vki? :F

(#2346) Pietrosz válasza HSM (#2343) üzenetére


Pietrosz
addikt

A SB se felső kat-ba jött mégis belefért a forrasztott kupak az árba. X58-nak onnantól kezdve nem sok értelme volt. Mint ahogy most se fog senki 3820-at venni mert semmi értelme. Felső kat anyagilag sose érte meg, de ez a vevőket nem érdekelte. Te is eladtad az X58-at és Ivy lett helyette, nem X79, tehát pont te vagy a válasz a saját kérdésedre. De ez már eléggé off. Az eredeti kérdés továbbra is az volt, hogy Akkor ezek alapján lehet azt mondani, hogy ez az egész hőátadás probléma indokolatlanul került a figyelem középpontjába, és extrém tuning kivételével nem is kell foglalkozni vele? Egyértelmű válasz nincs szerintem, aki alapon használja annak mindegy, aki meg SB órajelek fölé szeretett volna menni annak szívás.

(#2347) kribe válasza HIJ (#2345) üzenetére


kribe
őstag

Nézd meg mennyit állít be neki magától, teszteld le hogy stabil-e, utána vagy fix beállítással vagy offset-tel próbálj meg kicsit kevesebbet adni neki, szépen lépésenként és mindig teszteld hogy stabil-e, így megtalálhatod hogy mennyi a legkisebb amivel bírja az adott sebességet. És így lesz a fogyasztás és melegedés is a legkisebb.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#2348) HIJ válasza kribe (#2347) üzenetére


HIJ
őstag

Értem. Az a baj, hogy a CPU-Z és az Aida is más értéket ír. Melyiknek higgyek?

(#2349) krx21 válasza HIJ (#2348) üzenetére


krx21
nagyúr

Én terhelés alatt nézném CPU-Z-vel!

(#2350) 04ahgy válasza HIJ (#2340) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hagyhatod auto-n...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.