Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) Cifu válasza 7600 GS (#2900) üzenetére


Cifu
nagyúr

Milyen procit? Egy i5-3570K-t? A legolcsóbb ASUS Z77-es lap 31e Ft, Asrock-ból vagy MSI-ből 5-6e Ft-vel olcsóbban kapni már. Azonos képességű deszkák esetén az arány ugyanilyen marad kb.

Nekem sem jutott eszembe ASUS deszkát venni, egyszerűen amit nyernék vele, az nincs arányban az árával. Plusz 50Mhz mondjuk? Köszönjük, kihasználni úgy se tudom, azt az árkülönbözetet meg költöm egy csendesebb hűtőre, stabilabb tápra, jobb VGA-ra, stb.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2902) MPowerPH válasza dime27 (#2895) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nálam a Giga nem vált be. Az UD3P -vel voltak problémáim, persze OC-ban jó volt. Giga azóta elfajzott, ráment a tölténytárazásra, ami nálam nem bejövős. Ellenben amit az Asus csinál az RIIIE óta, az süvegelendő. Én csak is a teljesítmény alapján veszek alaplapot. LGA2011-re a Giganak nem volt értelmes terméke. Az MSI pedig hiába jó, nekem nem kellenek a golyószórós giccsparádék. Pedig a Big-Bang ott van a szeren... Szóval a legjobb OC-s lap a Rampage sorozat(véleményem szerint), így nem kérdés, melyikre esik a választás. Főleg amióta az extrém tuningal ismerkedek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2903) Cifu válasza MPowerPH (#2902) üzenetére


Cifu
nagyúr

Bocs, hogy beleszólók, de azért érzed, hogy ezt most elkiabáltad? :D

Én csak is a teljesítmény alapján veszek alaplapot.

Vs.

Az MSI pedig hiába jó, nekem nem kellenek a golyószórós giccsparádék.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2904) 7600 GS válasza Cifu (#2901) üzenetére


7600 GS
addikt

Akár. De mondhatnám a 3770K-t is. Aki kiad egy procira 60 ezret vagy többet, annak nehogy már gond legyen az 5-6 ezer plusz. Ott már csak a vásárlón múlik, hogy neki melyik a szimpatikusabb deszka.

Marci

[ Szerkesztve ]

(#2905) MPowerPH válasza Cifu (#2903) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem kiabáltam el... Az, hogy jó az MSI nem jeleneti azt, hogy jobb mint az Asus. A golyószórós, tölténytáras giccsparádé pedig mások számára is viccesen hat, akik MSI márka hűek. Egy 120k-s lapot már ne rontsanak el ilyen sz@rságokkal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2906) Cifu válasza 7600 GS (#2904) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pontosan. Szimpátia alapján adjak ki többet? Miért, minek?

Lehet én vagyok a hülye nooblet, de azért nem fogok 20%-al többet fizetni, hogy ASUS deszkám legyen, igazából kézzelfogható előny nélkül. Vásárlás előtt utánaolvastam, és sehol sem említettek olyat, hogy sorozatban füstölnek el, robbannak fel az Asrock, Gigabyte vagy MSI deszkák (ezeket nézegettem). Végül átolvasva jópár tesztet az MSI mellett döntöttem.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2907) Cifu válasza MPowerPH (#2905) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha csak a teljesítmény számít, akkor mit érdekel mi van a dobozán? Akár recskázó cerkófmajmok is lehetnek rajta, az alaplap tervezésére és gyártására nem sok kihatása van. Max. nem lesz túl populáris a boltok polcain. :D

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2908) 7600 GS válasza Cifu (#2906) üzenetére


7600 GS
addikt

Pedig az MSI deszkák szépen viszik magukkal a procikat, hogyha meghibásodnak.

De egyébként most nem úgy választottam alaplapot az Ivy alá, hogy én mekkora Asus fanboy vagyok, hanem azért, mert nekem eddig az Asus-tól egyetlen termékem sem romlott el, illetve ez a GENE nagyon tetszett, és az ára is jó volt, a tudását meg szerintem nem kell mondanom. Játszott még az EVGA is.

Marci

(#2909) Pubszon válasza 7600 GS (#2904) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, ha csak 5-6K lenne egy lap, de sajnos több 10 ezer.
És az már sok 5-6 ezer FT.
Ilyen alapon el lehetne menni a legdrágább lapig.
Én 35k-nál húztam meg a határt, tehát 36K-s lap már nem fért bele, mert ha az belefért volna akkor már a 37-es, 38-as és így tovább...

Na de hogy legyen kis ON is.
IDLE a magok 60C fok körül vannak, kis terhelésnél már a 100-at is elérik.
Miért ilyen sok ez? Egy AC Freezer 7 PRO van rajta ideiglenesen a LGA775 lefogatóval.
Mi lehet a gond? :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2910) MPowerPH válasza Pubszon (#2909) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát vagy rosszul raktad fel, vagy a pasztázást elszúrtad. Idle és load sokkal nagyobb a hőfok a normálisnál.

Don't Tread On Me

(#2911) BullZeye válasza flash- (#2824) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha nem okoz fáradtságot, felraknád a bios beállításokat A-Zig valahova? Kiinduló alapnak tökéletes lenne. :)

(#2912) 7600 GS válasza Pubszon (#2909) üzenetére


7600 GS
addikt

Ott valami gubanc van, nagyon magasak ezek az értékek. Nekem gyári hűtővel egy mATX házban hűvósebb a 3570K.

Marci

(#2913) krx21 válasza Cifu (#2899) üzenetére


krx21
nagyúr

"Az átlag felhasználó pedig nem a tuningcsúcsok megdöntésére készül, hanem használható, stabil, jó lapot szeretne. "
A jó tuning képesség a stabilitás alapja...
Egyébként agy Asrok-ot nem tennék egy helyre egy MSI, vagy Gigabyte alaplappal.
Az a 10-15 ezer forint egy 200e-es gépnél nem olyan sok.
De ki mire fekteti a hangsúlyt... Inkább vennék kisebb felszereltségű lapot, de asrockot nem...

[ Szerkesztve ]

(#2914) Pubszon válasza MPowerPH (#2910) üzenetére


Pubszon
veterán

Értem srácok, én is ilyesmire gondolok.
Van egy Xigmatek Achilles hűtőm, csak a Crossbow nagyon ráragadt a régi lap hátuljára és ha lehúznám lehet kárt tennék a lapba.
Hogy szedjem azt le onnan?
Az azért egy nagy hűtő, meg csavaros, nem az a silány bepattanós vacak...

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2915) 04ahgy válasza MPowerPH (#2902) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem ismerkedsz eleget az Extrém tuninggal, úgy látszik. 990FXA-UD7, X58A-OC? :F

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2916) 04ahgy válasza csucsbicep (#2890) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én csak annyit írtam, direkt, hogy szabvány ATX távolságokban, a lap méretére ez nem vonatkozik. A távolságok meg rendben vannak.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2917) csucsbicep válasza Cifu (#2906) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nekem még az 1156-os időkben volt gondom az AsRock-al. Nem arról volt szó, hogy gyengébbek tuningban pár százalékkal , hanem, hogy szeszélyesek, legalábbis én ezt tapasztaltam... Vagy nem ismerte fel az egeret, a tartalék vga-mat, néha kifagyott a BIOS, volt, hogy csak 3szorra kacsolt be meg ilyenek..

(#2918) 04ahgy . Javítva, csak már megszoktam, hogy így hívom. :D

[ Szerkesztve ]

(#2918) 04ahgy válasza csucsbicep (#2917) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az "AS" most AsRock vagy ASUS rövidítésként értelmezendő? :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2919) Cifu válasza krx21 (#2913) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az a 10-15 ezer forint egy 200e-es gépnél nem olyan sok.

Rakj légyszíves össze egy 200e Ft-t gépet, ahol 10-15e Ft nem sok... :F

Miből spórolod le? A tápból? A házból? A CPU-ból? (ha nem K-s, akkor eleve nem is igazán beszélhetünk tuningról) A videókártyából? (többet nyom a latba, mint plusz 500Mhz a procin) A ramból?

Én ~300e Ft-ből raktam össze gépet, és 10-15e Ft-t nagy nyugalommal nem tudtam sehonnan lehúzni. Vagy aránytalanul olcsó házat veszek (de egy ilyen gépet nem rakunk Sharkoon Vaya-ba), vagy sokkal gyengébb tápot (azért Corsair CX430Wv2 már kissé terhelve lenne egy ilyen gépnél, szóval azért csak kellett a HX650W-os), esetleg a videókártyából? (7950 helyett 7850 azért, hogy MSI helyett ASUS legyen? Elnézést, én rossz cserének mondanám, igaz akkor legalább nagyobb nyugalommal raknám bele a kisebb tápot).

Szóval oké, egy gépben minden fontos, ház, táp, proci, és persze az alaplap is... De ésszerűségre kell törekedni.

Szerintem.

Ha most pedig az Asrock ellenérzésekről beszélünk, kinek van valós tapasztalata Asrock-al tuning terén 1155-ös lapok közül? Nálunk a munkahelyen van Asrock, legutóbb éppen Z77 Pro4 és mindent összevetve bizalomgerjesztő kis alaplap, igaz ott nem tuningolunk, de probléma nem volt még vele, pedig lassan fél éve megvan...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2920) MPowerPH válasza 04ahgy (#2915) üzenetére


MPowerPH
félisten

X58A-OC nagyon jó lap volt, de az RIIIE még jobb.(mindegyikhez volt szerencsém) LGA2011 vonalon pedig a Giga alapjáraton kilőve, Te is tudod, hogy miért.

Don't Tread On Me

(#2921) MiklosSaS válasza Cifu (#2919) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem van tapasztalatom Asrock tuning teren, 3570K-val es 2600K-val egyarant. A lap nagyon szeszelyes, azert nem vartam volna egy Z77-es Extreme 6-os laptol, mert nem egy "ocsso" kategoria.

ps: Pont tegnap trollkodot velem, kapcsolom a gepet, minden indul csak nem add jelet a kijelzonek. Reset, nyomom ujra, minden OK. Par ora mulva tekeri a ventilatorokat mint az idiota, megnezem miert, meglepetes: a processzor es az alaplap 123 fokon teker. Ujra reset, aztan minden OK. Nem az elso Asrock-om, de az biztos hogy az utolso. Es alahuzom meg egyszer, ez egy felso kategorias lap.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2922) Cifu válasza MiklosSaS (#2921) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hmm... ok, akkor elnézést, oktalanul védtem az Asrock-ot. Tanulok belőle. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2923) MiklosSaS válasza Cifu (#2922) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem kell elnezest kerjel. Soknak bevalt az Asrock.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2924) 04ahgy válasza MiklosSaS (#2923) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Lehet, hogy egy BIOS frissítéssel ezeket a problémákat orvosolják, melyek amúgy szotveres (BIOS) eredetűnek tűnnek.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2925) 7600 GS


7600 GS
addikt

Az miért van, hogy most konvertálok, és ugye 100%-on megy a CPU, de csak 3,6-on megy, holott elvileg a Turbo Boost órajel 3,8. Vagy csak játék közben kapcsolna be?

Marci

(#2926) 04ahgy válasza 7600 GS (#2925) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A 4 magos turbo 3,6, a 3,8 az az egy/két mag terhelése esetén kapcsol be. SuperPi 32M-et indítva tudod az utóbbit tesztelni, az csak egy szálon terhel.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2927) krx21 válasza Cifu (#2919) üzenetére


krx21
nagyúr

Persze minden fontos... De az alaplap, már a nevében is benne van alapja az egésznek...
Egy MSI-t esetleg megvennék, Gigabyte-ot talán még lehet is hogy jobb lenne 1-2 dologban mint a mostani Asus-om... De az Asrock soha nem volt a nagy nevek között!
És mondom akkor vennék abban az árban, de kisebb felszereltségűt...

Ha megnézed az "alaplap történelmet" az Asus ez elsők között volt mindig is...
A gigabyte sem rossz, de nem olyan népszerű már. Az MSI is felnőtt a nagyokhoz...

A KIA is jó autó, de nem egy Audi... :)
Félre ne érts, nem akarok megbántani senkit akinek Asrock alaplapja van...
De a mai aktuális lapok közül azt választanám utoljára... Inkább egy Shapphire...
És akkor hozzáteszem, hogy már nem csak alap kategóriában gyárt, vannak nagyon komoly alaplapjai is de nem venném meg...
Egyébként most néztem meg: Nem is olcsóbb!!! Teljesen egy árban vannak...ITT

[ Szerkesztve ]

(#2928) Pubszon válasza 04ahgy (#2926) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem így van:
Max Turbo Boost Multipliers 1C: 39x, 2C: 39x, 3C: 38x, 4C: 37x

AIDA64 írja ezt...

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2929) keIdor


keIdor
titán

Ha már így téma lett én se értem mi ez a gyártóimádat. Persze ha fizetnek érte, akkor világos. Ahogy írta Cifu is, minden gyártónak volt már szar meg jó szériája is. Annak idején az Asus P5B például ugyanolyan gagyi volt, mint egy AsRock. MSI-nek is szar volt az egész P35, P965 szériája, semmire sem volt jó, most mégis szerintem minőség az egész és tuningban is megállja a helyét, akinek az kell. Felszereltség is van, jól is néz ki, ütős a kék, fekete kombinációja. Azt elfogadom, hogy valaki csak szimpátia miatt marad egy adott gyártó mellett az idők végezetéig, de hogy az Asus jobb lenne jelenleg, mint az MSI az kérdéses... mind a kettő jó, egyik sem jobb a másiknál semmivel.
A Gigabyte is maximum BIOS-ban gyengébb, de másban aligha.
(extrém tuningnál nem tudom mi a helyzet, azzal nem foglalkozom, ott elhiszem, hogy a Rampage széria a legjobb, de 24/7 szerintem mindegy)

Egyébként én is azért vettem Asus-t AsRock helyett, mert kicsit még mindig idegenkedem az AsRock-tól. Látom hogy jó, de inkább fizettem 10k-val többet, ez egyszerű szimpátia miatt volt. MSI volt a másik esélyes egyébként.

BMW001: UD3P micsoda? Mert van pár chipset ezzel.:) Én nekem az X58-UD5 nagyon bejött. 200 BLCK-ra kellett, vitte is minden gond nélkül, 4 éves és úgy megy másik szobában még mindig.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2930) Pubszon


Pubszon
veterán

Ilyen melegben ezek a hőfokok milyenek?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2931) 04ahgy válasza Pubszon (#2930) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Megfelelőek. Semmi kirívó.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2932) HaZsolt válasza Pubszon (#2930) üzenetére


HaZsolt
őstag

Mintha egy jégveremben mérted volna őket nem pedig 423452fokban:)

(#2933) Pubszon válasza HaZsolt (#2932) üzenetére


Pubszon
veterán

Jogos. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2934) flash-


flash-
veterán

mostanában azt csinálja a gépem hogy ha megy már egy ideje és netezek vagy elmegyek a géptől mind1, majd elindítom a diablo III at,akkor ilyen 5-10fps el hajlandó futni.
egyedül a megoldás a gép újraindítása.

mi lehet a baj?
a bios defaulton van.

esetleg az xfastram kavar be?
Hőfokok is rendben vannak,más progi sem fut.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2935) tikshow válasza flash- (#2934) üzenetére


tikshow
addikt

Szerintem inkább a Rapid Start vagy az Instant Boot kavar be.

(#2936) HSM válasza flash- (#2934) üzenetére


HSM
félisten

Az elég durva... Én a 3570K-mon nem vettem észre hasonlót. :N Giga Z77 lapom van. Nem fut a háttérben valami "takarító" vagy egyéb szolgáltatás?

[ Szerkesztve ]

(#2937) 04ahgy válasza flash- (#2934) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én ezeket a gyártói csodacuccokat sosem telepítem, bármelyik bekavarhat.

HSM: update your "cuccok" section pls. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2938) HSM válasza 04ahgy (#2937) üzenetére


HSM
félisten

Hú, de szar érzés volt az I7 helyett I5-öt írni... :DDD pedig tudom, hogy csak egy vacak marketing elnevezés.... :B

(#2939) szörnyeteg77 válasza flash- (#2934) üzenetére


szörnyeteg77
tag

próbáld meg ezzel a programmal! HiJackThis figyelj oda mit pipálsz ki! lehet valami olyan alkalmazás fut a háttérben,ami bezavarja a játékot. ez a progi megoldja! ha nem,akkor lehet hangkártya driver zavarja be. találkoztam ilyennel... és csak ccleaner és revo uninstaller takarító progit használd! többi takarító,win gyorsító progit el lehet felejteni!

[ Szerkesztve ]

(#2940) 04ahgy válasza HSM (#2938) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ne tudd meg nekem milyen rossz 3930K-t írni a 3960X helyett. De az a -140000Ft eléggé nagy meggyőzőerővel bír. :D

(#2939) szörnyeteg77: Az egyenkénti manual uninstallnál szerintem nem hatékonyabb...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2941) HSM válasza 04ahgy (#2940) üzenetére


HSM
félisten

Na oké, de én még ráfizettem vagy 30K-t a régi I7-emre, nem megspóroltam... XD

[ Szerkesztve ]

(#2942) flash- válasza szörnyeteg77 (#2939) üzenetére


flash-
veterán

köszi megnézem!
hát nem szeretek semmi karbantartó progit egyedül a windows beépített karbantartóját használom.még a töredezettségmentesítőt is csak a windowsét használom.
igazából arra akartam kilyukadni hogy nem lehet e hogy a bios default beállítása miatt valami energiatakarékos szolgáltatás csinálja,vagy egyéb...Hogy van e valami olyan beállítás ami esetleg okozhat ilyet.ez érdekelt volna.

Majd figyelem a vga-t is,akkor volt ilyen gond amikor tuningoltam a vga kártyámat.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2943) 04ahgy válasza flash- (#2942) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az energiagazdálkodás kis eséllyel okozza ezt, valószínűleg program lesz. Távolíts el minden felesleges 3rd party cuccot.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2944) flash- válasza 04ahgy (#2943) üzenetére


flash-
veterán

oké hátha

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2945) flash-


flash-
veterán

intel rapid tárolási technológiát uninstallálom abból lesz valami hátrányom?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2946) 04ahgy válasza flash- (#2945) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem. Már fel sem kellett volna tenni, főleg úgy, hogy nem tudod származik-e belőle valami előnyöd. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2947) 7600 GS


7600 GS
addikt

Tudnátok mondani valami olyan programot, ami játék közben mutatja a CPU kihasználtságát (ne adj isten FPS-t is mér)?

Marci

(#2948) jilian válasza 7600 GS (#2947) üzenetére


jilian
addikt

(#2949) ffodi válasza jilian (#2948) üzenetére


ffodi
veterán

"CPU kihasználtságát" --> ezt nem tudja mutatni az AB. Az AIDA-val lehet ezt megoldani egyébként, és mellette nyugodtan elfér az AB is, szóval teljes diagnosztika is mehet játék alatt, más kérdés, hogy nem fog látni semmit. :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2950) jilian válasza ffodi (#2949) üzenetére


jilian
addikt

"ami játék közben mutatja a CPU kihasználtságát"
szerintem ő % -ra gondolt, és nem monitorozásra. :B

És de igen, az AB % -ban mutatja a CPU pillanatnyi használatát. :K (is)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.