Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) adalbert1 válasza HaZsolt (#2146) üzenetére


adalbert1
veterán

Végül a 3550 mellett döntöttem, nem akartam áresésre várni egy G530-cal (főleg hogy ma is felfelé ment csak az euró, ki tudja, hogy mikorra fog beesni egy bizonyos szint alá az ára). Azt rögtön észre is vettem, hogy a gyári hűtő elég hangos, emlékeim szerint a hasonló TDP-vel megáldott Core2-mnek halkabb hűtője volt. Szerintetek melyik az a hűtő, ami megfelel az alábbi kritériumoknak:
- egy maximum 500 rpm-mel rendelkező ventilátorral normális hőmérsékleten tudja tartani a processzort
- a lap házból való kiszerelése nélkül fel lehet szerelni
Jelenleg van egy Mugen 2 rev. B-m az előző konfigból, viszont nagyon nem szimpatikus ez a hátlappal alaplapra csavarozós megoldás.

(#2153) deicide válasza LackoMester (#2148) üzenetére


deicide
veterán

Már hogyne gyengült volna, pár napja még 1.29 volt a keresztárfolyam, most meg kevesebb, mint 1.26...ez pl egy 300 USD-s terméknél 232 EUR-ról 239 EUR-ra emeli az árat.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2154) LackoMester válasza deicide (#2153) üzenetére


LackoMester
addikt

Ez okés, de akkor is nagyobb különbséggel nőtt az ár mint ahogy azt leírtad. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#2155) korcsi


korcsi
veterán

Intel to Launch Six i5 Processors on June 3rd

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2156) Macka


Macka
veterán

Sziasztok! Fx8120-ról váltottam 3770K-ra. Nekiesnék a tuningnak, tudnátok segíteni,hogy mit piszkáljak UEFI-ban (Asrock Z77 Fatality Prof.)

(#2157) BullZeye válasza Macka (#2156) üzenetére


BullZeye
veterán

http://www.overclock.net/t/1247413/ivy-bridge-overclocking-guide-with-ln2-guide-at-the-end

El még nem olvastam, de ezt tervezem követni majd, viszont nagy igazságokat írhatna aki érti és keni vágja, pl hogy mikre kell nagyon ügyelni. Volt valami feszültség, hogy nem lehet több, mint XXV :D de már nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#2158) jilian válasza korcsi (#2155) üzenetére


jilian
addikt

És nálunk ez milyen késéssel fog mutatkozni?
Már fenem a fogam egy i3 3240T -re.

(#2159) watercooling válasza huby80 (#2125) üzenetére


watercooling
tag

Fain.... elég meggyőző eredmény Ivy-vel. ;)

(#2160) HaZsolt válasza 04ahgy (#2127) üzenetére


HaZsolt
őstag

Hogy ment a nitrózás a procival?

(#2161) krx21


krx21
nagyúr

Nekem az I7 3770K 1,2V-on 4.5Ghz-ig stabil... 4.6Ghz-en már a tesztekben hibázik...
1.32V-on 4.7 Ghz körülre saccolom...
Ez elfogadható eredmény? (1,2V - 4.5Ghz)
Ja a hűtóm: Prolimatech megahelms

(#2162) csigi válasza krx21 (#2161) üzenetére


csigi
addikt

Szép!
Szólj ha eladó! ;]

nofene

(#2163) krx21


krx21
nagyúr

Csak azért kérdeztem mert, sokan 5Ghz-ekről beszélnek...
Én 1,2V fölé nem nagyon mennék! Legalább is léghűtéssel! (Max 1,25)
A kemény teszteknél könnyen 90 fok fölé szaladhat...

(#2164) MPowerPH válasza krx21 (#2163) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ki az, aki azt mondja? Én eddig nem sok olyat láttam. Léggel ezek elég csirkék, pont a hőmérséklet miatt.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2165) krx21 válasza MPowerPH (#2164) üzenetére


krx21
nagyúr

Szóval akkor a 1.2V 4.5Ghz (3770K) jónak mondható?

Itt is megemlítik levegővel! 1.4V-on:5Ghz
http://www.overclock.net/t/1247413/ivy-bridge-overclocking-guide-with-ln2-guide-at-the-end

(#2166) MPowerPH válasza krx21 (#2165) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezek biztosan nem stabil eredmények. Az 5GHz az WPrime, az 5.3GHz pedig VALID. Egyik sem terhel úgy, ahogy egy LinX, vagy akár egy normál használat.

Rendben van az eredményed. Akik vízzel hűtik, azok sem nagyon tudnak 1.25v fölé menni, mert megfő.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2167) milszab


milszab
senior tag

Ivy vagy Sandy??
E8400-asról váltanék. I5-öset akarok. 2550K vagy 3550. Nézegettem teszteket, de nem tok dönteni. Csak fogyasztásban jobb az Ivy?

[ Szerkesztve ]

(#2168) MPowerPH válasza milszab (#2167) üzenetére


MPowerPH
félisten

Csak abban. OC-ban jobb a Sandy, bár c to c van kis lemaradása. Ellenben akár 5GHz-n is járathatod...

Don't Tread On Me

(#2169) BullZeye válasza milszab (#2167) üzenetére


BullZeye
veterán

1 főkérdés van, benchmarkokat akarsz futtatni rajta, és nem bánod, hogy a brutális OC miatt, 2x annyit fogyaszt a géped? Akkor vegyél 2500k-t.

2500k olcsóbb, jobban húzható, többet fogyaszt LOAD (idle majdnem egyenlő). Viszont overclock következtében drasztikusan emelkedik a fogyasztás/teljesítmény.

Játékban 3570k jobb, jobb beépített GPUja van, amit remélhetőleg ki is fognak használni a játékok, vagy nem. Hallottam pletykákat, hogy Nvidia bojkottálni fogja driverekkel a VirtuMVP-t. Ha így lesz, akkor teljesen fölös a 3570k, legalábbis Nvidia kártyához. :)

1) Core to Core 3-10%al gyorsabb Ivy, függően benchmarktól.
2) Kevesebbet fogyaszt Load alatt Ivy.
3) Jobb GPU van Ivy-ban.

Ha nem vagy annyira megrögzött emberke mint én, hogy tudat alatt ragaszkodik az újabb technológiához, mégha nem is sokkal jobb, akkor vedd meg 2500k-t, hisz olcsóbb, és majdnem ugyanolyan.

(#2170) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Sziasztok, ugy nez ki hogy sikerulni fog gariztatni az elfustolt 2600k-at, tehat az egyiket el kell majd adjam. Mi lenne a jobb ? i7-2600K vagy i5-3570K ? A konfigom az asrock z77 extreme 6, 16 gb ddr 1600 Mhz, HD 7870, 2 x ssd, stb. Az egyiket el kell adjam, csak nem tudom hogy az uj technologia vagy az okosabb processzor maradjon ?!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2171) milszab válasza BullZeye (#2169) üzenetére


milszab
senior tag

Hát ahol én venném ott a 2550-es drágább is 3000-el. Ami komolyabb megterhelés lenne számára az a játék meg videó kódolás. Tuningolni meg nem akarom, meg felesleges is szerintem. Ati kártyám van. :) Hát én is mindig az újabb felé hajlok amúgy. :)

Jah és milyen hűtőt ajánlotok rá? Mostanin Tx2-es van, úgy gondoltam ennek az utódját kéne rátennem TX3-asat. Mivel kevesebbet fogyaszt, gondolom kisebb hőt is ad le, szal csak elég lesz rá...

(#2172) csucsbicep válasza MiklosSaS (#2170) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ha csak játékra kell és azt tartanám meg, amelyik példány jobb tuningban és melegedésben.

(#2173) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Ivy i5-ösben lesz majd olyan asztali processzor is amiben HD4000 lesz nem csak HD2500?

(#2174) margithid válasza margithid (#2173) üzenetére


margithid
veterán

Esetleg arra tudna válaszolni valaki, hogy virtuális gépek futattásához milyen proci az ajánlott?
Valaki szerint az i3 is elég, valaki azt írta i7 az igazi erre. 3 virtuális gépet futattnék amúgy.

(#2175) BigBlackDog válasza margithid (#2173) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Már van is. Pl.: 3570k

[ Szerkesztve ]

(#2176) 04ahgy válasza HaZsolt (#2160) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Így.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2177) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Üdv,egy 3770K 4.2-ghz-n alap CPU hűtővel terhelés közben 95-6 fokig is van hogy felmegy(1-2 mag),ez normális?Nem árt neki?Egyenlőre nem tudtam föltenni a régi Noctua hűtőmet de azt szeretném visszatenni,de csak AMD-s mounting kit-em volt hozzá,tegnap hozták meg inteles NM-I3-as kitet hozzá,de valamiért nem akart illeszkedni rendesen a hűtőhöz,nem értem hogy hol van ebben a hiba,elvileg a kitnek MINDEN noctua hűtőhöz kompatibilisnek kéne lennie mégis bárhogy fordítom/állítom,bármelyik csavart bárhova teszem egyszerűen nem akar összeállni a dolog,fogalmam sincs hol a hiba...

(#2178) BigBlackDog válasza KillerKollar (#2177) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Elvileg nem lesz baja, de azért 80 fok fölé nem szerencsés engedni (emlékeim szerint kb. 120 fokig működnek normálisan, rendeltetésszerűen).

(#2179) HSM válasza KillerKollar (#2177) üzenetére


HSM
félisten

Ez nagyon nem normális, hogy 1-2 magon terhelve így felmelegszik... Nincs feltéve rendesen a hűtő szvsz....

(#2180) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Alap hűtő van rajta és 4.2ig van húzva...de azért az alap intel hűtő az nemigazán hatásos...amúgy windowsban olyan 35 fokosak a magok átlagosan olyan 25-40 között mozognak mert van amelyiknél csak 25öt írt de van ami felment 40ig is pár másodpercre.Van program amivel manuálisan feltudom tekerni a hűtőt?Azsem zavar ha hangos.

(#2181) HIJ


HIJ
őstag

Üdv!

Most raktam össze egy 1600 -as patriot ramot és egy i5 3450 -et. A probléma az hogy a ram csak 1,65 V -al megy 8-9-8-24 -et. Fut is szépen csak épp kikapcsolni nem kapcsol ki. Ez lehet a magas ram fesztől? Memtest stabil egyébként... Kikapcsolom és megy tovább a gép, csak áram megvonással áll le.
Eddig C2D -vel éltem, szóval szóval nemtudom hogy hol csappan ki ez a magas ram fesz hiba!?

(#2182) 04ahgy válasza HIJ (#2181) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A kikapcsolási anomália nem memóriabeállításban keresendő. BIOS frissítéssel próbálkozz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2183) HIJ válasza 04ahgy (#2182) üzenetére


HIJ
őstag

Közben rájöttem. Visszaállítottam mindent alapra és úgy sem kapcsol ki, még a biosból sem. Jelenleg a legfrissebb bios van fent (f12). Mi lehet még esetleg? Azt viszont hirtelen nem tudom, h az F11 el is csinálta e. Lehet ezt downgradelni?

(#2184) 04ahgy válasza HIJ (#2183) üzenetére


04ahgy
nagyúr

DOS alatt, SPI Flash force módban igen.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2185) HIJ válasza 04ahgy (#2184) üzenetére


HIJ
őstag

Na most meg ott tartok, h lehúzgáltam róla minden külső eszközt, h kizárjak mindent, erre most el sem indul. Kivettem az egyik ramot, cserélgettem is, kipróbáltam eredeti felállással, de semmi. Felpörög, de képet nem ad... Volt már cmos clear és elemkivétel is. Hát mi a f? Lehet h az alaplappal van vmi? :s

(#2186) 04ahgy válasza HIJ (#2185) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nagyon úgy néz ki. Vidd vissza gariba, bevizsgáltatni. Mondjuk meghalhatott volna a hosszú hétvége után is. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2187) HIJ válasza 04ahgy (#2186) üzenetére


HIJ
őstag

Most éppen jó. Kivettem a VGA -t és a belső IGP -vel ment. Aztán vissza tettem a VGA -t és most ezzel is. Ki érti ezt?
Viszont ez már ide tartozik inkább...

(#2188) milszab


milszab
senior tag

Előkerestem régi számlákat és elég durva hogy 33-ér vettem 8400-asomat, most meg ilyen 50-60 körül vannak...

(#2189) 04ahgy válasza milszab (#2188) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én meg vettem 80e-ért Celeron 466-ot. Nah. Most meg kapni sem lehet, szóval a procim értéke felbecsülhetetlen?

Egy kifuttatott, raktárak alján még épp fellelhető terméket ne hasonlítsunk egy, jelenleg is tömeggyártás alatt lévőhöz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2190) toyone válasza 04ahgy (#2189) üzenetére


toyone
őstag

Szerintem simán át köhöm vertek vele 80k ért.. :)

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#2191) 04ahgy válasza toyone (#2190) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jó, lehet, hogy csak 55e volt, de akkoriban ('99 nyara) nagyon-nagyon sok pénz volt mindkettő...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2192) keIdor válasza milszab (#2188) üzenetére


keIdor
titán

Az nem lehetett olyan régen, én még E8500-at is vettem 65k-ért.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2193) Zap-Em válasza milszab (#2188) üzenetére


Zap-Em
tag

Én is '06-ban a C2D E6600-at még 80eFt ért vettem, most meg kb az I7 3770-es kerül ennyibe. Azért van teljesítménybeli különbség. :)

(#2194) KillerKollar válasza Zap-Em (#2193) üzenetére


KillerKollar
senior tag

És 2006ban ugyanakkora nagy szám volt az E6600 mint most az i7 3770K és ugyanúgy sokkal gyorsabb volt mint a 6 évvel elötte megjelent processzorok :)

(#2195) keIdor válasza Zap-Em (#2193) üzenetére


keIdor
titán

En meg meg 95-ert. Mikor kijottek a Core 2-k egybol vettem.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2196) Zap-Em válasza keIdor (#2195) üzenetére


Zap-Em
tag

Szép idők voltak :) Huu duplamag,meg 4mag mekkora szám volt, most annyira már nem, megszokottá válik, v. csak öregszik az ember :)

(#2197) MPowerPH válasza keIdor (#2195) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor én már le se írom, mennyiért vettem az FX60-at... :DDD

Don't Tread On Me

(#2198) milszab válasza 04ahgy (#2189) üzenetére


milszab
senior tag

De akkor ez is új volt. 5éve már...Nah mind1. Elszálltak az árakkal az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#2199) huby80


huby80
senior tag

Nem tudja valaki mit kell bekapcsolni ahhoz ,hogy a szorzot vissza vegye 16x ra tuning során is? :R

(#2200) Ric4m0nd válasza huby80 (#2199) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Intel Speedstep Technology

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.