Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) #41133696 válasza btz (#14900) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos az Invitelnél azt sem tudom, valaha bent volt e. Mikor visszatértem már / még nem volt. Előtte meg csak netem volt inviteles :)

(#14902) haxiboy


haxiboy
veterán

Üdv.
Nagymamámnál kábelnet van, mostanában egy érdekes jelenség zajlik.
A kábel jele mellé valamiféle zaj ül, és sajnos ennek eredménye a Tévében a kép (kábeltv + kábelnet ugyanazon a kábelen jön), zajos, a netet pedíg eldobálja. Már voltak kint a szerelők megnézték az oszlopot és ötletük sincs hogy mi lehet. A Modemet kicserélték egy zsír újra. Arra gondoltam hogy valamilyen elektromos interferencia lehet, ezt van lehetőség bemérni valamilyen módon? Akár az irányát akár a pontos helyzetét? Vagy reménykedjek hogy 1x majd megszűnik. Sajnos igencsak zavaró tud lenni hogy gondol egyet és eldobja a netet.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#14903) Gubek-Einste válasza haxiboy (#14902) üzenetére

Ez nem a te dolgod megcsinálni, folyamatosan zaklatni kell őket, hogy gond van, addig amíg meg nem csinálják, természetesen a kötbér igényt is jelezni kell, nem szabad engedni, hogy lezárják a hibajegyet ameddig nincsen minden rendben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14904) btz válasza Gubek-Einste (#14903) üzenetére


btz
addikt

Van az az ügyfél aki az oszlopra is felmászna és van az ellenpéldája is, aki a paraboláról való hó letakaritáshoz is a szolgáltatót hívja.

ⓑⓣⓩ

(#14905) Gubek-Einste válasza btz (#14904) üzenetére

Más dolog, hogy az előfizető mindent megtesz annak érdekében, hogy a saját részén minden rendben legyen és más dolog az, hogy az ilyen hiba jelenséget csak a szolgáltató tudja kivizsgálni mivel sok helyen kell elvégezni a méréseket és a legtöbb helyre az előfizető nem tud és nem is mehet be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14906) haxiboy válasza Gubek-Einste (#14905) üzenetére


haxiboy
veterán

Igen ez részben folyamatban van, ha észlelem hogy szakad a "vonal" akkor fel kell írnom, és a szomszédok kapcsolatait is figyelik most. Viszont ez inkább egy rossz háztartási gép elektromos zaja, esetleg transzformátor vagy ilyesminek tűnik.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#14907) kabelmania27 válasza haxiboy (#14902) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg a modem értékeket és hogy milyen osztóval van elosztva a koax.
Lehet van valahol egy beázott kötés vagy sérült kábelszakasz.

[ Szerkesztve ]

(#14908) haxiboy válasza kabelmania27 (#14907) üzenetére


haxiboy
veterán

Kettes elosztó, nincs sérült kábel. Modem értékek normálisnak mondhatók, kivéve amikor eldobja a kapcsolatot. Cseréltek modemet, azóta is ugyanez a helyzet, próbáltam lehúzni a tévéket is de ez sem oldotta meg. Most jegyzetelek mikor szakad meg a kapcsolat, aztán összevetjük a szerelővel a többi szomszéd kapcsolatbontásaival így talán kiderül hogy globális vagy egyéni probléma van.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#14909) #41133696


#41133696
törölt tag

A Start Max csomagban a 1412-es Telekomos számot ingyenesen hívhatom?

Szerk: a címet nem lenne célszerű módosítani például erre: Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai) ?

[ Szerkesztve ]

(#14911) kabelmania27 válasza #41133696 (#14909) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elvileg ingyen hívható.
De, a topiknévbe sincs felsorolva a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#14912) repist válasza #41133696 (#14909) üzenetére


repist
csendes tag

Saját tapasztalatom alapján írom, hogy nem ingyenes. Februárban jöttem át az Invitelhez számhordozással és ezért kellett hívnom őket aminek a következménye 250Ft plusz a számlámon. :W

(#14913) Intruder2k5 válasza #41133696 (#14909) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak a saját szolgáltató ügyfélszolgálati számai szoktak ingyenesek lenni, a többi általában kék tarifás.

(#14914) kisapa válasza Intruder2k5 (#14913) üzenetére


kisapa
senior tag

Én éppen ezért raktam össze újra a T-home HGW-jét, hogy arról a telefonról tudjam lemondani a szolgáltatásokat.

(#14915) #41133696


#41133696
törölt tag

No megnéztem:

http://www.invitel.hu/lakossagi/ASZF_TECH/ITC2.sz.Melleklet20130620.pdf

Fizetős. Azért kérdeztem, mert az Invitel ügyfélszolgálata olyasmit szokott mondani, hogy belföldi vezetékes számról díjmentes, a Telekomé pedig csak annyit mond, hogy a Telekom hálózatából indítva díjmentes.

(#14914) kisapa : Nos én emailben mondtam le őket, inviteles Internet kapcsolatról :D

[ Szerkesztve ]

(#14916) kisapa válasza #41133696 (#14915) üzenetére


kisapa
senior tag

A telefonban jobban bízok mert azt legalább rögzítik.

(#14917) bopeti98 válasza kisapa (#14916) üzenetére


bopeti98
őstag

Az e-mail sem törlődik ki. :N

(#14918) #41133696 válasza kisapa (#14916) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Topic neve megváltozott, mostantól: Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Az emailre, postai úton válaszolnak. Rengeteget intéztem ügyet telefonon, sok mindent el lehetett intézni gyorsan úgyis, de voltak olyan dolgok - itt nem csak panaszra kell érteni, hanem egyszerű rendelésre (egyszer egy tévé helyett kettőt indítottak el felém, egyszer meg a Nexus 7 helyett, és laptopot :D ) -amik elég gyögve nyelősen mentek, illetve telefonban keménykedtek, írásban, meg ugyan lassabban de sokkal hatásosabban adták meg például a SAT+Net 40 kedvezményt, vagy most a Duplanet 25-öt. A másik, hogy mint írtam volt, sokat ügyintéztem telefonon, én aztán tudom, hogy rögzítik, mert számos panaszom alkalmával bizony konkrétan ragaszkodtam hozzá - a panaszt írásban tettem -, hogy hallgassák vissza a beszélgetést, ekkor és ekkor hangzott el, ettől és ettől az ügyintézőtől. T-s topicban a nekem küldött jóvíró határozatokat anno be is mutattam :)
Ugyanakkor - például félretájékoztatásnál - nem feltétlen számítasz arra, hogy most olyan ügyintézőt fogsz kapni, aki abszolút nincs képben, és olyat fog neked mondani, ami neked jó, ugyanakkor a vállalat díjszabásaival nincs összhangban, na ilyenkor kell megjegyezni nagyon a nevet és az időpontot. Legalább két ilyen alkalmam is volt mobilinternetnél :)

[ Szerkesztve ]

(#14920) kabelmania27 válasza #41133696 (#14918) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper.
Start telefoncsomag esetén a percdíjak.
Helyi és helyközi hívás
8,50 / 6,00 Ft
Agglomerációs és távolsági hívás
16,50 / 9,00 Ft
Mobil 73 / 41 Ft
Nemzetközi hívások 1-11. zóna 100,00 - 870,00 Ft
Hálózatfelépítési díj 0 Ft.
Számlázás módja megkezdett perc alapon.

[ Szerkesztve ]

(#14921) #41133696 válasza mlinus (#14895) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként tűzfaltól függően, de Agnitum Outpost Firewall PRO-ban itt lehet megnézni, melyik játékkliens mennyivel szed. Gyaníthatóan sávszélesség függő is a dolog:

Invitel ED3 60 Mbps-nál ennyivel

Korábban a Telekomos VDSL-nél is néztem, csak nem jegyeztem meg, ott mennyivel kapta le, de gondolom, egy NetMánia S-nél amin még IPTV is megy, kevesebb szálon csinálja.

(#14920) kabelmania27: Egyébként régen voltak másodperc alapú díjcsomagok is, csak az nem az Invitelnél.

(#14922) xyzikeee


xyzikeee
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy abban az esetben, ha a házban 4 TV található, akkor az Invitel tv+internet+telefon díjcsomagot hogy lehetne igénybe venni szerintetek? Elvileg 3 TV a maximum, tehát 3 boxot lehet igénybe venni max..

Nálunk elvileg 30 megás a legnagyobb igénybe vehető net, ( 50 megát tudnak max biztosítani de ebbe a TV is benne van már vagy valami iylesmiről beszéltek.) ezt mennyire rontaná le ha 4 TV menne egyszerre?
Lehetne normálisan netezni, játszani online ez esetben is?

Köszönöm.

(#14923) #41133696 válasza xyzikeee (#14922) üzenetére


#41133696
törölt tag

IPTV, vagy DKTV? Utóbbinál analógot is adnak, az pedig 0Ft/ hó díjért maximum 5 készülékre.

(#14924) xyzikeee válasza #41133696 (#14923) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

Hát, IPTV elvileg, de nem lenne muszáj végülis az összes TV-re IPTV. Lehet úgy is mondjuk, hogy 3 TV re IPTV és akkor a 4. re DKTV, (ami ingyenes ?) ?

Ez a DKTV mit is takar pontosan?

Szerk:

Tehát a lényeg, jelenleg van internet + telefon előfizetésünk. Lejár a hűség 1-2 hét mulva. Jött egy levél, hogy vagy választunk másik csomagot, vagy emelik az árat.
Jelenleg 10 megás netünk van, ez szerintem manapság már elég kevés, szeretnénk 30 megásra váltani ami elvileg nálunk a legnagyobb.

Tv jelenleg a helyi kábeltv van. Ez lehet hogy meg fog szűnni, illetve analóg, szval lehet beújítanánk IPTV re, de 4 TV van. ez a probléma. Nem lenne kötelező mind a 4 re IPTV.

2626 Nagymaros a cím, ha ez segít valamit.

[ Szerkesztve ]

(#14925) kabelmania27 válasza xyzikeee (#14924) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Primer területen van IPTV, kötelező a box, max hármat tudsz kérni, a negyedikre köss antennát és nézz mindigtv-t.

[ Szerkesztve ]

(#14926) btz válasza kabelmania27 (#14925) üzenetére


btz
addikt

Egy ismerősömnek van 4 boxa. Mégegyszer ki kell pengetnie a TV díjat. Tehát 2 TV szolgáltatást vesz igénybe, egyet 3 boxal, egyet 1 boxal.

ⓑⓣⓩ

(#14927) taki01 válasza xyzikeee (#14924) üzenetére


taki01
őstag

Ha elérhető nálad a Telekom koax hálózata akkor lehet hogy náluk olcsóbban is találsz tv+telefon+internetet.

(#14928) kabelmania27 válasza btz (#14926) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, ez kimaradt viszont költséges megoldás.

(#14929) #41133696 válasza #41133696 (#14785) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mozdulj! minicsomagnál mozdultam és lemondásra került, a HD mindentudó pedig megrendelésre :) Most majd kapom a következő szerződést :) Számomra a mozduljban egyetlen a Travel volt értékelhető, de az meg benne van HD minőségben a mindentudóban is :)

A Digitális Extra mellé pluszban kerül be a fenti képről a : Discovery Science HD; Discovery Showcase HD; HISTORY; National Geographic Channel HD, természetesen a többi is amelyek nem kerültek felsorolásra, de a csomag részei voltak, továbbra is meglesznek csak nem egy példányban hanem duplán, mert az SD verziójuk mellett a HD mindentudó 1080i-ben tartalmazza ezeket.

(#14924) xyzikeee: A DKTV = Digitális kábeltévé, legjobb esetben EuroDOCSIS 3.0 ahol a TV egyáltalán nem vesz el a sávszélességből.

Abból viszont amit írtál (hogy 50-es net, de 30-jut a netnek, a többi az IPTV-nek van fenntartva) VDSL lehet.

[ Szerkesztve ]

(#14930) #41133696 válasza #41133696 (#14929) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként - bár a honlapon is fent van - a pirossal jelölt extra akciósminicsomag ár, nem a minicsomagra vállalt két éves hűségre vonatkozik, hanem az előfizetés hosszabbodik meg 2 évvel. Ami ugye abszolút nem jelent gondot (legalábbis nekem).

(#14931) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#14850) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fejlemények...

1. Mikrós net nem megoldható, nincs rálátás.

2. Közben kiderült, hogy az utcában másoknak is van Invitel ADSL netük, például a közvetlen szomszédnak is, tehát ismételten meg lett rendelve az ADSL, de Invitel újra elutasította, mondván "nincs lefedettség".

(#14932) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#14931) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet nincs szabad érpár.

(#14933) #41133696 válasza Intruder2k5 (#14931) üzenetére


#41133696
törölt tag

Kérhetne egy teljes tájékoztatást is nem? Leírná, hogy a szomszédnak bezzeg van akkor nála, mi is ez a nincs lefedettség? Legfeljebb leírják amit kábelmánia is említett.

(#14934) Intruder2k5 válasza #41133696 (#14933) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most perpillanat "lerázták" azzal, hogy ősszel lesz azon a területen fejlesztés, utána be tudják kötni. Hogy ebből mi igaz, és mi nem, az majd elválik ősszel. Illetőleg azt sem tudni, hogy a fejlesztés mit takar, netán lesz VDSL (mert ugye elviekben mindenhol elérhetőnek kellene lenni majd minimálisan 30Mbps netnek, kormányunk ígérete szerint), vagy simán csak az ADSL központot fejlesztik, esetleg betesznek másikat, közelebb az adott területhez.

Igazából egyrészt, ha tényleg nem tudják bekötni, akkor tök mindegy, hogy ennek mi az oka, másrészt pedig annyira nem az én dolgom, nem én intézem, csak gondoltam leírom, mert múltkor mondtam, hogy megírom a fejleményeket.

(#14935) btz válasza Intruder2k5 (#14934) üzenetére


btz
addikt

2018-ra igéri a kormányunk. Na és még mi lesz 2018-ban? Igen. Ogy. Választás. Lesz majd ez is egy hivatkozási alap. Vajon mért hozatták előre 2020-ról.

ⓑⓣⓩ

(#14936) Intruder2k5 válasza btz (#14935) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudtam mikorra ígérték, de ha '18-ra is, nyilván nem lehet mindenhol egyszerre az utolsó fél évben megvalósítani, valahol el kell kezdeni már korábban, akár most.

A politikai vonzatát meg nem kívánom feszegetni.

(#14937) headhunter


headhunter
addikt

Invitel adások "jobb" minőségben jönnének CA modullal, mint az Invitel ARC-1011 YR boxal, érdemes lecserélni, mennyi most a havi díja a modulnak?

(#14938) #41133696 válasza headhunter (#14937) üzenetére


#41133696
törölt tag

690 Ft/ hó, és jobb minőségben jön. A kiszállás viszont 7K lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14939) StLui


StLui
veterán

Sziasztok!
Optikai kábeles internetünk van, invitel persze. hetente kb egyszer elmegy az internetkapcsolat és csak router áramtalanítás segít, de akkor egyből helyre is áll. Régebben is csinálta egy ideig, szinte naponta, utána 1-2 év nyugi és most két hónapja megint előjött de csak hetente. Ez router gond, vagy szolgáltató? gondolok esetleg IP cím újraosztásra vagy nem tudom.
Köszönöm előre is! :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#14940) kigyi_23 válasza btz (#14935) üzenetére


kigyi_23
addikt

Errefelé egy belső forrásból a nagy t fog fejleszteni (állítólag az információ szerint húzzák az optikát ide a sáros kis faluba decemberben!) Na erre kíváncsi leszek az Invitel kábelnete is a T hálózatán keresztül érkezik még mindig ide hozzánk....

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#14941) #41133696 válasza #41133696 (#14929) üzenetére


#41133696
törölt tag

No be is aktiválták :C

Itt még ez látszik:

:DDD

Most majd szépen megcsinálom a kedvencek listát az én szobámban az Invitel ARC-1011YR STB-n, de még előtte odaát a Sony KDL-32EX650-be helyezett CA modulnál rendezem sorba :)

(#14943) Samus


Samus
addikt

Mit küldhetett nekem az Invitel ajánlott levélként? Elköltöztem, áthozták a netet, és két hete nem néztem postaládát (tudom...). Benne volt másodikai dátummal az új szerződés, és egy értesítő, hogy harmadikán levélküldeményt kaptam. Sajnos már visszaküldték, de érdekelne, mi lehetett az.

Számlát még nem kaptam, de online már látom az összeget, csak a havidíj (12.-i keltezéssel), tehát megúsztam ingyen az áthelyezést.

A kérdésem igazából, hogy mivel számlám nincs, de egy régebbi megvan, változhatott azóta a 11 számjegyű előfizetői azonosító (4-es számmal kezdődik)? Befizetném utalással, ha nem jön csekk. Erről információt nem találtam az új szerződésben, csak egy új szerződésszám van rajta kiemelve.

A modemem meg furcsa. Csodálkoztam, hogy miért csak 25 mega a sebességem, erre látom, hogy csak kettő US csatorna aktív. Újraindítottam a modemet, előbb három, majd fél perc múlva már négy csatorna lett belőle, a sebesség is visszajött. Mitől függ ez? A modem és a router 24/7 megy, néha a modem magától újraindul ez egy-két havonta általában egyszer fordul elő (legalábbis amikor észreveszem).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#14944) kabelmania27 válasza Samus (#14943) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet a költöztetéssel kapcsolatos dokumentumot kaptál, ügyfélszolgálatot kérdezd meg, elvileg költöztetéskor nem változik a vevőkód, ezt is az ügyfélszolgálattól kérdezd meg.
Néha érdemes újraindítani a modemet, 50felett a modem nem tud négy frekin adni.
kigyi_23:Az is kérdés, hogy folytatódik-e a docsis3/dvb-c fejlesztés.
2015-ben legalább a mindigtv-t lekeverhetnék ha már nincs dvb-c szolgáltatás.
IPTV-nél kötelező a box, utp kábellel össze kell kötni a modemmel, egy előfizetéshez max három kérhető, most rendes ip-t kapsz, hgw-nél nincs bridge mód.
GoodSpeed: Ez jó kis csomag, kár hogy a koax terület többségén nem elérhető...

(#14945) #41133696 válasza kabelmania27 (#14944) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, egyébként itt is jelen van a sok STB tipikus gyengesége (a programhely nem változtatható), de legalább a kedvenceknél sorba rendezhető. Mondjuk az Invitel ARC-1011YR STB legalább okosabb mint a korábbi nálam lévő SAT TV-s Sagemek voltak.

Odaát a CA modulos megoldás azért jobb, mert nemcsak a sorrendet állíthatom át, hanem például a tv távirányítóján is azt a számot kell megadni ami a listában a sorban is annak megfelelő, vegyük a Travel HD-t: odaát ez a 21-es. Ideát nem tudom beállítani, mert fixen a 502-n van, de a kedvencek listában a távirányítón a PR + ; - ; gombokkal úgy haladhatok, hogy nem kell fejben tartani a megfelelő számot, illetve nem kell 3 számjegyű programhely számot bepötyögni, bár azt el kell ismerni, hogy amennyiben a listában messze van az, ahova ugranánk, gyorsabb beütni a három számjegyet.

A bal felső sarokban megjelenik a kedvenc lista neve (innen lehet tudni, hogy az alapján van rendezve a lista).

(#14946) #41133696 válasza #41133696 (#14945) üzenetére


#41133696
törölt tag

Elírtam 506 :) Szóval a CA modul nemcsak minden tekintetben (havi bérletidíj, és áramfogyasztás szempontjából is) olcsóbb, de még kényelmesebb is. Csak ugye az én szobámban a PC-n való tévézés miatt nem járható út, de legalább az STB-ért nem kell bérleti díjat fizetnem, mert az lett megjelölve elsődlegesnek, és egy beltéri vagy CA modul ingyenes, a másodiktól fogva fizetős a buli :)

(#14947) kigyi_23 válasza kabelmania27 (#14944) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nem kérdés :D Ma kiléptem az ajtón és megállított egy zöld fehér egyenruhába bújt emberke. Majd közölte, hogy komoly fejlesztésekkel kapcsolatban keresik fel az Invitel előfizetőket :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#14949) kabelmania27 válasza #41133696 (#14946) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Így fényképről szépnek tűnik az adáskép.
Gyors a csatornaváltás?
kigyi_23: Szuper:)

[ Szerkesztve ]

(#14950) kigyi_23 válasza kabelmania27 (#14949) üzenetére


kigyi_23
addikt

Na jó persze majd kiderül ebből mi lesz meg, mert most kapálóznak a T optikája miatt, de én kivárok és megnézem mit ad egyik és mit ad a másik.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.