Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#240) Cole86


Cole86
senior tag

Üdv emberek!

Összeraktam a konfigomat nagy nehezen, elsőre egy Asrock Fatality Killer jött ,de sajnos a biosa csak első indításkor volt hajlandó elő ugrani, mivel nem érzékelte valamiért a billt biosban sehol.. :W (legújabb biossal sem, de amúgy jó lapnak tűnt, viszonylag könnyű kezelhetőség/tuning és stabilitás.. persze ha menne..)

Kicsit elegem lett és belenyúltam, így egy MSI Gaming 9 AC érkezett helyette...

A korábbi lappal nem volt ennyi gond, hozzá kell tennem, ez sokkal összetettebb, rengeteg beállítási mód, finomhangolást igényel még a memória is! Nekem 16gb (4x4)Kingston Predator 2800as van cl 14-15-15-38 1,35v (ez volt messze a legjobb vétel), de ebben a lapban valamiért quad channelben csak 2666on képes üzemelni cl 14ben, max a feszből leveszek kicsit vagy felrakom 3000mhzre... :Y :Y

Bios frissítés előtt még tudta a 2800at ,de csak 2 modullal, amúgy nem jött be a win, menet közben gány.. támogatja amúgy a lap ezt a memóriát is.

Fsből képes hozzá igazítani, írták ,h mekkora királyság ez a lap, mert itt már lehet szabadon fsbvel hangolni mindent és mennyire ki lehet így élezni a dolgokat.. hát nekem nem jött át ez sajnos még túlzottan, szerintem max a stabilitásból vesz le.

A végeredmény az lett ,h 4300 mhz 1,22v feszen, input voltage 1.80, 4400hoz már 1,3v kell, ott már egy 6 magos kurva sokat kajál egyenlőre 1 kari van a gépbe, de 2 kártyához is lesz benne elég kraft 4300on egy 4k kijelző mellé. Jelenleg 290 vapor-x szolgál ,de lehet 970esek jönnek helyette a fogyasztás és melegedés miatt, mivel együtt fognak szolgálni mégis csak.. (amúgy szerintem jóval jobb a 970nél a 290es, ha minőségi darab hűtésben és tuningpotenciában is, de a fogyasztás és melegedés miatt cf-ben nem ajánlott, a driver a másik dolog.. :( )

Mások is írhatnának véleményeket ,h kinek mennyire tetszik a platform és mennyire szenvedős volt a dolog összerakni ,h minden flottul menjen, esetleg a tuningról, bár hogy néztem ezek átlag 4.2-4.6 körül mennek 1.2-1.4v fesz körül.

H110el hűtöm, azért sokkal jobbnak hittem a forrasztott kupak miatt a mag és a kupak hő diffet, sokszor 30fok körül is láttam már... :Y :Y :Y (40 kontra 70 a mag, ha megbízható a sensor benne, gondolom az..)

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.