Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Wii (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6051) DeFranco válasza gboszi (#6050) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én ezért tartok egyet, a legolcsóbb analóg-digital átalakító :B :DDD

(#6052) doc válasza gboszi (#6048) üzenetére


doc
nagyúr

miert nem hasznalod a keresot? :)

https://hardverapro.hu/apro/nintendo_wii_wii_u_kiegeszitok_kiarusitasa_mm1y/friss.html

De szerintem kis korulnezessel valamelyik konzolos uzletben is talalhatsz. Dragabb nyilvan mintha megrendeled Kinabol, cserebe gyors :)

(#6053) gboszi válasza doc (#6052) üzenetére


gboszi
senior tag

Természetesen azzal kezdtem…

"If you're good at something, never do it for free!"

(#6054) Qwery válasza gboszi (#6044) üzenetére


Qwery
tag

A Motion Plus hasonló boszorkányság, mint a Nintendo64 korában a Memory Expansion Pak. A kiegészítő nélkül csak pár játék nem indul el (pl. Skyward Sword), ...vagy pár játék támogatja (Pl.: Virtua Tennis), de vígan elműködik nélküle is. Kötelezően kb 10 játék kéri (ebből java) támogatni, kb. 30 támogatja.
A többi játék fütyül rá, még ha pár usernél működik is placebo hatás, miszerint használatával minden játék simábbá válik, de ez nem igaz.

Másrészt személy szerint nem szeretem, mert jópár homebrew app kifagy, vagy hibásan működik vele (főként a korai buildek). Persze ez üldözendő, meg csúnya dolog, ezért tényleg csak gondolati szinten jegyeztem meg.

42

(#6055) sonar


sonar
addikt

Sokszor téma volt, hogy honnan lehet rendelni Wii kontrollereket.
Aliexpress - Bonadget Global Store-ból rendeltem egy párat. Két nap nyúzás után is frankón üzemelnek.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#6056) duffbeer


duffbeer
őstag

Utángyártott 8-10 ezer körül van, motion plussal egybeépítve. Nekem nem jött be a kamerája, más felbontású, pontatlannak érzem a gyárihoz képest. Dolphin bar-ral egyébként jó. Ezen kívül jobban merül, mint a gyári. De tartósnak tűnik.

(#6057) celafat válasza duffbeer (#6056) üzenetére


celafat
tag

4ezerért már vannak utángyártottak Kínából. Nyilván nem olyan jó, mint az eredeti, de azokból már amúgy sincsenek újak (vagy csak horror áron). Enyyiért nem rossz vétel, 8-10-at már nem érne meg.

(#6058) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok!

Remélem nem tilalmas a kérdés: okosítással foglalkozik valaki? Privi is jöhet

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#6059) g@bo válasza xXxian (#6058) üzenetére


g@bo
nagyúr

Régen vágtam, talan most is…. ;]

(#6060) xXxian válasza g@bo (#6059) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszönöm, kaptam azóta segítséget. :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#6061) g@bo válasza xXxian (#6060) üzenetére


g@bo
nagyúr

kira. régebben 15000 ért vettem, dobozos. az elsőt újonnan valamikor 2006-ban.. lehet hogy 480p (van hdmi átalakitó) de még mindig élvezhető kis gép.

animal crossing, mariok, zelda. ennyiért eláll, dolgozik. :D

(#6062) xXxian válasza g@bo (#6061) üzenetére


xXxian
senior tag

Igen. :) Nekünk Xbox 360 és One X van. Ezekhez képest gagyi, de megvan a varázsa. :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#6063) g@bo válasza xXxian (#6062) üzenetére


g@bo
nagyúr

Gagyi…. Egyszerűen nem egy kategória [link] :B

(#6064) xXxian válasza g@bo (#6063) üzenetére


xXxian
senior tag

Nem úgy gondoltam. :) Műszaki adatok, felbontás, stb. :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#6065) celafat


celafat
tag

Sziasztok. Az ócskapiacon vettem egy wii-t (csak a gépet önmagában). Bekapcsolva a priloader indul el rögtön. Mivel nem volt hozzá kontroller, így a sajátomat ott nem lehet szinkronizálni vele és a menüben sem lehet lépkedni vagy kilépni. Csak a power gombbal tudom kikapcsolni a gépet, de a wii menüjébe nem lehet sehogy sem belépni. Lehet ezzel valamit kezdeni vagy ez kuka?

(#6066) doc válasza celafat (#6065) üzenetére


doc
nagyúr

"Mivel nem volt hozzá kontroller, így a sajátomat ott nem lehet szinkronizálni vele"
Ezt nem ertem. Miert ne lehetne? megnyomod a gombot a gepen es hozzaadod az egyik kontrolleredet. Marmint Wii controllerrol beszelunk, ugye?

(#6067) celafat válasza doc (#6066) üzenetére


celafat
tag

Természetesen wii remoteról beszélünk. De gondolom ez valami hackelt gép és nem a wii menüje jön be bekapcsoláskor, hanem a piiloader. Ott meg nem lehet szinkronizálni a kontrollert. Így meg kilépni sem lehet onnan, csak a gép kikapcsolásával.

(#6068) doc válasza celafat (#6067) üzenetére


doc
nagyúr

hogy jon ide a menu?
megnyomod a remote-on a piros sync, meg Wii-n a nagy piros SYNC gombot, osztkesz...
vagy nem ertek valamit :D

(#6069) celafat válasza doc (#6068) üzenetére


celafat
tag

Nagyon nem érted. Ha bekapcsolom a gépet, rögtön a piiloader jön be. Az alatt meg nem lehet szinkronizálni a kontrollereket.

(#6070) g@bo válasza celafat (#6069) üzenetére


g@bo
nagyúr

Lépj ki a loaderből :DDD

(#6071) celafat válasza g@bo (#6070) üzenetére


celafat
tag

hogyan? Próbáltam már billentyűzetet és egeret is rákötni, de azokkal nem megy. Szerintem gamecube kontrollerrel esetleg menne, de sajnos az meg nincs.

[ Szerkesztve ]

(#6072) Thoty


Thoty
senior tag

Sziasztok, egy kis segítséget kérnék. Vettem a srácoknak egy Wii-t, ami lemezről szépen játssza a játékokat, de ha USBloaderGX-ben akarok elindítani bármit, akkor csak fekete képernyőt kapok és csak a kikapcsolás segít.
Mit kellene átállítanom illetve ellenőrizni, telepíteni, hogy működjön?
Köszi

(#6073) braseel válasza celafat (#6071) üzenetére


braseel
tag

A synceléshez lehet, hogy előbb unsnycelni kell a korábban agéohez használt wiimote-okat. Tartsd nyomva a gépen lévő piros gombot úgy fél percig, és utána próbáld a syncelést.

(#6074) braseel válasza Thoty (#6072) üzenetére


braseel
tag

Miről akarod indítani a játékokat? Pendrive vagy külső hdd?

(#6075) celafat válasza braseel (#6073) üzenetére


celafat
tag

Priiloader alatt sajnos nem működik a szinkronizálás, már csak abban bízok, hogy valahol találok egy gamecube kontrollert, azzal talán ki lehetne lépni belőle.

(#6076) Thoty válasza braseel (#6074) üzenetére


Thoty
senior tag

Külső HDD-ről

(#6077) braseel válasza Thoty (#6076) üzenetére


braseel
tag

Azt hittem a pendrive miatt lehet, mert azzal elég mostohán bánik a Wii. Próbáld Wii backup managerrel felmásolni a játékokat. Előtte egy formázással kezdenék.

(#6078) braseel válasza celafat (#6075) üzenetére


braseel
tag

Tényleg igazad van. Gamecube controller fog kelleni hozzá, ha van a gépen hozzá port.

https://gbatemp.net/threads/wiimotes-wont-sync-read-this.200015/

(#6079) celafat válasza braseel (#6078) üzenetére


celafat
tag

Közben olvasom én is a neten, hogy a priiloaderbe be lehet lépni billentyűzetről az Esc gombbal. Akkor már megoldhatták volna, hogy navigálni is lehessen benne billentyűzetről.

(#6080) Thoty válasza braseel (#6077) üzenetére


Thoty
senior tag

Wii Backup Managerrel másoltam eddig is, de fat32-re, most leformáztam WBFS-re és így már jó. Köszönöm a segítséget.

(#6081) celafat válasza braseel (#6078) üzenetére


celafat
tag

Ez nagyon jó írás, amit küldtél. Nekem soha nem jutott volna eszembe, de egy táncszőnyeggel sikerült visszalépnem a wii menübe, ahol már lehetett szinkronizálni a kontrollert is.

(#6082) braseel válasza Thoty (#6080) üzenetére


braseel
tag

Nekem is az segített pendrive-nál. Azért nem is írtam külön, mert nem gondoltam volna, hogy egy külső hdd-nél erre szükség lehet.

(#6083) braseel válasza celafat (#6081) üzenetére


braseel
tag

Minden lehetőséget sorra vett az írója. Örülök, hogy megoldottad

(#6084) Peat76


Peat76
őstag

Gyerekek ez a Donkey Kong Country Returns fantasztikus játék, imádom egyszerűen letehetetlen! Bár nem könnyű, de a kihívás az irányítás hát ez hatalmas...legjobb!

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#6085) DeFranco válasza Peat76 (#6084) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Engem egy idő után kikészített a nintendo-nehézsége, főleg hogy a gyerekkel játszottam, és nem volt tanácsos illetlen szavakat használni.

Lehet egyedül jobb lenne de már egy életre megutáltam azt a szadizmust amit néhány pálya (rád nézek csillefutam) jelent.

(#6086) Guitar14 válasza DeFranco (#6085) üzenetére


Guitar14
senior tag

Ez a "nintendo-nehézség"-et felvenném fogalomként. :D
Mario Galaxy-ban annyira nem tapasztaltam de a Sunshine-ban és pár más nintendos játékban igen. Színes szagos "gyerekjáték" aztán a 2/3-ától már lehet vért hugyozni a veterán gamereknek is. :DDD

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#6087) DeFranco válasza Guitar14 (#6086) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez ismert fogalom, nem én találtam ki, sok nintendo játék ilyen, pl. a Mario is általában.

A galaxy pont kivétel volt talán, az sem volt egyszerű, de nálam még a játszható kategória volt, igaz a végén a bossharcot még nem tudtam megcsinálni.

(#6088) Qwery válasza Guitar14 (#6086) üzenetére


Qwery
tag

a Sunshine az minden szempontból kileng a Nintendo nehézségi görbéjéből. Annak a játéknak az egyik olyan eleme, ami miatt nem lett kult klasszik az, hogy aránytalanul nehéz. A Mario64 sem egy egyszerű gém, de ott, ha hibázol, az javarészt user error (kivéve, ha kamera). De a Sunshine.... Talán az egyetlen Mario gém, amit nem vittem végig.

A Galaxy a chill vonalat képviseli, amit a Odyssey vitt tovább. (már, ha nem akarod kimaxolni, mert az tud fájdalmas lenni)

42

(#6089) onionsoup


onionsoup
csendes tag

Sziasztok! TV csere előtt állok, az új készülék már csak HDMI bemenettel rendelkezik. Eddig gyári komponens csatlakozót használtam. Kinek melyik HDMI átalakító vált be? Jó lenne egy 10e Ft alatti megoldás. Van egy mezei Wii2 HDMI konverterem, de annak gyalázatosan zajos a képe (halvány csíkok), így valami másra lenne szükségem. Komponens - HDMI konverterrel, pl ezzel szemezek: https://www.aliexpress.com/item/1005005070341859.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.5fa1480dChMuBk&algo_pvid=7078fee4-520f-4c11-8e0a-d9d640783f3d&algo_exp_id=7078fee4-520f-4c11-8e0a-d9d640783f3d-0&pdp_npi=4%40dis%21HUF%2111230.30%215165.93%21%21%21216.37%2199.53%21%402103010b17121426735002827ec08f%2112000031525021985%21sea%21HU%21754663323%21&curPageLogUid=Pn7AOaQkbiQW&utparam-url=scene%3Asearch%7Cquery_from%3A

(#6090) Qwery válasza onionsoup (#6089) üzenetére


Qwery
tag

Az olcsó Wii2HDMI adapterek java hit or miss alapon működik. Van/volt több olcsó, 1500-2000 Ft-os ilyen adapterem. A régebbiek hibátlan képet adnak, én a mai napig használok ilyet. Gyári komponens képével vetekszik és fehér zaj sincs. De mivel ez rizikó, hogy ugyanolyan házban, melyik belső van, így a következő lépés a Mayflash Wii HDMI adaptere. Jelenleg 7500 Ft Alin. Mayflash cuccok nagyon jók. Bátran ajánlom.
Az általad belinkelt komponens/hdmi adaptereket felejtsd el. Bár a képet átengedi, de ezek videólejátszásra vannak kitalálva, funkciójukat bár ellátják, gaming a tervezésnél nem volt szempont, így a lag kérdése sem. Ilyen adapter szempontunkból minimum a Rertoscaler 2x-nél kezdődik, ami Alin most még, a holnapig (április 5.) tartó akcióban 14k alatt coinokkal, kuponnal behúzható. Na az már közel lagfree megoldás és vannak egyéb funkciói is, pl felskáláz, hogy modernebb TV-k is tudják a felbontást értelmezni.

DE! Komponens adaptert csak abban az esetben válassz, ha a komponens kábeled GYÁRI (bár azt írtad, hogy a tiéd az, azért biztos ami biztos megerősítésként írom). Az összes utángyártott komponens Wii kábel botrányosan szar volt.

[ Szerkesztve ]

42

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Wii (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.