Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) Pioneer válasza Shkiz0 (#4199) üzenetére


Pioneer
senior tag

Nagyon jól néz ki! :K

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4202) Shkiz0 válasza Pioneer (#4201) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

:R
Azóta már hála égnek bubimentes is :D

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4203) Pioneer válasza Pioneer (#4201) üzenetére


Pioneer
senior tag

Én nem szeretem ezeket a réz kupakokat, marás után elég csúnyán van eldolgozva a belső fele, ott ahol felfekszik a DIE.
Ez miatt korábban is sokan panaszkodtak, hogy volt olyan része, ahol a chip felületéhez hozzá sem ért...

A gyári kupak is tömör réz, csak nikkelezett, sokan azt hiszik hogy alumínium. Ha a gyári kupak felszíne egyenes, akkor nekem ott is megszokott lenni általában a 10-14C fok javulás a forrasztott kupakosoknál.

Szilícium chip (DIE) és a kupak (IHS) Flitz Polish pasztával felpolírozva.

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4204) DroiDMester válasza Pioneer (#4203) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

A gyári kupakot nem bántanám, ha vissza állítható vele a garancia, vagy itt már nemlehet úgy megcsinálni mint 10-11.gennél? Hogy maradjon a gari, delid ellenére!

A gyári kupak az nem vörösréz, hanem valami sárgaréz ötvözet, azért az annyira nem jó hővezető mint ezek az utángyártott vörösréz.

A polírozásnak NEMVAGYOK HÍVE! Nem az a lényeg hogy csillogjon mint salamon töke, mert ha ennyire felvan polírozva kitolja maga alól az ósszes pasztát, sokkal jobb ha csak 600-800.as papírral van elsimítva a végén és picit érdes a felület, a lényeg hogy sík legyen ne kráteres vagy púpos mint a gyári kupak!

[ Szerkesztve ]

(#4205) Pioneer válasza DroiDMester (#4204) üzenetére


Pioneer
senior tag

Szerintem valamit félre értettél, a gyári kupak kívülről mindig érintetlenül szoktam hagyni, a forrasz anyag eltávolítása után szoktam, csak a kupak BELSEJÉT lepolírozni. Kívülről teljesen érintetlen marad.

Rosszul tudod, a gyári kupak is 100% vörösréz. Keress vissza itt is linkelte már valaki, hogy síkra csiszolta a gyári kupakot, azon a képen is tökéletesen látni, hogy vörösréz. De a neten is találsz róla képeket.
Ráadásul ezeknek a DIY rézkupakoknak nem sok értelme van, ha a gyári kupak is egyenes kívülről, akkor szinte semmi mérhető változást nem hoz. Külföldi fórumokon is leírtrák, hogy max 2-3 C fokot, az meg mérési hibának is belefér...
Amikor a DIY kupak nincs megfelelően eldolgozva marás után, akkor még tud rosszabb eredményt is produkálni, mint a gyári kupak.

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4206) Pioneer válasza Pioneer (#4205) üzenetére


Pioneer
senior tag

12th gen. gyári (még a forraszanyag eltávolítása és polírozás előtt) vs. DIY réz kupak:

A DIY réz kupak egyenetlenségét belülről tized/század milliméteres barázdák okozzák. A chip helyét ráadásul külön bemarással süllyesztették, így még kipolírozni sem olyan egyszerű a belső felületi hibákat.

(Netes képek)

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4207) DroiDMester válasza Pioneer (#4205) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem, te értetted félre!

Tudom hogy te nem nyúlsz kívül hozzá, ezért is írtam hogy megmarad a gari!

De mint írtam az én IHS.em nagyon göröngyös, és semmi értelme nem lenne a delidnek, ha a blokkal meg csak félig van kontakt, ezért írtam hogy cserélni kellene, hogy a gyári kupak megmaradjon érintetlenül és ha úgy adódik gari elött vissza tenni rá! :K

(#4208) Pioneer válasza DroiDMester (#4207) üzenetére


Pioneer
senior tag

Ha valóban annyira göröngyös a gyári IHS-ed (hogy kiugróan rontja a hőátadást), akkor gariba cseréltesd ki a procit, mint anno Shkiz0 kolléga tette. Ha vissza keresel a beírásaiban, akkor látni fogod a folyamatát.

Viszont nézd meg a #4205 hozzászólásomba a képeket. Az első 2 képen látod, hogy milyen (alap)állapotban kapta meg a tulaj a friss DIY réz kupakokat. A 3. képen már látható a polírozás után némi változás, de még így sem tökéletes...

Persze ha sok ideje van az embernek, akkor azt is fel lehetne tükörfényesre is polírozni, eltüntetve minden egyenletlenséget a felszínről. De milyen dolog már az, hogy megveszed a DIY réz kupakot (ami arra hivatott, hogy eltüntesse a gyári kupak hibát) és még utána, órákig polírozhatod, mielőtt fel tudod használni. :))

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4209) DroiDMester válasza Pioneer (#4208) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

a 12900K-m, a 12700K-m, és most a 12400 is pont ilyen!
Szóval 3.ból 3 szar, semmi értelme vissza küldeni kapok egy ugyan ilyen szart vagy még rosszabbat! :(((

Ezért gondolkodtam inkább a Delid+IHS cserén! :U

(#4210) Pioneer válasza DroiDMester (#4209) üzenetére


Pioneer
senior tag

Sajnos láttam már én is gyári kupakból homorút és domborút is, nem tudom melyik a "jobb"... :U
Viszont azoknál is hozott ~10C fokot, amikor a forrasztás folyékony fémre lett cserélve. Valószínűleg ott a forrasztásban lévő zárvány/buborék is közbejátszott.

Röntgenes vizsgálat nélkül, nem tudni milyen a gyári forrasztás, amíg a kupakot le nem vesszük. Az meg sajna nincs minden háztartásban. Pedig azzal akár 360°-ban tökéletesen körbe lehet fényképezni.
Dolgoztam olyan cégnél, ahol bizonyos termékek forrasztását 100%-ban így ellenőrizték. Az Intelnél sem ártana, lenne meglepetés... :D

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4211) Pioneer válasza Pioneer (#4210) üzenetére


Pioneer
senior tag

Akit érdekel a téma, itt megnézheti: X Ray Inspection for PCB Assembly

Itt pedig pont egy PC alaplapot (is) röntgeneznek: MINI X-Ray Inspection System XRay Detector for PCB BGA LED Solder Voids Joint X-Ray Scan Analysis

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4213) Donnie válasza DroiDMester (#4212) üzenetére


Donnie
őstag

Teszteltétek már? Bármi változás pozitív irányban?

(#4214) Donnie válasza Pioneer (#4196) üzenetére


Donnie
őstag

Engem érdekelne, írok majd privátot. A 8700K után (az is Nálad járt) szerintem a 12900K-m lesz a következő, ami átesik a műtéten. :)

(#4215) Pioneer válasza Donnie (#4214) üzenetére


Pioneer
senior tag

:R

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4216) Donnie válasza Pioneer (#4215) üzenetére


Donnie
őstag

Ment is a privát :R

(#4217) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Egy srác véleménye aki tesztelt 84db 12900K-t : [link]

(#4218) ImpersonatoR válasza ScomComputer (#4217) üzenetére

12900KS jöhetne már már csak arra várok minden más meg van már :K

(#4219) Pioneer válasza ImpersonatoR (#4218) üzenetére


Pioneer
senior tag

Kíváncsi leszek, itthon mennyi lesz a nyitó ára? Tippre min. 300e Ft.

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4220) Csavez™ válasza Donnie (#4213) üzenetére


Csavez™
veterán

Ami eddig jó volt, az most nem! :D

(#4221) ScomComputer válasza Csavez™ (#4220) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ja,és neki már most is K(S),minőség van... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4222) Pioneer válasza ScomComputer (#4221) üzenetére


Pioneer
senior tag

103 SP :D

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4223) DroiDMester válasza ImpersonatoR (#4218) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Felesleges várnod! 50-70.e el lessz drágább mint a sima 12900K.

És semmi pluszt nem ad, sz.tem bármelyik sima 12900k tudja az Allcore 5200.at!

(#4224) Donnie válasza Csavez™ (#4220) üzenetére


Donnie
őstag

Na szuper :) Feszekkel megint variálni kell :F

(#4225) ScomComputer válasza Pioneer (#4222) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jaja..inkább 113-az [link] :DDD

(#4226) Pioneer válasza ScomComputer (#4225) üzenetére


Pioneer
senior tag

Az általad linkelt képen is SP 103 van. ;)

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4227) ScomComputer válasza Pioneer (#4226) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem azt kell nézni,hanem a P-core : 113.... :K
Az összesített az valóban 103....de nem ez a lényeg,az intel a P-core alapján válogatja a KS-t.. :D

(#4228) Donnie válasza ScomComputer (#4227) üzenetére


Donnie
őstag

Ezt inkább ne firtassuk, nehogy megremegjen majd a keze :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4229) ImpersonatoR válasza DroiDMester (#4223) üzenetére

Kb Pont amit írtál összeg annyit vagyok hajlandó ráfizetni :U

Márciusra ígérték de van róla infó, hogy melyik része ?
Vagy kivárnak, hogy mit hoz a 5800X 3D+ vagy mi ?

(#4230) Pioneer válasza ScomComputer (#4227) üzenetére


Pioneer
senior tag

Értem. :R
Akkor ez már most elpicsázza a KS procikat... :DD

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4231) Csavez™ válasza Donnie (#4224) üzenetére


Csavez™
veterán

9902 bios 6400 cl30 1T/2T -hez ugyan az az ims+sa fesz kellett, 1302-nél minden érték máshol van. Min. 2 csapat csinálja ezeket a biosokat, mert ez a 10xx sorozat nálam mindig problémás, az az alattival nincs gond.

(#4232) Csavez™ válasza Pioneer (#4196) üzenetére


Csavez™
veterán

:C
Írj rám, ha aktuális, és küldöm is! :R
Donnie -nak nem kell delid, 113-as a pcore sp-je.

[ Szerkesztve ]

(#4233) Donnie válasza Csavez™ (#4231) üzenetére


Donnie
őstag

Módosítanak, Samuknak jobb, Hynix-nak rosszabb. Új mikrokód stb. Ja és lassan ráállnak a Z790re, nem lesz már idő a Z690 BIOS-okat reszelgetni :(

[ Szerkesztve ]

(#4234) Pioneer válasza Csavez™ (#4232) üzenetére


Pioneer
senior tag

Ok, de ezt Donnie-vel is beszéld meg.:DD

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4235) Csavez™ válasza Donnie (#4233) üzenetére


Csavez™
veterán

Most megy egy teszt, ha nem fut le az sem, ez a bios kuka.

Pioneer
Nem is tudom kinek szerencsésebb lenni, elsőnek, vagy másodiknak? ;]

[ Szerkesztve ]

(#4236) bonat


bonat
senior tag

Ha most felrakom a legutolsó (nem beta) 1003 számú BIOS-t, akkor utána újra be kell állítgatnom a jelenlegi beállítsokat?
ASUS ROG STRIX Z690-A Gaming WIFI D4
Most a 0901 van fent, ami egyel előtti.

(#4237) ScomComputer válasza bonat (#4236) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem kell,mentsed le pendrive-ra....save to usb....load from usb...ennyi..CMO legyen,ne txt.. :K

(#4238) blu79 válasza ScomComputer (#4237) üzenetére


blu79
addikt

Sziasztok , gondolkodok hogy érdemes 11700K-ról 12700K ra váltani DDR4 el ? Strix Z690-A lapot néztem :) ez még az ajánlott kategória?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#4239) Laraxior válasza blu79 (#4238) üzenetére


Laraxior
titán

Felesleges pénzkidobás, ha nem hobbyszinten érdekel.
Ha hobby, akkor mindegy mennyibe kerül :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4240) blu79 válasza Laraxior (#4239) üzenetére


blu79
addikt

Köszi a gyors választ, akkor várunk még a köv genekre :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#4241) DroiDMester válasza blu79 (#4240) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Azért jó hogy olyan tag válaszol neked, akinek szintén 11700K.ja van és SOHA NEM volt a közelébe 12700K. :C

Attól függ mire használod, és milyen paraméterekkel!

(#4242) blu79 válasza DroiDMester (#4241) üzenetére


blu79
addikt

Játékra használnám, de ha nincs érdemi fps növekedés akkor passz

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#4243) Laraxior válasza DroiDMester (#4241) üzenetére


Laraxior
titán

De azért írhat olyan is a topikba akinek nincsen 12xxx CPUja nem? :U
De igazából mindegy is, ha a suttyóság kiveri a biztosítékot.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4244) Busterftw válasza blu79 (#4242) üzenetére


Busterftw
veterán

Szia,
12xxx CPU-m van, felesleges ha nem kell a legujabb. :)

(#4245) Jacek válasza Busterftw (#4244) üzenetére


Jacek
veterán

+1, 9900k-ról jöttem fel 12700K-12900K gameban teljesen pénzkidobás hacsak nem vagy kiváncsí fáncsi mint itt sokan itt :D

[ Szerkesztve ]

(#4246) DroiDMester válasza blu79 (#4242) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Játékra, felesleges váltanod! Ott nemigen lesz fejlődés, olyan 5-10% max!

Laraxior nem azt mondtam hogy ne írj, csak megjegyeztem hogy neked NINCS TAPASZTALATOD RÓLA, így valós véleményt nem tudsz mondani róla!

Ebbe nincs semmi suttyóság, de olyanról nem írok véleményt amit nem használtam, csak láttam róla néhány YT videót, az alapján nem lehet tanácsot adni!

[ Szerkesztve ]

(#4247) Csavez™ válasza blu79 (#4238) üzenetére


Csavez™
veterán

Szia!
0 és 15% között van a javulás fps-ben, és játéka válogatja, ez ddr5 esetében.
Droidnál sok ddr4-es lap/cpu páros volt, érdemben ő tudna neked válaszolni, ha jól emlékszem 11700k-ja is volt. A köv. gentől ne várj sokat, ezt fogják gatyába rázni.

[ Szerkesztve ]

(#4248) blu79


blu79
addikt

Köszönöm mindenkinek, akkor inkább majd 2 év mulva :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#4249) DroiDMester válasza Csavez™ (#4247) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

hol maradnak a tesztek a friss GSKILL-el?

még 6600.ról se linkeltél!(Aida 30perc+ABSOLUT) :U

(#4250) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Donnie
Aszongya...1400euro-t adtam egy SP97-s 12900K-ért...... [link] :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.