Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28733) zebra_hun válasza Ájszii (#28731) üzenetére


zebra_hun
addikt

Megértem, hogy vigyázol rá. Én is vigyáznék rá nagyon is.
Procit kinyírni meg pikk pakk lehet, nem kell hozzá Y Cruncher stb.
Persze az esély megvan rá, hogy baromságot csinálok és kinyírom. Okolhatom akkor saját magam.
Tanulni vettem ezt a cuccot nem használni. Rengeteg dolgot olvasok (nem ocn, nekem arra nincs időm, istenem sincs tudtommal) amiket kipróbálok, kitesztelem, hogy valóban olyan jó e mint amilyennek leírják.
Tapasztaltam totál haszontalan funkciókat, és nagyon jó újításokat is.
Y Cruncher féle stabilitást nem erőltetem én senkire sem, aki kérdez benne, annak segítek ha tudok.
Aztán hogy vki hol húzza meg a határt, az magánügye mindenkinek.
Ami biztos, és nem is vita kérdése, az a legerősebb stressz teszt.
Ez nem egy oc profil, teljesen más kategória. Nem is szabad egy lapon említeni a kettőt.
Overclock-kal azonnal vége a procinak, egy perc alatt gyalázza le. Nem véletlen kepesztek én is 55, max 56x-en. Még van tervem vele, nem küldöm a másvilágra.
Ami védelem van, nálam mind aktív. (85C, 300W, max Vcore, plusz a kismillió beépített védelem) Én hiszek az Intelnek, nem mehet tönkre egy alkalmazástól. Pont ugyanolyan, mint bármi más.
Nekem személy szerint az Y Cruncher egy etalon, az a nívó nagyon magas, abból nem adok. Eddig is leírtam, hogy lehet használni az instabil profilokat is, problémát nekem sosem okozott. (instabil = nem Y stabil)
Az egy olyan minősítés, amit csak a legjobb kaphat meg.

Mutatok egy érdekeset:
Mai poszt, lényegtelen.
8000C36

VT3 1.07 Bits/sec. Ez nagyon gyenge.

Itt egy szintén mai termés, 8400C36

Azon kívül, hogy instabil mint az esetek 99.99%-ban mind, gyenge de nagyon.
VST 1.0 Bits/sec. Ez nem tud teljesíteni, ha rá van akasztva egy rendes terhelés. Csak szakadéknak hátszéllel köhög vmit.

Nálam nagyon fontos, hogy amit adott sávszél nyújthat, azt nemhogy stabilan, de maximális teljesítménnyel ki is szolgálja.
Ismerem a károgókat, hogy ilyen terhelés nincs. Tudom. De ha ezt is kiszolgálja, akkor vígan kiszolgál egy nevetséges játékot is.

Ezért nem győzöm hangsúlyozni, hogy amit én csinálok, az nem ugyanaz mint amit az emberek csinálnak.
Ez nem az a cpu amivel HWBOT rekordokat lehet döntögetni, de ilyen stabilitás kitesztelésére, megtanulására alkalmas.

Kinek mi a szép? Nem véletlen kérdeztem rá. Nálam a szép (mármint ebben a témában) egy ilyen stabilitás. Magas freki = jobb. Magas freki gyenge teljesítménnyel = borzalom.
Millió tesztet látok nap mint nap. Nagyon ritka az, aki a frekihez hozzátartozó teljesítményt is tudja hozni. Stabilat meg hozzá az ritka. A felső kép hiába "stabil", gyenge mint a hajnali .... olyan nekem nem kellene.
Ilyen 8400 sem, mint az alsó. Az még instabil is, nemcsak gyenge.

Bocs, ez jó hosszú lett. Én így nézem a ram oc dolgot. Nem feltétlen jelent kinyírást az Y stressz.

Ez nem rábeszélés, nem is ajánlás. Magamnak tesztelem, igaz, nem kellett volna megosztanom, akkor nem lennének félreértések.
Igyekszem majd félretenni a nézeteimet stabilitással kapcsolatban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.