Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21151) Attix82 válasza KAMELOT (#21150) üzenetére


Attix82
őstag

COD WZ2 / Diablo 4 + Minecraft / Goat 3 / Lego SW ez 2 vagy 3 monitoron vagyis 4 game egyszerre. ( 3 -4 személy) . Szóval nem unatkozik a gép. 4 x FHD.

12600k sajnos 2-3 játéknál már nagyon nyekergett, főleg ha COD is ment.

[ Szerkesztve ]

(#21152) tibcsi0407 válasza hackeeeee (#21137) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Antát felejtsük el a DDR5-höz. 20 kör USMUS ki fog hozni minden hibát, ha van.
A 0 és 5 hiba Usmusban simán jöhet a kevés TX-ből, vagy SA-ból.
APEX-en egyébként, amikor bármilyen feszültséget, vagy időzítést módosítasz, akkor ugye nyomsz a BIOS-ban egy mentés és kilépést és olyankor ugye soft resettel újraindul és training-ez.
Na ez egy hülyeség, mert SA, TX és MC állításnál ki-be kapcsolás kell, mert a training félre fog menni nélküle.
Amikor újraindul a mentés után, várd meg míg elkezdi a training-et és nyomd meg az alaplapon a retry gombot. Akkor nyom egy ki-be kapcsolást és úgy fog training-ezni.
Ezt mindig így kell csinálni, nehezebben vezeted így félre magad.
Training-eknél a következőket érdemes bekapcsolni:

JEDEC Write Leveling ~ Enabled
VDDQ Training ~ Enabled

Lehet még a RTL-t is jó, ha bekapcsolod.

Attix82

Mondj légyszi egy olyan RAM-os topikot itt, ahol értenek is a DDR5-höz Intel platformon. Linkeld be kérlek.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#21153) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#21152) üzenetére


Csavez™
veterán

Azt azért tedd hozzá, hogy amiket írsz az a végletek kitesztelésénél kell, és nincs rá garancia, hogy másnap jó is lesz.

(#21154) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#21153) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nincs semmire garancia. :)

https://utdetailing.hu/

(#21155) hackeeeee válasza tibcsi0407 (#21152) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Végigpróbálgattam, nem ment.. a max amit ki tudtam csikarni belőle CL36-on az 25 perc usmus volt, utána eldobta.. Viszont a CL38-hoz is kellett egy kicsit adni neki pluszban, így már ment cirka 30 percig.. ami már jónak mondható..

Próbáltam mindkettőt, külön-külön, és együtt is, a realitás talaján emelve, akkor sem ment.

Megpróbáltam Shkizo profilját is, az sem ment az kb. fél-1 perc és hiba.. Magasabb TX és/vagy SA-val talán 5 percig jutott.
Este, ill holnap tudok vele szórakozni megint. :)

Arról nem beszélve, hogy így már elég meleg szegény.. Lehet felültetem tényleg a 140-es ventit a vga hátuljára, bár nem tudom mennyire fogja szeretni..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#21156) tibcsi0407 válasza hackeeeee (#21155) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerinte a hő lesz a fő problémád. Most a radid befelé fújja a házba a meleget?

https://utdetailing.hu/

(#21157) hackeeeee válasza tibcsi0407 (#21156) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Neem, kifelé. 1 radi van felül, és az kifelé, huzat van a házban azzal nincs gond, csak, hát otthon sincs hideg.

Igen, erre gondolok én is, mert hiába ventizem, így azért melegük van. Elforgattam kicsit a keretet, kicsit segít, de nem sokat.

Ezért gondoltam, hogy felültetek egy 120-as, vagy 140-es ventit a vga hátuljára, aztán meglátjuk mi lesz.

Csak azért a 4090-nél melegszik a BP is, nem tudom mennyire fogja szeretni.

Aztán ha működik akkor rendelek ilyen radis venti tartó keretet.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#21158) tibcsi0407 válasza hackeeeee (#21157) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Léghűtéses 450W TDP kártya mellett nem lesz egyszerű dolgod. Főleg, hogy a hátsó venti a kártyán talán felfelé nyomja a meleget a RAM-ok irányába. Játék közben sokkal rosszabb lesz a helyzet, mindegy milyen szellős a házad.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#21159) hackeeeee válasza tibcsi0407 (#21158) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát jam, sajna sejtem.. de jelenleg tuti nem lesz víz a vgan, ahhoz ház csere is kellene, hogy ne forrjon fel a ház.. Mert sajnos a fractalban ekkora hővel nem lehet mit kezdeni, vagyis talán igen, úgy hogy fordítva van az áramlás, de az nem éppen praktikus.. Így ezt az oldalt elengedtem. Vagyis, lehet, hogy lehetne, de azt sem szeretném. :)

Ha ez a 8000 tartható, h ne hibázzon, akkor kb. így is marad, csak kicsit hűvösebben kellene tartani. Ezért gondolkoztam ezen, hogy lehet, hogy a vga hátára tennék egy ventit, mint régen, csak nem tudom mit szólna hozzá....

Azt kitapasztaltam, hogy 1.45V-n simán hűthető, és élhető a hőfok, felette van melege.

Lehet megkeresem CL38 mellett hol a vége feszben, és úgy marad. Persze így sem lesz 50 fok, mint nektek.. de akkor is jobb a helyzet. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#21160) tibcsi0407 válasza hackeeeee (#21159) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ki kell vinni a radit a házból. Nekem is ez volt a Torrentnél a megoldás. Most ősszel veszek tágasabb házat, de ott is kiviszem. Nem kell odabent forralni az alkatrészeket. Amígy ilyen 500-600 wattok mozoghatnak át a rendszeren, addig jobb, ha kint van a radi.

A hőfokokra még akkor érzékeny a RAM, ha szűk neki a TRFC, vagy magas a trefi. Picit engedj azokból és jobb lesz. Vidd fel a TRFC-t 512-re (vagy 528-ra. 16-os lépcsőkben érdemes emelni) és nézd meg úgy. Nem hoz az olyan sokat a konyhára, hogy annyira feszesen kelljen tartani (léggel persze).
Trefi-t hagyd egyelőre auto-n szerintem.
Bianbao egyébként írt is erről:

tREFI = 32767 fine for fanless
tREFI = 65535 start harder
tREFI = 131071 need fan cooling and temp < 50 ~ 55
tREFI = 262143 need temp < 45 ~ 50

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#21161) hackeeeee válasza tibcsi0407 (#21160) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt megfutottuk egyszer, sajnos nem fér el.. :( Gondolkoztam rajta, amikor még megvolt a Radeon, de sajnos nem tudnám úgy megoldani, hogy, fogalmazzunk úgy, hogy gyerekbiztos legyen. :)

Egész jól kezeli XMP1/órajel állítás mellett, az Apex, ez amúgy tetszik is.

A TRFC-t megpróbálom. A PB-t is kell piszkálni hozzá, vagy azt hagyjam auton?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#21162) tibcsi0407 válasza hackeeeee (#21161) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Fúrd fel a falra. :)) Nekem is oda fog kerülni az új setupnál.
MORA-hoz van külön gyári rögzítő set is, de csak simán rakhatsz alá egy kis polcot is.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#21163) tibcsi0407 válasza hackeeeee (#21161) üzenetére


tibcsi0407
félisten

PB legyen auto első körben.

https://utdetailing.hu/

(#21164) hackeeeee válasza tibcsi0407 (#21163) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Okéj, köszi szépen. :R Kicsi fesz csökkentéssel megpróbálom majd, és meglátjuk. Köszi a segítséget. :)

Most tuti nem lesz víz, ennyi elég volt egy időre. :DDD
Trefis infót köszi! o/ :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#21165) tibcsi0407 válasza hackeeeee (#21164) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha emeled a TRFC-t, akkor csökkentheted picit a feszt is. :) TWRRD_SG-t vedd le 64-re szerintem, sokat hoz a konyhára és nem annyira befolyásolja a stabilitást.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#21166) hackeeeee válasza tibcsi0407 (#21165) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:R

Este, vagy holnap jelentkezem az eredményekkel.

Ha annyit sikerülne kicsiholni belőle, hogy 1.45-1.46 körüli VDD/VDDQ elég legyen, az már teljesen jó lenne. :) Ugyan úgy az 1.28 TX és 1.25 SA mellett.

Véleményem szubjektív...

(#21167) tibcsi0407 válasza hackeeeee (#21166) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Volt egy tök jó 8000-es profilom, de sajnos nincs meg a kép. OCN-en posztoltam is, de ott meg eltűntek a képek a régi posztokból mindenkinek..

https://utdetailing.hu/

(#21168) hackeeeee válasza tibcsi0407 (#21167) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kipróbálgatom, max nem lesz kisub-olva, vagy majd próbálgatom kicsit Shkizo subjait hozzá igazítani a CL38-hoz. Nem adom fel, csak idő kell. :)

Véleményem szubjektív...

(#21169) tibcsi0407 válasza hackeeeee (#21168) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem 8000-en még ne erőltesd ezt a C38-at, oda lassú. Csinálj egy hőre nem érzékeny C36 profilt úgy, ahogy fentebb beszéltük. Jobb lesz. Ez gyerekjáték az APEX-nek.

https://utdetailing.hu/

(#21170) hackeeeee válasza tibcsi0407 (#21169) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hátjó. :) Megpróbálom. Köszi a segítséget! :R

Véleményem szubjektív...

(#21171) tibcsi0407 válasza hackeeeee (#21170) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ne add fel ilyen könnyen. :) Ha már megvetted ezt a lapot, akkor hozd ki belőle, amit ki lehet.

https://utdetailing.hu/

(#21172) hackeeeee válasza tibcsi0407 (#21171) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem szokásom feladni. :) Csak kicsit mások a körülmények, ezért ezt még szokni kell, ll nincs annyi időm játszani vele.

Véleményem szubjektív...

(#21173) Angie™ válasza tibcsi0407 (#21160) üzenetére


Angie™
addikt

Mi az a hőfokhatár, ami biztosan rossz már a RAM-nak?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#21174) Shkiz0 válasza hackeeeee (#21142) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Küldjek biost? Megpróbálod úgy?
Bár semmi extra nincs, nálam így néz ki a dolog túlbiztosítva:
TX: 1.40V
VDD: 1.35V
SA: 1.20V

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#21175) tibcsi0407 válasza Angie™ (#21173) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Függ sokmindentől, ahogy fentebb is tárgyaltuk.

https://utdetailing.hu/

(#21176) BeZol


BeZol
őstag

Hali!

13700K/13900K tulajok, tudnátok nekem hwinfo64 idle fogyasztásokat küldeni (cpu package power)?

Gyári állapot,
OC-profilos állapot (pl. 5.4+ghz-es p-core-okkal),
és UV-profilos állapot (pl. 5.0-5.3ghz-es p-core-okkal)
is érdekelne, továbbá arra is kíváncsi lennék, vajon mi lesz az idle fogyival ha összes E-core-t letiltjuk, ill. mi van ha meghagyunk 4db E-Core-t (nemtom ilyet lehet-e, "még" AMD-s konfigom van :)) ).

(#21177) hackeeeee válasza Shkiz0 (#21174) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha küldesz egy CMO-t azt megköszönöm, de először megpróbálom megoldani. :) :R

Véleményem szubjektív...

(#21179) hackeeeee válasza tibcsi0407 (#21178) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm.. elindulnak az nvidia után "felfogásban"? Vagyis, hogy ne 1-2 év legyen egy hw, hanem több?

A DDR4 pedig, lehet itt az ideje..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#21180) tibcsi0407 válasza hackeeeee (#21179) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Úgy néz ki, hogy 1 évvel tovább tart náluk majd egy gen. 2024-ben jön a következő socket, majd 2026-ban az újabb elvileg.

https://utdetailing.hu/

(#21181) hackeeeee válasza tibcsi0407 (#21180) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen, mondjuk tegyük hozzá ez az 1700 is egész tartósnak mondható már. :DDD Jó persze átvészelt 2 gen chipsetet, mint a többi..

De sztem ez egy helyes döntés..

Véleményem szubjektív...

(#21182) tibcsi0407 válasza hackeeeee (#21181) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen, ez is 3 évet kapott így. 2021, 2022, 2023. Korrekt!

https://utdetailing.hu/

(#21183) hackeeeee válasza BeZol (#21176) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

40w-50w körül, igaz nem gyári.

Sry, csak emlékezetből mondom. :) (i9) Nagyjából..

@tibcsi0407: Igen, intel vonalon ez már jónak mondható. :) Igaz, az Am4 közel 7 évétől messze van, de ugye más volt a fejlesztési ütem. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#21184) nkmedve válasza BeZol (#21176) üzenetére


nkmedve
őstag

13700KF, -0.15V UV-vel (minden más gyári) idle 2.5 - 3W körül szokott fogyasztani. UV nélkül volt talán 4W, de már rég nem használtam úgy, nem emlékszem pontosan. :)

(#21185) RafaelEKH válasza nkmedve (#21184) üzenetére


RafaelEKH
tag

Ez a 3W körüli idle fogyasztás honnan jön nálad? Az én 13700K-m is 40-50W idle fogyasztása rémlik. De ha hazaérek megnézem.

(#21186) Pioneer válasza RafaelEKH (#21185) üzenetére


Pioneer
senior tag

+1 :K hússzal osztotta biztosan... :D

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#21187) nkmedve


nkmedve
őstag

Ti miről beszéltek, teljes rendszer fogyasztásáról? Az lehet 40-50W, de package power-nél (a kolléga azt kérdezte) az rengeteg lenne idle-ben, ha annyit eszik akkor ott valami nincs jól beállítva. Persze a 13700K ehet valamivel többet az IGP miatt, de nem hinném, hogy az ilyen különbséget okozna. Korábbi Ryzen-jeim is beérték 20-25W-al idle-ben, pedig azoknál közismert a magas idle fogyasztás.

Na de, hogy ne csak a levegőbe beszéljek, egy mostani mérés: [kép]
Afterburner folyamatosan megy a háttérben, az amikor tényleg semmit nem csinálok akkor 90%-ban 3W alatt mutat. Most a HWInfo + Afterburner (+ még egyéb cuccok meg vannak nyitva) kicsit magasabb a fogyasztás, de ahogy a képen is látszik, kicsit korábban az AB mért 3W alatti értékeket. HWinfo is hasonló értékeket szokott mutatni amikor nem fut semmi egyéb.

(#21188) Benhill válasza nkmedve (#21187) üzenetére


Benhill
senior tag

a core magok nálad csak 1000-2500 mhz-en vannak.

Nekem a 12900k 4.8/4Ghz alá sose megy. 25wattos fogyasztásom van idle.

[ Szerkesztve ]

(#21189) Laraxior


Laraxior
titán

11-15W nyitott Chromeal. Be is baszna ha idle 50W-ot enne, amikor game alatt eszik 100-120W-ot. Ha esetleg nagyon kell neki a CPU, akkor 150W.
Nálam látszik is, hogy New World alatt is 134W volt a max.
Windows energiaséma: Energiatakarékos, Játék alatt teljesítménycentrikus.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21190) DroiDMester válasza BeZol (#21176) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

13900K Manuál OC-val Pcore: AC-5800, Ecore: AC-4500, Ring: 5000MHz
10W környéke

gyári állapotban kb a fele olyan: 5W

[ Szerkesztve ]

(#21191) nkmedve válasza Benhill (#21188) üzenetére


nkmedve
őstag

Így is a normális, hogy visszaveszi magát amikor nincs terhelés. Persze OC mellet gyakran szokás fix órajeleket használni a P és E magoknak, de nálam nincs OC, csak egyszerű offset-es UV (ami az idle fogyasztásban is segít egy picit).

Ha rányomok egy CB23-at, akkor nálam is fix 5.3/4.2 GHz-en mennek a magok, és akkor max. 215W körül fogyaszt (kb. 31ezer pontot hoz).

#21189 Laraxior +1
A 10-15W már sokkal reálisabb, el nem tudom képzelni, hogy jöhet ki valakinél 40-50W idle package power, gondolom ott OC lehet fixált orajelekkel és fesszel, esetleg az IMC is rendesen túl van feszelve. Esetleg AC/DC babrálás miatt rosszul méri a package power-t.

[ Szerkesztve ]

(#21192) Shkiz0 válasza Laraxior (#21189) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azért nem mind1, hogy offset van vagy fix vcore.
Pl nálam fix van, és idle is 45-50W körül alakul

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#21193) RafaelEKH


RafaelEKH
tag

Nálam 47W a CPU. Valszeg a windows energiagazdálkodási séma miatt, nálam nem veszi vissza az órajelet.

(#21194) Pioneer válasza Shkiz0 (#21192) üzenetére


Pioneer
senior tag

+1 :K Így van, beállítástól függ.

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#21195) Laraxior válasza Shkiz0 (#21192) üzenetére


Laraxior
titán

Nálam is fix a vcore, ha megnézed a hwinfot :))
Annyi, hogy kevesebb fesszel megy, mint amennyit gyárilag adna neki a lap (UV)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21196) BeZol


BeZol
őstag

Köszi a méréseket! :R

Ezek az 5-10W-ok nagyon szép értékek, futok még egy kört a ryzen 5xxx topikban is, lehet csak nálam van vmi elállítva és ott is lehetnek ilyen értékek :U

Ha nem, akkor váltok intelre :))

[ Szerkesztve ]

(#21197) BeZol


BeZol
őstag

Azt esetleg mérte már valaki, hogy mennyit fogyaszt egy AIO cpu-hűtés?
Olvastam h elvileg 25-35W-ot fogyaszthat a pumpa, de 1 kósza hozzászólásnak nem hiszek.

Azt néztem már, hogy a 140mm-es gépházventik alapjáraton kb. 3W-ot ehetnek (konnektoros fogyimérő alapján 1-et kihúzva), tehát pl. az én 420mm-es 3ventis AIO-mon csak a ventik minimum 9W-ot fogyaszthatnak (terhelésnél pedig többet), és már nincs meg a toronyhűtőm h átrakjam és összehasonlítsam a fogyikat. (menet közben pedig neccesnek érzem kihúzni az AIO-t)

Szóval idle fogyasztás esetén egy 140mm-es ventis toronyhűtővel 3W fogyi lehet, és ehhez képest lennék kíváncsi vajon mennyi az annyi egy AIO-nál, hátha vki mérte már :U

Nem hiszek ennek a fogyi-leírásnak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#21198) BeZol válasza BeZol (#21197) üzenetére


BeZol
őstag

Na hát végül csak kihúztam menet közben az AIO-t, és -3W-nak tűnt de utána gondolom mivel elszállt a hőmérséklet már sokkal magasabb értékeket láttam mint alapból :DDD (majd gyorsan lekapcsoltam)

(#21199) Laraxior válasza BeZol (#21197) üzenetére


Laraxior
titán

A D5 vario, azaz a simára 37W van írva, mivel ahhoz képest a viharban sincsen egy AIO szivattyúja, ezért kétlem ezeket a számokat.
Az erősebb DDC 18W-os, és még az is túl erős egy sima CPU blokk, dual-tripla radihoz. (Nálam 3x280 slim radit tol át, meg egy CPU blokkot, mert kivettem a VGA-t a rendszerből, de így is bugyog a tartályban a víz)
Én 10W-ot mondanék maxra.
Talán.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21200) nkmedve válasza Laraxior (#21199) üzenetére


nkmedve
őstag

Itt az Arctic LF II 420-ra azt írják, hogy max. 4.3W: [link]
Itt pedig a 280-as változatra max 2.7W-ot: [link]

Lehet kicsit optimista értékek, de ha a gyártó ennyit ad meg hivatalosan, akkor feltételezem, hogy nem fogja sokszorosát fogyasztani. 30W-ot semmiképp.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.