2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) MPowerPH válasza Hauptmann (#22049) üzenetére


MPowerPH
félisten

Odab@sz, de csaloka. Tudni kell, hogy itt a 2nd es 3rd subok nagyon ki vannak engedve, es nem is tudod beljebb huzni. Viszont a csoka kifogta a CPU -t ram OC -hez. :U

Azert megneznek ezekkel egy benchmarkot is. Viszont a frekvencia es a CAS kettose akkor is brutal, foleg ekkora fesszel. B-Die -ok kozul sok nem kepes erre.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22052) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Valószínűleg én vagyok béna, nem találtam róla konkrét infót: a non-K i7-9700-nak forrasztott vagy ragasztott kupakja van? Bár 65 W-nál annyira nem lehet lényeges, de azért na. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22053) Puma K


Puma K
veterán

Lett volna lehetőségem váltani ugyan olyan RAM típus-model esetén 3200MHzC16-ról 3600MHzC17-re, de sajnos lecsúsztam róla.

Annyit viszont sikerült megtudnom, hogy esélyes az újabb modelleknél Samsung B-die-hoz hozzáférni. Ráadásul az újabb modulokban van hőmérsékletet jelző szenzor is.

3200MHzC16

3600MHzC17

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22054) snecy20 válasza Puma K (#22053) üzenetére


snecy20
veterán

Elvileg a meglévőddel minden mókolás és fesz emelés nélkül a 3333Mhz-nek mennie kellene.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#22055) Puma K válasza snecy20 (#22054) üzenetére


Puma K
veterán

Igen, emlékszem hogy írtad anno vagy én is erre jutottam.

3600 is megyeget de utána kell állítanom a többi feszt meg a késleltetést is, mert egymagyában az 1,45v nem elég.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22056) snecy20 válasza Puma K (#22055) üzenetére


snecy20
veterán

Egy stabilizált 3600Mhz már több mint korrekt lenne attól a chip-től. :K

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#22057) qukesz válasza Bjørgersson (#22052) üzenetére


qukesz
senior tag

Hát azt én nem tudom milyen de nem bíztam a véletlenre a 9700 hűtést.
Corsair H115i.

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#22058) Laraxior


Laraxior
titán

Félelmetes, hogy ennek a merlinhardvernek a facebook csoportjában mennyi "hozzáértő" van... :(
Sulykolják az 5GHz-et, de minden legyen auton, hogy magának állítsa be a rendszer. :DDD

....és így kezdődött az én CPUm 5GHz-et tudja 1.3V-on... két hónap múlva: 1.32V-on, fél év múlva: 1.35V-on... Aztán jön a búcsúzkodás ideje ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22059) Bjørgersson válasza qukesz (#22057) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Kicsit soknak érzem. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22060) SZKEBE75 válasza Bjørgersson (#22059) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Pedig meleg lesz az,majd meglátod. ;)

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#22061) qukesz válasza Bjørgersson (#22059) üzenetére


qukesz
senior tag

Még nem volt időm tesztelni. Majd kiderül. :DDD

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#22062) Puma K válasza Bjørgersson (#22052) üzenetére


Puma K
veterán

It's soldered :K

"Valószínűleg én vagyok béna..." :K ;]

Csak hát ez is elég szarul sikerült... nálam a 9900K-nál 10-11°C is lehet a #2 és a #3 mag hőmérséklete... :U A procit egyelőre nem akarom bántani mert szaladgál ez 5,2GHz-cen is akár 24/7-ben vagy amíg el nem melegszik 5,4GHz-en is... de most jó nekem 5GHz@1,216-1,232v-on.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22063) Laraxior válasza Bjørgersson (#22052) üzenetére


Laraxior
titán

Kűggyed csak át nekem, lekapom a kalapját, alákukkanthatsz ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22064) Amazing789 válasza Bjørgersson (#22052) üzenetére


Amazing789
tag

Elméletileg a 9. generációs prociktól felfelé mindegyik forrasztva van.

(#22065) TechN7ne válasza SZKEBE75 (#22060) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Vrm biztosan ,főleg olyan gyér lapon.

(#22066) Amazing789 válasza palfitom (#22025) üzenetére


Amazing789
tag

jól írod .... Talán aki új gépet vesz és mindenáron Intelt akar, annak éri meg Z490 rendszert építeni. Nekem kényszerűségből lett, mert mindenképpen 4000mhz felé akartam menni stabil ram sebességben...
ÉS, nem lehetett kapni Asus Apex XI-et csak XII őt. (Asuson kívül semmilyen más alaplap nem jöhetett szóba)
Sírva lett kifizetve de most van is stabil 4428mhz ddr sebességem 17-17-17-34 /T2 időzítéssel. Akiknek 7.8.9 generációs komolyabb procis gépe van, szerintem se váltsanak 10-re. Érdemesebb várni a jövő processzorait. Ki tudja mit forral az Intel az AMD ellen.

(#22067) Puma K válasza Puma K (#22062) üzenetére


Puma K
veterán

Most nézem, hogy dátum és adatlap alapján csakis te lehetsz az aki ott is feltette ezt a kérdést :D

Tehát visszavonom, hogy nem vagy béna :D :B :R

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22068) palfitom válasza Amazing789 (#22066) üzenetére


palfitom
félisten

"aki új gépet vesz és mindenáron Intelt akar, annak éri meg Z490 rendszert építeni" - :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#22069) Laraxior válasza palfitom (#22068) üzenetére


Laraxior
titán

Főleg a 10850K-val. :K

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22070) TechN7ne válasza palfitom (#22068) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Szerény véleményem szerint ,előre megfontolt szándékkal gyártották le az lga1200 sorozatot túlzott áramfogyasztással ,hogy minél hamarabb elpusztuljanak és max. 3 évig legyen használható.
Jelen esetben a ddr5 az ,amire érdemes váltani ,az alatt pl. a v2 1151 es megoldások sokkal tovább fogják bírni ,és a különbség is köztük alig van.

Tudatosan csináltak egy olyan generációt ,amit mindenképp lefog cserélni a felhasználó a következő váltásnál ,és ugyan ez a helyzet a z390 nél is ,akinek most van olyan gépe nem fog z490 ért rohanni ,viszont ha bejönnek a ddr5 ös Intel lapkák ,mind a z390 ,mind a z490 es felhasználó rögtön cserélni fog.

Ha meg vlki most akar Intel gépet venni ,és z390 et épít ,valahol azt is meg lehet érteni ,
1. Maradt egyenlőre a ddr4
2. Olcsóbban tud bele venni i9 et
3. Kevesebbet fogyaszt

[ Szerkesztve ]

(#22071) snecy20 válasza TechN7ne (#22070) üzenetére


snecy20
veterán

Szerény véleményem szerint ,előre megfontolt szándékkal gyártották le az lga1200 sorozatot túlzott áramfogyasztással ,hogy minél hamarabb elpusztuljanak és max. 3 évig legyen használható.

Szerintem ez marhaság. :K Az Intel most kényszerpályán mozog a gyártástechnológiai hátránya miatt, és ez fogyasztásilag ezzel jár.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#22072) palfitom válasza TechN7ne (#22070) üzenetére


palfitom
félisten

Remélem nincs igazad!
(egyébként meglep, hogy TE ilyen "összeesküvést" feltételezel az Intelről)

"Olcsóbban tud bele venni i9 et" - 9900K = 10700K; 9900K 136k vs 10700K 129k, tehát a 10. gen az olcsóbb ugyanabban a teljesítményben.
Vagy te szó szerint a névre (i9) gondolsz? Szerinted van olyan, aki csak azért vesz inkább 9. generációt, mert így lehet i9 nevű procija 140k alatt (és nem csak "nyomorult" i7 lesz) :F Van ilyen i9 fetisiszta?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#22073) TechN7ne válasza palfitom (#22072) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Mindenképp a használt piacra gondoltam cpu k terén ,hozzáértő tudja hogy cpu t nyugodtan vehet nyomot áron használtan ,abból baja nem lesz.

Új árakat néznénk már rég baj lenne ,6.-7. generácios cpu k is aranyárban mozognak ,meg mint tudjuk az Intel mindig tartja az árát rendesen (aminek mi felhasználók nagyon is örülünk).

(#22074) palfitom válasza TechN7ne (#22073) üzenetére


palfitom
félisten

Használtan? Mutass nekem használt, "nyomott árú" 9900K-t!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#22075) TechN7ne válasza palfitom (#22074) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ahogy látom be van lőve az áruk 130k ra használtan ,annyiért meg van már új 10700k... :K
90 max. 100k lenne a reális ,de csak lenne... :F

(#22076) palfitom válasza TechN7ne (#22075) üzenetére


palfitom
félisten

"90 max. 100k lenne a reális" - Pontosan!
Tehát nem éri meg 9. genre építkezni. :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#22077) Devid_81 válasza TechN7ne (#22075) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Angliaban a 9900K £400 korul van ujonan, 10850K meg £420 korul mar van... :DD :W

Csak azt kell merlegelni van-e alaplap a usernak 9xxx-hoz vagy sem, ha van akkor a 9900K-val sem lehet melle nyulni, ha nincs hozza akkor meg egyertelmu a 10xxx :K

En ha rabirnam magam venni a 10xxx-re ebbol a 10850K-bol tutira beprobalnek egyet.
De nincs az az isten hogy Zen3 elott ezt megtegyem. :N

...

(#22078) Amazing789 válasza palfitom (#22068) üzenetére


Amazing789
tag

úgy van

(#22079) snecy20 válasza Devid_81 (#22077) üzenetére


snecy20
veterán

''En ha rabirnam magam venni a 10xxx-re ebbol a 10850K-bol tutira beprobalnek egyet.''

Várjá', az miben is lenne előrelépés a a mostanidhoz képest? :D

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#22080) Laraxior válasza snecy20 (#22079) üzenetére


Laraxior
titán

2/4-el. :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22081) TechN7ne válasza snecy20 (#22079) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Játékban biztosan

(#22082) snecy20 válasza Laraxior (#22080) üzenetére


snecy20
veterán

Ha merünk nagyot álmodni, akkor 8 magról csak 12 vagy 16-ra érdemes lépni szvsz! :K
De viccet félretéve Z370/Z390 + 9900K-ról tényleg csak az elvetemültek lépnek át Z490 + 10 magra.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#22083) Puma K válasza snecy20 (#22082) üzenetére


Puma K
veterán

Nem szeretnék elvetemült lenni :O :D

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22084) Jacek válasza snecy20 (#22082) üzenetére


Jacek
veterán

Jelen pilkanatban a 5.0 porgo 9900 k ami gamek alatt 10-15%-os kihasznaltsagot mutat nem erzem az ingerencuat a cserere. Majd DDR5 kornyeken..

(#22085) Laraxior válasza Jacek (#22084) üzenetére


Laraxior
titán

Most, ha valaki VGAt vált, akkor azért lehet kavarás a sávszélességek miatt.
Bár még azt is kinézem az Intelből, hogy kiadnak majd refresh Z490 alaplapokat PCI-E 4.0-val. ;]
Mondjuk engem idén már nem érint a dolog. Én már nem nyúlok a géphez Amúgy is monitor cserével kellene kezdenem a dolgot.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22086) TechN7ne válasza Laraxior (#22085) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Miért ,mennyi lesz a pci-e 3.0-4.0 közt különbség ,000000.1%? ;]

(#22087) Jacek válasza TechN7ne (#22086) üzenetére


Jacek
veterán

5-6% mondogatnak bizonyos esetekben, gondolom elo lehet idezni hetente egyszer :DDD DDR5 es pciE5 majd ott jelenkezzenek a gyartok nalam :) Addig max VGA. De ahogy a gatlastalan aremeleseket nezem szarok ra koltom ertelmesebb dologra a penzem.

(#22088) Devid_81 válasza TechN7ne (#22086) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mar a kozepkategorias RX5700XT-nek is van par FPS minusz 3.0-an tesztelve, es ez csak egyre rosszabb lesz az uj VGA-kkal+ujabb jatekok.
Meg most nem lehet megtippelni mennyi az annyi, de lehet lesz meglepetes.

...

(#22089) TechN7ne válasza Devid_81 (#22088) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

3.0 ig nem igen volt változás ,nem nagyon hiszem hogy ez az egy lépés olyan nagyot dobna.
Usb 3.2 meg a többi ,marketing dumák.

(#22090) Devid_81 válasza TechN7ne (#22089) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Majd meglatjuk Szeptemberben ;)

...

(#22091) palfitom válasza TechN7ne (#22089) üzenetére


palfitom
félisten

Eddig valóban így volt, de az újabb teszteket látva már én is elbizonytalanodtam: lehet, hogy gémingnél is számítani fog a 4.0! (teljesítményben kb.5700XT-től fölfelé)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#22092) jokeph válasza palfitom (#22091) üzenetére


jokeph
nagyúr

Valami azt súgja, hogy az Ampere képes lesz kihasználni. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#22093) qukesz


qukesz
senior tag

Nah szóval teszteltem a 9700+ H115i kombót az adatlapomon lévő konfiggal Full HD 144 HZ mellett.
4.5 GHz-en hosszabb játékidő után sem melegedett még csak 60 fok közelébe sem a 9700-as CPU.
Én csak ajánlani tudom a H115i-t annak akinek elfér a házába. :K

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#22094) TechN7ne válasza qukesz (#22093) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem egy pure rock mellett is ugyan ez... ;]
60k s hűtés elvárt hogy ennyit tudd.

Kiváncsi lennék a vrm re ,ami a te esetedben hűtetlen.

[ Szerkesztve ]

(#22095) qukesz válasza TechN7ne (#22094) üzenetére


qukesz
senior tag

Azt a HWINFO kiirja??? Komolyan ennyi pure rock mellett???

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#22096) TechN7ne válasza qukesz (#22095) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

:K
:K

(#22097) Puma K válasza TechN7ne (#22094) üzenetére


Puma K
veterán

Miért hűthetetlen az ő esetében a VRM?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22098) qukesz válasza Puma K (#22097) üzenetére


qukesz
senior tag


Nem tudom melyik részre gondol.

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#22099) TechN7ne válasza Puma K (#22097) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Mert egy vízhűtés mellett mind az.

(#22100) Puma K válasza TechN7ne (#22099) üzenetére


Puma K
veterán

Ez már nyomós érv és részletes válasz... :DDD

Egy AIO vagy épített vizes blokknál pont hogy jobban tud mozogni a levegő a CPU körüli részen...

Mivel nincs ott egy kilós torony fémtömb aminek aminek a lamellái visszafogják a levegő szabadabb mozgását.

Ráadásul ha megnézed a fórumtárs képét, akkor láthatod, hogy nem rálógnak a VRM-re az AIO radiátorán lévő ventilátorok, hanem pont hogy felette van és elszívja a CPU-VRM körüli részről a meleget...

(#22098) qukesz :

A CPU feszültségszabályozásáért felelős részre gondolt a fórumtárs...

Ami itt a zölddel bekeretezett részen belüli terület:

A te alaplapodon 7db feszültségért felelős szabályzón nincs hűtés.
Ezek vannak a felső részén a bekeretezett területnek.

Ezt gondolom én a magam részéről problémásnak, mert ha jobban tuningol az ember akkor ezek el tudnak melegedni... de ha egy K jelölés nélküli procit használ az ember vagy akár csak hanyagolja a tuningot, akkor ezek passzívan is el tudnak működni. De a légmozgás minden esetben ajánlott.

Akár utólagosan besünizni sem tart semeddig. Azzal meg nem ártasz az alaplapnak csak a VRM hőmérsékletén javítasz.

Ami nálad megoldott mivel felette van az AIO-nak a ventilátorai amik elszívják a levegőt és így van légmozgás.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.