Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) gainwardgs válasza qukesz (#21599) üzenetére


gainwardgs
addikt

Akkor vedd a túlárazott 5 éves technológiát ;)

(#21602) Laraxior válasza gainwardgs (#21601) üzenetére


Laraxior
titán

Én se vennék AMD-t. Inkább kifizetem a drágábbat. El kell fogadni. Túlárazott, 5 éves technológia. Van akinek mégis ez kell. ;)

(#21599) qukesz: Az a gond, hogy manapság minimum egy 6/12 CPU javasolt, annak tekintetében, hogy nem tudjuk, milyen gyakran cserélsz hardvert.
A 6/12 márpedig fűt... ha kicsit személyre akarod szabni, akkor normális alaplap is kell hozzá (kb. ~40k) A ramok szintén nem filléres tétel, de persze azt sem feltétlenül kell újat venni.
A hűtő meg az Intel kontárkodásának ismeretében érdemes minél jobbat választani. :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21603) qukesz válasza gainwardgs (#21601) üzenetére


qukesz
senior tag

Nyugodj meg!!! 10xxx széria lenne akkor a kiszemelt. Melyik az ebben a kategóriában ami kihajt egy 1070-et???

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#21604) qukesz válasza Laraxior (#21602) üzenetére


qukesz
senior tag

6/12 lenne a cél igen. :K

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#21605) Jacek válasza qukesz (#21603) üzenetére


Jacek
veterán

Értenénk a kérdést ha felbontást írnál minimum, jövőben mit céloznál meg. És mire szeretnéd használni 60-120-144-165hz stb...
Azért nehéz válaszolni mert mindenki beszart egy játéktól ahol elhasal minden ami nem minima 6/12-szál :D ezt a teóriát erősíti a konzolok 8/16-os procija de ez majd meg egyszer :D

(#21606) gainwardgs válasza qukesz (#21603) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ha intel akkor egy msi tomahawk z490+10600k vagy sima 10600, később mehet bele akár a 10900k is a lap el fogja bírni :K

(#21607) Devid_81 válasza gainwardgs (#21606) üzenetére


Devid_81
nagyúr

+1 :K

...

(#21608) qukesz válasza Jacek (#21605) üzenetére


qukesz
senior tag

Full HD 144 Hz

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#21609) qukesz válasza gainwardgs (#21606) üzenetére


qukesz
senior tag

Te általad említett két dolog legalább 150k. :DDD
És akkor még hol a ram meg a hűtő. :D

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#21610) Jacek válasza gainwardgs (#21606) üzenetére


Jacek
veterán

Ez 165e eddig :D

(#21611) gainwardgs válasza qukesz (#21609) üzenetére


gainwardgs
addikt

Az Intel szépségei ;)

(#21612) qukesz válasza gainwardgs (#21611) üzenetére


qukesz
senior tag

qrva anyját :DDD

10400 nem elég a 1070-hez??? :B

[ Szerkesztve ]

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#21613) qukesz válasza qukesz (#21612) üzenetére


qukesz
senior tag

MSI MPG Z490 GAMING PLUS [link]

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#21614) Devid_81 válasza qukesz (#21612) üzenetére


Devid_81
nagyúr

3600(X)
B450 (Meg olcsobb B550 is akar)
16GB ram
Hutot adnak, de lehet belefersz masik hutovel is a 150K-ba.
Tudom tudom nem akarsz AMD-t, viszont anyagilag, pont igy "kisebb" beruhazasnal eri meg jobban a masik oldal.

...

(#21615) gainwardgs válasza Devid_81 (#21614) üzenetére


gainwardgs
addikt

Fuuj, amd-t neee ;]

(#21616) Laraxior válasza Devid_81 (#21614) üzenetére


Laraxior
titán

Erigggy má' innen azzal a vacakkal. ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21617) qukesz


qukesz
senior tag

Komolyodjuk meg uraim ;]

Lehet a ryzen lehet tényleg a megoldás???? :B

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#21618) Laraxior válasza qukesz (#21617) üzenetére


Laraxior
titán

Ha nem káptalan a buksza, akkor igen :)
Szó, mi szó, ha tényleg nem vagy fanatik, akkor mehet az AMD, mert ár szempontjából kedvezőbb.
Kérdezz rá ott a topikban, hogy milyen konfig jönne ki ennyiből.
Aztán hasonlítsd össze az itteni Intel vonallal... aztán dönthetsz :))

De itt ugye a piros szín a mi kriptonitunk ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21619) Grave_444 válasza qukesz (#21612) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Hogy ne lenne :)

(#21620) qukesz válasza Laraxior (#21618) üzenetére


qukesz
senior tag

Köszöntem uraim !!!!! Még vissza térek !!!! :R

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#21621) Jacek válasza qukesz (#21617) üzenetére


Jacek
veterán

Ahogy írták a másik topicban 3600X/MSI Tomahawk max/ 2x8gb valami minima 3200-es ram, és a 150e-ből kifutja valami 20k hütő... és új garis.

(#21622) Devid_81 válasza Laraxior (#21616) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jovanna' ;] :D

...

(#21623) Laraxior válasza qukesz (#21620) üzenetére


Laraxior
titán

Szerintem nem :DDD ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21624) RazoR


RazoR
veterán

Urak!

9600KF-et mire lenne érdemes cserélni 3440x1440-re? AMD nem játszik! ;]

(#21625) Devid_81 válasza RazoR (#21624) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ulj le egyes, holnap ujra probalhatod ;] :D

...

(#21626) Laraxior válasza RazoR (#21624) üzenetére


Laraxior
titán

8/16-ra.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21627) RazoR válasza Devid_81 (#21625) üzenetére


RazoR
veterán

Most mé'? Mer' csak a Zintel? :DDD

(#21628) Laraxior


Laraxior
titán

Ehh... holnapra itt is lenne ;]Viper Steel 4000

Most okozzak magamnak megint egy agyérgörcsöt, vagy engedjem el... Azért a 32GB ram, csak 32... :K

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21629) Jacek válasza Laraxior (#21628) üzenetére


Jacek
veterán

Jó ár :D

(#21630) MPowerPH válasza Laraxior (#21628) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ott a 4400 -as, alig dragabb. 4x8. :)

Don't Tread On Me

(#21631) MPowerPH válasza MPowerPH (#21630) üzenetére


MPowerPH
félisten

mod: Megneztem ezt a Keldor altal emlegetett HZD -t, igaz viragbolti edition. :DDD Na most a portolas meg itt sem sikerult, de ahogy nezem, az eredetinel is jottek a hotfixek, mert kehes volt. De mondjatok mar meg, hogy nalam miert csak 12.1GB a maximum rendszermemoria hasznalat ez alatt is? :) Nincs lag, meg semmi negativ performance issue, bar maga a game szerintem csunyacska, mintha meghagytak volna a konzolra butitott grafikat. :U Btw, VRAM -ot ez is eszi szepen. Jovoben inkabb tobb VRAM kell, mint sima rendszermemoria.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21632) Laraxior válasza MPowerPH (#21630) üzenetére


Laraxior
titán

...és mit csináljak egy 4400 kittel, amikor mellette 4000 van... és amúgyse megy 4000-en sem. 3900-nél álltam meg.
Ergo feleslegesen adok ki pénzt a "többért"

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21633) MPowerPH válasza Laraxior (#21632) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, vegul nem kuldted vissza? Vazz, akkor rendelj be meg egyet ebbol, persze. Ennyiert ingyen van, es akkor meglesz a 32GB. Platformot valtasz, majd nezed, hogy olyan lapot vegyel, ami T-Topology. Problem solved. :) Ennyi penzbol az eletben nem kapsz dual rank B-Die -t. Hatha a Zen3 tobbet profital a memoria sebessegbol. Vagy ha maradsz Intel vonalon, akkor a Comet szereti mind a magas frekvenciat, mind az alacsony kesleltetest.

Egyebkent itt a topikban is van olyan user, aki 4000 -en hasznal 4x8GB TeamGroup 4133 -as memoriat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21634) Laraxior válasza MPowerPH (#21633) üzenetére


Laraxior
titán

Szerintem ez is topoizé alaplap :K
Amúgy nem rossz ez a 3900@CL17 sem. Legalábbis ameddig jutottam. Utána már nem különösebben basztattam, kicsit elég volt egy időre a sok fekete képernyőből :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21635) MPowerPH válasza Laraxior (#21634) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem is jo. Es elofordulhat, hogy ez esetben a 4 modullal jobban fog menni az OC is. Sebessegben biztosan nyersz, mert egy dual rank modul alapbol is gyorsabb, mint egy single, azonos frekin. 4 modulnal a ~4000 koruli ertek mindenre eleg lesz, game -ek alatt e folott mar nem fogsz novekmenyt tapasztalni az FPS -ben.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21636) Puma K válasza RazoR (#21624) üzenetére


Puma K
veterán

A mostani lapot és procit készpénzért cserébe viheted :K ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#21637) Laraxior


Laraxior
titán

Hát rányomtam... mondjuk még a Corsair se ment el. :DDD
De egye fene... legyen 4x8GB... aztán majd kiderül mennyi lesz a MHz. :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21638) MPowerPH válasza Laraxior (#21637) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kivancsian varom, mire jutsz. Rosszabb nem lesz, ha nem kuldenek hibas kit -et. :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21639) Hauptmann válasza qukesz (#21617) üzenetére


Hauptmann
addikt

Én erősen gondolkodtam az AMD-n, de inkább maradtam az Intelnél. Használt, de garis 8700K, új Z390 Aorus Ultra, új 32 GB 3600-as RAM. Drágábbra jött ki, mint egy AMD-s konfig? Igen. Érdekel engem? Nem. :DDD

(#21640) qukesz válasza Hauptmann (#21639) üzenetére


qukesz
senior tag

Én egy szóval se mondtam ilyet. Én csak érdeklődtem ki mit ajánl.
Mennyibe volt így neked a konfig és mivel hűtőd???? :R

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#21641) MPowerPH válasza Hauptmann (#21639) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kicsit varhattal volna... En is most akartam eldobni az agyamat, es az osszes ep esz ervet, es eladni bagoert a Z390 -et, venni egy HEDT szornyet. Aztan OCUK -n egy bennfentes megsugta, hogy nagyon-nagyon rossz otlet most bevallalni egy ekkora bukot, mert a Zen3 dev. strike lesz.... Gondolom tudja, hisz elvileg van vagy volt Nala ES proci. :U
De ha meg nem is akartal volna AMD -t, nemsokara bagoert lehet majd venni 10 magos Intelt is, meg hozza 1/3 -ad aron Z490 -et, mert abszolut versenykeptelen lesz a konkurenciaval szemben.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21642) SZKEBE75 válasza qukesz (#21640) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Vegyél i5 10400 v.mi belépő alaplappal.Nem lesz drágább a rájzen 3600+alaplap kombónál.
A későbbiekben ha kevés eladod,és az akkor éppen trendi cuccot megveszed.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#21643) Devid_81 válasza MPowerPH (#21641) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tutter jo lesz, en mar parszor mondtam neked, hogy varj a vasarral :P :D

...

(#21644) qukesz válasza SZKEBE75 (#21642) üzenetére


qukesz
senior tag

Ezen gondolkoztam amúgy!!!
Csak félek kevés lesz a 1070-hez az a proci. :DDD

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#21645) Jacek válasza qukesz (#21644) üzenetére


Jacek
veterán

1070-hez? :DDD

(#21646) lemusz válasza qukesz (#21644) üzenetére


lemusz
addikt

[ Szerkesztve ]

(#21647) Hauptmann válasza qukesz (#21640) üzenetére


Hauptmann
addikt

Levezetem.
Használt, garis 8700K apróról 92e, +5e a delid.
Új Z390 Aorus Ultra 90e.
Új 2x16 GB Crucial Ballistix 3600 MHz 74e
Új SPC Fortis 3 EVO 18e
Használt, garis Phanteks Enthoo 719, 48e
Új Arctic P14 PWM PST 5-ös csomagban 11e.

Úgyhogy kurva drágára jött ki, így első látásra. Viszont, eladom a régi 3770K-t, meg a hozzávaló cuccokat, abból kb. 100e visszajön.

BMW001,

Ha tudtam volna előre... :DDD De majd akkor veszek olcsón 9900K-t, ha valóban lenyomja az AMD az árakat.

(#21648) Laraxior válasza Hauptmann (#21647) üzenetére


Laraxior
titán

Minek az Aorus Ultra? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21649) Hauptmann válasza Laraxior (#21648) üzenetére


Hauptmann
addikt

Az kérlek Impulzusvásárlás volt. :D Akciós volt a Master, de mire megrendeltem, elfogyott. A boltban (mindent egy helyen akartam megvenni a garis problémák elkerülése miatt) nem volt Pro, csak Pro Wifi, és attól nem volt sokkal drágább az Ultra.

[ Szerkesztve ]

(#21650) Jacek


Jacek
veterán

Ez a 10400f teljesen jó 55e 6/12, néztem teszteket alapon jobb mint a 3600(ott talán olcsóbb a lap.
De ez még egy alapabb z490-el kijön 100e-ből plusz mem 25e mg egy valamire való hütő 15 és csoki.. 140-ben megáll újban..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.