Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32951) qad válasza F e Z o (#32950) üzenetére


qad
senior tag

Habár az enyém nincs delidelve, nem az a melegedős fajta. Legalábbis kb 2 évvel ezelőtt még nem volt forrófejű D. Elég komoly vízhűtésem van de attól még eszembe sem jut kínozni és pénzt sem szeretnék új procira kiadni. Az 1,3V-ot csak Windows bootolásra próbálnám, 24/7-re max 1,27V-ig mennék da azt is max csak a Witcher 3-nál engedném elszabadulni. Oda érezhetően kevés neki a 4500. Megvárom a legújabb kieget és a kettőt egyben végigtolom terveim szerint 4700-on, ha csak nem optimalizáltak azóta rajta.

(#32952) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
Erre esetleg valaki?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32953) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok!

Tegnap este azzal fogadott a gépem hogy nem megy az adott OC-s frekin...4,5Ghz.
Belépve biosba az fogadott hogy kilőtt majdnem minden beállítást alapra.

Ezzel szenvedtem kb 2órát tegnap, mire sikerült elérnem hogy ismét menjenek a hónapok óta belött dolgaim.
Most 20perce kapcsolnám be, fogja és kidob kékhalállal majd párszor a win7 hogy súlyos rendszerhiba leállás.

Bementem biosba, látom hogy minden érték ott van ahol hagytam, kivéve a vcore, ő visszavette auto-ra full manual-ról és levette 1.12V-ra.
Semmihez nemnyúlt a lap, csak ehhez, azóta feljebb nem engedte tenni, lentebb viszont lehet.
Megis jegyzi, jelenleg 1V-al megy a 3.5ghz.

Ez már meghaladja azt a tudást amit így feltudnék esetleg a mélységből hívni, bios reset volt.

A gép pár főbb része...
Maximus VI Formula
I5 4690K delidelt
Corsair Dominator Platinum, ezek nem akarják az xmp profilt pl....de nemtudom ide kapcsolódik-e vagy köze volna a hibákhoz.
Ha a táp is érdekes lehet.... XFX 850W Pro XXX Edition félmoduláris
A gép hibátlan üzemelt már kb 6hónapja a beállításaimmal.

Remélem jól összefoglaltam a mondókát.
Nagyon kéne a segítség:)

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#32954) Apollo_21 válasza Apollo_21 (#32953) üzenetére


Apollo_21
addikt

Úgynézki gyógyulóban a beteg...nemtudom mitől..de kezd helyrerázódni.
Vcore és a mem fesz még nemaz igazi..azt összevissza dobja hol fölé hol alá...
De most 4,5 ismét és csak 1,21V kell hogy játékok alatt is stabil legyen.
Ami azóta nemtetszik hogy 68fok terhelve egy V10-el hűtve, amin 2db 120as venti pörög 1500on.
Minden egyéb dolgot lehuztam róla..a peltier eleme sem megy mert ráfűtött még 3fokot:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#32955) #Morcosmedve válasza Apollo_21 (#32954) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Proci fesz. ingadozást a Load Line Calibration-el tudod finomítani, de egyébként is picit fognak azért mozogni a feszek, "Asus féle" stabilitás - feszültség kerekítés szerint.

Illetve vannak ott %-os CPU és memória túlterhelési lehetőségek (Current Capability), esetleg az is belepiszkálhat, de ezek általában kicsi eltérések, beleférnek. Procinál kell, hogy minimálisan menjen a BIOS-ban belőtt felé, mehet felé, lefele sose.

HWinfo64-el nézegeted?

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#32956) Apollo_21 válasza #Morcosmedve (#32955) üzenetére


Apollo_21
addikt

A finomhangoló "mehanizmusok" rövidítések nagyjából megvannak..llc8on ez a max...
Az h kicsit fölé lő az megvolt régen is pl 1,2 re ő 1,22re emel..ez régen is így müködött vagy néha aláment pl 1,232 szerinte 1,225..ez rendben van.

De az h tegnap hirtelen elszállt szerinte a full bios. de azért azt h én mennyire feszeltem a procit megjegyezte az para..most sikerült nagyjából visszatenni a dolgokat úgyh megis maradjanak.
Hwinfo-val is asus suite-al és cpu-z al is nézek fesz értékeket 1 progiban sem bízom 100%:D

A baj h a sokadik sikertelen bios reset, load default és egyéb nyalánkságok sora után, fogta magát és újra mükdöik ahogy elötte..ez kicsit aggasztó...
Reménykedtem h elem gond de akkor 1 érték sem maradt volna benne.
Minden esetre bizakodom, és köszönöm!

Az h most 68fok játékok alatt 1,2V-al 4,5ön delidelve az megint más tészta, az már simán lehet h a liquid odavan vagy az mx4 a kupakon vagy maga a V10 ennyire béna már.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#32957) #Morcosmedve válasza Apollo_21 (#32956) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, LLC8 azért már rápakol, ha 1,2-re volt, de ez még belefér.

Formuláknak volt ilyen gondja, hogy hamar elromlott az elem, azt mindenképp kicserélném, annyit megér.

Minden esetre én visszaírtam volna egy előző BIOS-t, majd default-on elmentve rá a latest, hátha segít, de ha a nyalánkság része ez is, akkor mást nem tudok. Elsőre BIOS chip hibát nem említeném, főleg, ha éppen most megy.

© asszongya'hogy

(#32958) Apollo_21 válasza #Morcosmedve (#32957) üzenetére


Apollo_21
addikt

Most épp tünetmentes:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#32959) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Ennek hatására most el is mentettem a bios profilt pendrive-ra... Az ördög nem alszik.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#32960) #Morcosmedve válasza Trailblazer (#32959) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Annal nem tudsz rosszabbat csinalni, tobb okbol.

Ha frissul a BIOS, valószínűleg nem tudod betölteni, ha régi vagy hibás volt az előző, megint rossz lesz betöltés után. Végül, pedig eleve nem szereti a BIOS, ha nem szépen sorban van beállítva, nem is ajánlott, hiába már UEFI.

Legjobb megoldás pendrive-ra kimenteni printscreen-el, aztán a képeket nézegetve, legjobb tudás szerint föbb részenként, visszaállítgatni.

Szerk.:
(#32961) aero2zero: Akkor maradt már csak két ok miatt ne--- értem, javaslat akkor.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#32961) Trailblazer válasza #Morcosmedve (#32960) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ennél már garantáltan nem fog frissülni a bios, tavaly óta nem jött. (Z87-K) Ezért is léptem meg - tudom, hogy újabbnál nem fogadná el, már ez a "veszély" nem fenyeget.

Próbáltam visszatölteni már, hibátlan. Ezt is kilőhetjük. De egyébként a screenshotolás is egy jó javaslat, simán kivitelezhető pendrive-ra, nem kér kenyeret.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#32962) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Egy kis R15-4690K-5GHz

[ Szerkesztve ]

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#32963) Hannibhál válasza ricsi8800gt (#32962) üzenetére


Hannibhál
őstag

Az szép mivel hűtötted?:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#32964) ricsi8800gt válasza Hannibhál (#32963) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Noctua D14,de a gép közel van a légkondihoz is

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#32965) korcsi


korcsi
veterán

Cinebench15 4790k 4,8GHz +30mV (1290mV)

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#32966) Hannibhál válasza ricsi8800gt (#32964) üzenetére


Hannibhál
őstag

s deliddelve is van?

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#32967) ricsi8800gt válasza Hannibhál (#32966) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

:K

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#32968) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Tásvírok!

ugye adva van a 4690K a két GTX 980 alá.... ugyan nem érzem, hogy kéne, DE...kellhet nekem egy 4790K?!
ahol szar a cucc, ott nem a proci a ludas, hanem a SLi skálázódás. gondolom én, nem?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32969) ricsi8800gt válasza - = Zk = - (#32968) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Ki hajtás szempontjából jobb lenne a 4790K

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#32970) - = Zk = - válasza ricsi8800gt (#32969) üzenetére


- = Zk = -
félisten

naja...
bár MSI AB-vel kimonitorozva 1-2 gém, nagyon nem indokolt. sztem..
bár az új TR elég érdekes... de az már sztem a SLi problémája....aztán a fene se tudja
mert pl A:I megy 85-100% között. (cpu-gpuk egyaránt) ahogy fentebb már írtam...
ha úgy lesz, kölcsönzök egy i7-et...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32971) TeeBee73 válasza - = Zk = - (#32970) üzenetére


TeeBee73
addikt

Ha eljössz érte, jövő keddtől ~2 hétig tudom kölcsönözni az enyém. (Megyek vissza a határra.)

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#32972) Puma K válasza - = Zk = - (#32970) üzenetére


Puma K
veterán

Multiban a +4szálba szépen bele tudnak kóstolni a játékok.
Főleg ha megy az adok kapok robban minden, lőnek ezerrel, suhannak a repülők, támadnak a tankok és így tovább.

Bár a GTA V single része is jól dolgoztatja a 8szálat még GTX760 mellett is 1080p-ben, olyan kitesztelt-finomhangolt grafikai beállítások mellett aminél maximum játék alatt 2015MB-ot evett a játék a 2048MB-ból :D

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#32973) mcs


mcs
veterán

Haswell i5nél gyakorlati használatban számít az, hogy mennyi mhz-en és időzítésen mennek a ramok? Esetleg a kettő közül melyik van rá nagyobb hatással?

(#32974) - = Zk = - válasza TeeBee73 (#32971) üzenetére


- = Zk = -
félisten

köszi, de qrva messze vagyok tőled :R

(#32972) Puma K
akk ez októberre marad az az érzésem

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32975) kicsipapucs válasza mcs (#32973) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Hétköznapi felhasználásra a freki számít nagyon, az időzítések szinte semmit az első és másodlagosok közül, a harmadlagosok közül van 2-3, amit illdomos belőni egy szűk manuális értékre, mert auton változatlan freki és időzítések mellett is harmadára ronthajta a ram sebességed, ha túl lazára veszi.

Játékos felhasználásra teszteltem több barátommal jónéhány játékot ram sebességre, több Intel rendszeren és a végkonklúzió az lett, hogy érezhető, hibahatáron felüli FPS növekedést 1866MHz-ig lehetett érzékelni, akár CL11 is elég volt.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#32976) mcs válasza kicsipapucs (#32975) üzenetére


mcs
veterán

1866 Mhz-es, CL10-11-10-30 2T időzítésű HyperX Fury ramjaim vannak, amik bírják az iramot 2200on is CL12-13al és biosban 1,64V feszültségre állítva. Az írásod alapján akkor elég, ha alapon járatva hagyom őket.

[ Szerkesztve ]

(#32977) kicsipapucs válasza mcs (#32976) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Akkor a te esetedben a harmadlagos subtimingokra figyelnék, név szerint tRDRD, tRDRD_dr, tRDRD_dd. Ezek milyen értékeken vannak?
Illetve 1T-re átrakhatod a Command Rate-et nyugodtan, nem lesz instabilabb, bírja a proci IMC-je.

2200C12-3: Itt pont le tudod mérni, amit mondok subtimingokat. Nyomj egy AIDA memória sebességmérést alapon, meg 2200-on is. Szerintem semmivel nem lesz gyorsabb a 2200, csak írásban, olvasás és másolás nem, nincsenek hozzálőve a szubok, auton meg fellazítja a lapod, mint állat.

Én a helyedben hagynám 1866-on, beszűkíteném az alidőzítéseket és alulfeszelném amennyire tudom.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#32978) mcs válasza kicsipapucs (#32977) üzenetére


mcs
veterán

tRDRD: 4, a másik kettőnek pedig 6 alapon és húzva is

(#32979) mcs válasza mcs (#32978) üzenetére


mcs
veterán

A tRDRD_dr 1en fut most, de a többit ha egyel is veszem visszább, hanyatt vágja magát. :)

(#32980) blu79 válasza mcs (#32978) üzenetére


blu79
addikt

#32965 nekem 980CB

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#32981) F e Z o válasza ricsi8800gt (#32969) üzenetére


F e Z o
veterán

Amelyik alkalmazás nem használ HT-t - már pedig nem sok játék használ - ott szinte semmi előnye egy i7-nek egy i5-tel szemben, azonos órajelen. Persze trémrakokra, renderelésre jól jön a +4 szál. S azért árban van különbség, nem is kicsi.

H2O über alles!

(#32982) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Nem igazán hagy nyugodni ez a 4790k és a maelstrom 240 AIO hűtés :B

Kéz alól vettem tavaly nyáron a procit és most visszanéztem a hirdetést és a vásárláskori priviket.
Akkor az első tesztekkor ezt írtam:
"Alapórajelen használva D3 közben sem érte el a proci a 40 fokot, tehát a dolgát azért jól végzi"

Alapórajel mellett itt auto fesz volt beállítva, amit mondjuk korábbi BIOS-al produkált.
Most meg D3 alatt 60 fok környéke, igaz azóta VGA driver is lett frissítve, plusz újabb BIOS-ok a lapban és nem AUTO beállítások a BIOS-ban (adaptive -0.04, tehát auto-hoz képest csökkentett fesz), de 4400 MHz kézzel belőve All Cores beállítással

Az eladó a hirdetésbe berakott két képet a prociról. Valami furcsát nem vesztek észre az alábbi képeken?

Kép1, Kép2

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#32983) kicsipapucs válasza AtHoS (#32982) üzenetére


kicsipapucs
őstag

4 mag 4 szál, ergo HT off, jó kis csalós eredmények, "i5-ként". Akkor azokra az eredményekre számolj rá nyugodtan 30mV-ot 4/8-hoz.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#32984) AtHoS válasza kicsipapucs (#32983) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nekem is az jött le, hogy HT OFF-al lett tesztelve. Csodálkoztam is, hogy 4 thread-en indítva a p95-t közel sincsenek 100%-ra hajtva a magok, míg a képeken látható HWinfo 100%-os használatot mutat, de csak 4 core látható ott is.

Szóval azt mondod 1.26V magasságával vinné a 4700-at. Belőttem neki 1.250V-ot, meglátjuk mit mutat így. 1.23V-tal cinebench, realbench benchmark gond nélkül lefutott, de p95 blend már induláskor kresselt, szóval kell neki a plusz fesz.

4400-on teszteltem meddig tudok lemenni a feszültséggel. 1.15v-on kezdtem, ahol cinebench, realbench benchmark és 1 óra stressz is szépen lefutott (60...65 fokosak voltak max. a magok itt) illetőleg jól vett 10 perc p95x64 8thread blend-et is (83...89 fokosak voltak max a magok)

1.12v-on prime95 dobott egy hátast, szóval nem is próbálkoztam tovább, feljegyeztem, hogy 4400-hoz 1.15v kell manual-ban

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#32985) kicsipapucs válasza AtHoS (#32984) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Prime-ból inkább azt ajánlom, custom módban told, in place fft, 1344k-1344k, az a tuti haswell vcore vadász.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#32986) AtHoS válasza kicsipapucs (#32985) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk delid nélkül nem hiszem, hogy bírja 4700-on a prime-ot értelmes hőfokkal, ha 4400@1.15-nél már 83...89 fokon ügyködött

Köszi az infót, megjegyzem magamnak a jövőre :K de biztos jól jön majd másoknak is

read-only mode on the forum

(#32987) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

mi a bánatért drágább egy 4770K mint a 4790K?!... :F

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32988) blu79 válasza - = Zk = - (#32987) üzenetére


blu79
addikt

Ezt nem lehet érteni..... talán balekot keresnek... "drágább = jobb" :DDD

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#32989) MK VII válasza - = Zk = - (#32987) üzenetére


MK VII
veterán

Ezt én is pont egyik nap néztem.
Szerintem, régi, beragadt készlet, régi áron.... Ennyi a magyarázat.

(#32990) Laraxior válasza - = Zk = - (#32987) üzenetére


Laraxior
titán

Biztos Pretested... :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#32991) mcs válasza Laraxior (#32990) üzenetére


mcs
veterán

És gyárilag delidelt. :D

(#32992) WASPZotya válasza WASPZotya (#32664) üzenetére


WASPZotya
tag

Lezárult a proci dolog.
Kicserélték gariba, csak kicsit sokáig tartott, de sikerült :))

Zotya

(#32993) laychi válasza WASPZotya (#32992) üzenetére


laychi
veterán

ÉS mit kaptál helyette?

(#32994) WASPZotya válasza laychi (#32993) üzenetére


WASPZotya
tag

ugyanúgy 4790-et

Zotya

(#32995) laychi válasza WASPZotya (#32994) üzenetére


laychi
veterán

én tuti hozzádobtam volna egy K-hoz a helyedben :) ha már i7
igaz én 4790k-ról váltottam vissza a 4690k-ra

(#32996) #Morcosmedve válasza laychi (#32995) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ha lehet, nem igazán szeretik ezt a boltok. Kérdést megért volna. :)

© asszongya'hogy

(#32997) WASPZotya válasza laychi (#32995) üzenetére


WASPZotya
tag

Annyit nem adok érte.
4670k volt előtte azt vettem anno 55900 ért, most eladtam 55 ért használtam 2 évig, és 15-öt kellett ráfizetnem. Közel 30-at már nem ér meg nekem azért hogy k-s legyen , amit úgysem tuningolok. Ennyit rászántam többet nem akartam. Vannak fontosabb dolgok, és sok nagy projekt amit a házon kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

Zotya

(#32998) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

ahz, pretested :C
marad a 4790K októberben :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32999) newwave0507


newwave0507
tag

Sziasztok!

Tudom, hogy itt sok a jó szaki! Ezért szeretnék tőletek egy kis helpet kérni.

2 monitort használok, egy ViewSonic 22" , Illetve egy Dell U2713H-t . GTX 970en van a Dell , az integrálton a ViewSonic. A problémám viszont olyan jellegű lenne, hogy Pl; Játszom a CS:GO-val, és egyszer csak elsötétül a kép, a bal felső sarokban bevillan a display port jel, utána vissza jön a kép.., majd mondom megnézem miújság a tálcán, erre a 2560x1440 helyett, visszaugrik a monitor 1920x1080ba, és utána már a játékba sem tudok visszalépni! Tudna valaki ebben segitséget nyújtani ? Nagyon szépen megköszönném!

UI; Talán bezavar a 2. monitor, vagy mi lehet a gond ?

[ Szerkesztve ]

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.