Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14030) odium


odium
aktív tag

Üdv!

Tisztában vagyok vele, hogy a konfigos topikba kéne ezt beírnom de amikor eldöntöttem, hogy 4790K lesz a következő procim, azóta olvasom napi szinten ezt a fórumot.
Tanácsot szeretnék kérni elsősorban alaplap fronton.
Elöljáróban annyit, hogy nagyjából 5-6 évente cserélek gépet, szóval a következőt is ennyi időre szánom, legalábbis ami az alaplap-proci-memória kombót illeti.
Ez van most:
Gigabyte GA-EP45-DS3
Core 2 Quad Q8400, 2666 MHz (eredetileg E8400-et vettem, de sajnos 3 év után elhalálozott)
Gigabyte GV-N660OC-2GD - GTX660 2GB (eredetileg GTX260 volt, ez meg 4 évet bírt)
6 GB Corsair Vengeance
Corsair TX650W táp

És ez van tervben:
Gigabyte GA-Z97X-UD5H - Asus Z97-A - Asus SABERTOOTH Z97 MARK2 - Asus MAXIMUS VII HERO - MSI Z97 MPOWER (ezeket néztem eddig)
i7-4790K
2 x Kingston 8GB DDR3 2400Mhz HyperX KIT (2X4GB) Predator
Kingston SATA3 2.5" 240GB HyperX 3K SSD
DeepCool FIEND SHARK
Fractal Design Define R4

A táp és a cullangok maradnának (egér, billentyű stb.) valamint a videókártya is, azt csak úgy 2 év múlva cserélném majd egy közép-felső kategóriásra.

Elsősorban az alaplaphoz kérnék ötletet, de ha van egyéb észrevétel, természetesen azokat is szívesen veszem.
És akkor ami alapján választanék:
Szempont: megbízhatóság, minőségi alkatrészek, tápellátás, hűtés, jó hang, jó lan és szeretném ha 60k alatt maradna az ára
nem szempont: tuningolhatóság, külcsín, wifi, márka

A gép általános használatra kell (net, film, játék, office, néha videószerkesztés) tuningot nem tervezek.

Bocs az offért és a hosszúságért, előre is köszönöm a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.