Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14701) #16729600


#16729600
törölt tag

I7 hez számít valamit az 1866-os RAM ok lecserélése 2400 asra? Most relatíve olcsón van itt nálunk [link].Illetve van jótékony hatása 16 GB RAM nak,8GB hoz képest ? Csak játékra illetve hétköznapi felhasználásra kellene,semmi profi alkalmazást nem használok az otthoni gépen,se videó vágás,se konvertálás, se semmi.

(#14702) BomiBoogie válasza #16729600 (#14701) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem számít, ne költs erre feleslegesen.

(#14703) #16729600 válasza BomiBoogie (#14702) üzenetére


#16729600
törölt tag

Köszi :R Akkor leteszek erről a tervről.

(#14704) bombibmw válasza Bacusuz (#14699) üzenetére


bombibmw
veterán

Szerintem is megkapod.
Az én lapomat 25k-ért vettem ott,most 44k.
Iponnál általában odaadják a kiírt áron,bár kis százalékban olyan is volt,hogy nem.
Viszont,ha valahol van rá esély,akkor az ez a bolt.

(#14705) ΞΔGLΞ válasza Bacusuz (#14699) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

csak példa...

Ha1 ft-ért volt kint, mikor megrendelted és csak utána lett 499000, akkor ezt az üzlet beszopta és kötelesek annyiért adni, amennyiért rendelted. Ez szabály, azt ajánlatételes szöveget meg feldughatják a seggükbe, méghozzá jó mélyen. Ne hagyd magad...

(#14706) HSM válasza #16729600 (#14701) üzenetére


HSM
félisten

16GB akkor kell, ha szeretsz sok mondjuk munkához tartozó dolgot nyitva hagyni játék mellett.
Sebességre szerintem egy 1866-os kittel jól el lehet lenni, pláne HT-vel, ami segít áthidalni a memória-késleltetését. ;) Nem sokat gyorsulnál már felette.

(#14704) bombibmw: Gondolom, ez attól függ, ők megkapták-e azon az áron a nagykertől. :D

(#14705) mflex: Legjobb tudomásom szerint, ha nyilvánvalóan tévedésből volt kinn az ár, ami a tényleges piaci ártól durván eltérő, akkor nem kötelesek odaadni. :N

(#14707) ΞΔGLΞ válasza HSM (#14706) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor rosszul tudod, igaz utána kell járni, de amit te megrendeltél azon az áron és a rendelést úgy vették fel, akkor az az ár a mérvadó. Lehet emiatt akár pereskedni is, de végül az eladó bukik. Nincs olyan, hogy nyilvánvaló tévedés, tévedés lehet, amikor az üzletben elcseszi valaki az árazást, de az bizony az üzlet, illetve annak a dolgozónak a hibája. Nem a vevőé.

Nincs is erről mit beszélni...

Kaptam én már meg 130 ezer forintos bejárati ajtót 49-ért. ment a huzavona, de végül belátták csak is rosszul járhatnak.

Egyébként én nem is értem, mire ez a nagy hype az IPON-nal. Szerintem a cég túlságosan fennhordja az "orrát", ráadásul az egyik legdrágább a kiszállítási díja. A múltkor rendeltem tőlük egy videó kártyát, 69 ezer körül volt.

Erre egy olyan autó hozta ki, amin pontosan nem volt fent a bal első sárvédő, röhögtem is, de azon még jobban kiakadtam, hogy az eredeti VGA doboz volt simán átfóliázva és nem külön dobozba küldték. Meg is írtam a véleményemet ezzel kapcsolatban nekik.

[ Szerkesztve ]

(#14708) HSM válasza ΞΔGLΞ (#14707) üzenetére


HSM
félisten

Ez teljesen így van, ha küldenek egy érvényes árajánlatot, és abban hibás ár szerepel. ;) Ugyanakkor itt a webshopban egy visszaigazolást kapsz, hogy leadtad a megrendelést egy bizonyos áron (tehát leadtál egy megbízást egy termék egy bizonyos áron való beszerzésére!), amit ők megpróbálnak teljesíteni. Jogilag kicsit más a kettő, amennyire tudom. ;)

Az az ajtós példádra csak azt tudom mondani, hogy biztos van az a helyzet, amikor ez korrekt, de ugyanakkor ezzel vissza is lehet élni csúnyán, ami egyáltalán nem korrekt, énszerintem.

[ Szerkesztve ]

(#14709) mrobes válasza ΞΔGLΞ (#14707) üzenetére


mrobes
tag

Csak gondolom, hogy a bejárati ajtót nem a neten rendelted.
Szerintem annyit mondanak, hogy elfogyott, és probléma megoldva. Nekem általában nem volt szerencsém az ilyen "akciós" termékeknél.
Ha a Tesco-ban leveszed a polcról az árut, és hibás a beárazása, ott nem tudnak mit csinálni, oda kell adniuk.

(#14710) ΞΔGLΞ válasza HSM (#14708) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az, hogy mi korrekt, vagy mi nem, azt a JOG dönti el és ebben az esetben (ami oly kicseszettül ritka) MOST téged, mint vevőt VÉD.
Többet nem is akarok erről írni. Amit megrendelsz és azt "leokézva" visszaküldik, teljesen mindegy, milyen szöveg van alatta, nem számít. Azon az áron kötelesek leszállítani, ennyi.

(#14711) ΞΔGLΞ válasza mrobes (#14709) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez igaz, nem a neten rendeltem, hanem a Baumax cseszte el az árazást.

(#14712) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

i5-4690K és i5-4670K között van valami különbség az emelt órajelen és a fogyasztáson kívül?

ASUS MAXIMUS VII RANGER jó a 4690k-val is?

Szépnapot!

(#14713) HSM válasza ΞΔGLΞ (#14710) üzenetére


HSM
félisten

A Te esetedben, hogy ki volt téve a termék egy áron, teljesen korrekt, emberileg és jogilag is, hogy kiharcoltad a kirakott árát. ;) Ugyanakkor neten, ahol a Te megbízásodból szerzik be, a raktáron nem lévő terméket, ott ez se jogilag, se emberileg nem korrekt, hogyha ők sem tudják az adott áron beszerezni, akkor jogilag engedjük rájuk a feketelevest... :U

[ Szerkesztve ]

(#14714) ΞΔGLΞ válasza HSM (#14713) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Na mindegy, majd kiderül. kíváncsi vagyok mennyiért kapja meg a srác a deszkát :)

(#14715) Bacusuz


Bacusuz
őstag

köszi urak.
Akkor felszivom magam és bepróbálkozok

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#14716) m1garand válasza Bacusuz (#14715) üzenetére


m1garand
tag

Ha azon az áron vissza is igazolták akkor nem lesz gond. Amúgy meg te is elállhatsz a vásárlástól.
Volt egy cikk az amazonról, ott is naponta többször is árat változtatnak.

(#14717) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Szerintetek lejjebb mehet hamarosan az Asus Maximus VII Formula ára? ;]

(#14718) Devid_81 válasza bombibmw (#14717) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szerintem igen, bar lehet, hogy nem.
Kerdes, hogy ezzel sokat segitettem-e most :DDD ;]

...

(#14719) hdekakas


hdekakas
senior tag

Na, az Asus VII Hero lap 0.01v -al magasabban viszi csak stabilan a procit, mint az Msi Gaming 7.
Kevesebb rajta az usb csati is, van rajta még usb 2.0 is, meg ps2 port és vga (!) kimenet. És 10 ezerrel drágább is. Úgyhogy aligha best-buy. ;]
De most őszintén, ki az, aki mondjuk egy tuningolt 4790k gépet hajt ps2 egérrel, és katódsugárcsöves 14 colos analóg monitorral?! :Y
Totál elcsúfítják ezek a portok a dolgot. Ha valaki hátulról ránéz a gépre, arra gondol, hogy ez egy 15 éves cucc, ilyen csatlakozókkal.
(Egy hdmi kimenetből még lehet csinálni vga-t, akiknek ilyen perverz hajlama van :D, de egy analóg jelből digitálisat már soha. :F )
Vga, Usb 2.0, Ps2 port 55-60 ezerért... Hol élünk?! :F ;] )

[ Szerkesztve ]

(#14720) bombibmw válasza Devid_81 (#14718) üzenetére


bombibmw
veterán

Igen,köszönöm,akkor ez lesz. :DDD

Egyébként nézegetem még az Msi Gaming 9 AC-t,meg az Azus Z97-Deluxe-ot,bár az arany nem fog meg annyira.
Esetleg Sabertooth Mark 1.
Ezekről valaki?

[ Szerkesztve ]

(#14721) keIdor válasza hdekakas (#14719) üzenetére


keIdor
titán

Az a 0,01V szoftveres mérés? Mert az hiba határon belüli eléggé.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14722) Tomdriver válasza h1mpi (#14691) üzenetére


Tomdriver
őstag

Akkor hasonló procink van, nálam is 1,230-at kér IBT alatt a 4,6-hoz. :K
Batch: L420B752

Mindegy, 24/7-re jó lesz ez nekem, tesztre meg esetleg nézek másikat.. :)

[ Szerkesztve ]

(#14723) HSM válasza hdekakas (#14719) üzenetére


HSM
félisten

Én ezt éppen fordítva látom. Nálam gigantikus feketepont, ha nincs a lapon legalább 2 hagyományos USB2 port a billentyűzetnek, egérnek, telepítő pendrive-nak, elkerülendő a XHCI vezérlő miatti kompatibilitási gondokat. Legalább 1db PS2 port hiánya ugyanez. Lehet, évente egyszer van rá szükség, de akkor felbecsülhetetlen, ha pl. pont megszívod valamivel, ami nem kezeli az USB-s perifériáidat rendesen.
Az analóg/DVI monitorcsatlakozás egy lapon szerintem teljesen alap elvárás, rengeteg régebbi TFT monitort szereltek kizárólag analóg csatlakozással, ami ettől függetlenül tökéletes második monitornak. A DVI hiánya pedig abszolút no komment egy lapon, ami a monitorok 90%-án megtalálható. Az átalakítózás teljesen rossz megközelítés, ha dugtál volna össze ilyen átalakítós marhaságot tudnád miről beszélek, a lapról letöri szerencsétlen HDMI-t egy vaskosabb analóg kábel, pláne ha az erőkarját is megnöveled az átalakító hosszával.
Természetesen értem, hogy az MSI Gaming által megcélzott softcore egységsugarú "Gamer" azt se tudja mi az hogy DOS, meg EHCI vezérlő, a PS2 csatlakozóról nem is beszélve, ettől függetlenül más felhasználói rétegnél erre szükség lehet. Persze, azért itt is érzek némi zavart az erőben, mert ha már annyira Gaming, akkor minek bármilyen monitorcsatlakozó (ha már a két legfontosabbat kihagyták) és PS2? :DDD Na, mindegy, nem akarom megérteni a hülyeséget. ;]

(#14724) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

i5-4690K és i5-4670K között van valami különbség az emelt órajelen és a fogyasztáson kívül?
ASUS MAXIMUS VII RANGER jó a 4690k-val is?

Szépnapot!

(#14725) HSM válasza Dexter-2000 (#14724) üzenetére


HSM
félisten

Igen, a 4690K tudja a VT-D-t (I/O virtualizáció) és általában jobban tuningolható, mert a belső IVR kapott pici "tuningot".
Mehet nyugodtan abba a lapba mindkét proci..

(#14726) h1mpi válasza Dexter-2000 (#14724) üzenetére


h1mpi
nagyúr

4690K hűvösebb és jobb a tuning potenciálja.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#14727) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

köszi a gyors válaszokat :R

Szépnapot!

(#14728) hdekakas válasza HSM (#14723) üzenetére


hdekakas
senior tag

Akkor a felsőkategóriás lapoknál miért nincsenek ezek a csatlakozók, ha ilyen fontosak? ;] :U Pl z97 deluxe... Azt is nézegettem, csak mindenem piros. Se vga, se ps2, se dvi.
Amúgy van olyan egér, ami nem üzemel usb 3.0-n, csak 2.0-n? :F Azt vágnám ki a fenébe. :DDD
Keldor papa: Szoftveres mérés. És legfrissebb bios.

[ Szerkesztve ]

(#14729) HSM válasza hdekakas (#14728) üzenetére


HSM
félisten

Hatalmasakat fog szívni majd a kedves Z97 Deluxe tulaj, ha valaha szüksége lett volna ezekre. Reméljük nem lesz.
Mutatok másik csúcslapot, pl. a Giga Z97X-UD5, szerintem ennek van a mai viszonyok között talán a szerintem legjobban átgondolt hátlapi elrendezése:

Ott van rajta minden, ami fontos: 6db USB3 (akinek ez nem elég, az valamit nagyon rosszul csinál), 2db USB2 egérnek és billentyűzetnek, PS2 vésztartaléknak, DSUB/DVI moniorcsatlakozás, ami a PC megjelenítők 99%-a támogatva van, a nem PC-s megjelenítőkhöz ott figyel egy HDMI, az audioeszközöknek egy optika, meg egy rendes 5.1 kimenet+line in és mikrofonbemenet.

Üzemel az egerem/billentyűzetem kitűnően USB3-ról, csaképpen bármilyen USB3-at nem támogató oprendszerben bukom őket. Pl. Win7-be be se tudok lépni, ha nem USB2 portba vannak dugva, egy élmény lehet ilyenkor, ha nincs ilyen a lapon. :C Mondok jobbat, jelenleg épp emiatt vagyok kicsit mérges a Gigára (bár lehet az Intel és a Z97 sara, nem tudom), mert az USB3-as vezérlőre van közösítve az USB2 port is, és csak akkor tudok a windózba is belépni, ha USB2 módba állítom z összes portot. PS2-re kötött billentyűvel tudnám csak felinstallálni az Intel USB3 drivert, mivel beviteli eszközök nélkül nem igazán lehet. :C (De eddig lusta voltam előtúrni, csak érdekességképp leírtam, nem kell messzi menni ilyenekért.)

Megjegyzem, jópár komolyabb gamer preferálja a hagyományos, EHCI (USB2) portokat perifériáknak az általában kedvezőbb válaszidő miatt. Ennek nem jártam utána, de olyan DPC-időket értek el ezen gamerek, ami az enyémnek a tizede, szval sanszosan nem hülyékről van szó.

Halkan megjegyzem, nem tartom se rossz, se buta egérnek a Logitech G9x-emet. ;]

[ Szerkesztve ]

(#14730) keIdor válasza HSM (#14729) üzenetére


keIdor
titán

Nekem csak az a DSUB tűnik nagyon feleslegesnek, DVI-I-vel megoldható lenne az analóg, akinek annyira kell.
De szerintem aki ilyen modern hardvereket vásárol, annak a monitorja sem egy 10 éves TFT lesz, amin csak DSUB van.

Tehát elég lenne DVI-I, HDMI és DisplayPort, mint ennél a szintén Gigabyte (Z97X Gaming G1) lapnál:

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14731) Imo85 válasza HSM (#14729) üzenetére


Imo85
tag

Sztem a DSUB és a DVI már felesleges a hátlapra, csak a helyet foglalja. Helyette érdemesebb az usb portot és a display portot erőltetni. De ha azt nézzük az optikai rész is külön rakhatták volna mint az msi z97 gaming 7nél. Sztem az a legjobban elrendezett hátlap. Egy dolgot azért ne felejtsünk el, hogy a cmos clear is hiányzik róla, de az msi deszkáján ez is megtalálható. MSi javára +1 pont.

[ Szerkesztve ]

Imo

(#14732) HSM válasza keIdor (#14730) üzenetére


HSM
félisten

Abszolút elfogadható az álláspontod. :R
Bár megjegyezném, nekem sokszor praktkus volt az analóg kimenet, (igaz külső VGA-val) de jövőbiztosabb a DP, ez tény.

(#14731) Imo85: Giga deszkákra halál felesleges a hátlapi CLR-CMOS. Sosem kellett még hozzányúljak Z87-Z97 Gigán, mindig levágta a BIOS, hogy baj van, és indult alapon, és szólt, hogy baj volt, nézzek rá. :P
+1 pont a Gigának, citromdíj az MSI-nek. :C
Azt végképp nem értem, miért jobb, ha az optikai rész külön van. :F
Ráadásul +2 USB3 van rajta, ez lenne az a nagy dolog? Mivel tömöd ele a Giga UD5 6db USB3 és 2DB USB2 portját? És még vannak az előlapik is.... :C

[ Szerkesztve ]

(#14733) keIdor válasza HSM (#14732) üzenetére


keIdor
titán

Meg a mostani monitoromon csak DP van, nem tervezem IGP-vel használni, de ki tudja mikor kéne, aztán ha nincs DP, nem tudom használni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14734) Portermacc


Portermacc
csendes tag

Valaki tudna dobni egy kis tutorialt Msi laphoz(Z97 MPower), hogyan is áljak neki tuningolni.
Kicsit elveszettnek érzem magam :P
Amugy ezen a lapon is van PS2, de szerintem ez alap amíg van rá legalább 10% esély hogy valaki ilyen csatolójú perifériát használ.

[ Szerkesztve ]

(#14735) HSM válasza keIdor (#14733) üzenetére


HSM
félisten

Így végképp érthető az állásponod. :R Mondjuk nagy marhaság volt az Asus-tól hogy csak DP-t tett rá... Minden monitorra szoktak legalább kétféle bemenetet tenni... Spórolás, ejj.... :W

(#14736) keIdor válasza HSM (#14735) üzenetére


keIdor
titán

Nem spórolás, a G-Sync nem megy mással, csak DisplayPort 1.2-vel. Mondták is, hogy ez kizárólag PC-re lett tervezve, 2560x1440-nél a konzol pl. eleve kizárt, mert nem menne natívban. Meg ez 144Hz-es, konzol ennyit úgyse tud.
Esetleg még egy DP elfért volna rajta, de egyelőre nem hiányolom.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14737) Imo85 válasza HSM (#14732) üzenetére


Imo85
tag

Sztem a cmos clear jó ha ott van, ki tudja milyen baja lehet. Nem kell egy márkát sem Isteníteni, hiszen mindegyikben van elég hibás darab bőven. Én végig jártam a hadak útját minden márkával, erre 04ahgy a tanúm. De azt kell, hogy mondjam, az msi adta azt a biztonság érzetet, ami számomra megfelel felszereltség és strapabírás szempontjából. Giga lapom ment már tönkre, ez van. A mostani giga deszkák tényleg jók, sőt mondhatom nyugodt szívvel, hogy a legjobb minden téren. Az asus-t azt senkinek nem ajánlanám. Katasztrófális, napersze kapom majd az ívet, hogy "neki már mióta van és soha nem volt vele semmi baja", stb. Több típust próbáltam minden márkából, gigának is voltak rossz szériái az msi nek is, de az asus-nak a legtöbb. Még az asrock is kevesebb hibás terméket készít, mint az asus. Mindig belepiszkál az asus a termékeibe, napersze van ami jól sül el pl: mátrix HD7970-nél és van ami rosszul gtx 670 DCII.
HSM: a cítrom díjat abszolút nem tudom megérteni, mivel a hibakód alapján márkától függetlenül meg tudod állapítani a probléma okát, lásd bios sípolások.(feltéve ha van hangszóród)

(#14736) Keldor papa: én azért megnézném, hogy a következő generáció váltásnál, azaz a 4k felbontású monitoroknál, hogyan lesz jelen a g-sync és hány hz-en fog működni.

[ Szerkesztve ]

Imo

(#14738) h1mpi válasza Imo85 (#14731) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem meg hiányzott a DVI csatlakozó az MSI lapról, mert az IGP nem ment tökéletesen DP portról...
Szerintem ez becsülendő, hogy a Giga lapon van minden a gép hátulját én nem nézegetem...
A Dsub és a PS port felesleges, de inkább több legyen, mint kevesebb.. :K

Imo85: én se jó kedvemből, de idén már 2x is előfordult ilyen és jól jött!

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#14739) Imo85 válasza h1mpi (#14738) üzenetére


Imo85
tag

integráltat még nem használtam, sztem nem is fogom.

Imo

(#14740) keIdor válasza Imo85 (#14737) üzenetére


keIdor
titán

4K 60Hz, G-Sync monitor van már, pl.: Acer XB280HK. Az már persze más kérdés, hogy 2-3 dVGA kell hozzá, hogy 60fps közelében futtasd a játékokat, mert G-Sync 30 fps alatt már nem jó.

Na de ez már nagyon off.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14741) HSM válasza keIdor (#14736) üzenetére


HSM
félisten

Ja, hogy G-synces.... Akkor ez a gond... Mondjuk azért beleerőszakolhattak volna egy akármilyen "tartalék" bemenetet (DVI, HDMI), nyugodtan ki lehet tenni egy ekkora monitorra a FHD-t is 1:1-ben 60hz-en, max csak 23"-t fog kitölteni, de szépen. :D

(#14737) Imo85: Nekem is volt Giga lapom, ami sajnos hibás volt újkora óta, most gariztatom. De CLR-CMOS azon se kellett soha, pedig azon aztán amennyi BIOS-t végigpróbálgattam, hű...

Röhögni fogsz, az Asus-al nekem is vannak komoly fenntartásaim alaplap téren, de a fórumban jók a tapasztalatok nagyon. Azért magamnak inkább Giga Z97X Gaming 5-öt vettem Asus Z97-A helyett, dacára párak erőteljes Asus-unszolására és a szerencsétlenül kifogott hibás (amúgy kitűnő, full profi, árát megszégyenítő minőségű, bár tudom fura ilyet írni, amikor pont egy hibásba nyúlt az ember, de úgy vagyok vele megesik) Giga Z87X-D3H ellenére is. ;]

A citromdíjat a hátlapi CLR-CMOS-ra értettem, hogy nagyon rosszat jelent, ha kitették a hátlapra, nyilván mert gyakran szükség lehet rá. A Giga nagyon ügyesen megoldotta ezt, remekül felismeri a lap ha gond van, és alapbeállításokon indul, ráadásul úgy, hogy a BIOS-ban megmarad, amit beállítottam rossz, így lehet csak azt javítani, amit elrontottam, nagyon profi. Tényleg nem volt még szükségem a CLR-CMOS-ra, pedig volt jópár elfuserált tuning-kísérletem. :C Pedig én tudnám értékelni, mert iszonyat asztalalámászás kéne, hogy CMOS resetet tudjak csinálni, amit nagyon utálok (nagyon kicsi a hely) így tutibiztos napokig emlékeznék rá. ;]

[ Szerkesztve ]

(#14742) Popes


Popes
őstag

Nekem nincs hiányérzetem csatlakozók terén, pedig ez a legkissebb Msi(gaming3) és nem spóroltak le semmit ami nekem kellhet.

Deus ex machina

(#14743) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Megjott a visszaigazolas a Giga szervizbol, feladtak az alaplapot, remenyeim szerint jovo het kozepere megjon! (Mar unom a telefonomat! :D) A 4690K kerul majd bele az uj ramokkal tesztelesre, a kovetkezo lepes a G3240-es proci "kinzasa" lessz, mert be szeretnem bizonyitani, hogy a szorzozaras procikat is lehet szepen tuningolni! Ez nagyon nehez lessz, de szerintem sikerulhet. A volt 4790K-mnal kitapasztalt modszer celravezeto lehet, azzal strap-valtas nelkul 150Mhz-s FSB-t ertem el..........

(#14744) Erdei88 válasza HSM (#14523) üzenetére


Erdei88
veterán

Erre válaszolok, mert sikerült összeraknom a gépet.
Örömmel jelentem lehet tuningolni a lapban, jelenleg 4,2Ghz van tesztelés alatt. 280X-nek bőven elég lesz úgy gondolom

(#14745) Imo85 válasza HSM (#14741) üzenetére


Imo85
tag

Nem biztos, hogy rosszat jelent a hátlapi bios. kicsit mintha babonás lennél :)

Imo

(#14746) RMZ250


RMZ250
senior tag

Valaki tudna segíteni a következőben:

Van egy Apenfhön Nordwand hűtőm ami papírja alapján jó 775-1156-1366 foglalatokhoz. Most konfigot cserélek és kérdezném, hogy jó e a 1150-hez :F

Köszi.

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#14747) HSM válasza Erdei88 (#14744) üzenetére


HSM
félisten

Ez remekül hangzik. :K A "Baseclock"-ot és PCI-E clockot sikerült egészséges keretek között tartani?

(#14745) Imo85: Nekem az 5-6 évvel ezelőtti Giga EX58-UD5 lapom jut róla eszembe, amikor a Gigának még nem volt ilyen automata BIOS-recovery-je, ami visszaállítja a BIOS-t magától elszúrt tuningnál:

Namármost ez legalább full profi, és még szépen világított is. Felbecsülhetetlenül értékes extra volt, rendszeresen nyomkodtam is félresikerült tuningok után. :C
No, nekem ez jut eszembe róla, és nem vágyom rá vissza. 5 éve ez profi megoldásnak számított, ma már ezerszer jobbat tud a Giga ennél.
Ha az MSI most jutott el idáig, hát.... :U

(#14746) RMZ250: Ami a 1156-ra jó az a 1155 és 1150-re is.

[ Szerkesztve ]

(#14748) RMZ250 válasza HSM (#14747) üzenetére


RMZ250
senior tag

Köszi a választ :R :R :R

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#14749) Imo85 válasza HSM (#14747) üzenetére


Imo85
tag

Nekem ez ment a kukába: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2754#ov
Meg még volt egy pár, csak ez volt a legdrágább giga lapom. Akkoriban 43e Ft-ért vettem, épphogy lejárt a gari ment a kukába. Bios folyamatosan összeomlott, az usb portok meghaltak. Már sajnos semmit nem tudtam vele kezdeni.

(#14738) h1mpi: Hogy sikerült több alkalommal rávetemedni?

[ Szerkesztve ]

Imo

(#14750) Erdei88 válasza HSM (#14747) üzenetére


Erdei88
veterán

A Base Clock az mi is? Amit állítok?
A PCIe Clockot hagytam 100Mhzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.