Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14451) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Intel Core i5-4590 processzor 36 hó gar.
1 db 48,473 Ft

Szerintem van itt aprón 4670k hasonló áron, vagy egy 10k-t ölj bele, és vegyél újonnan 4690k-t...

Egyébként meg, ha incs tuning, akkor H97, ahogy írták!

Ram-ból van jobb olcsóbban is 1866-2133 MHz-el.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#14452) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Válasz mindenkinek:

Nyilván ironikus, de azért ez elég érdekes dolog, hogy egy BIOS update-el megoldják..

HSM: az oké, de ne így adják el, és ha 1%-ot hoz, akkor azt elbuktad...

lajcsi: neked is DC-d lesz :DDD

shteer: mindenkinek szólok majd!

© asszongya'hogy

(#14453) h1mpi válasza hdekakas (#14444) üzenetére


h1mpi
nagyúr

CPU ratio mode: fixre állítsd

A többi oké. nekem van, hogy az összes fesz auton van amikor az első lépcsőben csak a cpu core voltage-ot tesztelem és 4.6 Ghz-en 90-95 fok max IBT alatt very highon.

Amúgy betettem gyorsan az MSI Gaming 7 lapba az új 4790K-t és természetesen 1.22v-on megy a 4.6 Ghz-en. Ugyanúgy, mint az előző 3 db-nál is :D

Remélem holnap lesz időm és akkor kipróbálom mind a két 4790K-t a SOC FORCE lapban is.

Hülye kérdés, de honnan tudom, hogy nem-e a memória inkompatibilis a lappal esetleg és azért nem bírja az oc-t?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#14454) HSM válasza #Morcosmedve (#14452) üzenetére


HSM
félisten

Ebben semmi új nincs... Ajánlom figyelmedbe a különböző "Specification Update" doksikat. Kiadnak egy cuccot, és idővel jönnek ki a kissebb-nagyobb hibái. Így működik ez a kezdetektől. :U
Ilyen bonyolult IC-kből hbátlan nincs, maximum "praktikusan hibátlan"....

(#14453) h1mpi: Ne feledkezz meg a VCCIN-ről sem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#14455) #Morcosmedve válasza h1mpi (#14453) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Áhh, ha a gyári értékén járatod teszt alatt nincs jelentősége a RAM-nak.

De, hogy 3 CPU ugyan úgy megy :DDD

Mindjárt elkérem mindet :D

(#14454) HSM: nyilván vért szívok és erőszakot szítok, de ettől még ott van papíron amerikában valaki benyomhatná... próbából: pölö: Lalaboy? :D :))

(#14456) m1garand: € és egyéb árfolyamok miatt, finoman szólva is gyenge a HUF

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#14456) m1garand válasza FÖNÖK (#14447) üzenetére


m1garand
tag

Samsung Evo SSD és egy gyorsabb RAM (2133-2400MHz) az sokat dobna a sebességen (felhasználó élményen XD) és nem sokkal többe lenne.

Basszus de felmenetek a RAM árak én egy hónapja 25k alatt vettem a 8GB 2400MHz-est, most majdnem 30K!

(#14444) hdekakas: Itt valami nem oké, ennyire szar csak nem lehet. Nekem 4400-en stabil és delid nélkül is tűrhető hőfok volt. Olyan mintha nem is lenne rajta hűtés. Mivel próbálod hűteni?

[ Szerkesztve ]

(#14457) HSM válasza #Morcosmedve (#14455) üzenetére


HSM
félisten

;]

(#14456) m1garan: Egy tuningzáras i5-ön a 2400-as ram? Ha meghajtja egyáltalán... Szerintem semmi, de semmi értelme nincsen. :N

(#14458) qad válasza h1mpi (#14453) üzenetére


qad
senior tag

Hát, azt hamar ki tudod tesztelni ha alapra teszed a memót(1333mhz). Nézd meg így hátha kevesebb feszt kér és utána nézd meg hogy mi- mit kér még plusszba hogy a ram megadott tuning órajelein menjen.

[ Szerkesztve ]

(#14459) hdekakas válasza h1mpi (#14453) üzenetére


hdekakas
senior tag

Én a sejhajamat verném a földhöz örömömben, ha 1.22-ön menne a 4,6GHz, de 1,32-ön se akar (még a 4,4 se). ;] :DD Igaz, én "csak" két procival próbálkoztam, de az eredmény ugyanaz, úgyhogy nem ők a ludasok.
Elvileg azért kellene melegnek lennie a prociknak, hogy magas fesszel mennek. (Ugye 1.00v-on sose lesz 95 fokos, talán csak totál hűtés nélkül. :D ) De Hogy 1,20v-on is elég jó hűtéssel egy perc alatt elérje a 100 fokot, az nem tudom mitől lehet.
Pénteken gyön a Hero VII, majd meglátjuk... :)

(#14460) h1mpi válasza hdekakas (#14459) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Feltettem az új BIOS-t az MSI lapra és az eddigi 37-38 fokos (4.6 Ghz) idle hőfok leesett 32-33 fokra.
Ezek szerint a lap adott rossz értéket a monitorozó progiknak...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#14461) akoska07


akoska07
nagyúr

Üdv Urak!

Egy kis előzetes amíg feltölti a videót ;)

Pár perc és jön a videó is.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#14462) Montesantos válasza h1mpi (#14453) üzenetére


Montesantos
senior tag

Nekem is annyin megy a 4.6- on és persze hdekakas- tól van a proci és a lap is.....
Kösz a venti tippet (akasa) nagyon jó :)

Gabi

(#14463) #Morcosmedve válasza akoska07 (#14461) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szípsegges! LinX-en kivül miért vetted le, no meg a kiváncsiság? :U

© asszongya'hogy

(#14464) HSM válasza hdekakas (#14459) üzenetére


HSM
félisten

" De Hogy 1,20v-on is elég jó hűtéssel egy perc alatt elérje a 100 fokot, az nem tudom mitől lehet."
Mondjuk a gagyi TIM-től a mag és a kupak között? :U Nem véletlen írtam, hogy jó lenne tudni, mennyit kajál a procid a beállításaidon, mert 120W magasságában feladja a harcot a gyári TIM és elszállnak a maghőfokok.
Nálam is az AVX2-es Linx-ben 1,17V a max, ami még normális hő mellett megvan pedig nálam HT sincs, ami extra hőt generál. [link]
1,2V-on 4600-on nálam is belenyal a 100 fokba az AVX2 LINX, pedig ez csak i5. Ja, és az Alpenföhn Matterhorn Pure-t sem nevezném éppen gyenge hűtőnek, nem is ő a szűk keresztmetszet, 38 fok max a hűtő tövében egy ilyen AVX2 Linx alatt, mikor a környezete 28 fokos, ami semmi.
De többet nem írok, mert úgy látom, abszolút nem érdekel a megoldás, kb. csak bosszankodni jársz ide.... :(
Én viszont így csak az időmet pazarolom, hogy írkálok.

[ Szerkesztve ]

(#14465) 1stVikman válasza 1stVikman (#14437) üzenetére


1stVikman
senior tag

Urak!
Erre esetleg valaki?

(#14466) m1garand válasza akoska07 (#14461) üzenetére


m1garand
tag

Ez a fos paszta olyan mintha tele lenne levegőbuborékkal.

Bárcsak a paszta lenne olyan jó mint a ragasztó.

[ Szerkesztve ]

(#14467) hdekakas válasza HSM (#14464) üzenetére


hdekakas
senior tag

Tévedsz. A MEGOLDÁS az érdekel. De hogy "ez teljesen természetes", az nem, mert tudom, hogy nem igaz.
UGYANAZ az összeállítás, én állítottam össze Montesantosnak:

Ugyanazok a hardverek 4,7GHz-n viszik 93 fokkal.
Nálam 4,6GHz-n elfüstöl, de 4,4-en is ezek a hőfokok.
AVX2-es programok ide vagy oda, egyik helyen nem lényeg az AVX, másik helyen meg használhatatlan miatta ugyanazon cuccokkal? ;]
Rossz a TIM? Igen. Egyik prociban kicsit jobb, másikban kicsit rosszabb, 1-2 fokot jelent. De NEM 30 fokot! :R

(#14468) akoska07 válasza #Morcosmedve (#14463) üzenetére


akoska07
nagyúr

Fő szempont a melegedés volt.
Na meg elég nagy részben a kíváncsiság is. ;]

Elnézést a gyenge videóért.
Nem volt kameraman,vhogy fókuszálni sem akkor akart amikor én szerettem volna. :B

De azért akit érdekel megnézheti.
Kivételesen sokat beszélek. :D

Íme a videó :

Intel Core i7 Devil's Canyon 4790K delid by akoska07

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#14469) HSM válasza hdekakas (#14467) üzenetére


HSM
félisten

A képen AVX1-es Linpack-ot használó IBT teszt van, a 0.6.5-ös Linx viszont az AVX2-eset használja, amit a Te képeden látok. Nálam láthatod a különbséget. :U Kapásból ~10 fok kb. Másfelől a CPU-k sem ugyanolyanok, lehet ami nálad 1,2V-on 120W, lehet másnál csak 105W. Hőfokok szepontjából ez is akár 6-8 fokot is jelenthet.

Ja, és amit nem tudunk, de kritikus kérdés, mennyire volt állítva az Open Hardware monitor TJmax-a. Tudtommal 100 fok a helyes, de sok program mást próbál használni. Én ezért szeretem a HWiNFO-t, az mutatja, ha throttlingolt a mag. :K Bár ott is 105-fokról először 100-ra kell módosítani a Tjmaxot, hogy jól mérjen. Nálam ez be volt állítva természetesen.

Azzal kéne kezdeni, hogy mondjuk ugyanazzal a HWmonitorral, ugyanazzal az IBT-vel próbálsz tesztelni, ugyanazzal a beállításal (memóriamennyiség is igencsak számít pl.) hiszen ez a referenciapont. :U
100%-ig biztos lehetsz benne, hogy Montesantos képen látható beállítása is úgy kiütné a 100 fokos limitet egy percen belül az AVX2-es Linx-től, mint a huzat, mivel már a sima AVX1-es IBT-vel is épphogy boldogul.

[ Szerkesztve ]

(#14470) hdekakas válasza HSM (#14469) üzenetére


hdekakas
senior tag

Ugyanazzal az IBT-vel próbáltam a két gépet, csak tegnap a Win-t is töröltem és újraraktam, és most az az IBT nem akar futni, le kellene tölteni hozzá ezt-azt, a LinX meg fut legalább.

(#14471) #Morcosmedve válasza akoska07 (#14468) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Mármint az AVX 2.0 melegedése, de értem. :) Megnézem a vidit majd!.

© asszongya'hogy

(#14472) h1mpi válasza hdekakas (#14470) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Na most dobsz egy hátast! Az 1.4-es biossal 1.22v-al ment 4.6-ot. Feltettem az 1.5-ös biost és 1.26v kell neki, hogy lemenjen az IBT. Ugyanaz a proci és minden más beállítás is a core voltageon kívül ugyanaz..

GG MSI nekem most lett elegem belőled! Most már szinte biztos, hogy a lap miatt nem mennek többet a procik, ha már egy bios-t se tudnak írni... :W

A régi 1.4-es BIOS-t vissza lehet rakni valahogy?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#14473) HSM válasza hdekakas (#14470) üzenetére


HSM
félisten

Igen, csak az egyik terhelése kismiska a másikhoz képest... Akkor legalább a régi AVX1-es Linx-et nézzed, asszem a 0.6.4-nek voltak ilyen speciális kiadásai. :K

(#14472) h1mpi: "Fos" Gigánál simán vissza lehet tenni akármelyik BIOS-t, amikor a Z87 lapom "debuggoltam" ösze vissza rakosgattam fel őket bétát, nem bétát, DOS-alól, bootolt pendrive-al... Bár van gyártó, aminél meg kell küzdeni ezért az egyszerű műveletért...

[ Szerkesztve ]

(#14474) akoska07


akoska07
nagyúr

A szorzót toltam fel 46-ra,illetve a memókat dobtam át xmp-re.
Azon kívül minden auto.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#14475) HSM válasza akoska07 (#14474) üzenetére


HSM
félisten

Ilyenkor amúgy nem paráztok, mikor majdnem mindent "AUTO" ra raktok, hogy a lap esetleg olyan feszt állít be, amit épeszű ember nem tenne? Vagy én vagyok csak ilyen (túl) régi motoros, hogy minden feszt jobban szeretek kézzel beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#14476) qad válasza h1mpi (#14472) üzenetére


qad
senior tag

Az új bios telepítés előtt nyomtál 1 Load uefi default settingset?

(#14477) HSM válasza akoska07 (#14468) üzenetére


HSM
félisten

Jól megdolgoztatott hallod, de szép lett a végeredmény. :R A videó minősége pedig teljesen tökéletes, hogy nem tudom leolvasni a proci batch-számát a kupakról, mert közelre nem pont rá fókuszált, nem halok bele. :)

(#14478) akoska07 válasza HSM (#14477) üzenetére


akoska07
nagyúr

Köszi! :R

Hát igen,az egyik oldal kajak kemény volt elindítani.
Kicsit benne van az emberben,nehogy megszaladjon a penge,de ennél azért én bátrabb vagyok.
Tényleg kemény volt ott,hallhattad a hangokat is.
De nem hátrálunk sohasem. ;)

Az L3-as az.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#14479) h1mpi válasza akoska07 (#14474) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Próbáld ki Te is az 1.4-es biossal szerintem sokkal alacsonyabb fesszel fog menni. Nekem +0.04v-ot kért az 1.5-ös. A hőfokok nagyon rendben vannak. :K ügyes vagy.

Qad: nem nyomtam, win alól frissítettem automatikusan.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#14480) HaZsolt válasza akoska07 (#14468) üzenetére


HaZsolt
őstag

Köszi a videót és a deliddelés részletes ismertetését is. Kellene egy jó G3258-as és meg kellene skalpolni.

(#14481) akoska07 válasza h1mpi (#14479) üzenetére


akoska07
nagyúr

Köszi! :R

Biztosan kevesebb fesszel is fog menni. :)
Az auto-n volt.

Itt most a hőfokok szemléltetése lenne a lényeg. :K

Ehhez csak annyit fűznék hozzá,hogy amikor elindítottam az IBT-t a processzor gyári állapotában.
Ugyanilyen beállítások mellett.
Akkor pár másodperc alatt felment a hőfok 95°C körülire biztosan feljebb is,
de azt én már nem láthattam,mert a gép lelőtte a cuccot.

Szóval nálam szinte kötelező volt a javítás.
Ennyit még nem nyertem egy proci javításával sem.

Intel-éket meg csókoltatom a hihetetlenül rossz minőségű pasztájukkal. :o

#14480 HaZsolt : Neked vagy nekem ?

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#14482) HaZsolt válasza akoska07 (#14481) üzenetére


HaZsolt
őstag

Nekem, vajon hány MHz-et számítana a skalpolás? G3258-ra rosszabb minőségű paszta került mint az i5-i7-re.

(#14483) Tomdriver válasza akoska07 (#14481) üzenetére


Tomdriver
őstag

Ezt nem értem...
Nálam ugyanígy autón hagyva nem ad ennyi feszt a lap, csak 1,192-őt, azon megy 4,5 GHz-t, de persze 4,6-n már kifagy.
Hogy adhat szinte ua. felépítésű lap ennyivel több feszt, ha semmi mást nem állítasz csak az xmp-t?

(#14468) akoska07 Nagyon ügyes vagy, gratulálok! :C

[ Szerkesztve ]

(#14484) Dtomka


Dtomka
veterán

(#14485) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Rákerült a CLU a magra.
A VCCIN-t levettem 1,8-ra és elvettem a feszből egy kicsit.
Előtte:
MX2-vel megkenve szinte hűthetetlen volt 4,6-on és még ment volna feljebb is a hőfok,ha nem lövöm le a IBT-t:

Utána,CLU-val:
A teszt során 1,18-ra droppolta az IBT a feszt,de még tudok vele jóval lejjebb is menni.

[ Szerkesztve ]

(#14486) bombibmw válasza akoska07 (#14461) üzenetére


bombibmw
veterán

Na végre. ;]
Elfogyott az üveg? :D :R

(#14487) akoska07 válasza bombibmw (#14486) üzenetére


akoska07
nagyúr

Hehe :D
Nem,csak ma volt elég szabadidőm.

Grat az életre keltett procidhoz.
Vissza ne merd vissza ragasztani a kupakot. :DD

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#14488) bombibmw válasza akoska07 (#14487) üzenetére


bombibmw
veterán

Köszi. :R
Eszem ágában sincs visszaragasztani. :D
Egyiket sem ragasztottam vissza eddig.
Még mindig őrlődök,hogy melyiket tartsam meg.
Ez most már jó hűvös lesz és nem is rossz darab,a másikon ott a gari,de egy picit jobban is megy.
Viszont előbb-utóbb arról is lekerülne a sapka,csak nem pengével,legalábbis nem az én kezeim által. :D
Tiédet tesztelgeted?
Meddig sikerült levinni a feszt?

[ Szerkesztve ]

(#14489) akoska07 válasza HaZsolt (#14482) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ez jó kérdés.
Sokat nem olvasgattam még arról a prociról.
De ha tényleg olyan rossz minőségű a paszta akkor biztosan segítene.

#14483 Tomdriver : Köszi! :K

Nem tudom hogyan van ez.
Neked hanyas bios van rajta ?

#14488 bombibmw :
Remélem még ma kicsit utána tudok nézni meddig megy le a fesz 4.6GHz-en.
Még egész nap a gépet b@sztattam,szerelgettem,utána meg a robogómat.
Most kerültem ujra gép elé.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#14490) Tomdriver válasza akoska07 (#14489) üzenetére


Tomdriver
őstag

Nekem még az 1.4-es.

Előbb próbáltam [ezzel] a beállítással, de hasonlóan léggel nem tudom 90 fok alatt tartani 4,6-nál.
Egyébként 1,229 V-al az első IBT kör után ki is fagyott...

(#14485) bombibmw: ilyen alacsoony fesszel hogy csinálsz 4,6-ot . ? :Y
Jó lenne látnom miket állítgattok a biosban, mert legtöbbször nekem user error miatt nem sikerül szerintem. :O

[ Szerkesztve ]

(#14491) m1garand válasza bombibmw (#14485) üzenetére


m1garand
tag

A többi beállítást is megosztanád velünk? Mert ez eddig álomszerű.

(#14492) bombibmw válasza Tomdriver (#14490) üzenetére


bombibmw
veterán

Csak szerencsém volt kétszer is. :)

(#14491) m1garand:
Szorzó:46
Ram:1600
PLL selection:low bclk
Filter PLL:low bclk
PLL overvoltage:off
Core voltage: offset +10
System agent voltage: offset+0.001
CPU analog I/O voltage: offset+0.001
CPU digital I/O voltage: offset+0.001
CPU input voltage(VCCIN):1,8V
Dram V:1,5V
PCH V:1.05V
PCH VLX:1,5V
VTTDDR:0.75V
CPU Spread spectrum:off

Digi+:
LLC:level 4
CPU VRM SW.:auto
VRM Spred spectrum:disabled
Power phase c:optimized
Power duty c:T.probe
CPU current cap:110%

Valamint az összes energiagazdálkodás kilőve.
Többet eddig nem állítottam.
A másik procihoz kicsit más feszértékeket állítottam be,mert egy kicsit jobban is megy,de nagyjából ugyanaz.
Itt láthatjátok,mikről írtam. [link]

[ Szerkesztve ]

(#14493) HSM válasza bombibmw (#14492) üzenetére


HSM
félisten

Sosem hittem az ilyesmiben. Egyszer oké, de kétszer, áhh... :N

(#14494) bombibmw válasza bombibmw (#14492) üzenetére


bombibmw
veterán

Bocs,ez így sikerült. :B :D
1. OFF
2. OFF
3 Optimized

HSM:
Az elsőnél(delidelt) megkértem az eladót,hogy egy bizonyos batch számot vadásszon nekem,de nem volt olyan,ezért hozott helyette egy olyat,amilyet sok embernek itt.
Viszont nem jelenthető ki az tényként,hogy mindegyik ugyanolyan jól megy tuningban,ahogy az eredményekből is láttuk,ergo szerencsém volt. :)
A másikat i.onból vettem,ahol nem hiszem,hogy bombibmw-nek kiválogatták volna. :D

[ Szerkesztve ]

(#14495) HSM válasza bombibmw (#14492) üzenetére


HSM
félisten

A spread spektrumok szerintem jobb, ha be vannak kapcsolva valami kis értékre, amúgy jó. :K

Ramokat mennyin hajtod, hogy ilyen kevés sysagent és I/O elég neki?

(#14494) bombibmw: Nyilván nem megy mindegyik egyformán, de azért van egy érték, amit a legtöbb elér.
Nekem is csak úgy boltban minden nélkül adták a 4670K-mat, ami egy egyszerű kis 212-es CoolerMaster hűtővel vígan szaladt 4400-on 1,2V körül... :U A 4690K-nál tudtam, mit veszek, de az is megy, mint a mérgezett egér. :DD 1,17V 4500MHz....

(#14496) bombibmw válasza HSM (#14495) üzenetére


bombibmw
veterán

Az egy nagyon jó kis proci. :K
Jól tetted,hogy kiteszteltet vettél és nem egy újat boltból.
Sokan másként vélekednek,aztán később rájönnek,hogy bizony kell az ep..isz és apróról jobb lett volna megvenni a jó darabot. :DDD
A ramok csak 1600-on mennek.
Semmi tuning és őszintén bevallom,hogy soha nem is húztam egyiket sem.
Viszont majd lehet,hogy rápróbálok hétvégén.

(#14497) Tomdriver válasza bombibmw (#14492) üzenetére


Tomdriver
őstag

Köszi. :R

Már egész gyűjteményem van ezekből a beállításokból, szervezhetnének OKJés képzést is hogy végre gyakorlatban is látnám :)
Előadók Hardverapró haswell topik krémje (vagyis Ti lennétek), asz't hallgatók kapnánk egy "PC alapfokú tuning teszter" képesítést, ha nem füstölne el túl sok CPU a kezünk alatt :DD
Delid tantárgyat Ákoska tanítaná pl., Elek a mikro forrasztást, és így tovább a többiek... :))

[ Szerkesztve ]

(#14498) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Beüzemeltem a Giga SOC Force lapot egyelőre minden rendben vele :)
Ami fura volt, hogy auton 1.414v-ot adott a bios alapon :Y gyorsan vissza vettem 1.2v-ra.
Még minden kínai úgyhogy még kell idő biztos, mire megtalálok mindent, utána tesztelem a procikat.

(#14495) HSM: Az egy nagyon komoly 4690K volt, kicsit sajnáltam is eladni :))

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#14499) HSM válasza bombibmw (#14496) üzenetére


HSM
félisten

Igen, szépen megy. :K Bevallom, eredetileg újat akartam venni, aztán a lehetőség jött magától erre a gyöngyszemre. :D

A ramok picit dobnak rajta, de csodát ne várj azért. :) Bár én most fejlesztek az 1800@Cl10-ről 2133@Cl11-re. :D

(#14498) h1mpi: A friss béta BIOS-ban (F7d) elvileg javították a magas feszes dolgot: [link].
Nálam is a friss bétával megy a Giga Gaming 5. :K

Nem csodálom, tényleg príma példány. De nem panaszkodhatsz a 4790K-idra sem szerintem. :)

Ja, igen, én mindig a "Klasszikus" nézetében tuningolok a BIOS-nak, az az F2-vel varázsolható elő, ott számomra sokkal logikusabb a BIOS elrendezése, mint a 3D meg grafikus kutyafüle módokban. :D

[ Szerkesztve ]

(#14500) bombibmw válasza h1mpi (#14498) üzenetére


bombibmw
veterán

"Még minden kínai úgyhogy még kell idő biztos, mire megtalálok mindent, utána tesztelem a procikat."
Állítsd át a nyelvet! :DDD

(#14497) Tomdriver:
Én nagy-nagy tisztelettel kivenném magamat ebből a "krémből",a többiekre igaz csak. :)
Az oktatásban én is benne lennék,mert tanulni jó. :D

(#14499) HSM :
Mondom én,a fránya e..nisz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.