Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) interstate76 válasza tvamos (#2450) üzenetére


interstate76
addikt

Persze nem árt megemlíteni, hogy teljesen egyedi eset volt, aminek ugyan máig nem értem/értjük az okát, de a lényeg, hogy nem általános, és hogy ugyanaz a vinyó, ugyanazzal a külső táppal azóta is hiba nélkül működik, különben nyilván nem ajánlgatnám senkinek.

Szóval nem értem, hogy jött ide, de látom, benned nagyon megragadt az a történet. :)

Én leírom azt is, ha problémásan működik egy eszközöm, sőt még azt is, ha egy rakat sz.r, és nem ajánlok senkinek problémás hardvert, viszont vannak olyanok is, akik mindig, minden körülmények között a sajátjukat fényezik, még akkor is, ha valaki másnak esetleg nem pont az lenne a legjobb. :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2452) Gabesz84 válasza interstate76 (#2449) üzenetére


Gabesz84
őstag

USB-re nem akarok aggatni HDD-t, az felejtős, jelenleg a microserver nagyjából tartja azt amit a benne lévő HDD-k bírnak, azaz olyan 45-60MB/s, gigabites LAN van kiépítve a lakásban, nem szeretném lejjebb adni :)

tvamos:
pontosan milyen synologyd van, és az mit bír átvitelben?

(#2453) tvamos válasza Gabesz84 (#2452) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az en Synology-m mar 4 eves, es akkor is azert volt engedmenyes, mert nem volt uj design. Ha hazamegyek, majd megnezem, mi a pontos tipusa. Azert tudom ajanlani ezt a megoldast, mert bedugtam, es megy. Na jo, beleraktam a diszkeket. Most 2x4 TB WG Red van benne, meg 1x 500GB + 1x 2TB USB HDD szokott hozza csatlakozni. Nem okoz neki gondot a 7/24, es csak akkor lassul, ha tobbszaz torrent megy, SAMBA-t hasznalok, de DLNA-t, meg Plexet nem. A Synology forumban jobban tudnak segiteni, szerintem ott kerdezz ra, hogy mit ajanlanak a mostani kinalatbol, azok sokkal gyorsabbak, de nekem nincs ra szuksegem.
A media lejatszo joval razosabb ugy... ott kellett kicsit allitgatni.

(#2451) interstate76 válasza tvamos (#2450) üzenetére
Persze. Minden megmarad. Olvasom a topicot, az elejeben a hutes modos reszeket, meg a mostani hsz-okat is... Azert nem allitanam, hogy naprakeszen fel tudom ondani a forumot. ;)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2454) interstate76 válasza Gabesz84 (#2452) üzenetére


interstate76
addikt

Ha ehhez a hálózati tempóhoz szoktál, akkor neked valóban vagy NAS, vagy egy HTPC kell.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2455) kukszi1


kukszi1
tag

Hát ezt ki kell próbálnom :) A Remix OS a Linux-világból ismert LIVE USB technológiát használja, amely lehetővé teszi, hogy az operációs rendszert egy USB kulcsról futtassák. Ennek megfelelően a Remix OS kétféle bootolási lehetőséget kínál, a Guest (vendég) módban nem menti a változtatásokat, a resident (rezidens) módban viszont megteszi ezt.

[link]

[link]

(#2456) Victoryus válasza kukszi1 (#2455) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Chuwi vi10-en nekem bevált.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2457) Aryes válasza kukszi1 (#2455) üzenetére


Aryes
nagyúr

Lili usb creator
Ezzel ugyanezt lehet csinálni, de tetszőleges linux disztróval! Usb-re live linux, permanens tárral. Sok régi, döglött hdd-s netbookot hoztam már vele működőképes állapotba, sd kártyára telepítve pl. xubuntu-t. ;)
Hasonló, permanens fájlt használó, kedvenc Linux disztróm a puppylinux, ehhez nem kell telepítő sem, csak lemezre írni, rendszermentő lemeznek szoktam használni, ha elkúrok vmit a Windowsos gépemen. :DDD

(#2458) kukszi1


kukszi1
tag

A remix os android windows keverék.

(#2459) ACE- válasza kukszi1 (#2458) üzenetére


ACE-
addikt

Ja, kinézetre, de egyébként meg linux az alapja. Egyébként én kipróbáltam rövid időre, a videók nem mentek normálisan, a weblapok szarul jelentek meg, nem ismert fel minden eszközt, pl. webkamerát sem, random záródtak be a programok csak úgy, szóval látszik hogy még alpha a cucc...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2460) paparazzi2


paparazzi2
tag

Sziasztok!

Szeretnék játszani az androidos tv boxon.

Milyen távirányítást ajánlotok? Állítólag androidos tablettel lehet irányítani a játékokat, de nem sikerült összehozni.

Ti használtok ilyen funkciót?

thx Jani

(#2461) interstate76 válasza paparazzi2 (#2460) üzenetére


interstate76
addikt

Milyen kütyüd van?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2462) kukszi1 válasza Hali1975 (#2441) üzenetére


kukszi1
tag

Droidmote server. Teloval is tudod irányitani. Play áruház fizetös.

(#2463) 0629


0629
csendes tag

Üdv!
Adott egy Lenovo Stick 300.Naivan ráengedtem a pár napos gépre, hogy frissitsen 10-re.Na ez lett a veszte. A leges, leges, legutolsó stádiumban lefagyott. Újrainditás után már a kezdőlapnál lefagy,néha még enged bejelentkezni, de rögtön meg is áll.Mivel a notebook.hu még mindig nem küldte el a garanciajegyet ,kinomban elvittem egy helyi PC Dokihoz, próbálkozott vele de nem járt sikerrel. Újra próbálta rátenni a 8.1-te, de az sem sikerült.Visszahozva annyira már rájöttem, hogy ha nem csatlakozik a netre, akkor megy minden rendesen (nem a csökkentett módra gondolok ),mihelyt megtáplálom nettel akár WIFI -n,Bluetooth -on, Lan-on, egy -két lépés után meghal.Windows 10 aktiválva lett. A szervizet is kérdeztem, hogy garanciába belefér -e a frissítés miatti hibajavitás, de látatlanban nem tudtak nyilatkozni arra viszont igen ,hogy 3000 Ft-ért adnak a javitasról árajánlatot. Gyári támogatás egy nagy 0. Többen is írták,hogy sikerült a Windows 10-re frissítés (Amazon ),ezért merészeltem én is meglépni. Pechemre. Mivel nem rendelkezem számítógépes múlttal , ezért minden építő jellegű tanácsot szívesen fogadnék. Köszönettel 0629

(#2464) paparazzi2 válasza paparazzi2 (#2460) üzenetére


paparazzi2
tag

Szia!

Egy Quad Core ARM Cortex A7 CS-918T Rockchip RK3128t lejátszóm van és ingyen programot keresek, hogy a gyerekkel a TV-n tudjunk játszani tablet vagy okostelefon irányítással.

Köszi Jani

(#2465) kukszi1 válasza 0629 (#2463) üzenetére


kukszi1
tag

0629 Ha a cikk szerint megegyezik az inteles stickekekkel 8.1 bing . akkor a gépházban csinálj egy gyári viszaálitást a rejtett particióról.

(#2466) tibcsi0407 válasza 0629 (#2463) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha tudod, hogy hálózati a probléma, esetleg driver cserével próbálkoztál?

https://utdetailing.hu/

(#2467) interstate76 válasza paparazzi2 (#2464) üzenetére


interstate76
addikt

Itt a te programod. A "döntögetős" játékokhoz is használható, ha a Game fülön bekapcsolod a gyroscope-ot.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2468) interstate76


interstate76
addikt

Már csak 105,5 USD (meet03 kuponnal). Igaz, hogy stick, igaz, hogy csak 2 usb bemenete van, igaz, hogy Z8300-as CPU (tehát a sorozat leggyengébb tagja), de ezzel együtt is üti a Z373xF-et, ill. GPU-szinten tényleg nagyot lép előre. Szóval ha a BayTrail-en nekem simán megy a GTAIII, akkor bizony ezzel már egész jól el lehet játszogatni!

Kezdő olvasóink figyelmébe ajánlom a melegedéssel kapcsolatos hsz-eket, melyek lényege, hogy ezen a kis sticken moddolt hűtés nélkül valószínűleg még aknakeresőzni sem lehet. Most látom, hogy van benne egy kis ventillátor, amiről nem tudom, hogy mennyire hatékony, de próba nélkül nem is akarok senkit a melegedéssel ijesztgetni.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2469) Kija válasza interstate76 (#2468) üzenetére


Kija
aktív tag

Ez ugyanaz a chipset, de nem stick:
http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_259609.html

(#2470) interstate76 válasza Kija (#2469) üzenetére


interstate76
addikt

Ismerem, ill. én is a dobozos kiviteleket preferálom, csak a 100 USD környéki ár miatt linkeltem a sticket. Jó lenne tapasztalatokat olvasni valahol az utóbbi kütyü kis ventillátoráról, mert ha elég hűtést ad, akkor szerintem bombajó vétel, csak egy aktív hub kell mellé.

Nem aktivált windows 10-zel még olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2471) interstate76 válasza interstate76 (#2470) üzenetére


interstate76
addikt

Ez meg itt választható 4GB RAM-mal is. Csak az a baj, hogy ez is stick és ez is Ali - az olcsóság ára, ugyebár.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2472) Solten


Solten
addikt

VOYO V3: [link]

Saor Alba

(#2473) 0629 válasza kukszi1 (#2465) üzenetére


0629
csendes tag

Ráengedtem a visszaállitást, kb.már az ötödik fut. Egy sem tudott végigmenni, valahol mindig lefagyott. Egyedül csak a BIOS -ba enged belépni.Úgy látom megkapta a végső kegyelemdöfést. Ha valaki az ablakom alatt jár , elkaphatja.
Ja, amúgy egy ilyen halott gépet lehet valamilyen más Op.redszerrrel életre kelteni!?

[ Szerkesztve ]

(#2474) kukszi1 válasza 0629 (#2473) üzenetére


kukszi1
tag

0629. Az eladotol kérd a termék cseréjét. Amenyiben nem akarják közöld velük a fogyasztovédelemhez fordulsz. Ez hatni szokott. Ne kisérletezz. Amugy lehet wint,androidot,linuxot is.

[ Szerkesztve ]

(#2475) interstate76 válasza Solten (#2472) üzenetére


interstate76
addikt

Még egy versenyző, csak hogy teljes legyen a körkép: ebbe meg noti hdd-t lehet szerelni és van rajta LAN csati is. Viszont ez is jóval drágább, mint a korábban linkeltek.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2476) tibcsi0407 válasza interstate76 (#2475) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kár a 100 Mbit LAN miatt. Szerintem nekem maradni fog az Odroid XU4+Cloudshell kombináció.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#2477) interstate76 válasza tibcsi0407 (#2476) üzenetére


interstate76
addikt

Igen és még az ára is magas. De lesz itt nemsokára Z8500-as vagy Z8700-as CPU, 4 GB RAM-mal és gigabites LAN-nal, természetesen dobozos kivitelben 150 USD-ért vagy az alatt is.

Az odroid kicsit másik kávéház, nem ismerem azt a vonalat.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2478) tibcsi0407 válasza interstate76 (#2477) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Arra is lehet tenni egy Linuxot, onnantól kezdve pedig asztali gépként funkcionál, persze ARM korlátozásokkal.
Cloudshell.

https://utdetailing.hu/

(#2479) Prymus X.


Prymus X.
tag

Sziasztok. Van egy GULEEK i8II-m x8300-as verzió. Fagyogatott a win 10. Frissítettem, amitől hibát jelzett az eszközkezelőben a wifi drivernél. Gondoltam helyreállítom erre szétfagyott és csak az intel logoig jut el bekapcsolás után.

Hogyan lehet újra installálni? (Vagy vissza a feladónak)

(#2480) interstate76 válasza tibcsi0407 (#2478) üzenetére


interstate76
addikt

Pofás darab! :K

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2481) Sándor -P20- válasza interstate76 (#2470) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Részemről egy stic-et nyomok, tökéletes megelégedéssel....
Ez egy Modecom Free Pc win10-el. Kicsit visszábbnézve láthatod, hogy a hűtését kissé megtoltam, bár a modding nélkül is tette a dolgát..
Perpill 114 aktív torrent fut rajta Qbittel. VLC-n szól a webrád... Nyitva van 5 ablak a foxin, gond egy szálse...
Akadás nélkül szakad rajta Cromon a youtub...
Filmet eddig mindent megevett..
Játszani egy pillanatot sem játszottam vele.
Amióta megvan, csak nyomtatáshoz kapcsolom be az asztalit, szal tökéletesen hozza amit elvártam tőle, bár itt nagyon le akartak róla beszélni...

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#2482) interstate76 válasza Sándor -P20- (#2481) üzenetére


interstate76
addikt

Láttam, hogy megoldottad a hűtését. Nekem is volt androidos stickem, de akkor is tény, hogy egy dobozban kevésbé vannak összezárva az alkatrészek, így ideálisabb kialakítás, mint amikor minden egy stickbe van zsúfolva. Plusz a dobozosakon általában van LAN-csatlakozó, tehát már csak emiatt is megér némi felárat ugyanaz a hardver. Nem sokat, de egy keveset mindenképpen.

A 114 aktív torrentet ki sem néztem volna a kis gépezetből! :C

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2483) kukszi1 válasza Prymus X. (#2479) üzenetére


kukszi1
tag

Prymus. Nekem is volt ilyen huzd ki a tápot a konektorbol hagyd pihenni 10 perc útána probáld volt hogy harmadikra indult el vagy azért nem indult mert az aktiv usb hubnak be volt dugva a tápja inditáskor. Probálj belépni biosba csinálj egy visszaálitást alapra a biosnak.

(#2484) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Na, ez nem rossz. Gigabit LAN és USB 3.0. 5 db maradt. :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#2485) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Irodai felhasználásra keresek mini PC-t. A lényeg, hogy EUn belül beszerezhető legyen, és lehessen belerakni 2,5-ös vinyót, na meg stabil legyen.
Merre nézelődjek?

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#2486) Upo válasza tibcsi0407 (#2484) üzenetére


Upo
addikt

EU-ból már csak 2.
Ez egy sima 2/64-es, de miért kellett 2 felé particionálni? :W
Egy 4G ramos verzió azért jobb lenne.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#2487) Solten válasza LógaGéza (#2485) üzenetére


Solten
addikt

Udv, Gigabyte Brix pl.

Saor Alba

(#2488) tibcsi0407 válasza Upo (#2486) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Megpróbáltak egy user friendly megoldást, nem mindenkinek jön be.
Fileserver és tartalomfogyasztasra már nem lenne rossz.

https://utdetailing.hu/

(#2489) interstate76 válasza interstate76 (#2415) üzenetére


interstate76
addikt

A Richard Burns Rally is simán megy rajta, anélkül, hogy széthajtanám a gépet, vagy hogy túlforrósodna akár a CPU (75°C fölé nem tudtam vinni), akár a GPU.

Továbbra is csak tesztjelleggel nyúzom játékokkal, de az a helyzet, hogy - a régebbi akciójátékok és szimulátorok mellett - elszalad rajta egy csomó stratégiai és kalandjáték is, szóval királyság ez a kis dobozka! :D

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2490) LógaGéza válasza Solten (#2487) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hali! Köszi, de ez sajna nem a legjobb megoldás... Még árban sem...

EU raktáras kínai webshop is megoldás lehet, csak pl Banggood raktár most zárva van, Gearbesten nem találtam olyat ami jó lenne...
Hol lenne még érdemes megnézni?

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#2491) Solten válasza LógaGéza (#2490) üzenetére


Solten
addikt

Aliexpress, Geekbuying...

Saor Alba

(#2492) DoItYourself válasza LógaGéza (#2490) üzenetére


DoItYourself
addikt

ipon.hu ?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2493) LógaGéza válasza DoItYourself (#2492) üzenetére


LógaGéza
addikt

Rákerestem, és se Z8300-ra, és se Z3735-ös procira nem volt találat.
Lemondtam a külső 2,5-ös helyről, elég lenne egy 2/64-es opció is, de sajna főleg csak 2/32-est találok...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#2494) tibcsi0407 válasza LógaGéza (#2493) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Link

https://utdetailing.hu/

(#2495) DoItYourself válasza LógaGéza (#2493) üzenetére


DoItYourself
addikt

Azt nem mondtad, hogy milyen procival kell... csak annyit, hogy irodába. :)
A Brix-ekben nem nagyon láttam Z sorozatú Atomot, ellenben van Celeron N3150-el szerelt fincsi darab.
Egy ilyen kis gépbe, max. SSD-t tennék, tányéros vinyót nem. Főleg, amelyik passzív hűtésű.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2496) baluzoli


baluzoli
csendes tag

LógaGéza!
Az aprón láttam egy mo-i 2/64-es Pipo x8-ast kedvező áron.

[ Szerkesztve ]

(#2497) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Interstate76! A másik topikban valami olyasmit mondtál, h ezekre a dobozokra nincs openelec. Jól értettem? Mi az oka?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2498) envagyok válasza DoItYourself (#2497) üzenetére


envagyok
veterán

32 bites uefi bios (openelecnek 64 kell) illetve hiányzó driverek.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2499) Lifeforce válasza DoItYourself (#2497) üzenetére


Lifeforce
őstag

Az én pipomat linuxxal használom, debian + kodi, smb és webes torrent.
Úgy száguldozik, hogy én soha nem raknék rá windowst.
A szabad helyről pedig inkkább nem is írok.
A Windows 12gb-on terpeszkedik, a linux amit ráhúztam nincs 700mb.

(#2500) Lifeforce válasza Lifeforce (#2499) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ha pedig valakinek kell asztal, feldob rá egy Xfce-t és kész is. Lehet netezni, játszani, és bármit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.