Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) Solten válasza batuz (#2696) üzenetére


Solten
addikt

Szoval akkor van a chipen valami ertelmesebb borda? Nem kell szorakozni a hutes moddingal?

Ez a W8, gondolom tul nagy kulonbseg nincs a pro-hoz kepest:

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#2702) batuz válasza Solten (#2701) üzenetére


batuz
csendes tag

Nem tudom, mert még nem szedtem szét. Előtte egy Pipo x8-som volt, ott sokkal melegebb volt a burkolat. Azt viszont ma mértem , hogy 25 perces 1080p-s videónál a legmagasabb cpu mag érték 70 fok volt, az átlag 67 fok. A rendszer hőmérséklet átlaga 65 fok. A lejátszás során az órajelből egyik szálon sem vett vissza.

(#2703) batuz


batuz
csendes tag

Böngészés

[ Szerkesztve ]

(#2704) batuz


batuz
csendes tag

Sony 4K demo, itt egy kicsit melegebb

(#2705) interstate76 válasza Solten (#2701) üzenetére


interstate76
addikt

Nem mindem Wintel W8 ilyen. Én most a másodikat nyúzom, és ezen sokkal nagyobb a borda (épphogy elfér a házban).

Először olyanom volt, mint amit te fotóztál, és az számomra a gyári állapotában teljesen használhatatlan volt.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2706) Lifeforce válasza interstate76 (#2705) üzenetére


Lifeforce
őstag

Az újak olyanok, ami a házra ragasztott fémhez hozzáér.

(#2707) interstate76 válasza Lifeforce (#2706) üzenetére


interstate76
addikt

Akkor sok-sok hónap után végre eljutottak odáig, hogy van értelme a beszerelt fémlapnak és nemcsak nehezékként funkcionál! :D

Az enyémen - a nagyobb és vastagabb borda ellenére - még mindig kellett kb. 1-1,5 mm-nyi hővezető szilikon, hogy "összekössem" őket. Viszont ez kb. 1 perces munka, szóval nem volt nagy kunszt.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2708) Aryes válasza interstate76 (#2707) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ahogy elnézem, az a fémlap inkább árnyékolásként funkcionál, mint nehezékként. :)

(#2709) interstate76 válasza Aryes (#2708) üzenetére


interstate76
addikt

Multifunkcionális. :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2710) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Tronsmart BJ19-ről mi a véleményetek? Elvileg mindent tud ami nekem kell, gigabit lan,wifi,hdd,usb3.Most csak 60$ de éppen nincs készleten.
Vagy ez?[link] A tronsmart szerintem jobb, új, erősebb.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2711) interstate76 válasza Victoryus (#2710) üzenetére


interstate76
addikt

Kamu ár a 60 USD a Geekbuyingon. Akcióban volt 90-ért valamikor tavaly év vége felé, utána visszament 120 USD-re, ha jól emlékszem.

A D525-ös egy elég gyenge CPU, win7 alatt nem tudom, mire használható, és a teljesítményéhez képest nem kicsi a fogyasztása sem.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2712) interstate76 válasza batuz (#2704) üzenetére


interstate76
addikt

Ez a 4K demo mennyi idő alatt vitte fel 80°C közelébe a magokat? Igazából az érdekelne, hogy ment még volna feljebb is, vagy ez a max? Ill. magasabb (30+) bitrátájú full hd videóval is ki tudnád próbálni, hogy mennyire melegszik?

Amúgy nemsokára lesz egy ilyenem és alaposan letesztelem, mit tud a vas. Ennyi pénzt akkor is megér, ha semmivel nem lesz kraftosabb, mint a Wintel W8, de azért a CPU is jobb egy kicsit, a GPU meg - elvileg - sokkal erősebb, szóval észrevehető különbségnek kellene mutatkoznia. A tableten viszont elég nehéz extra hűtést csinálni, de mindegy is, nem 4K videók megtekintésére veszem meg, csak egyrészt kíváncsi vagyok a Cherry Trail cuccokra, másrészt pedig arra, hogy értelmesen kihasználunk-e itthon egy tabletet. Ha nem, akkor eladom.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2713) tlala válasza interstate76 (#2712) üzenetére


tlala
addikt

Nézegettem én a 10 collos változatát, mert nekem az kéne, de nem értem, miért kerül duplájába az a +2 coll.. :F

(#2714) Solten


Solten
addikt

Uraim, 2GB-s cherry trail dobozkara 32bit-es Win 10 megfelelo-e vagy nyujt-e valami extra performanszt a 64bites?

(#2712) interstate76: :Y ez a tablet ennyiert tokeletes.

(#2713) tlala: inkabb Hi10, (1920 x 1200 4GB RAM 64GB ROM).

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#2715) interstate76 válasza Solten (#2714) üzenetére


interstate76
addikt

Egyetértek. Billentyűzetes tokkal együtt nincs 30e Ft. Ez a 2. próbálkozásom tablet téren: az elsőnél pár nap után azt láttam, hogy nincs helye az okostelók és a mini pécék mellett, de talán majd most ez a windowsos meggyőzőbb lesz.

Ja, és ez sem hülyeség: gyengébb vas, de még olcsóbb és dual bootos, ráadásul ez is van eu raktárban.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2716) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

Wintel (3736F) vagy Wintel Pro (Z8300) mini Pc-t tudtok valahol EU raktáron?
Vett valaki ilyet az elmúlt pár hónapban?
Ilyet szeretnék venni és nem tudom érdemes-e várni rá pár hetet, vagy úgyis csak Kínából lehet rendelni...

(#2717) Solten válasza Solten (#2714) üzenetére


Solten
addikt

Mindegy, 32bit-est kapott, egyreszt kevesebb helyet foglal, masreszt buveszkedni kellett volna valami 64bit-es BIOS-al. Alapbol nem tamogatja "a bootoljunk pendrive-rol" frenetikus funkciot, buvarkodnom kellett az Internet melysegeiben es belemerulnom az EFI rejtelmeibe hogy ratelepitsek egy szuz Windowst. Ugyanis Windows 10-el erkezik ami KMS aktivalt.. :D A keszulek egeszen apro:

Az elelmes kinaiak atcsusszantottak a vamon, rairtak hogy £20-os adapter...

Saor Alba

(#2718) Kozy10 válasza lolchief70 (#2716) üzenetére


Kozy10
tag

itthon is lehet kapni Wintel W8 -Intel Atom Z3735F(Android 4.4 és Windows 8.1 (probaverzió) dualboot)
[link]
1 év garancia

[ Szerkesztve ]

(#2719) lolchief70 válasza Solten (#2717) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Lehet, hogy elkerülte a figyelmem, honnan sikerült beszerezned a kicsikét?
Mennyi idő alatt érkezett meg és milyen postával?

Kozy10: Köszi, el is kerülte a figyelmem, hogy lehet ott is kapni.
Sajnos beleesek néha abba a hibába, hogy ha kijön egy újabb verzió (lásd Z8300-as) akkor inkább az lesz a kiszemelt, még akkor is ha nem tud többet mint a régi. :)

[ Szerkesztve ]

(#2720) LógaGéza válasza Solten (#2717) üzenetére


LógaGéza
addikt

Akkor ezek szerint nem jár hozzá gyári Win10? GB support azt írta, hogy jár...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#2721) Victoryus válasza LógaGéza (#2720) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Járni jár, csak nem jut :D A chuwi vi8/vi10-nél is volt akinek már nem tudott aktiválni, mert túl sok gépre adták ki ugyanazt a licencet.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2722) Solten válasza lolchief70 (#2719) üzenetére


Solten
addikt

Geekbuying, holland postaval kuldtek (PostNL), saccperkabe egy het volt. DHL gyorsabb (~3 nap) de nagy az esely ra hogy "megfogjak" a vamon.

(#2720) LógaGéza: 80 dodos eszkoz, nem fert bele. Valahol lattam dragabban, gyari Win 10-el, bele volt epitve a liszensz az arba.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#2723) narumon


narumon
őstag

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok. Anyukámnak nagyon régi a gépe, fagyogat, haldoklik, hangos, stb - nincs kedvem már szórakozni vele, ezért gépet cserélnék neki. Viszont arra gondoltam, hogy nem megint egy hangos, nyűgös klasszikus PC-t hanem valami olcsó kisfogyasztású mini PC-t kapna.

Amire kell: Facebook (youtube videókat is vigye), MahJongg :)

Ami van: Monitor, bill + egér

Ami jó lenne: Minél olcsóbb, kis fogyasztású, halk. Nem hátrány ha elvisz egy windowst de akkor sincs gond ha linuxos.

Létezik ilyen atomos gépből ilyen olcsóbb? Nézegettem még a raspberry Pi3-at - az esetleg? Tudtok valamit javasolni?

Köszi

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#2724) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kerdeznek.
Munkahelyem, hdmi bemenetes monitor, usb bill. eger adott.
Legolcsobb mini pc megoldas erdekelne, Android is lehet,DE.
Ket eszkozt kene meg lekezelni,
az egyik egy Avermedia usb tv-stick, (ez nem letfontossagu, de ha megy az jo),
a masik ami fontosabb, egy Tplink usb wifi adapter.
Ezek Android alatt remenytelenek, ha igen, melyik wines legolcsobb dobozkat ajanlanatok?
Koszi elore is.

(#2725) Solten


Solten
addikt

Hello

#2723 + #2724: [link]

Saor Alba

(#2726) interstate76


interstate76
addikt

Többen is írtatok privátot távirányítás ügyben, szóval leírom itt is: a Kodi indítása után vezérelhető androidos okostelóról a Kore vagy a Yatse nevű programmal, ill. maga a mini PC is irányítható telefonról: a mini PC-re ezt kell telepíteni, a telefonra pedig ezt. Vannak alternatívák, ha valaki talál jobbat, tegye közzé!

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2727) DoItYourself válasza interstate76 (#2726) üzenetére


DoItYourself
addikt

PC-n egyáltalán nem megy a HDMI-CEC?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2728) varmi2 válasza DoItYourself (#2727) üzenetére


varmi2
nagyúr

De megy, de venni kell egy ilyen usb cec adaptert. Máskülönben nem megy.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2729) DoItYourself válasza varmi2 (#2728) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ejha, még jó hogy lehet kapni :DDD
Tehát PC-n ez nem költséghatékony megoldás.
Juteszembe az intel-nek is van olyan szoftvere (Intel Remote Keyboard), mint a Kore vagy Yatse. Itt egy videó róla.
Ha már volt, akkor bocs.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2730) Aryes válasza varmi2 (#2728) üzenetére


Aryes
nagyúr

:W
Ennyiért már komplett Raspberry Pi-t kapni, beépített HDMI-CEC támogatással. :)

(#2731) varmi2 válasza Aryes (#2730) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, abba benne van, de pc-kben nincs.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2732) interstate76


interstate76
addikt

w.mikinek:

Ha mindenáron dual bootos eszköz kellene, akkor egyértelműen igen, wintel w8-ast vennék, de annak tudatában, hogy elképzelhető, hogy mókolni kell egy kicsit a hűtésével. Cserébe ilyen eredményt kapsz:

Ill. itt egy másik jó példa arra, miért kell több hűtőborda: játék közben felnézett 70°C fölé a CPU, de egy perccel később már csak 58°C-os volt (a screenshoton látszanak az időpontok).

A második képen azért ilyen erősek a színek, mert még nem állítottam vissza a monitort a játék után.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2733) w.miki válasza interstate76 (#2732) üzenetére


w.miki
veterán

Honnan rendelnéd meg?
Ebay ebből is tele van klónokkal?
Moddolt hűtésről van valami korrekt leírás, vagy kapható hozzá való szett?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2734) interstate76 válasza w.miki (#2733) üzenetére


interstate76
addikt

220Volt.hu, ha nem sokallod érte a 34 ezret, vagy Eu raktárt keresnék, ha nincs, akkor pedig Geekbuying vagy eBay.

Wintel-vonalon nem tudok klónról, de itt különben sem fogsz fw-t frissítgetni. Itt vagy működik a win és az android gyárilag, vagy nem. Nekem mindkét eddigi wintelemen kifogástalanul működött mindkettő.

Az első wintelem hűtését én így csináltam meg, de a mostaniakon elvileg akkora hűtőborda van, hogy ha nem nyúzod nagyon, akkor módosítás nélkül is használható. Ezt nem tudom sem cáfolni, sem megerősíteni, az viszont biztos, hogy az extra hűtés mindig jól jön.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2735) w.miki válasza interstate76 (#2734) üzenetére


w.miki
veterán

Köszi!
Ebay-en 22k körül kaphatóak, akkor az is jó lehet?
Droid hogy megy rajta? Nem gond az app-oknak, hogy inteles a proci, és nem arm?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2736) Upo válasza w.miki (#2735) üzenetére


Upo
addikt

+27% áfa + 2-6000 ft vámkezelési költség (attól függ ki csinálja, a DHL 6000-et kér a vámkezelésért, a posta 2000-t)

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#2737) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Aki rendelt az aliról i3-as mini gépet, megkapta már? Ha igen, mik a tapasztalatok? Megérte-e? 110$ körül vannak j1900-as gépek, lehet mégis azt rendelnék. Végül is nem sürgős, már vagy fél éve csak nézem a kínálatot. Pcx-től kb 35e lenne most egy ilyen gép, de az nem olyan pici+csúnya. Ha meg nem veszek házat, csak a táp is majdnem annyi, mint egy LcPower ház táppal.
Kéne egy mini pc topic. Ez itt elég off, elnézést.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2738) djnice válasza Victoryus (#2737) üzenetére


djnice
veterán

Én rendeltem egy i3-5005U-t, nagyon jó kis gép, melegszik, de nem vészes, kb 60 foknál megáll. ÁFÁ-t kellett fizetni, mert DHL-el küldik, arra számíts. Nekem Ubuntu szerver 15.10 64 bit fut rajta VAAPI + EGL-es Kodi-val.

(#2739) Janaboy válasza Victoryus (#2737) üzenetére


Janaboy
veterán

Htpc topikban sok szo esik ezekrol a kicsi gepekrol, en egy qc5000-itxes gepet raktam ossze.

Janaboy

(#2740) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Van nálam egy pipo x8. Az lenne a kérdésem, ha ksérletezek a rendszertelepítgetéssel ( 8.1 helyett win10) akkor ha valami nem sikerül az eredeti állapot visszaállítható? Van egy clonezilla mentés, nem tudom az jó lesz-e. Aztán megvan a geek oldaláról letöltött minden cucc, bios, android, win10 stb. Azt néztem, hogy kb 15 kis partíció van fent jelenleg.
Mindenképpen azt akarom hogy a dual boot megmaradjon.
A topikot elolvastam, láttam hogy páran kísérleteztek vele, de a végeredményeket nem láttam :)

[ Szerkesztve ]

(#2741) tlala válasza Victoryus (#2737) üzenetére


tlala
addikt

Szerintem már régóta ez a mini PC topic...
Át kéne nevezni.

(#2742) w.miki válasza Upo (#2736) üzenetére


w.miki
veterán

ennél olcsóbban van néha HW aprón Pipo X8
A kijelzőn kivűl miben különbözik a Wintel W8-tól?
Vagy tulajdonképpen egyformák?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2743) mexel


mexel
veterán

Akinek van Pipo X8-a kipróbálna egy-két dolgot ha megkérem? írhatna priviben és megbeszélnénk mi az.
Illetve ha valaki akinek van Wintel W8 vagy Pipo X7 az is tudna segíteni.
A problémám a következő: arra vettem a kütyüt, hogy a szülő tudjon a régi gépe helyett ezen játszani egyszerű játékokkal amikkel most is szokott. ( zuma szerű mindenféle golyókat kilőni, meg mindenféle jewels szerű kis játék lenne.)
Ez a chipset meg is birkózik ezzel simán, egy gondom van, még pedig az, hogy sok ilyen játék alatt eltűnik az egér kurzos. Sokszor látni hogy amerre viszem az egeret reagál a dologra, de mégsem látszik a kurzor. Arra gondoltam hogy lehet hogy az az X9 sajátios hibája az érintőképernyő miatt?
Ez kizáró ok a használatára.
A másik az android alatt van: majdnem az összes letöltött játékot elforgatja 90 fokkal és az egér is inverz lesz, valamint a legtöbb játékot nem lehet egérrel-bill-el irányítani. ( tudom ez a droidnál sokszor így van, de itt szinte minden amit kipróbáltam ilyen ). Erre nincs valami megoldás?
De főként az első probléma érdekelne, ha küldök ilyen kis játékot valakinek kipróbálná?

(#2744) Aryes válasza mexel (#2743) üzenetére


Aryes
nagyúr

PEBCAK :)
Ez olyan, mintha vennél egy motorkerékpárt és arra panaszkodnál, hogy nehéz rajta biciklizni...

[ Szerkesztve ]

(#2745) mexel válasza Aryes (#2744) üzenetére


mexel
veterán

Nem teljesen értem. Miért?

(#2746) Aryes válasza mexel (#2745) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát mert vettél egy érintőképernyős minipc-t, ami az érintőképernyőre van optimalizálva, az android meg főleg. Gondolom emiatt vannak ezek az anomáliák a hagyományos beviteli eszközökkel.
Vagy cseréld le egy sima boxra, vagy próbáld meg valahogy letiltani az érintőképernyőt. Szerintem.

(#2747) mexel válasza Aryes (#2746) üzenetére


mexel
veterán

Éppen ezért van a kérdésem, azt hittem érthető. Azt szeretném megtudni hogy a Pipo X8 az érintőképernyő miatt másabb-e kicsit mint egysima box amin nincs képernyő. Elvileg nem kellene másnak lennie egyébként.
Főként hogy egy kínai készülék és az optimalizálva szó egy mondatban elég felesleges :) Szerintem sehogy sincs optimalizálva, egy sima Win 8.1 Bing van rajta.
Ezt szeretném letesztelni egy másik X8 tualajjal és valaki önként jelentkezővel akinek más dualos box-a van.
Csak annyi lenne a kérés, hogy küldök egy kis játékot és kipróbálni van-e egér kurzor a menüben.

[ Szerkesztve ]

(#2748) interstate76 válasza mexel (#2747) üzenetére


interstate76
addikt

Milyen játékról lenne szó?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2749) Aryes válasza mexel (#2747) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nemrég volt a kezemben egy érintős netbook (AMD Apu) amin ha touchpaddal nyúltam hozzá, volt egérmutató, ha touchscreennel, eltűnt az egérmutató és volt, hogy rebootig nem működött a touchpad sem! Ez szerintem win10 specialitás, túl okosra akarták megírni, azt' visszafele sült el. Talán. Átnézted már az egér, touchpad stb beállításokat? Lehet, hogy csak egy pipa hiányzik valahonnan. Esetleg a flash vagy a böngésző hardveres gyorsítása csinálhat még ilyen anomáliákat...

(#2750) mexel


mexel
veterán

interstate76: mindjárt küldök egy apró valami luxor golyók stb darabot amiben nem megy nálam az egér. Nem vírusos :)

aryes: éppen ezért akartam a win10-et felrakni mert abban elvileg sokat javítottak ezen, de most win 8.1 bing van rajta és nem sok beállítás van ehhez. Majd a biost is feltúrom, és kizárólag másik monitorra teszem, de most a kis kijelzőn van.

Ami fura volt, hogy amikor nagay monitorra kötöttem a kis kijelző háttérvilágítása úgy tűnt mintha mindig menne. Ezt megnézné nekem egy pipo x8 tulaj?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.