- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- sellerbuyer: Milyen laptopot vegyek? Segítek: semmilyet!
- sh4d0w: Én és a számítógép
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Lalikiraly: Sencor SMC BS30 aktív hangfalszett bemutató
- ricsi99: 6. Genes alaplap tündöklése.. kontra MS/Zintel korlátozásai.(Mehetnek a levesbe)
- gerner1
- sziku69: Szólánc.
Új hozzászólás Aktív témák
-
tlala
addikt
Már lepattintottam az árnyékoló lemezt a prociról, ott is kb. 0,5 mm-es, kék ragacsból van kivágva egy-egy kis négyzet a két chipre, talán az egyik még vastagabb is, amelyik az alacsonyabb chipen van. Ez a kék kis ragacs.négyzet köti össze a chipet a sík takarólemezkével.
A gond a doboztetőnél van, ott nehéz ráfektetni a doboztető síkjára, a beragasztott tartó miatt (lásd hűtőborda szerelős képeimen).Amúgy a legegyszerűbb megoldás egy 15x40 vagy 45 mm-es külső méretű alumínium zártszelvény alkalmazása lenne, ami teljes hosszban végigfutna a dobozban hosszirányba, és az lenne a procin a "hűtőborda".
Fent és lent ki kéne köszörülni belőle részeket, hogy a doboztetőre is ráfeküdjön ragaccsal vagy hűtőpasztával (kiköszörülve azokat a részeket, ahol a műanyag beragasztott távtartó alap van), a másik oldalán, a chipek felől pedig kiköszörülve azokat a részeket, ahol a panel alkatrészek magasabbak, mint a hűtendő chipek. (Ott, ahol az a fekete kerek ferrit vagy mi van, meg a sárga kerek aksi, stb.)
Miután ez a zártszelvény hosszban "oldalfaltól-oldalfalig" futna, egyfajta csőként ki is vezetné az oldalsó perforált nyílásokon a hőt. Ezt úgy lehetne még forszírozni, hogy az ember felállítja az oldalára a Pipot, hogy egy "kéményhatás" is létrejöjjön a zártszelvényben.
Filléres anyag, meg egy kis szakmunka.
Új hozzászólás Aktív témák
- Eladó HP Pavilion Gaming PC RTX 3060, Ryzen 5, 16 GB RAM, 144 Hz monitorral
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 9400F / RTX 2060 / 16GB DDR4 / 250SSD+500HDD
- HP EliteDesk 705 G4 MT / RYZEN 3 - 5 / USB-C / NVME SSD / normál vga nem SFF méret
- GAMER PC! Ryzen 3700X / RX 6600 XT / 16GB 3000MHz / B550 / 1TB NVMe / 650w! BeszámítOK!
- Bivaly Gamer - MSI Z890 CARBON WIFI + Intel Ultra 9 285K + Patriot Venom 2x16GB DDR5 7000MHz CL32
- iPhone XR 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3115
- Apple iPhone 11 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- iKing.Hu-Samsung Galaxy S24 FE Blue Stílusos erő, 120 Hz AMOLED 8/128 GB Használt, karcmentes
- BESZÁMÍTÁS! Nintendo Switch OLED 64GB fehér játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- Xiaomi Redmi Note 14 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest