Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#423) asha07lcc válasza karucz (#422) üzenetére


asha07lcc
tag

Mellélőttél:) ...

10 éve klímával fűtők. családi házam van ... és sok embernek segítettem is abban hogy azzal fűtsön, méghozzá nem is egynek van elektromos kazánja, infrapanelos rendszere vegyestüzelésű kazánja, gázkonvektora sőt még kondenzációs kazánja is. Városban, vidéken egyaránt.

Ezek olyan helyek ahol készséggel a mért adatokat is megosztják azzal akit érdekel.
Azaz nem csak a saját hanem vagy 30-40 ember tapasztalata is megvan minimum.
Márkákban sem egységes a kép. Toshiba, Changhong, Midea , Fujitsu Mitsubishi, Gree, Hitachi, Samsung stb. Nem a márka hanem az a lényeges technikailag feleljen meg. Itt is van ami jobb a többinél de az összes jobb az 1COP infrafűtésnél.
De: Van az infrának illetve elektromos fűtésnek is létjiogoisultsága: ott ahol olcsón kis helyen jobban kell sugárzó hő, pl fürdőszoba. Vagy kiegészítő fűtésnek a klama mellé ha nagyon alacsony hőmérsékleten már esetleg (-20C körül) nem tudja leadni a kívánt teljesítményt.

Esetleg ha teljesen zajtalan fűtés kell akkor is szóba jöhet az infra.

Ha energiatakarékkos fűtés kell akkor viszont nem jöhet szóba igazán.

nem csak a fizikaórán hanem a saját szememmel több száz helyen láttam már nemcsak az elméletet hanem a gyakorlatot is.

És a fizika makacs dolog. Mérésre számolásra elvi gyakorlati összefüggésekre épít.

Én sem sértésnek gondoltam, de aki klímában, jobb hatásfokban, vagy hőszivattyúban gondolkodik 6-10 címet tudok adni ahol meggyőződhet a dologról, közte olyan helyeket is ahol ez elektromos fűtést váltott ki.
És évek óta működik mért adatokkal.
Mondjuk szerintem nem offoló a dolog hiszen aziránt érdeklődnek itt nagy ritkán, hogy mi az ami a gázt kiválthatja (vagy lehetőségük sincs rá )és automatizáltan fűt. Nyilván az elektromos fűtés is eleget tesz ennek csak nem mindegy milyen eredeménnyel befektetéssel és üzemeltetési költséggel. ha 2 év alkatt megtérül egy klíma ára az elektromos fűtéshez viszonyítva és még 6-10 évig megy akkor nem kétséges egy kis számolást követően(amibe a szervízt/karbantartást bele kell venni) melyik a gazdaságosabb.

Persze lehet szubjektív vagyok. Azaz szerintem mi a jobb azt írtam le:)

Nézz be ide és itt is próbéáld elmagyarázni az energiatakarékos 1 COP-T:)

http://itcafe.hu/tema/milyen_legkondit_a_lakasba/friss.html

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.