Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#376) lazov válasza vtechun (#375) üzenetére


lazov
csendes tag

Hali, úgy látom, hogy miután reklámozta a cége termékét, mindenki elhúzott innen...:D
Vagy miután megoldotta a maga gondját, elfeledkezett mindenki az egészről.
Egy darab választ nem kaptam senkitől én se, pedig próbáltam magánban is.

Lényeg a lényeg: nálam távhő van, más fűtési mód nincs, mint az áram, a lakásfelújítás olyan fázisban, hogy infrafilmezni már nem fogok (és kidobni az ablakon több száz rongyot, mert most szét kéne barmolni az egészet), úgyhogy infrapanel.
Én a meg nem nevezett beszállítótól vettem a paneljeimet (magánban megmondom, de ez nem a reklám helye).
Sikerült találnom egy helyet, ahol ilyen cuccokkal fűtenek, meg voltam bemutatóteremben, kértem árajánlatokat stb. Fél évem biztos ráment, mire rászántam magam.

Két szobát infrásítok: 22 és 15 m2, 260-as belmagasság, földszinti alagútzsalus betonház, új hat légkamrás ablakok, és ablak alatti falrész belső szigetelése folyamatban van (= az ablakos fal teljes szélessége értendő, mert az ablakaink faltól falig futnak, csak hogy az ablakcsere egy vagyonba kerülhessen - kurva kommunista anyját, aki ezeket a szovjet szar fos betonházakat kitalálta ide... de ez más kérdéskör. :-) ).
Naszóval, a 22-es szoba kap 4 db 350 W-os panelt, a kisebb pedig hármat ugyanabból. Mindkét szoba külön lesz termosztátozva.
Konyha csak 9 m2, időszakosan fűtve, oda egy ventilátoros, 2 kW-os AEG elektromos konvektor megy - gyorsan fűt, és ott ez a lényeg.
Egyelőre nem lesz éjszakai áram, ezt a szezont kísérleti alapon végigcsináljuk nappaliról (mivel a felújításra a gatyánk is ráment és idén már nem futja arra a laza 120 ezer Ft-os villanyóra-bővítésre).
Hétfőn szerelem a paneleket a plafonra egy mesterrel.
A megfigyeléseimet majd megosztom (szerelési tapasztalat, üzemeltetés költsége, hőérzet, hatásfok) - remélem, nem felejtem el, mint a többi infrás fórumtárs...:-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.