Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28864) Jim74 válasza RR-13 (#28861) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ma megérkezett a pénz... Két tételt utaltam, egyet a magaméról, egyet a feleségem kincstári számlájáról (EUR szabad pénzösszegből).
Kb 11 EUR-t utaltam összesen, de csak kb. 7 EUR lett az egyenlegem, mert 2-2 EUR "AD-Nostro díj" került terhelésre.
Felhívtam a CIB-et. Azt mondták, hogy erre akkor kerül sor, ha a külföldi bank nem vállalja költséget. Erre mondtam, hogy milyen külföldi bank? A MÁK-ból utaltam EUR-t a magyar CIB EUR számlámra?

Meg tudja valaki mondani, hogy pontosan hogyan működik a MÁK szabad pénzegyenlegből történő utalás?

Kincstári értékpapír számlám van, ezen vannak vegyesen HUF és EUR állampapírok. Az EUR-os most fizetett kamatot és azt szerettem volna a szabad EUR pénzeszközkből CIB-es EUR számlára utalni.
Tudtommal természetes személy számlájára történő utalásnál nem számol fel a MÁK költséget és elvileg a CIB sem számol fel díjat a bejövő jóváírások után.
Kivétel ez alól az alábbi eset a kondíciós listájuk alapján:

"Nem EGT-n belüli székhellyel rendelkező pénzügyi szolgáltatónál számlavezető kedvezményezett részére történő devizautalások esetében, amennyiben a megbízó a külföldi
bankköltségek viselését nem vállalja, az indított összeg a kedvezményezett számláján az esetlegesen felmerülő, bankonként eltérő mértékű közvetítő banki költségekkel
csökkentve kerülhet jóváírásra."

MÁK EGT-n belül van, legjobb tudomásom szerint CIB is. Akkor milyen közvetítő banki költségről lehet szó?

CIB elvileg pár napon belül megvizsgálja, de elsőre azt mondták, hogy az utalás indításától függ, hogy ezt a költséget felszámolják-e, vagy sem.

Nem gondoltam volna, hogy ez ennyire bonyolult lesz :(.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.