Hirdetés
- Meggyi001: Vegán? Nem vegán?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- vrob: 1991 - játék a PC-n
- RIOS Gépház: Frissültek a felhasználói adatlapok, beállítások, fórumos aláírások
- eBay-es kütyük kis pénzért
- -szabi-: Kodi beállítása és használata CoreElec rendszeren
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- t72killer: Egy gyors töltőteszt
-
LOGOUT.hu
Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.
Új hozzászólás Aktív témák
-
sketchifun
senior tag
válasz
moha21 #57193 üzenetére
Fontos, hogy a B és C kismegszakítók közt a kioldási karakterisztika a külömbség, nem a rajta átfolyó folyamatos áram maximuma.
Ezáltal a transzformátor távolsága csak irreálisan nagy távolságnál számít, ahol egyébként a hálózat keresztmetszete nem megfelelő. Magyarra fordítva ez azt jelenti, hogy például a Y/D kapcsolás nagy áramlökése az azonos hálózaton lévő lakásokban feszültségingadozást eredményez, amely ingadozás korlátozott keretek közt kell hogy maradjon.
Régen, és most is sok-sok helyre B típusú megszakítókat szerelnek fel. Ennek az az oka, hogy a C típusú nem indokolt, mert egy átlagos háztartásban nincsen több tíz amper üzemi fogyasztású, nagy indítóáramú berendezés. Egy 1700w teljesítményű mikrohullámú sütő sem vesz fel 2000w-nál nagyobb teljesítményt induláskor. A lámpák mégis hunyorognak, villannak egyet, ami a nem megfelelő hálózatot jelenti.
Szerk:
Az áthúzás az esetek nagy többségében nem jön össze olyan könnyen. Általában a csövek nem mindig átjárhatóak, egy-egy helyen meg vannak törve, egy két helyen benne van egy szög.
Nem is rentábilis, ugyanis nem is nagyon fér el benne megfelelő mennyiségű vezeték. Régen behúzták a fázist meg a nullát, szt' jóvanaz. Csak ez már a mai szabványnak nem felel meg. A kazánhoz 10mm2-es MKH vezeték az előírás, az eleve elfoglal egy kompletr csövet. Aki pedig enélkül megcsinálja, kiállít egy papírt, amit nyilvánvalóan nem tehetne meg, mert arról nyilatkozik, hogy mindent a rendelkező előírásoknak megfelelően csinált, az ügyfél fizet egy rakat pénzt, és valójában nem hogy jobb lesz a helyzet, esetenként rosszabb.
Új hozzászólás Aktív témák
- GTA V
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- Mikrokontrollerek Arduino környezetben (programozás, építés, tippek)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Apple MacBook
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Feltűnt Kínában az AMD Radeon RX 9070 XT referenciadizájnja
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- Kingdom Come: Deliverance II teszt
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest