Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Heroes of the Storm (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:51

LOGOUT.hu

ÜDVÖZÖLLEK A NEXUSBAN!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) holozis_HUN válasza Madwe (#10350) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Viszi a lovat micsoda dolog :DDD

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#10352) ígyvanferi válasza Madwe (#10350) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Zseniális! :DDD

(#10353) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Zerat kivégzik a patchben. Pedig már versenyen se pickelték.

Ez lesz focused attack helyett:
[4] Master Warp Blade - Every third attack against the same Hero deals 100% bonus damage. (new talent) Nem tudom mit akarnak ezzel.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#10354) holozis_HUN válasza 0karmacoma0 (#10353) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Az az egyik ultija? Vagy hanyas szinten melyik skillt a focused attack, mit ad? :D

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#10355) DaveNo1 válasza 0karmacoma0 (#10353) üzenetére


DaveNo1
veterán

Erős túlzás hogy kinyirják, inkább glass cannon lesz. De anno a focused attack buff előtt is erős volt zeratul.

Ameddig van VP, gyenge nem lehet

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#10356) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Infografika a vb-ről:

http://www.g2esports.com/hots-world-championship-infographic/

You are not prepared.

(#10357) zws válasza DaveNo1 (#10356) üzenetére


zws
senior tag

A Tyrael 100% win rate 13 pick mellett kicsit betegnek néz ki :D
De amúgy szerintem összeségében jók a számok és a map választások is.

(#10358) Pocok256 válasza DaveNo1 (#10356) üzenetére


Pocok256
veterán

Az a Lili hogy nem pickelték érdekes :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#10359) adrian360 válasza DaveNo1 (#10356) üzenetére


adrian360
őstag

- Tyrael 13 meccsből 100%os winrate
- Uther minden meccsen szerepelt mint pick vagy ban, de csak 37.5 % winrate
- Nazeebo se volt egy meccsen se, oké nem nem top tier, de azért egyszer-egyszer feltűnt eddig.

(#10360) DaveNo1 válasza Pocok256 (#10358) üzenetére


DaveNo1
veterán

Kompetitivben rossz a toolkitje, a jugot biztos cczik és annyi.

Adrian: múltkori pók sebzés nerf nem kellett volna, azóta nem igazán viszik, vagy azok a csapatok akik szerették, pl TL nem jutottak ki.

You are not prepared.

(#10361) Pocok256 válasza DaveNo1 (#10360) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen ezért sem értem high lvl tierben miért van nagy winrate je mert szakítani annyira egyszerű, hogy nem igaz.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#10362) DaveNo1 válasza Pocok256 (#10361) üzenetére


DaveNo1
veterán

Kevésbé dolgoznak össze a csapatok, talán ezen változtat majd a voice chat magasabb szinten.

You are not prepared.

(#10363) Pocok256 válasza DaveNo1 (#10362) üzenetére


Pocok256
veterán

Dotában is van. Semmit nem változtat hidd el :D

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#10364) 0karmacoma0 válasza DaveNo1 (#10355) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Hát bármennyi spike vagy cleave+gp build Zerat láttam, mind fos volt(főleg, hogy ugye volt GP nerf is). Az FA+FT(First aid) Zeranak se volt magas winratje, versenyen se pickelték, de most ez végleg megöli. Az új talent használhatatlan, Zera nem így működik.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#10365) DaveNo1 válasza 0karmacoma0 (#10364) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ha nagyon rossz lesz visszabuffoljak, gondolom azt akarják elerni hogy ne csak egy használható buildje legyen.

You are not prepared.

(#10366) 0karmacoma0 válasza DaveNo1 (#10365) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Akkor rework kéne vagy 7-8 talentnek. Volt régen GP és Spike buildje is, de azok is nerfelve lettek. Most csak elveszik az egyetlen használható buildet és hozzáadnak egy talentet aminek a kihasználása nem reális, maxilmum bronz league szinten. Még First Aid+Regen master+stoneskin mellett is iszonyú törékeny Zera. Anno így balanceolták ki, hogy ellensúlyozzák a blinkelést és a láthatatlanságot. Bár hány Assassin Blade-es vagy GP-s csapattársam volt, szánalmas volt nézni őket, ahogy folyamatosan halnak.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#10367) konqueror válasza 0karmacoma0 (#10353) üzenetére


konqueror
csendes tag

ezt hol láttad? van már patch notes? igazság szerint az érdekelne mely hősök gold ára megy lejjebb

(#10368) DaveNo1 válasza konqueror (#10367) üzenetére


DaveNo1
veterán

Zeratul és Falstad változtatások szivárogtak csak ki

Patch notes hétfőn vagy kedden, olcsóbb maximum 1-2 hős lehet.

You are not prepared.

(#10369) 0karmacoma0 válasza konqueror (#10367) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Még csak nexuson van info a várható Falstad és Zera reworkről. Előbbihez nem értek, de utóbbi az első hero volt akivel pozitív wr-t tudtam produkálni, és lényegében vele tanultam meg a mechanikát, szóval nagyon a szívemhez nőtt.

Sehol nem látom, hogy kiemelkedő számokat hozna a nerf után, versenyen se nagyon pickelték, ezért nem értem a további nerfet. Valószínűleg a hosszabb korai deathtimerek miatt nem akarnak level 4 powerspike-ot adni neki. Alacsonyabb szinten valószínűleg brutálisan erős lenne, mert ugye mindenki abban hisz, hogy minden lane-t pusholni kell megállás nélkül, így simán ki lehet osztani 4-5 killt egy roamoló Zeraval.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#10370) AxBattler válasza DaveNo1 (#10368) üzenetére


AxBattler
félisten

Banyek.
Falstad-nál kib@xás a Power Throw-ot 4. szintre átrakni elsőről - a Flow Rider-t, meg a Vampiric Assault-ot így nem éri meg választani, első szinten meg alig marad valami hasznos. FUBlizz. :(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10371) DaveNo1 válasza AxBattler (#10370) üzenetére


DaveNo1
veterán

Pont, hogy jót tesznek vele, így tudsz Falstadnál is csinálni autoattack buildet:

T1: seasanod marksman, T2: több választási lehetőség. Vampiricet eddig se tudom ki választotta, csatában nem sokat ér ;]

You are not prepared.

(#10372) AxBattler válasza DaveNo1 (#10371) üzenetére


AxBattler
félisten

A Seasoned Marksman bónusza permanens, vagy csak addig marad, amíg nem takedown-olnak, aztán kezdődik előröl? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10373) konqueror válasza DaveNo1 (#10368) üzenetére


konqueror
csendes tag

elég annyi, ha pont azok akik kellenek :P

(#10374) DaveNo1 válasza AxBattler (#10372) üzenetére


DaveNo1
veterán

Az mindig is permanens volt ;]

You are not prepared.

(#10375) AxBattler válasza DaveNo1 (#10374) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem volt világos eddig, köszi!
Akkor az úgy nagyon nem rossz... :DD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10376) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Hoppá gondolkodnak azon hogy a pontrendszer helyett behozzák a ligákat.

Ha ezt megcsinálnák akkor nagy hurrá lesz! :C

You are not prepared.

(#10377) zws válasza DaveNo1 (#10376) üzenetére


zws
senior tag

Ha jót akarnak maguknak, akkor behozzák, mert ez a HS rendszer úgy szar ahogy van :D

(#10378) holozis_HUN válasza DaveNo1 (#10376) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Amire én várok az egy 1v1 aréna. Kis map, semmi minion, élettöltők semmi ilyesmi, lespawnol szemtől szemben 10 másodperc és harc (persze alapból mindkét hős lvl 30 és választhat skilleket) az arénában pedig csomó ember, akár néhány hős szurkolhat :D én élvezném :) ja és lersze 3 vagy 5 forduló lenne.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#10379) F-ECT$ válasza holozis_HUN (#10378) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem 1v1-re van balance-olva a játék, szerintem nem lesz ilyen. Hogy oldanád meg a picket? A Blind pick eléggé idegesítően random lenne. Az 5v5 aréna meg jön :)

Dive ever, work never.

(#10380) holozis_HUN válasza F-ECT$ (#10379) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Olyan lenne mint a qm, választasz egy hőst és mehetsz. Elég fun lenne :) én nagyon szeretem minden játékban az 1v1-et, csak elég ritkán van rá lehetőség, és így aki erre vágyik kitudja élni magát :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#10381) DaveNo1 válasza holozis_HUN (#10378) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ennek nem sok értelme van, de az 5vs5 aréna ott lesz.

zws: ja a HS pontrendszer nagyon rossz, még ott sem jó, nem hogy a HOTS-ban.

You are not prepared.

(#10382) zws válasza holozis_HUN (#10378) üzenetére


zws
senior tag

Szerintem se lesz 1v1 szerencsére. Semmi értelme nem lenne, az ultik se ilyenre vannak kitalálva. Úgyhogy ilyen módot ne várj sztem :D

[ Szerkesztve ]

(#10383) Mister_X válasza holozis_HUN (#10380) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ez egy csapatjáték.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#10384) adrian360 válasza holozis_HUN (#10378) üzenetére


adrian360
őstag

1v1 halál felesleges lenne, annyira nem arra van balanceolva a játék. ha már valami más, akkor 3v3 esetleg lesz abban még van ráció

(#10385) tomazin válasza DaveNo1 (#10376) üzenetére


tomazin
veterán

Ez amúgy mit takarna? (sosem sc2ztem)

(#10386) DaveNo1 válasza tomazin (#10385) üzenetére


DaveNo1
veterán

Én se nagyon, de elvileg azt, hogy a teljesítményed alapján kerülsz be adott ligába, és ha jobban teljesítesz feljebb kerülhetsz magasabb ligába. Az ellenfeleidet meg a saját ligádon belülről kapod (vagy maximum +1/-1 liga attól függ hogyan húzzák meg a határokat és lesz egy ligán belül további határok, pl. low, mid, upper).

Tehát jobban jobban mutatja a saját teljesítményedet ez a rendszer + konzisztensebb módon kapsz ellenfeleket/csapattársakat.

Az már más kérdés, hogy állítólag az SC2 HOTS-ban valamit nagyon elszúrt a Blizzard és ezért hagyták sokan ott a játékot, de erről csak az tudna mesélni aki játszott SC2 kompetitívet.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#10387) adrian360


adrian360
őstag

sc2 ladder olyan hogy bronze -> master és felette van a grandmaster ahonnan nehéz kiesni ha már bekerültél :)
alap esetben azonos ligából kapsz ellenfelet, győzelemért +pont vereségért - (van bonus pool ha sokáig nem játszol akkor dupla pontot kapsz vereségnél ebből von le, de ez mellékes), tehát mondjuk lehetsz gold és azon belül 300 pontos. ha szintet lépsz a pontokat felezi / harmadolja de ezt nem tudom pontosan.

50% winratre törekszik a rendszer, de ha jó szériában vagy és eléred a kb 60% winratet, akkor elkezdi dobálni a magasabb ligásakat, és ha ellenük is értékelhetőt nyújtasz akkor feldob ( nem kell mindet megverni, ha 50%-od van kb a magasabb ligásokkal akkor már ott a helyed)

kiegben annyit kavartak be, hogy nem lehet kiesni már semelyik ligából, viszont szezononként simán visszasorol 2-3 ligát is ha rosszul játszottál, illetve akkor is ha keveset. Ez nem tetszett sokaknak, mert a diamond - mester ligások ellepték a silver -gold mezőnyt, mikor inaktivitás miatt vissza lettek sorolva. reméljük ezt nem veszik bele.

(#10388) F-ECT$ válasza adrian360 (#10387) üzenetére


F-ECT$
titán

De kvázi most is ez van hots-ban, nem? Ha rank 17 vagy, akkor rank 17 +- 2-3 szintű embereket keres főleg hozzád, és ha jó vagy, akkor a sima pontokon túl kapsz bónusz xp-t, tehát gyorsan felérhetsz magasabb szintekre is. Emellett ha buksz, akkor sem buksz egyből rankot, van pool.

Dive ever, work never.

(#10389) Pocok256


Pocok256
veterán

Én már oylan rendszert várok mikor pl 1 win 50 pont de minden társad tetszőlegesen adhat neked plussz 10 pontot 1 játékban, de 1 játékos csak 1 embernek mellé adhat -10 pontot is ha akar ezt ugyanúgy. Így ha lenne egy retard aki miatt bukjátok a gamet akkor az nem csak -50 pontot kapna hanem magkapná a másik 4 társa -10 pontját ami összesen -90 lenne így gyorsan ki lehetne szortírozni a tehetségtelen playereket. Ha meg valaki nagyon jó akkor kapná az 50 ponton felüli +40 pontot mindegyik társtól. Szerintem sokkal jobb lenne mint a mostani módszerek.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#10390) adrian360 válasza F-ECT$ (#10388) üzenetére


adrian360
őstag

az a baj hogy ez nem működik hogy rank 17 +-2-3 szint, mert a belső mmr-t nézi és simán lehet hogy rank 30-as embernek olyan mmr-je van mint a rank 10-esnek.
túl szűk lépcsők vannak a szintek között. bronze szint kb a mostani rank 50- rank 35, míg a silver szint már csak mondjuk rank 35-25, a gold 25-18, a plat 17-10, diamond 10-5, master 5-1 .
az hogy 5 győzelemmel lépsz 2 szintet majd egy rossz sorozattal buksz 3-at nagyon kiábrándító. a ligás rendszerben sokkal nehezebb kiesni és előlépni. oké a pontod változik, de megtartod a liga szintedet, és nem frusztál az hogy most 10-esről lestél 15-re.

[ Szerkesztve ]

(#10391) 0karmacoma0 válasza F-ECT$ (#10388) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Sztem nem figyeli a rankot csak az mmr-t most. Én rank 17-16 körül vagyok, és általában van 2-3 palcement matches meg egy-két magasabb rank-ú. Sajnos túl korán kezdtem HL-ezni anno az elején nagyon elrontottam, csak mostanra sikerült 50% környékére feltornászni a winrate-et és csak 2100 körül mmr-em van, így 1700 és 2500 között bármilyen társ jöhet. Gyakran kerül 2-3 olyan ember a csapatba, akiket QM-en már nem nagyon osztogat. Mivel sokkal nagyobb a szórás, szerintem nem is játszanak túl sokan HL-t, ezért ilyen rossz a matchmaking. Ligára bontva sokkal jobb lenne.

Gyorsan csekkoltam az uccsó HL meccsek top-bottom MMR-jét, (sajnos shothoz túl nagy, nem férne rá az egész matchmaking képernyő):
2853-1917, 2553-1726, 2545-1859, 2241-1810, 2398-1480, 2133-1999 6 meccset kellett visszanéznem az első normális meccshez. Lényegében azon múlik kihez került, milyen szerepkörbe a legrosszabb-legjobb játékos.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#10392) ígyvanferi válasza Pocok256 (#10389) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Egy ideális világban ez jó is lenne. De picit azért gondolj bele, milyen mentalitású játékosok játszanak itt. Szerinted mennyi az esélye, hogy jól játszol, és ezt tényleg felismeri a másik 3-4, és ténylegesen ad is plusz pontot? Illetve mi van, amikor van két-három béna, esetleg ezt szóvá is teszed. Szerinted nem repül azonnal a mínusz pont neked, függetlenül attól, milyen jól is játszottál? Plusz mennyi az esélye, hogy a sok intelligens a pluszra nyom, nem a mínuszra, amikor megérdemled?

(#10393) Madwe válasza ígyvanferi (#10392) üzenetére


Madwe
nagyúr

+ aki társal jön, nyilván őt +ozza. Meg mi van ha senkinek nem akarsz minuszt adni? meg troll az egész világ, ez nem működne...

(#10394) tepenzed


tepenzed
őstag

srácok segítsetek, tankot és supportot is nagyon szeretem, így különösen nehéz a választás:

LEORIC VS. Kharazim

Melyikre várható szerintetek egy blizzard féle nerf a jövőben? Egyáltalán melyiket izgalmasabb játszani? Sajnos a Try mode alapján nem sikerült döntenem.

(#10395) whitezo88 válasza tepenzed (#10394) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Leoricra nem olyan rég volt, ősszel talán.

Szerintem mind a kettő nagyon jó. van dmg output, és lanet is tudnak takarítani.

(#10396) Madwe válasza whitezo88 (#10395) üzenetére


Madwe
nagyúr

az hogy nemrég nerfelték, nem jelent semmit se blizzardéknál ;] Amúgy mindkettő nagyon jó a maga nemében. Leo inkább bruiser mint tank, sustain ellen jobb szeretem hozni mint burst ellen, mert a hp regen buildje az alap amit hozni kell s ellenük talán többet számít. + az infernalon nagyon jó hogy a tank is hoz masszív - bár már nerfelt - aoe dmg-t az objektívekhez.

Kara nagyon jó healer, normális dmgve főleg ha azt az ultit hozod. Meleek mellé kicsit jobb, mert ő is melee és közelre gyógyít csak, akkor ha üt ugye (+w)... Olyan pályákon mégjobb, ahol egybe van a csapat - infernal, battle pl, ahol az obj. egy helyre gyűjt mindenkit.

Amúgy freeként próbáltad már őket? végső soron az a fontos h neked melyik jön be jobban, az meg csak úgy derül ki :)

(#10397) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Pont most jött ki az új patch notes, van benne kharazim és leoric valtozas is:

http://us.battle.net/heroes/en/blog/19953593/heroes-of-the-storm-ptr-patch-notes-november-11-2015-11-11-2015

Amúgy ez elég kicsi patch lesz

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#10398) Madwe válasza DaveNo1 (#10397) üzenetére


Madwe
nagyúr

Abathur can no longer capture objectives at his body’s location while using Ultimate Evolution.

Erről kár hogy lemaradtam, még van egy kis idő exploitolni :)

Heroes that are simultaneously struck by Diablo’s Overpower and Stitches’ Hook will no longer be thrown outside the playable area. :Y

(#10399) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Ennek fényében inkább Kaharazimot venném most. Leoricnak elég nagy része a w és ez komoly nerfnek tűnik. A Monk minden amit egy healertől szeretnénk. Nagyon magas számok, mobilitás, több használható talent, cluch ulti. Wave clear és CC nem az erőssége, de olyan csapat kell köré ahol ezt hozza a többi hero. Mivel úgy is a 2-3 melee compokba a legjobb így ez nem szokott gond lenni.

Amúgy tényleg jóval kisebb patch mint amire számítottam. Nem lehet hogy a többi cucc megy ptr-e és ez jön live most?

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#10400) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#10397) üzenetére


F-ECT$
titán

-Új pálya - welcome
-Falstad - meglátjuk, nekem mondjuk sosem tetszett a hős
-Jaina - mini nerf, nem sokat változik
-Zera - nerf, még inkább el fog tűnni szerintem
-Kharazim - mindkét Traitjét erősítik, ebből a manás fölösleges, a másik jó lehet dupla support esetén
-Uther - nerf, nem ártott már ez neki, túl népszerű
-Leroic - nerf, lassan átveszi Sonya a helyét
-Gathering Power - funolni qm-en jó, HL-ben továbbra sem az igazi szvsz

Dive ever, work never.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Heroes of the Storm (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.