Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37451) xtremetuning válasza robi-k (#37450) üzenetére


xtremetuning
addikt

Hasonló, mint a Cinemaster. Másik cég csinálja és jóval árbarátabbak.
Mondhatnám, hogy a 8000euros Cinemaster tudását az 5000euros Crystal Vision lenyomja. Tudásban felette van (a Cinemaster ugye csak Blu-rayt játszik angol infoval).
A Crystal minden létező formátumot kezel, angol-magyar nyelvű az adatbázisa és ezt nem csak filmre fejlesztették, hanem high-end audiora is. 32bit/192khz-es anyagot vidáman hamikázik. Ugyanúgy kezeli a zenei formátumokat is borítós adatbázissal. Olyan extrákat is lehet kérni, mint egyedi hangkimenetek (nekem megoldották, hogy a teljes dts adatfolyam átjöjjön coaxon), 3 különböző képminőség (kinek mekkora az igénye). Ha akarod, kijön a dts-hang 7.1 analógon úgy, hogy előfokként is működik, magyarul nem feltétlen van processzorra szükség, elég ha egy 5 vagy 7 csatornás végfokot mögé teszel. Teljes távirányítás Ipadról és Androidról. Hőcserélős házakban van 32 fok fölé nem ment tegnap, pedig 8 órát nyúztuk.
A fagyás ismeretlen fogalom. Többféle specifikációval egyénre lehet szabni és 2500-tól indul az ára. Tegnap a csúcs Cinemasterrel (8000euro) raktuk össze az enyémet (5000euro). 3 méteres Stewart vászon és a csúcs Sim2 1080 c3x Lumis voltak a társai.
A képe lemosta a Cinemacit, igaz én a legkomolyabb video upgradet kértem bele.
én ragaszkodtam hozzá, hogy láthassam a belsejét, fejvesztés terhe mellett belenézhettem, nagyon profi a kábelezés, építés és a trafó, amiről nem árulhatok el többet.
Minden egyes vetítőhöz külön gamma beállításokat adnak, de ha kell kimennek házhoz és a rendszerhez állítják a képet.
"Röviden ennyi"... :B

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#37452) python1 válasza xtremetuning (#37451) üzenetére


python1
veterán

Ö igen,az jó.

32 fokban fagyás, na de kérem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37453) robi-k válasza xtremetuning (#37451) üzenetére


robi-k
őstag

Ez igen, gratulálok, használd egészséggel és megelégedéssel! :C

(#37454) Integra válasza xtremetuning (#37451) üzenetére


Integra
titán

hűha, akkor megvan az új játékszered, grat:))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37455) muzsikpeti válasza xtremetuning (#37451) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Gratula hozzá, nagyon-nagyon komoly!!!

(#37456) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Kíváncsiság jellegű kérdés... S/PDIF-en tényleg nem megy ki a 24bites hang? Tehát gondolok itt arra, hogy ha a dts hangsáv pl. 48khz 24bit, akkor az pl. coax-on, vagy optikán "csak" 48khz 16biten szól?

Véleményem szubjektív...

(#37457) muzsikpeti válasza xtremetuning (#37451) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Va egy linked ahol utána lehet olvasni ennek a brutál gépezetnek?

(#37458) xtremetuning válasza muzsikpeti (#37457) üzenetére


xtremetuning
addikt

Készül a honlapja. Ha elérhető lesz, linkelem. :K

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#37459) BBéci válasza xtremetuning (#37451) üzenetére


BBéci
titán

3D-t is tud? Mert pár hónapja a CineMasterek mindegyik változata képes rá.
Megnéztem pár filmet és trailert a nagyobbikkal, eszméletlen jó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37460) xtremetuning


xtremetuning
addikt

Közben, hogy ne unatkozzak, összeházasítottam az Elrod kábelt a carbon Furutec-vel :

;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#37461) #09634560 válasza xtremetuning (#37451) üzenetére


#09634560
törölt tag

Gratulálok!!
Használd egészséggel és megelégedéssel.
Kiváncsivá tettél! Majd linket kérek.
3D?

[ Szerkesztve ]

(#37462) xtremetuning válasza BBéci (#37459) üzenetére


xtremetuning
addikt

Természetesen.
És mielőtt kérdeznéd, a friss Cinemacival hasonlítottunk... ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#37463) Integra válasza xtremetuning (#37460) üzenetére


Integra
titán

+1 :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37464) xtremetuning


xtremetuning
addikt

Itt pedig már bent laknak a helyükön :

A képek címe legyen : kÁbel a rengetegben.... :P

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#37465) xtremetuning


xtremetuning
addikt

Hát nem letöröltem egy képet véletlenül ? :((

A kész kábelről készült kép ismét :

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#37466) Tonyo válasza xtremetuning (#37465) üzenetére


Tonyo
őstag

Mi ez egy kígyó?:D Milyen vastag ez? :Y

(#37467) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

reggel pihentetőleg átforrasztottam a kimber herokat furu RCA csatikba.bizony a furu csatikban mágia van...

eladó Kawasaki j300 robogó

(#37468) Integra válasza Tonyo (#37466) üzenetére


Integra
titán

és tudod mennyi ilyen kábele van? úgy néz ki hátul mint egy erőmű irányító terme :DDD ezzel megsuhintasz valakit, nem kel fel.. :)

pityu: mi megnézzük mit tud ez az eger-lillafüred közötti szakasz, csak semmi elektronika buzulás mára:N

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37469) python1 válasza xtremetuning (#37465) üzenetére


python1
veterán

Nagyon jó képek,már mint nekem szemet gyönyörködtető látvány. :Y

Majd valami komolyabb hálózati kábeleket én is készítek,a neve sincs saját gyártmányú kábeleim is hoztak a konyhára,hátha még komolyabb alkatrészekből rakom össze.

bajnokpityu ennyire jók a furu csatik?

Akkor nekem is be kell szereznem párat.

[ Szerkesztve ]

(#37470) muzsikpeti válasza bajnokpityu (#37467) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Mit tapasztaltál javulást a hangjában?

(#37471) muzsikpeti válasza xtremetuning (#37464) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

szépséges, ez aztán az út vesztő :)

(#37472) Tonyo válasza Integra (#37468) üzenetére


Tonyo
őstag

Hát igen, ezeket már nem olyan könnyű elrejteni:D Külön szekrény kellene neki..

(#37474) vasii


vasii
senior tag

Hali,

tudom nincs sok ertelme,de ha a tvt optikain rakotom !hifire!, akkor minden csak a hifin fog szolni, vagy a tvn is fog?

(#37475) jos3ph válasza vasii (#37474) üzenetére


jos3ph
tag

Ha a TV-n az opt out-ba dugtad, akkor minden a hifin fog szólni. Az optikának is van kimenete, és bemenete is, e szerint gondolkodj:)

(#37476) bajnokpityu válasza muzsikpeti (#37470) üzenetére


bajnokpityu
félisten

tisztább,kevesebb torzitás középben meg magasakban.fülesen át ennyi jött át.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#37477) xtremetuning válasza Tonyo (#37466) üzenetére


xtremetuning
addikt

Dave Elrod kábelei sosem a kezelhetőségükről voltak híresek... :DDD
Viszont a hangjuk......nagyon komoly ez a ribbon szerkezet.
És jól látod alkarnyi vastag a cucc.
Haveromnál lerántotta a kisebb nuforceokat az állványról.... :DDD :DDD :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#37478) Dorian válasza vasii (#37474) üzenetére


Dorian
félisten

Valószínűleg mindkettő fog szólni egyszerre, ami nem jó. Ilyenkor a TV-n be kell állítani, hogy a "külső hangszóró" (vagy valami hasonló menüpontban találod) szóljon.

jos3ph:
Miért, te láttál már TV-n optikai bemenetet???

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#37479) xtremetuning válasza bajnokpityu (#37467) üzenetére


xtremetuning
addikt

Furutech a csúcs jelenleg a piacon. Tegnap érkezett még egy Harmonic Tech Magic II-es kábelem, azokon gyárilag FI-28 rhodium van. :R

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#37480) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#37476) üzenetére


bajnokpityu
félisten

és ez talán a legócsóbb furu.olcsóbb,mint csomó kácsa...1400Ft,v hogy.

igazából analóg RCAban a 3400Ftos az,ami emberek szerint már kemény.az a következő az árlistában.egy wbt koppintáa volt előtte,talán 2000Ftért adták előző tulajnak,de nyomába ne érhet.szóval igy kell olcsóbban jobbat csinálni.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#37481) Tonyo válasza xtremetuning (#37479) üzenetére


Tonyo
őstag

Kicsit más téma: rákerestem arra amikor írtad, hogy berriliumos a magas hangsugárzód a focalodon. Kicsit ráparáztam, hogy most akkor az én focalom is mérgező, de valahol rábukkantam, hogy csak 806 vtől fölefele használ a jmlab berriliumot. Te mit tudsz erről?

(#37482) python1 válasza bajnokpityu (#37480) üzenetére


python1
veterán

Valami linket dobhatnátok róla,hogy hól lehet rendelni vagy vásárolni?

Már meg is találtam.

Google jó barát!
De a tapasztalat meg a fórumtársak tudása azért sokkal többet ér!

[ Szerkesztve ]

(#37483) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

ilyet raktam rá:
162

ilyet ajánlottak:
126

eladó Kawasaki j300 robogó

(#37484) python1 válasza bajnokpityu (#37483) üzenetére


python1
veterán

Na erre gondoltam.

Köszi Pityu! :R

162-es a 126 hoz képest minőségben mennyire maradhat el?
Így első ránézésre nem nagyon látok a színén kívül különbséget közöttük,meg az árán.

[ Szerkesztve ]

(#37485) xtremetuning válasza Tonyo (#37481) üzenetére


xtremetuning
addikt

Gondolod, ha mérgező lenne, engedélyeznék a kiadását ?
A gyártásnál jön ki a mérgező hatása, de az már nem a mi bajunk.
Egyébként én a "mérgezőt" a szó olyan értelmében írtam akkor BBécinek, hogy vigyázzon, mert könnyen rá lehet szokni... :DDD :DDD :DDD és utána nem akarsz mást hallgatni...

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#37486) Tonyo válasza xtremetuning (#37485) üzenetére


Tonyo
őstag

Akkor viszont tudat alatt jól gondoltad, h mérgező :DDD mert külföldi forumokon megy a téma róla..

(#37487) xtremetuning válasza bajnokpityu (#37483) üzenetére


xtremetuning
addikt

A 162 nekem is volt egy furu digit ic-n... olyan javulást hozott az akkori Arcam - Dune összeállításomon, hogy csak na. Most már a sógoromat boldogítja.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#37488) bajnokpityu válasza python1 (#37484) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hangra nem tudom mi a különbség.a 162t is jó kézbe venni, kellemes a csati burkolata.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#37489) xtremetuning válasza Tonyo (#37486) üzenetére


xtremetuning
addikt

Keress rá a Youtube-on. Van a készítésről video....nagyon komoly.
Szerintem csak savanyú a szőlő...levédett JM Lab szabadalom... ;) ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#37490) bajnokpityu válasza xtremetuning (#37485) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a monitor audio magasa előtt pl azért van bonthatatlan védőrács,mrt elvileg hozzáérsz,mérgez :)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#37491) Tonyo válasza bajnokpityu (#37490) üzenetére


Tonyo
őstag

Ha akkor mérgez ha hozzáérsz, akkor valszeg mikroszemcsék csak a levegőbe juthatnak..

Berriliumra azt írják visszafordíthatalan tüdőgyulladást/rákot okoz :))

(#37492) Caldera1


Caldera1
tag

Sziasztok!

Melyiket vennétek a három Av-erősítő közül? (Ha csak ezek a lehetőségek lennének :D ) Mindhárom egy árban van.
Harman-Kardon-165
Onkyo TX-NR509
Pioneer VSX-821
Jól látom, ezek közül tényleg a HK adja le a legnagyobb teljesítményt?

Kicsit megfizethetőbb alternatíva lenne még:
Denon AVR-1312
Pioneer VSX-521

Őróluk van valakinek esetleg tapasztalata?

(#37493) Hugrabug


Hugrabug
csendes tag

BBéci vagy aki megtudja mondani, hogy az Onkyo 609-et párosítom egy Polkaudio Tsi400-hoz kettős erősítéssel, akkor a front magas hangszóróit hova kössem? Az erősítő Front L/R hangsugárzó csatlakozójához vagy a Surr Back L/R hangsugárzó aljzathoz?
Az angol nyelvű útmutatóban ez van:
/dl/upc/2011-09/11/342231_elke91nyoa0vane3_img_0775.thumb.jpg

A magyarban pedig ez:
/dl/upc/2011-09/11/342231_vhbc8ufkpsj4b7ml_img_0774.thumb.jpg

Egyébként elromolhat valami vagy csak rosszul szól ha fordítva van bekötve :F

Bocsi nem sikerült a képet feltöltenem a gépről nem tudom, hogy hogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#37494) jos3ph válasza Hugrabug (#37493) üzenetére


jos3ph
tag

Én épp a napokban szembesültem ezzel a kérdéssel, mert én is ilyen erősítőt veszek. És azt válaszolták, hogy ha a 609-el Bi-ampolni akarsz akkor a mély tartományt (woofer) a Front L/R-be kell kötni a magas tartomány (Tweetere) pedig a Surround L/R-be kell kötni.

A hozzászólás írásánál van alul, hogy kép feltöltése, ott betallózod, majd amikor megjelenik a kép neve, leokézod, és a beilleszt gombbal pedig megjelenik majd a hozzászólásodban. Próbáld ki:)

[ Szerkesztve ]

(#37495) Hugrabug


Hugrabug
csendes tag

Tehát az angol:

(#37496) Hugrabug


Hugrabug
csendes tag

És a magyar:

Akkor most melyik a jó?

(#37497) jos3ph válasza Hugrabug (#37496) üzenetére


jos3ph
tag

Ez tényleg fura. Az én véleményem az, hogy úgy kell ahogy az angol írta, és ahogy én is mondtam! De ha bizonytalan vagy akkor inkább várd meg az okosabbakat Ők mint mondanak.

És a magyar leírásban a (következő) oldalon milyen ábra van?? Azt is tedd fel ide.

[ Szerkesztve ]

(#37498) Hugrabug válasza jos3ph (#37497) üzenetére


Hugrabug
csendes tag

Várom BBéci, Sanci38, xtremetuning, Bajnokpityu és a többi hozzáértő válaszát hogy, mit tegyek. Nem szeretném hazavágni a rendszerem. Lehet valami baja ha rosszul van bekötve?

(#37499) jos3ph válasza Hugrabug (#37498) üzenetére


jos3ph
tag

(#37052) robi-k hozzászólása, és válasz a kérdésedre. Úgy kösd ahogyan az angol mutatja!

[ Szerkesztve ]

(#37500) Kamikaze240


Kamikaze240
tag

Hello mindenki! szerintetek melyik lenne a jobb vétel a kettő közül?
Kenwood krf v6070d (táv nélkül)
Yamaha RX-V361 (távval és minden "alkatrésszel")
A válaszokat előre is köszi.
Ui: játékra filmre zenére egyaránt kellene.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.