Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) Thrawnad


Thrawnad
senior tag

Hali!
Egy ilyen mikro pc-m van:
[link]
1GHz Via proc 512 mb ram, és 2gb CF kártya az op rendszernek.
Van egy HDD pluszban, de az csak adat lesz.
Mit javasoltok rá op rendszert?
Windows környezetben lenne file, és nyomtató szerver. Excel táblák, ilyenek, szóval kb 20 GB max amit kiszolgál.
Csak a folyamatos elérhetőség a lényeg.

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#3402) sanzi89


sanzi89
addikt

Van itthon a következő home szerver 24/7-es üzemben:

Asrock Q1900-ITX alaplap
Kingston 8GB DDR3-1333 SO-DIMM memória
Cooler Master Elite 110 ház
Intel 530 120GB SSD
WD Red 1TB 2.5 HDD
PicoPSU 120W eBay
Delta 12V/5A tápegység

A jelenlegi feladatai:
Windows 8.1 Enterprise OS fut rajta, Transmission torrent klienssel kihajtja a 100/50-es netet, sima Windows-os hálózati megosztáson videó fájlok kiosztása, Hyper-V-ben fut egy Server2012 DomainController, továbbá bármikor bárki, akinek kedve van leül elé, bekapcsolja a monitort, és netezik, Word-ben dolgozgat, Youtube-ot néz, stb.

Úgy néz ki, hogy erre a J1900-as proci már kevés, ezért szeretném fejleszteni a gépet, de fontos volna a nagyon halk üzem és a fogyasztás. Ez azt jelenti, hogy van egy nagyon lassú 12-es venti a gépben, továbbá a PicoPSU-ról kell, hogy üzemeljen a rendszer. Jelenleg a leghangosabb elem a 2.5-ös laptop HDD és ennek így is kell maradnia. Aludni így se alszik vele együtt senki, de még pont nem zavarja a hétköznapi jövést-menést.

Ahogy nézegetem integrált processzor tekintetében nincs használható alternatíva, így a Pentium G3900-at néztem ki, ez benchmark szerint kb kétszer olyan erős, mint a J1900-as. Ez kapna valami batár nagy passzív hűtőt - szerencsére az Eite 110-ben van hely - és kb ennyi is volna a változás terveim szerint. Mi a véleményetek? Ajánljátok-e ezt a procit? Van-e értelme a fejlesztésnek vagy más irányba kellene gondolkodjak?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3403) hati válasza sanzi89 (#3402) üzenetére


hati
addikt

Szerintem ezt a gépet hagyd meg kiszolgálónak és vedd le róla a "továbbá bármikor bárki, akinek kedve van leül elé, bekapcsolja a monitort, és netezik, Word-ben dolgozgat, Youtube-ot néz, stb." feladatot.

[ Szerkesztve ]

(#3404) Benőke válasza sanzi89 (#3402) üzenetére


Benőke
őstag

Nyilván az erőforrás és fogyasztás szempontjából hasznos ha egy gépen fut minden, de a kis J1900 hát nem erre való. N3150 újabb de lassabb. n3700 gyorsabb de nem sokkal.

G3900 nem pentium hanem celeron, de jó alternatíva.

Picit többért már Pentium g4400 kelleti magát. Valószínűleg ez most a legjobb vétel minden tekintetben.
Akadnak T -s verziók is egyik másikból. Az ugye max 35W.

A j1900 4 magos proc, a G3900 és a G4400 viszont csak kettő. Viszont egy szálú végrehajtásban 3x olyan gyorsak.

Pico PSU nem tudom mennyire szeretné ha ilyen proc (g3900/g4400) mellett kéne ülnie. 7A -t tud 12V -on persze indításnál 10A -t tud kipréselni magából 12V -on.
Pláne ebay. Nem tudom pontosan mit tud, de feszegetné a határait. Az 5A delta adapter pedig szintén határeset mert a 60W -ot szerintem egy nem T -s procis gép simán meglépheti indításkor.

Ezért ajánlgattam a T -s procit mert az lehet elmenne ebben a táp felállásban is. Míg a J1900 elballagott 10-15W -al is... Maga a proc eleve 10W -os + lap.

A táp lesz a szűk keresztmetszet... Alternatívában akad még az AMD Am1 platformon egy 5350 -el ami 25W és 20-30% -al erősebb ugyan úgy 4 magos. Nem tépi le ez sem a fejed, de erősebb valamivel. Pentium persze más dimenzió.

Nem tudom, hogy van -e értelme ezt a jelenlegi gépet meghagyni és ráakasztani mindenféle feladatot, ami nem desktop netezés, hanem NAS, HTPC aztán ezt még kiszolgálja egy darabig.

(#3405) AiRLAC válasza hati (#3403) üzenetére


AiRLAC
addikt

Egyetértek, én mondjuk a Windows 8.1 helyett is valami NAS oprendszert tennék (XPenology, OpenMediaVault etc)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3406) hati válasza AiRLAC (#3405) üzenetére


hati
addikt

Szerintem a Win8.1-el nincs baj, nálam is az fut a J1900-on. Van még benne 16GB ram, meg sok lemez, meg usb-s TV tunerek. Szervernek bőven megfelel.

(#3407) sanzi89 válasza sanzi89 (#3402) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi mindenkinek a választ!

Még én is gondolkodom, hogy mi lenne a jó megoldás. Amúgy, ha valaki leül a gép mellé, és szünetelteti a torrentet (kb 3-5MB/sec folyamatos feltöltést leállít, ami kb 100 torrent), akkor teljesen használható a rendszer. Tekintve, hogy kb heti 3-4 órára van erre a feladatra használva - mármint normál tartalomfogyasztásra - lehet a torrent leállítgatás lesz az átmeneti megoldás. Főleg, hogy amúgy sincs sok értelme ilyen mennyiségben a torrent feltöltögetésnek... :U

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3408) Benőke válasza sanzi89 (#3407) üzenetére


Benőke
őstag

Ha sok szálon fut egy egy torrent, akkor az gáz lehet bármilyen gépnek.
Limitáld a torrenteket amit egyszerre vihetnek, aztán a torrentenkénti feltöltési szálakat, illetve a feltöltési össz sebességet is vedd vissza. Így be fog férni blokkolás nélkül a böngésző a sorba :)

(#3409) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ma csalódtam egy kicsi. Kiderült számomra, hogy ha csak PCI-E 2.0 1x foglalatba teszem PCI-E 2.0 8x helyett (amibe való), akkor csak durván 50%-al gyorsabb a 10Gbe NIC, mint a hagyományos 1Gbe.

Az alapján, hogy a PCI-E 1.0a 1x csatolós 1Gbe NIC képes a gyakorlatban ~112MB/s-re is SMB3-al szekvenciális filemozgatáskor (szintetikus tesztben pedig tényleg erősen megközelíti a 125-öt is), ettől is vártam ~200MB/s-t (sőt, akár 245-öt nyaldosva, mert nem "vegyes limit", hanem csak a PCI-E korlátoz, a hálózati rész így túl van méretezve, illetve kicsit komolyabb hardware és szoftveresen is jobban támogatott ez a vezérlőkártya, mint az ezer-egytucat Realtek-ek), de csak ~175-öt kaptam.

Mondjuk közben (mióta elkezdtem összekaparni a leselejtezett 10Gbe cuccokat és rávettem magam, hogy beélesítsem) már annyi apróságot rábíztam erre a kis szervergépre (ami eredetileg még csak a privát kis NAS-om lett volna), hogy le van fojtva annyira a HDD-s RAID tömb is, míg inkább ~85MB/s érhető el jellemző (és még ahhoz is kell egy kis felfutási idő, hogy az I/O ütemező kiismerje a helyzetet).

De az is érdekes, hogy szintetikus tesztben UDP-vel csak 1.35Gbps-t mérek, míg TCP-vel 1.43-at (utóbbi passzol az SMB3-as értékekhez). Ha átteszem az asztali PC oldali kártyát is 8x slot-ba (csak úgy a VGA kártya sem kap 8x 2.0-tól többet), akkor megtáltosul, tehát nem a NIC/optika/kábel a ludas.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3410) AiRLAC válasza janos666 (#3409) üzenetére


AiRLAC
addikt

Jumboframe van?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3411) janos666 válasza AiRLAC (#3410) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

8x slot-okban tesztelve MTU=1500 (alapérték) mellett ~7.8Gbps-t mér az iperf3 TCP-re. Ha csak a 10Gbe interfészeken növelem az MTU-t a maximális 9600-ra (ami Linuxon 9600-as MTU, Windows-on 9614byte jumborfame size - lepingeltem és így passzolnak), akkor ez az érték ~6Gbps-re csökken (mindegy, hogy az interfész privát, vagy a bridge IP-jét adom meg az iperf3-nak). Ha felemelem a bridge 1Gbe interfész-, és ezzel már automatikusan a bridge MTU-ját is 9214-re (fara módon itt Linux-nál is 14-re végződik a maximum, gondolom más logikával kezeli a két driver az MTU<>valós méret kérdést, vagy eltér az overhead size is), akkor ~9.3Gbps-t mérek TCP-vel (UDP-vel csak kb. 6.7-et).
(Ez mind IPv4, nem tudom itt van-e értelme helyi hálóra IPv6-nak, ha nincs 6-os WAN címem és nagyobb a header, bár talán jobb a congestion control és hasonlók.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3412) péjé válasza janos666 (#3411) üzenetére


péjé
őstag

sziasztok,
kis segítséget kérek:
Plex szervert, torrentet (transmissiont) szeretnék működtetni ezen a kis gépen, nem is menne 7/24-ben csak 7/12-ben...[link] Esprimo Q5020 mini PC

Melyik linux-ot érdemes rátennem amin egyszerűen telepítek? win7 elbír ezzel?

előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#3413) janos666 válasza péjé (#3412) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Még Win10 (akár a szerver verziója) is felmegy rá, ha azt szeretnél (a VGA driver és így 3D gyorsítás talán már nem lesz üzemképes 7-esen túl, de az nem is kell szerver feladatokhoz, elég a szoftveres "általános illesztő"). Sőt, ha Windows, akkor szerintem legyen is 10-es 7-es helyett (ha most úgyis üres/gyalulod, akkor már inkább arra rendezkedj be hosszú távra, ne legyél majd 1-2 éven belül ráerőszakolva a frissítésre).

Ha esetleg filmlejátszónak is használnád alkalmanként, akkor 7-es vagy inkább Gnome-os Linux kell rá (tudtommal már csak a Gnome asztalkezelő támogatja ezeket a nagyon régi Intel GPU-kat Vsync képességgel együtt, ami nélkül "csíkos/szakadt" a mozgókép), de a HD videókba minden OS-el és driver-el belefulladhat, akár XP vagy 7, akár régi vagy új Linux (max 720p kis bitrátával, előre letöltve, nem élőben stream-elve, rendes lejátszóból, nem böngészős flash ablak...).
Nézd meg esetleg a Debian-t (a Vsync miatt Gnome-al), az viszonylag next-next-finish, de még nem annyira, hogy fura dolgokat csináljon automatikusan (engem legutóbb kiborított az Ubuntu telepítő, mikor kipróbáltam és összekuszált pár kézileg beállított dolgot, mert ő jobban tudja mi kell nekem -> legalább olyan "okos" volt, mint a Win10).

A tárhelyet USB-ről bővíted, vagy lecseréled nagyobbra a 2.5" HDD-t (esetleg elég a 80Gb mínusz OS)?

Megvetted már, vagy még csak nézelődsz? (Én szerintem nem vennék már ilyen régi gépet, nem kerül sokkal többe egy cirka ~8 évvel fiatalabb ITX cucc se, ha használt alkatrészekből rakod össze).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3414) instantwater válasza janos666 (#3413) üzenetére


instantwater
addikt

Azt a procit (T5270) 2007 ben adták ki.
A gép ára pedig 17000 Ft.

Persze én sem vennék olyan régi gépet, de, ha tudsz 8 évvel fiatalabbat azaz 2015 ös gépet használtan "nem sokkal drágábbért" akkor komolyan érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#3415) péjé válasza janos666 (#3413) üzenetére


péjé
őstag

köszi a gyors választ.

Filmlejátszásra nem fogom használni, egy tökéletes samu bluray megteszi ezt a hálózaton...ezen a gépen torrent, adattárolás, plex szerver kellene hogy fusson, a laptopomról el akarom költöztetni ezeket a dolgokat mert állandóan mennie kell...
a hhd-t lecserélem egy 1 TB-osra, az min. kell ha filmeket akarok tárolni.

Próbálkoztam NAS-sal is, sajna túl combos az ára azoknak amik gond nélkül futtatják a plexet így abban nem gondolkozom ez meg sztem elketyereg még jó ideig.
Ennek sztem megfelel...azt mondjátok h win10-nek van vmi szerver verziója is?
a win azért lenne szerencsésebb mert csaj távoli asztallal szeretném pofozgatni ha vmit akarok...

[ Szerkesztve ]

(#3416) erer1000


erer1000
őstag

Raspberry PI 2-vel torrent megy, tavvezerelheto akár mobilról.
FTP szerver
külső HDD-n van minden, filmek hálózatban mennek rendesen, tekeresnel észre se lehet venni akadast. + apache webserver

egyszerűen jól megy

97-98Mbps-et ki lehet hozni hálózatba. 100Mbps lan, szóval jól kihasznalja.
35napja 0-24 és max 10W-ot tud enni.

Nyomtató, scanner megosztasrol nem tudok velekedni.

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#3417) janos666 válasza instantwater (#3414) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jó, picit túlzónak hangzik a "~8 év" (ami szerintem legalább a "7 és 9 közt" tartomány, mert nem =8 :D) és a "nem sokkal drágább" (ami itt, az összeg abszolút értékét tekintve inkább csak annyit jelent, hogy nem nagyságrendileg több, de még talán a duplája is belefér, mert az sem egy rekkenő összeg, ami idővel részben megtérülhet, ha a frissebb vasat csak később kell selejtezni [akár driver kompatibilitási, csatlakozófelületi, vagy nyers erő igény okán, stb], és míg ketyeg addig kevesebb áramot is eszik, kevesebb gonddal jár odafigyelni a szoftveres támogatottságára a közeljövőben, gyorsabban feltelepül/frissül a rendszer mikor valamiért piszkálni kell, stb).

Én ilyen célra ma szerintem egy Intel J1800-as ITX deszkát választanék (vagy hasonló AMD, csak azt kevéssé ismerem és inkább olyanoknak lehet érdekes, akik az iGPU-t is használni szeretnék pl. minőségibb filmlejátszásra), minimális mennyiségű RAM-al (ami épp elég ahhoz, hogy egy lecsupaszított, grafikus asztal nélküli Linux feltelepüljön és swap memory nélkül is elfussanak a szükséges programok [akár 1Gb is bőven elég lehet, ha bináris és nem forráskód alapú a disztró és csak privát fileszerver lesz]).
Egy ilyen lap bolti áron 15k (a mai túlinflált használtpiacon legyen 12k használtan garancia nélkül), 2k bele minimális mennyiségű (1Gb) használt RAM (vagy 4k annyi, hogy legyen tartalék is 2Gb-ból), másik 3k egy használt olcsó kis teljesítményű ATX táp (ha nem akarunk paneltáppal kínlódni, ami kevesebbet fogyaszt, de sokkal drágább lehet, így viszonylag lassan térül meg -- esetleg kiszerelhetjük az ATX táp ventijét, mert úgysem melegszik túl ilyen fogyasztásnál és akkor nincs zaj), a rendszer pedig lehet azon a HDD-n is, amin az adatok. Ez durván 20k. De ha épp nem találunk pár alkatrészt olcsón, vagy túl akarjuk méretezni/biztosítani pár elemét, illetve értékes számunkra a 80Gb-os HDD is, ami a kicsivel jár, így hozzáadjuk hogy kerítünk valahonnan egy olyat, még mindig meglesz 25-30 közt (kevesebb, mint az eredeti duplája). A ház kimaradt, mert elhelyezéstől függően nem feltétlenül kell (betehető pl. egy cipősdobozba, vagy fekhet egy szekrény tetején vagy fiók mélyén csupaszon, de ha látszatos helyen van, akkor az még valóban plusz pár ezer forint, ezzel már talán megnyalva az eredeti keret dupláját).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3418) instantwater válasza janos666 (#3417) üzenetére


instantwater
addikt

40.000 ért már kapok második generációs i3 as gépet, ami szerintem kicsit többet tud mint ez a cerka.
Oké, régi, többet fogyaszt, de nyugodtabban lehet terhelni.
De ez megint a picivel drágább, sokkal jobb ördögi köre....

[ Szerkesztve ]

(#3419) quby válasza instantwater (#3418) üzenetére


quby
őstag

Csak erre a célra tök felesleges az i3. sosem fog 20%felett menni. És fűt, amit hűteni kell, a hűtés több energia, ha zajmentesre akarod több pénz stb...feleslegesen

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#3420) janos666 válasza instantwater (#3418) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

40k-ból kijön ez passzív hűtéssel is?
A J1800-nak elég a falatnyi aluborda és egy sufni-passzivált ATX táp, de egy desktop Sandy-re már illik egy méretesebb passzív hűtő (vagy egy olyan szabályozható ventilátor [ehhez megfelelő hardware/BIOS/driver támogatás kell], ami durván 65 fokig teljesen áll, és csak 65-80 fok közt pörög fel szép óvatosan 0-ról ameddig kell, mikor mégis megsergeti valami a CPU-t), illetve egy olcsó tápot sem érdemes így teljesen megskalpolni, esetleg fixen forgó venti esetén fixen leszabályozni egy potméterrel jó lassúra (ami talán már elég halk lesz, de még nem passzív).

Egyébként a saját itthoni fileszerverrel legutóbb kb. ezt játszottam (ATX-es AMD Trinity desktop CPU váltott egy ITX mobil CPU-s lapot), mert kellett legalább 1db 4x (de inkább 8x) PCI-E 2.0 és még legalább további 1db 1x PCI-E 1.x foglalat, plusz legalább 4, inkább 5-6 natív SATA csati és ilyet az istennek se találtam akkor integrált mobil CPU-s mATX lapon, ez viszont épp olcsón volt hirdetve (lap+cpu+hűtő) és kellemesen sok a PCI-E foglalata (16x + 4x + 3db 1x), így kipróbálhattam a hálózat túlméretezését (de azért gondolkozom, hogy visszaváltok valami kisebbre, azóta jött is ki egy-egy új széria amit még nem nézegettem).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3421) Benőke válasza janos666 (#3420) üzenetére


Benőke
őstag

I3 jelentősen többet eszik mint egy J1800. Nyilván alapjáraton nincs akkora különbség, és nyilván ha kell az erő, akkor I3 nem kérdés.
J1800 helyett esetleg egy J1900 egy szálon lassabb kicsit de 2mag helyett 4 -et tud. Vagy a modernebb N3150(N3160) a nagy tesó N3700(N3710). Amit azért jó tudni, hogy N3150 sebességben kicsit alul marad a J1900 szemben az N3700 is a J2900 szemben, de fogyasztásban majdnem fele (10vs6,5W).
Bővíthetőségben is eléggé elvéreznek ezek a kis fogyasztású cuccok.

AMD oldaláról Az A4-5000 integrált lapok egy varázsütésre kikoptak a piacról. Ezek 15W cuccok jók voltak és olcsóak. Van helyette AM1 szintén hasonló árban de cserélhető proc 5350 és 5370 ezek 25W procik. 5350 15-30% -al erősebb egy N3700 nál cserébe passzív hűtéssel is kijön 5350 -el 22-23k magasságában.
Bővíthetőség kicsit jobb, de itt sem lehet ódákat zengeni :)

Vagy van a G3900 és G4400 + valami alaplap. Ami 40k környéke lappal együtt de teljesítményben és fogyasztásban is magasabb szint. Passzív hűtés még plusz rámegy. Van egy Artic alu borda de hiába alacsony az átlagos fogyasztása, a proc 65W maxal bír és 51-54W -ot ad meg nagy átlagnak az Intel. Szóval valami komolyabb hűtővel számolni kell. Ezek T (35W) változatát ugyan az intel hasonló árban adja, de a piacon azért drágábbak +5-6K. Úgy már mindjárt nem 40k. Ráadásul nem is mindig kaphatóak. :(

(#3422) instantwater válasza Benőke (#3421) üzenetére


instantwater
addikt

Azért azt se felejtsük el, hogy kell még ház, táp, RAM, HDD, ......

(#3423) janos666 válasza AiRLAC (#3410) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ma próbáltam nézegetni Aida64-el és hasonló szoftverekkel, hogy tényleg PCI-E 2.0 sebességen jár-e a kártya az asztali gépben (Linux-on könnyen megkaptam ezt az infót az lshw-től, hogy 8x 2.0), majd próbaképp feltettem a gyártó honlapján elérhető driver csomagot a Windows Update-es helyett és a teljesítmény nem változott, viszont az eszközkezelőben megjelent pár új fül, köztük egy Information, ahol kiírja, hogy PCI-E 2.5 Gbps 1x buszon ül, pedig a Z68 chipset elvileg 2.0-ás PCI-E sávokat kínál az 1x-es portokon. :U
Lehet, hogy az USB 3.0-ás riser kábel a ludas, de inkább tippelnék arra, hogy mivel 8x-et szeretne a kártya, a slot pedig 1x, nem sikerült megegyezniük az optimális üzemmódban, hanem beragad minimumra. Fura.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3424) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
szereztem egy Acer Revo R3610-et töltögetni, Plex szervernek...
szeretném kicserélni a hdd-t benne de hiába szedem ki a csavarokat az alaplapból vmhol még fogja vmi és nem akarom feszegetni, nagyon passzosan van...esetleg van vkinek tapasztalata ezzel a géppel?
(Később majd írok hogy milyen a kis verda...)
előre is köszi.

(#3425) Kiratheonly válasza péjé (#3424) üzenetére


Kiratheonly
tag

Történetesen nem ezzel, egy régebbi fajtájával volt tapasztalatom. Tényleg szét kell feszíteni, mert ilyen műanyag lábak fogják, amik jó szorosan be vannak pattintva. Szóval hajrá, ésszel és erővel kell szétszedni.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#3426) trlala


trlala
aktív tag

Nem házi szerver, de hátha tudjátok:
Lenovo TS140 szerverbe vettem 2 portos INTEL ETHERNET I350 T2 kártyát és nem látja. Sem a BIOS, sem a Linux. Mi lehet a gond?
Köszi.

(#3427) sanzi89 válasza trlala (#3426) üzenetére


sanzi89
addikt

A hálókártyát próbáld ki az összes lehetséges PCI-E foglalatban, továbbá legalább 1-2 más hardverű gépben.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3428) péjé válasza trlala (#3426) üzenetére


péjé
őstag

Van egy ilyen hogy "Lenovo White List"...a Lenovo (meg azt hiszem a HP is) a biost úgy állítja be hogy csak olyan hardvert lehet beletenni amit megadnak..legtöbbször el sem indul a gép ha cserélsz vmit...
Ezzel akkor szembesültem amikor wifi kártyát akartam a Lenovo laptopomban cserélni AC-sre és nem lehet...3 wifi kárya van megadva, mással el sem indul...[link]
vagy flasheled a biost de ennek nagy a kockázata vagy hagyod a francba...végül is vettem usb wifi sticket, az megy most is.
Aztán persze lehet hogy csak rosszul raktad be és ennyi...:-)

(#3429) bambano válasza trlala (#3426) üzenetére


bambano
titán

linux alatt majdnem biztos, hogy kell hozzá firmware is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3430) Patice


Patice
nagyúr

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, épített szerveremhez keresgélem a megfelelő szoftveres megoldásokat és ezen az oldalon sokszor az ISPConfigot rakják fel "adminisztrációs felületnek".

Az ISPConfigról mi a véleményetek? Használja valaki?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3431) AiRLAC válasza Patice (#3430) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mit akarsz "adminisztrálni"? Webmin esetleg?

Illetve pl. én a Raspberry-men egy phpsysinfo-t használok: demo

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3432) bitafter válasza Patice (#3430) üzenetére


bitafter
csendes tag

Mikor utoljára foglalkoztam vele elég elavult volt. De mint a kolléga írta Webminnel a dolgok 90%-a megoldható, nagyon jól eltalált kis felelület. De ha ISPConfig helyett keresel valamit, akkor inkább imscp, mert arra mikor még foglalkoztam vele, elég jól voltak frissítések

(#3433) bambano válasza AiRLAC (#3431) üzenetére


bambano
titán

webmint, phpmyadmint és más, hasonló bugtelepeket nem teszünk fel olyan gépre, ami a netről elérhető.
egyébként is, szerintem ha valaki meg akarja érteni, tanulni az oprendszerét, akkor egyáltalán nem használ ilyen cuccokat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3434) AiRLAC válasza bambano (#3433) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ki mondta hogy a netről elérhető? :U

Szerintem meg nem :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3435) justice84


justice84
tag

Az Ajenti is felejtős akkor?

(#3436) quby válasza AiRLAC (#3434) üzenetére


quby
őstag

Ha felrakod a webmint majd az lesz.....:D Átjáróház készítő bughalmaz.....felejtsd el. Az ISPizét nem ismerem.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#3437) AiRLAC válasza quby (#3436) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mert? Kinyitja a portokat a routeren vagy mi? :U

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3438) bitafter válasza quby (#3436) üzenetére


bitafter
csendes tag

Szerintem meg a webmin egy korrekt szerkezet. És nem egy bughalmaz. Menedzelhető lesz az egész géped könnyen.

Az meg hogy átjáróház. Miért is? Élesben nem egy gép megy webminnnel. Annyit érdemes rá csinálni, hogy 2 rossz login után ip tilt. És ennyi.

(#3439) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elgondolkodtam egy minimálméretű NAS-HTPC kombó sajátkezű összedobásán. Ehhez két dolog hiányzik egyelőre: egy pici alaplap (nano-ITX lenne ideális, SO-DIMM slotokkal) egy új AMD APU-val (esetleg intel Skylake is belefér) és egy kicsi, de azért 2db 3.5"-os winyónak helyet engedő ház.

#1: gyárt valaki nano-ITX lapokat, vagy bármit mini-ITX alatt?
#2: gyárt valaki minőségi NAS házat, ahol a kicsi méret mellett fontos, hogy elférjenek a winyók?

(szoftveres kérdések majd később, ha egyáltalán esély van a vasra)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3440) Patice válasza t72killer (#3439) üzenetére


Patice
nagyúr

1. Intel igen, de kereskedelmi forgalomban nem igazán láttam még ezeket.
2. U-NAS 2 bay, 4 bay

Skylake alá fogsz olyan itx deszkát is találni, amin van 6 SATA csati is. ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3441) t72killer válasza Patice (#3440) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jól néz ki ez az U-nas, de ahogy nézem, importálni kell, ahhoz kicsit nagyocska:(

Rendelhető skylake-es NUC lapot láttam már, csak intel fronton asszem várnom kell az utódjára, hogy rendesen kiszolgálja a HEVC lejátszást is, ami a nem is túl távoli jövő. Ezért gondolkodtam AMD-n, hátha 7köznapi halandó is vehet pl a gigabyte brix-hez használt lapocskákból. Ha ez nem jön össze, akkor megvárom a Kaby-s NUC-lapokat, nem annyira sürgős a projekt.

"Gyakorlásképpen" gondoltam, hogy a házat be lehetne szerezni előre, és a jó öreg eeePC-mből kioperálnám az alaplapját, amit megfelelő erősebb cuccra cserélnék. NAS-nak elballagna így is.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3442) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Közben érdekesség a kicsi szervergépek építőinek, kijöttek az intel STX megoldások, upgradelhető CPU-val. Több teljesítményt nyújtanak és olcsóbbak a NUC-oknál, nagyobb fogyasztásért cserébe. (ha idle közelében pörög a rendszer szerverüzemben, akkor 4w környékén van a különbség, ami évi <2kFt)

#3443: Köszi:R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3443) Honkydoo válasza t72killer (#3439) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szia!

Itt találsz NAS házat itx méretben.
A zárójelben lévő NAS szócskát keresd.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#3444) t72killer válasza Honkydoo (#3443) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Norco ITX-S4 már szimpatikus méret, vagy még ennél is lehet kisebb:R Kicsit számolgatok még, NUC lappal és egy 50W körüli táppal (van ilyen gold+ minőségben?) és 2db desktop winyóval hány literre lesz szükség.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3445) Honkydoo válasza t72killer (#3444) üzenetére


Honkydoo
őstag

50W körül a pico-psu ami neked kell + egy külső tápegység.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#3446) t72killer válasza Honkydoo (#3445) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezek milyen hatásfokkal dolgoznak?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3447) Honkydoo válasza t72killer (#3446) üzenetére


Honkydoo
őstag

Ha jól emlékszem a pico-psu 90% körül.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#3448) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi:R No, kialakult a ház: Streacom F1CWS, ezzel 1db 3.5-ös winyóval helyben lehet kezdeni, és ha muszáj, ITX lap is belefér (bár akkor kétlem, hogy 2db winyót bele lehetne moddolni). Lap kérdésben még vacillálok, hogy NUC vagy STX legyen-e.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3449) quby válasza bitafter (#3438) üzenetére


quby
őstag

"...Élesben nem egy gép megy webminnnel..."

Az hogy otthon a torrentjeidet futtató gép használja az ok. semmi pótolhatatlan. De komolyabb, kényes adatokat is a tartalmazó szerveren semmiképp sem alkalmaznám. Minden jöttment processnek root jogot ad....rootkit-ek melegágya. Az hogy két login után letilt, az kb olyan mint amikor a kétéves kislányomnak az mondom hogy "nem mehetsz be"....4 másodpercen belül bent van. :U Az a login csak a webes felületre nem enged be, de rajta keresztül root jogot lehet szerezni hipphopp.
Amiket csinál azok is nagyon soxor hibásak. (samba+squid hez használtam) Nyilván nem egy megosztás létrehozására gondolok, (az 3 sor egy szövegszerkesztővel fele annyi idő alatt) hanem finomabb dolgokra. Nekem cseszett már szét ugy konfigot hogy mentésből kellett visszajönni.
Pontosan ezek miatt nem használom egy ideje (még otthon sem). Lehet fejlődött az utóbbi időben de most is sok rosszat olvasok róla.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#3450) Patice válasza AiRLAC (#3431) üzenetére


Patice
nagyúr

Egy saját épített NAS/szerver lenne sok lemezzel, számomra fontos és nem fontos adatokkal egyaránt, netre engedve (torrent), biztonsági mentés a fontos dolgok mérete miatt még megoldás alatt (kell egy ~ 8 TB vinyó :DDD ), addig is csak "tesztüzem" kevesebb HDD-vel, hogy legyen másolat.

A pótolható adatokat is szeretném azért valamennyire biztonságban tudni, ezért keresem a megoldást, hogy otthon (belső hálón) mivel tudnám kényelmesen adminisztrálni, és akár távolról is elérni.

Már rájöttem, hogy a kettő így együtt nehéz és pl. nem akarom távolról piszkálni az egész konfigot, max. az adatokat elérni, távolról menteni rá.

De ahogy olvasom kb. marad a parancssor otthonra is. :))

(#3433) bambano + (#3449) quby: Köszönöm! :R

Az esetleg megoldás lehet, hogy mondjuk LXC-ket futtatva az alap otthoni kiszolgáló rendszer, csak "csatolva" érhető el virtuális gép(ek)ről?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.