Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) lúzer válasza adalbert1 (#400) üzenetére


lúzer
veterán

arra mindig lesz, vagy lopni fogják :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#403) adalbert1 válasza Kalandor (#402) üzenetére


adalbert1
veterán

Ha minden alkalommal kihívnátok a rendőröket és ki is mennének, akkor az nem lenne elég kényelmetlenség számukra?
Ill. mi lenne ha te is hasonlóan lépnél fel ellenük, valami olyan zenével amit utálnak (tudom nem szép dolog lesüllyedni a szintjükre, de ha másból nem értenek)?

(#404) concret_hp válasza adalbert1 (#403) üzenetére


concret_hp
addikt

az ilyen gyökerek 90%a menthetetlen. :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#406) adalbert1 válasza Kalandor (#405) üzenetére


adalbert1
veterán

Hmmm, ügyvédnél pont most hallottam egy rendőrös storyt, kiderül egy hamisított közjegyzői iratból, hogy akik mennének hozzá szerződést kötni (az egyik fél), valószínűleg lakásmaffiás arcok ( lehet hogy csak sima többrendbeli csalók voltak). Telefonál a rendőrségre, a válasz : Nem tudunk kimenni, mert nincs autó! :Y

Esetleg olyan apró szemétségek a renitens lakókkal kapcsolatban, hogy pl. telenyomjátok pillanatragasztóval a zárjukat?
Vagy kipeckelitek a kapucsengőt?
Van jópár hasonló csíny, ami kurvára bosszantó tud lenni, ha elég sokszor eljátsszák...

(#408) concret_hp válasza adalbert1 (#406) üzenetére


concret_hp
addikt

uh azért a pillanatragasztó a zárba elég ütős :D csak az a baj hoyg úgy lenne igazán vicces, ha kijönni nem tudnának reggel, de ugye úgy nem lehet... :( vagy legalábbis elég pronak kell lenni :C pedig az lenne a vicces, ugye reggel menni dolgozni vagy mittomén és nem tud kijönni és nem vágja hogy miért, és egy öntapadós cetli kívülről az ajtón, hogy tuskó vagyok, ezért vasztak ki velem :D ami a lakatost fogadja uygebár :C

Kalandor: :(

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#409) adalbert1 válasza Kalandor (#407) üzenetére


adalbert1
veterán

Nem viccelek, nem érték el azt a fejlettségi fokot agyilag, hogy logikailag összekapcsolják az elszenvedett kellemetlenségeiket az általuk okozott kellemetlenségekkel.

Uhhh, akkor ez tényleg súlyos szituáció... :(
Hát az ilyen barmok akkor tényleg csak a fenyítésből értenek...

concret_hp : :D hát belülről tényleg nem lehetne megcsinálni, viszont ha kívülről használhatatlan lesz a zár, akkor ugye nyitás + zár csere... Ezt még jópárszor eljátszani, költségben sem lenne kevés nekik...

[ Szerkesztve ]

(#411) concret_hp válasza Kalandor (#410) üzenetére


concret_hp
addikt

:Y azért ez nem gyenge :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#412) adalbert1 válasza Kalandor (#410) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát az ilyen embereknek inkább egy tanyán kellene lakni... Ott nyugodtan bográcsozhat, bömböltetheti a zenét... Viszont akkor több kilométert is kellene akár utazniuk, hogy összelopják/csalják a megélhetésre a pénzt (vagy felvegyék a segélyt), ahhoz meg már lusták lennének.

A 10-14 lakásban nem akad 4-5 nagyobb darab legény, aki minden bográcsozásnál / zenehallgatásnál kiosztana 1-2 gyomrost a családfőnek? Mert így ahogy leírod tényleg az látszik egyedül érdemi megoldásnak.

(#413) lúzer válasza Kalandor (#410) üzenetére


lúzer
veterán

atyaég!
ilyet még nem hallottam

hol lax? nyócker?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#415) lúzer válasza Kalandor (#414) üzenetére


lúzer
veterán

antiszociális viselkedés = segélymegvonás
ez kéne

tényleg így van
2 család másik 100 életét tudja megkeseríteni

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#416) adalbert1 válasza Kalandor (#414) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor sajnos menthetetlennek tűnik a helyzet, csak reménykedhetsz hogy a család nagy részét bevarrják pár évre valami bűncselekmény miatt amivel lebuknak...
De hihetetlen hogy páran mennyire nem képesek a kulturált együttélésre. :(

Ugyan csúnya dolog a gettósítás, de az lenne a jó megoldás, pl. egy ilyen társasházba csak az ilyen családokat beköltöztetni, egymást úgy se zavarják, viszont a normális életre vágyó embereket se akkor.

(#417) lúzer válasza Kalandor (#414) üzenetére


lúzer
veterán

sajnálattal olvastam hogy nyertek a tahók :(

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#418) mijáúúú


mijáúúú
újonc

A hangos zenehallgatásból már elegem van. Szerintem durva az,hogy a panel lakásban csukott ablaknál hallom a kettő emelettel lejebb lakó hülyegyerek zenéjét! És még a szülei sem tudják megérttetni vele hogy ez gáz!

(#419) máyköl válasza mijáúúú (#418) üzenetére


máyköl
veterán

Első hozzászólásnak nem rossz. :D ;]

(#420) Ariadne válasza Kalandor (#414) üzenetére


Ariadne
őstag

Szomorú ezt olvasni... Ilyen szempontból átlalában előnyösebb a kis társasház, ott kisebb statisztikai esély, bár azt is mondják, egy hülye mindenképpen akad.
Mi eleve legfelső szinti lakás választottunk, mert így nem dobog senki a fejünk felett, sőt mivel csak 6 lakásos, ezért falszomszéd sincs, az ajtónkkal szemben lévő másik ajtó a legközelebbi. Na ott egy cigány család él, bérlők, de mondták a lakók, hogy velük nem volt semmi baj évek óta. Normálisan öltöznek és beszélnek, de azért egy kicsit mégiscsak paráztunk... Amíg egyik délután a nyitott ajtóban állva, spaklival a kézben (tapétavakarás rulez :D) meg nem hallottuk, amit nem mondtak el... Két fiúgyerek van, egy iskolás és egy huszonéves, na hallottuk mindkettőt egymás után. Hegedülni. :D A kisgyerek zsenge korához képest egyáltalán nem favágás szinten nyomja, épp csak botladozik, de már szépen játszik. A nagyobbik srác meg, kééész... Úgy tudjuk, zeneművészetire jár, és valami hátborzongatóan gyönyörűen hegedül, még azokat a magas üveghangokat is kijátssza, hihetetlen. :) Épp egy teljes darabot gyakorolt és nagyon jól ment neki, így amikor végetért, párommal - spakli a kézben - összenevettünk, hogy akkor most tapsoljunk?! :) Néha azért bömböltetik ők is a zenét, de "nívósabb" = elviselhető dolgokat, mondjuk száztagú cigányzenekart meg hasonlókat, és az ajtó becsukása a masszív falaknak hála ezt is majdnem teljesen megszüntetni. Azt hiszem, szerencsések vagyunk. :U Lekopogom... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#421) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Bakker, vagy 2-3 hete nálam is kurva idegesítő. Isztonyat hangosan beszélgetnek, s persze csak és kizárólag 23 óra után. Én nem értem mi bajuk van ezeknek bassza meg. És azt se tudom kideríteni egyelőre pontosan, hogy honnan jön. Mert a két belső szobámban iszonyatosan jól hallható, de kinyitom az ablakot, akkor már nem hallatszik, emg a folcyosón se. Alattam lehet csak a forrás, de nem nagyon tudom mit kezdjek. Egyszer már bemérem, aztán odamegyek rendet tenni. :D
De tudnám miért 23 után kell minden nap kibaszott hangosan veszekedniük. Mintha direkt akkor kezdenék, amikor mennék aludni. A máisk meg amit nem hiszek, hogy máshol nem hallatszik. Szóval lehet be kéne gyűjteni a többi sértettet, aztán menni rendet rakni. :D

I am having fun staying poor.

(#422) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Miuvel szerencsére nem mindig van ez a jelenség, ezért bíztam benne, hogy elmúlik, de tegnap megint rákezdtek, persze épp akkor, amikor lefeküdtem, éjfélkor! :Y Namost egy picit vártam, hátha kussolnak, de semmi, úgyhogy lementem, kopoghattam vagy 10 percet mire észrevették, hogy van valami, s ajtót se nyitottak, mondtam, hogy khm, legyetek már csendesebben. Mondták áthallatszik, jó csendesebben lesznek. Na, ez tartott vagy 5-10 percig. Kérdésem az, hogy ilyenkor mit tehetek még? Pihenni nekem is jogom van. Egyszer bekopogok már napközben is, és megmondom, hogy nem szokott ez így oké lenni, amit csinálnak, csak nem vagyok valami gyakran itthon.

I am having fun staying poor.

(#423) Chili7


Chili7
őstag

Sziasztok!

Tudtok olyanról, hogy valami építtető cég kap valami engedélyt, hogy hosszútávon végezhet olyan tevékenységet ami amúgy csendháborítás lenne?
Egyszerűen nem hiszem el, hogy enélkül a városi uszoda építési területén van képe valakinek egész éjjel körfűrészt üzemeltetni. Non-stop 1 hete ez megy.

(#424) Chili7 válasza Chili7 (#423) üzenetére


Chili7
őstag

Közben kiderült, hogy nem uszoda, hanem iskola. Nem körfűrész, hanem talajfeltöltés. Amúgy meg abbahagyták.

(#425) Mr X válasza Chili7 (#424) üzenetére


Mr X
veterán

"nem Zsiga, hanem, Dacia, nem osztogatnak, hanem fosztogatnak..." :D

(#426) jani00


jani00
tag

Srácok ez a csendháborítás iszonyatos dolog, nekünk szerencsére van lehetőségünk kertes házban lakni ,nem tanyán ,hanem kertvárosban és hát így más a dolog, érdekes módon itt tudnak az emberek együtt élni, néha persze itt is elengedjük magunkat.Van olyan ,hogy egész éjjel házibuli nyáron kint a kertben ,de érdekes módon senki sem panaszkodott ,lehet ,hogy az emberek toleránsabbak?Nem tudom ,de az 1x biztos ,hogy megértik ők is fiatalok mi is így kölcsönös néha ők néha mi néha összejövünk és közösen:)A panelben ez persze sokkal nehezebb ugyanis ott a feletted lakó toporzékol állandóan vagy takarításmániás(szék asztal szekrény jobbra balra) igen tudom .Alattad mindig a csillárt fúrja érdekes módon mindig este.Melletted meg a 16 éves hülye gyerek bömbölteti a zenét,ez persze megoldható mindenkinek van gyenge pontja..pl ha nem kap soha számlákat meg postát ,és 1x csak lekapcsolják az áramot hmm vagy esetlen te megbuherálod a villanyórát persze csakis szándékos rongálás(leszeded a blombát kiékeled azt a kereket és hívod a szolgáltatót egy utcai telefonban névtelenül)Ha közös az óra sémiképp! Ez 300,000ft+1éves fogyasztás(aztán 1 matrica az ajtóra:ha kell még hangosítsd fel) esetleg hígító a kocsira vagy festék? Minden megoldható néha durván sajnos. Persze vannak olyan problémák is mint a kisgyerek.Nekem szüleim mesélték ,hogy én is sokat sírtam a szomszéd átjött ,de istenem mit lehet csinálni egy pár hónapos gyereknek? Sajnos a nagyvárosokban az emberek egyre butulnak pl amikor mi voltunk panelban senkinek eszébe sem jutott volna hangosan zenét hallgatni.Ha idős bácsi/néni nézi az Eszmeraldát az már nehéz ügy őket soha nem szívatnám meg.Remélem sikerül megoldani a dolgokat békésen ,ha nem megy akkor lásd fentebb.

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." (Petőfi Sándor)

(#427) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Csak sírni jöttem...

A ház, minek most a legfelső emeletén lakom, épp felujítattja a tetőt. Most eltekintve a folyamatos beázásoktól, ma arra ébredek, hogy 1/2 7, azaz 6:30 körül elkezdenek kopácsolni a fejem felett.
Könyörgöm! SZOMBAT VAN!!!
Ma lett volna a hét egyetlen napja, hogy ki tudtam volna aludni magam. Ráadásul 1/2 4-ig fent voltam.
A közös képviselő annyit tudott mondani, hogy ezt előre elmondták...
De arra már nem futotta, hogy kirakjon egy papírt a lépcsőházba, hogy "Hé paraszt, ma van a napja, amikor ha aludni akarsz, akkor ne gyere haza, mert itt nem fogsz tudni!"

Ugy látom, az alkotmány, a kerületi rendeletek csak 22-6 óra közt foglalkoznak a zajvédelemmel,ugyhogy fortyoghatok magamban.
Az embert meg majdnem ledobtam egy féltégával... Van ezeknek szíve??
És akor kérdezgessék, hogy miért megyek el eből a z országból...

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#428) Andie válasza PapaMaci (#427) üzenetére


Andie
őstag

Együtt érzek!
Én áprilisban kiköltöztem -az amúgy csendes környéken lévő, nyugis, erdős (Gazdagrét, Irhás árok) - társasházból, a fölöttem állandóan éjszaka hazajáró és takaritó picsa miatt, talán már olvastátok a sztorimat itt -ott.
Most végre magánházban lakok, senki nincs felettem, sem alattam, csak én, akkor alszok amikor jólesik, és senki nem dübörög, zörög, tologat bútort, zenél. Legalábbis a közvetlen közelemben. Van azonban itt is néhány zavaró tényező:
- kutyaugatás. Még a normális haggyám, végülis Szegeden magánházban nőttem fel, ott is ugattak a kutyák (bár kicsit szellősebben voltak). De itt a szomszédban van egy kutya, amelyik ha rákezdi, kb 2 óráig abba sem hagyja. Semmi oka rá, hogy ugasson, már megfigyeltem, senki nem hergeli, egy nagy zöld, fás udvar közepén van megkötve a tyúkól mellett. Kiáll az udvar közepére, és ugat. De nem ám rendes kutyaugatással!!! Mint egy időzitő, vagy metronóm bazmeg, ilyen rekedtes, vinnyogós vih vih... vih vih... vih vih... vih vih... Atomórát lehetne hozzáállítani! Fogalmam sincs, miért csinálja, de rohadt idegesitő, mint valami féreg, fúrja be magát a fejembe a hang. Megoldás : ablakot becsukom. Végleges megoldás : patkányméreg virsliben.

- barkácsoló szomszéd. Na, ez múlthéten rákezdte, valamit fürészel. Cirkulával. De nem ám akármikor!! 6.30-kor kezdi bammeg!!! Nem tud aludni? És valami deszkákat fürészelhet, mert kb 2 másodperc egy vágás, felpörögö a gép, ciiiiiiizzzzz, és már áll is le. Fél perc csönd, aztán újra. És ezt órákon át. Deszkát szeletel? Sajna nem látok át hozzá, de valszleg át fogok menni, ha még pár napig csinálja, mert már nagyon bosszant. Vasárnap kiülök a teraszra, jó kis húsleves, nyomom bele az erőspaprikát, madárcsicsergés, napfény, számhoz emelem a kanalat, viiiiiiiijjjj cizzzzzzzzzzzzzzz.... A jó k.. anyádat bazmeg.
Nincs erre valami rendelet? Hogy kertes környéken is mettől meddig lehet zajongani?
Mit tegyek? Gyújtsam rá az udvart?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#429) NoLF válasza Andie (#428) üzenetére


NoLF
addikt

a kutya egy élőlény, ösztönökkel. akkor ugat amikor jónak tartja, megtiltani nem lehet neki.

emberünk meg lehet magánzó, és otthon bútorasztaloskodik. nem tilthatod meg neki, hogy előteremtse a megélhetéshez valót.

persze ez csak feltevés, és azt is el tudom képzelni mennyire idegesítő lehet, de túl sokat nem tehetsz szvsz.

annyit biztos, hogy átmész és illedelmesen megkérdezed, mi az oka a hajnali fűrészelésnek.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#430) Andie válasza NoLF (#429) üzenetére


Andie
őstag

A többi 15 kutya miért nem ugat, és miért nem igy? Ez valami tikkes vén szar dög lehet, szerintem be van kattanva. De a gazdáit hogy a francba nem zavarja a tikktakkolása 2 órán keresztül? Én imádom az állatokat, volt kutyám is, van macskám, de ez azért nem normális.

A bútorasztalost még megérteném, de nem az, mert 2 hónapig nem csinálta. Viszont ha az is, a 6.30 azért dúrva, nem?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#431) cherilady válasza Andie (#428) üzenetére


cherilady
tag

A barátnőm Szolnokon lakik a kertvárosban és ott elvan rendelve h mikro lehet füvet vágni!
Nálunk a 18. kerületben szintén kertvárosban mindenki akkor nír füvet mikor jónak látja.
De h egyik 7végén se lehet nyugodtan kiülni mert valamelyik barom tuti nyírja a füvet.
1x volt h a szomszéd reggel 7kor valami deszkát vágott a láncfürésszel. Szépen odamentem hozzá és mondtam neki h szombat reggel 7óra egész héten dolgozok legyen már szíves befejezni...
Zugott még 5 percet aztán elkussolt.
De este 10kor már volt h ráhívtáka rendőrséget me füvet nyírt :DDD
Állat!!!

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#432) sbiii


sbiii
csendes tag

Ez olyan, hogy ha nálunk (lakótelep, kb. van egy 120nm-nyi füves terület) Én, vagy faterom nem vágná le a füvet, akkor senki se. Szóval így Ránk marad, és még Minket b.,sztatnak... :U

Alright, let's have some... fun.

(#433) Andie válasza cherilady (#431) üzenetére


Andie
őstag

Még a fünyirás oké, bár pszichológiai esszét lehetne irni ebből a témából is. Hetekig nyugi van, senkinek eszébe sem jut füvet nyirni. Aztán egyik elkezdi, erre mindenki vérszemet kap, sorba rúgják be a fünyirókat, egész nap búgnak, mert mire egyik befejezné, a másik elkezdi.
De még ezeknek a hangja elviselhetö, hisz elég monoton zúgás. De egy percenként beinditott, felbúgatott fülsüketitö cirkula az azért más. Főleg hajnalban, erre ébredni. Ilyenkor nyomdafestéket nem türö, hangosan kiordítandó kérdések fogalmazódnak meg bennem, és csak a jólneveltségem akadályoz meg benne, hogy tényleg megtegyem.
De eszembe jutott egy jó ötlet. Legközelebb, mikor nem cirkulál, akkor én tolom ki az 1000 wattot a teraszra, felé forditom, és valami jó kis török imát nyomatok benne :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#434) cherilady válasza Andie (#433) üzenetére


cherilady
tag

:DDD
Nem rossz ötlet, má csak akkor lesz poén ha térdrebukik és elkezd imádkozni :DDD

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#435) crz


crz
csendes tag

Hello!
Olvasgattam picit a topicot, lévén a következő problémám adódott:
Felettem szomszéd egy 22 év körüli egyetemista házaspár (magam is korukbeli vagyok). Van egy kb. 1 éve használt zenehallgatási hangerőm így estefelé, melyért eddig senki nem szólt ( mivel még a másik szobámban is mérsékelten lehet csak hallani, sőt ott a TV kb. el is nyomja). Nos ez a hangerő számukra az elmúlt 2 napban valahogy hirtelen unszimpatikussá vált. Mondom ok, legyen, még ennél is lejjebb veszem. A másik szobában már egyáltalán nem lehet hallani, akkor kérdem én, náluk mégis hogy a fenébe, ugyanis heves falütögetés, padlócsapkodás, valamint klasszikus gázcsőütögetéssel honorálták esti szórakozásomat. Ez a "figyelmeztetés" részükről olyan hangerővel történik, hogy remeg az összes ablakom, falam, ajtóm. Most akkor feljelenthetem csendháborításért? Részemről biztos vagyok benne, hogy a rendőrök is vicces mosollyal tekintenének erre a kedves házaspárra, ha ezért kihívnák őket. Kérdésemre azt felelték, hogy vizsgákra készülnek az egyetemen, és ezért zavarja őket. Én DJ-nek készülök, és a zenéimen dolgozok. Most akkor ne dolgozzak, mert ők tanulni akarnak? :U
Már várom mikor kezdenek el dörömbölni, tegnap már este 6-kor nyomták. Lehet kikötötték náluk a kábeltévét és ez az esti szórakozásuk, hogy engem zargassanak.

[ Szerkesztve ]

http://swtor.hu

(#436) dragonfx válasza crz (#435) üzenetére


dragonfx
veterán

ilyennel enm kell foglalkozni mindenhol vannak ilyne mimozák.
én azt mondom hogy ami nekem enm hangos az másnak se legyne za 2 falon túl ennyi.
nappalmeg 10-20ig kb akárhogy hallagathatod mert a házirend megengedi a csendbontást.legalábbis legtöbb helyen így van.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#437) tibi666 válasza crz (#435) üzenetére


tibi666
senior tag

bizonyára tényleg zavarja őket. egy fejhallgatót szerezzél be.

(#438) Louro


Louro
őstag

Sajan tényleg vannak a parasztok. Volt, hogy felettem gyerekek rendszerint 20után kezdtek el ugrálni, ordibálni, de egy kis zene és elnyomtam....Nem panaszkodtam. Az a házaspár hülye, csak kötekedni akar. Ha zavarná a zene, bekapcsolhatnák a rádiót vagy zenéket és kész.....sajna nem tudsz velük mit kezdeni.

Mess with the best / Die like the rest

(#439) Drizzt


Drizzt
nagyúr

De jó bassza meg, hogy fél 2-kor arra ébredek, hogy a kibaszott szomszéd alattam ordibál már megint vagy 4-edmagával. Mostmár tényleg, mi a francot kezdjek velük, szólni szóltam már legalább kétszer, napközben is szóltam egyszer, most is leordítottam már párszor, hogy fogják már be, de mostmár nagyon kivan mindenem. Bassza meg, nem igaz, hogy minden második nap muszáj ezeknek ordibálni, s persze szigorúan éjfél után kezdve, hogy még fel is kelsz tőle.

I am having fun staying poor.

(#440) #56474624 válasza Drizzt (#439) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nálunk karácsony előtt óta egy szomszéd minden nap kalapál reggel 10-től egészen délutánig. Karácsonykor leállt kicsit, azt követően megint ráállt a dologra. Szóval serényen kalapál azóta is. Lehet az egy héttel ezelőtti csőrepedéshez a felső szomszédunknál volt némi köze neki is. :DDD
Nyáron meg minden napra jut egy ember, aki nekiáll kalapálni, de leginkább fúrni. Panelban utóbbi olyan általában, mintha ott a te lakásodban fúrná a falat. Ahhoz képest a picit áthallatszó dübörgés, zene semmi. Volt már úgy párszor, hogy bemenekültem az egyetemre tanulni, mert itthon képtelen voltam egy folyton fúró k*cs*g miatt. :DDD

(#441) Thulcandra válasza Drizzt (#439) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Családi házban lakom, nem igazán volt probléma csendháborítással a környéken, de mióta egyik szomszéd kiadta a háza felét egy román (vagy román cigány, fene tudja, nem értek a lovakhoz) pereputtynak azóta állandó a műsor.
A csengőt nem ismerik, ha valaki megérkezik addig dudál (éjjel is simán) míg valamelyik ki nem dugja a fejét az ablakon. Ezek után vagy beszélnek halkan, vagy ordítanak.
Ordítás van dudás előjáték nélkül is, az egyik faszi teljesen hihetetlen, néha végigordít 5-6 órát anélkül, hogy berekedne. Csukott ablak mellett nem lehet tőlük aludni.
Néha az utcán is ordítanak a ház előtt, párszor meg pofán is verik egymást ököllel.
A rendőrség is hetente itt van, mert a környéken lakók állandóan kihívják őket, de semmit sem érnek. (mi pont ezért nem is hívtuk őket soha)
Pár napja is itt voltak a rendőrök, be sem engedték őket. Amíg itt álltak kuss volt. A rendőrök reakció híján (meg gondolom papírok híján amik feljogosítanák őket arra, hogy behatoljanak) pár perc után odébbálltak. Az ordibálás meg kezdődött előröl.

Ez van. Ha ébren vagyok felhangosítom a zenét, aztán reménykedek, hogy mikor aludni akarok, akkor ezek is kussban lesznek végre.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#442) Drizzt válasza #56474624 (#440) üzenetére


Drizzt
nagyúr

De ezek legalább napközben vannak, nem? :) Oké, tudom akkor is marha zavaró tud lenni, de amikor a héten tényleg még nem aludtam szinte semmit, hétfőn nem tudtam, tegnapelőtt nem volt időm, tegnap meg felordítottak a nyomoroncok, az nekem több mint tűrhetetlen. És rajtuk kívül mással nincsen gond. Na mindegy, úgy döntöttem felhívom a rendőrséget, megkérdem, hogy mit tudok tenni jogilag, ha ilyen van, aztán ezt valami csúnyább csomagolásban meg is mondom a "kedves szomszédnak"... Illetve azt is, hogyha megint meghallom éjjel a pofázásukat, akkor élek is ezekkel a lehetőségeimmel. Valami bírságot csak ki tudnak rájuk szabni, vagy valami ilyesmi. Megkérdem.

I am having fun staying poor.

(#443) #56474624 válasza Drizzt (#442) üzenetére


#56474624
törölt tag

Általában elég mélyen alszom, hogy ne kelljek fel, ha hangoskodnak valahol este. Ha elaludni nem tudok hangzavar miatt, akkor be kell kapcsolni valami altatós zenét, és úgy elaludni. :) Napközben zavaróbb (nekem legalábbis). Pláne ha zenét szeretnék hallgatni, és akkor jön a fúró, ami belerondít az egész zenei élménybe. :W

[ Szerkesztve ]

(#444) Drizzt válasza #56474624 (#443) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én is mélyen alszom. Illusztráció: olyan nem történik velem soha, hogy legalább fél órát ne szólna az ébresztő, mire fel tudok kelni. De ezeknek olyan rohadt idegesítő károgása van, hogy a holtakat is felébresztené.

I am having fun staying poor.

(#445) lajafix válasza Thulcandra (#441) üzenetére


lajafix
addikt

A ház tulajnak szólni, hogy tegye ki őket, vagy szóltok az Apehnek(kétlem hogy rendesen adózna a bérlés után, ráadásul a mai vagyonvizsgálatos időkben hol lakik most a tulaj? :) ). A vámosokat meg lazán ráküldeni a jóemberekre(előtte 50 liter zárjegy nélküli szeszt betenni az udvarukra, hogy biztos leljenek valamit). Valamelyik biztosan sáros, de kis szerencsével mindkettő. Aki nem tud együtt élni az menjen puszta közepén egy tanyára.

Rock'n Roll

(#446) Thulcandra válasza lajafix (#445) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Tulaj itt lakik, én biztos nem nyomom fel apehnál, nem az én stílusom ez. Szomszédok úgy is bejelentették már mindenhol ahol tudták. (Elég ratyi, hogy ilyen sunyiskodás megy az országban, de a problémák persze megoldatlanok maradnak...)
Határrendészet is volt már kint itt, én kétszer láttam őket, de azt nem láttam, hogy vittek-e el valakit. Mentő viszont néha vitt el embert, egyszer a tulajt vitték el, azt láttam.

(Egyébként is mit tudna tenni apeh, simán mondhatja azt, hogy haverok, ingyen vannak itt. Nem tudják bizonyítani, hogy fizetnek a szállásért. Szomszédok egyébként is már olyanokat pletyóznak, hogy nem is fizetnek az öregnek, kihasználják.)

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#447) lajafix válasza Thulcandra (#446) üzenetére


lajafix
addikt

nem azt mondtam, hogy nyomd fel rögtön hanem azt hogy finoman fenyegesd meg az apekkel. Volt panelemben az egyik szomszédra hatott. Ha ennél a tulajnál nem hat, akkor a jóembereket kell észhez téríteni. Hogy honnan szedte ezeket már kiderült?

Rock'n Roll

(#448) #56474624


#56474624
törölt tag

Kellett pár napja az ördögöt a falra festenem. Egy k*cs*g 9 óta fúr. :W

(#449) N0zer0 válasza crz (#435) üzenetére


N0zer0
senior tag

Tudom régi post, de úgy megmondanám a magamét... inkább nem teszem, mert cenzúrázva sem lenne szalonképes :(((

[ Szerkesztve ]

(#450) deka86


deka86
újonc

Üdv! Gondoltam ide is beírok, hátha tudtok valami okossággal szolgálni. Az a helyzet, hogy a szomszédban van egy kocsma. Ezt a kocsmát és a házunkat gyakorlatilag egy fal választja el, ami még magában nem lenne baj, ha nem üvőltene a zene minden nap. Még hétköznap nem is érdekel, mert nem nagyon vagyok otthon, de hétvégente, amikor is esetleg pihennék, semmi kedvem nincs a szomszédos kocsmában üvöltő zenét hallgatni. Többször is átmentem szólni, hogy halkítsák le, de nem ért semmit. A tulajdonossal is beszéltem már, hogy legalább hangszigetlje le, meg is ígérte, hogy megcsináltatja, de ebből sem lett semmi. Ennek már egy éve. :S Nem egyszer hívtam már ki rendőrt miattuk az éjszaka közepén, de komoly következmény soha nem történt. A rendőrök is feljelentették már a kocsmát és én is, de kisebb összegű pénzbírsággal mindig megúszták. Az Önkormányzatnál is voltam bent, de ott meg nem igazán foglalkoznak ezzel. A szomszédokat is zavarja a folyamatos zene. Most komolyan, mit tegyek? Nem vagyok köteles péntek délutántól vasárnap estig hallgatni, hogy milyen zenét hallgatnak a kocsmában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.