Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-25 13:45:40

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:
-jól sikerült fotók bemutatása, hogy mások is megnézhessék, örömüket leljék benne és tanulhassanak belőle
-kevésbé jól sikerült fotók bemutatása, hogy a készítője is tanulhasson belőle
-egymás képeinek megtárgyalása, melyik miért jó/nem jó, mit lehetne rajta változtatni és ahhoz mi kell

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) randras_83 válasza Real_Necro (#11446) üzenetére


randras_83
addikt

Köszi mindenkinek, a nadrágon a kosz amolyan +feeling :) viszont a szenzorkosz meg....ideje lenne megtakarítani a monitorokat itthon, hogy lássam, amúgy nem is olyan rég volt takarításon, de ezek szerint nem vigyázok rá rendesen... :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#11452) D-LAN|FuRioN válasza torzo (#11448) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Nagyon jók a képek ismét! :) 400mm-en f14-en milyen picinek tűnik a dof. oO Én bepróbálkoznék egy focus stack-el. Ha állványról csinálod a képeket akkor talán nem olyan kockázatos. Egy három képes talán elég is lenne. Persze ez csak tipp. Egyszer próbáltam ki, az sem most volt. :)

Hoztam én is három képet közben, igaz ezek csak gyors tesztek, kipróbáltam a friss ropogós 16-35-öt.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11453) torzo válasza D-LAN|FuRioN (#11452) üzenetére


torzo
Ármester

Ja, talán a stacking. Ha ilyen gyutávon tájképezik az ember, nemigen van más lehetőség.

A 16-35 extra jó optika. Az első szimmetriáját a bal oldali fák meg a drót elrontja.

A második erőltetett és a kidolgozás-utómunka sem elég jó.

A harmadik jó. Lehetne, ha egy kicsit másképpen komponálnád meg. A pályát rendesen, átlóba tettem volna, és akkor a drót, oszlopok talán nem is látszanának.

@jjeahh: :R

(#11454) D-LAN|FuRioN válasza torzo (#11453) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Na igen, bár 200-nál nagyobb lencse még nem volt a kezemben, pl a 100-400 gm-et kipróbálnám szívesen, hogy milyen érzés lövöldözni vele. :DD

Eddig tetszik nekem is, most van barátkozás szakasz, jövő hónapban Erdélyben talán izgalmasabb képeket tudok lőni. :)

Köszi a kritikákat, abszolút jogosak. :R Harmadiknál csinálok egy olyat is amire gondoltál, tervben volt, de el voltam foglalva a rekeszekkel, érdekes, hogy végül f5.6 is elég volt 100%-on nézve csak a bal jobb alsó fűszálakon segít valamit pl f8-11 -en, viszont rekeszelés miatt életlenebb volt a kép úgy egészében nézve. Érdekes még, hogy pl f9-en nekem élesebbnek tűnik a sarok mint f8 vagy 11-en. Ugyanez megvolt régen a 24-es zeissnél is. Fura. Sry csak elkalandoztam itt a rekeszekbe. :DDD

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11455) torzo válasza D-LAN|FuRioN (#11454) üzenetére


torzo
Ármester

Egy jó UWA-nak ritkán kell 8-nál szűkebb rekesz. A N 14-24 már egy blendeszűkítéssel is tökéletes volt.

(#11456) D-LAN|FuRioN válasza torzo (#11455) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Meglepett aps-c után ff-en mennyivel másabb a nagylátó. Na a 12-24 még egy szép lépcső, egyszer remélem lesz alkalmam kipróbálni. :))

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11457) total90 válasza torzo (#11455) üzenetére


total90
Topikgazda

Visszasirod, mi? ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11458) torzo válasza total90 (#11457) üzenetére


torzo
Ármester

Bevallom, olyan jó optikám nem volt előtte és vsz. nem lesz többé!

[ Szerkesztve ]

(#11459) vond válasza torzo (#11448) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mit lehet csinálni? 50 ezres kompakttal kellett volna meglőni. Ott éles lett volna minden. :P :DDD

Egyébként hülyeség nélkül, ilyen esetekre lehetne nálad egy ócska utazókompakt. Ne kelljen már mindig azzal a fránya fullfrémmel szenvedni. ;]

A másodiknak posztolt pacis kép a nyerő. :K Az elsőn rossz a kompó/vágás, a színesen meg túltoltad az utómunkát.

(#11452) D-LAN|FuRioN: Második nekem nagyon tetszik. Kicsit balra és le, korláthoz közelebbről lőve talán mégjobb lett volna, de így is baba. Még ez a fura barnaság se nagyon zavar. ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#11460) D-LAN|FuRioN válasza vond (#11459) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Örülök, h tetszik. :R A hely maga tetszik, később még lehet vissza nézek és csinálok itt másmilyen képeket is, nincs messze, csak nehéz megközelíteni. :)) sima BW nem tetszett egyébként, kivételesen a színes sem, végül a barnás mellett döntöttem. Három közül még mindig ez volt a barátibb. :DDD

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11461) torzo válasza vond (#11459) üzenetére


torzo
Ármester

"a színesen meg túltoltad az utómunkát."

Aha. Te már csak tudod. Na, inkább visszatartom, amit írnék erre.

(#11462) vond válasza torzo (#11461) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mire ez a beszólás? Miért tudom én már csak? Hallgatlak. Ne tartsd vissza. Nyugodtan személyeskedhetsz is velem. Csak a fórum ne lássa kárát.

Nem lehet (kritikus) véleményem? Szerintem igenis túltoltad. A fekete-fehérnek jól áll, azt meg is dícsértem, de a színest én sokkal visszafogottabbra csináltam volna.

Plusz a színesen engem zavar a sok tér felül és baloldalt.

Brutális képek, egy rohadt jó helyszínen, egy tökéletes pillanatban. Szerintem jobb utómunkát és vágást érdemelnének.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#11463) #31757056 válasza randras_83 (#11443) üzenetére


#31757056
törölt tag

Vegre valaki aki mert szakitani a nagylato/hosszu zaridos megoldassal :C

(#11464) randras_83 válasza #31757056 (#11463) üzenetére


randras_83
addikt

Örülök hogy tetszik. Úgy voltam vele hogy a helyszín tuti, csak kb mint a parlament. Hála az égnek a hölgy is beleszeretett egyből és így adta magát a koncepció. Egy szép helyszínen egy csinos modell csak javítani tud.

https://www.flickr.com/randras83/

(#11465) cOxeR


cOxeR
Ármester




[ Szerkesztve ]

(#11466) cOxeR


cOxeR
Ármester

(#11467) Fandango válasza cOxeR (#11466) üzenetére


Fandango
veterán

Ez a kollázs nagyon tetszik! :K

(#11468) forceberg


forceberg
veterán

Ha valakinek hiányoznának a színek! :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#11469) torzo válasza forceberg (#11468) üzenetére


torzo
Ármester

Ejnye-ejnye! Megint túltoltad! :)) :DD

(#11470) m3ss válasza cOxeR (#11466) üzenetére


m3ss
veterán

remelem ezeket elhoztad nekem kajafotozni :P

ez a hidegnek tuno split toning sotet tonusokon eleg fincsi. nemelyik kep is :DD ;]

(#11468) forceberg fincsi. hol keszult? annual gorog gdp noveles projekt on? :DD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#11471) cOxeR válasza forceberg (#11468) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez picit "fekete-fehér" lett a korábbiakhoz képest. :DDD

(#11472) Mercutio_ válasza cOxeR (#11465) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kajázóshelynek jó a hangulata (élőben is?), merre van?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11473) cOxeR válasza Mercutio_ (#11472) üzenetére


cOxeR
Ármester

Élőben is. :) Fotografiska múzeum legfelső szintje.
A helyiek azt mondanák, hogy ott lehet enni egy jó Kaka-t, vagy tartani egy Fika szünetet. :DDD
Stockholm

[ Szerkesztve ]

(#11474) Mercutio_ válasza cOxeR (#11473) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ehhh, oda moatanság tutinem:(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11475) total90


total90
Topikgazda

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11476) total90


total90
Topikgazda

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11477) radi8tor válasza total90 (#11476) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jók lettek nagyon. A csillagfotóson kár hogy annyi repülő van, de hát ilyen az élet a civilizált területeken. :)

⭐ Stella

(#11478) total90 válasza radi8tor (#11477) üzenetére


total90
Topikgazda

Köszönöm.

A repülő nem lenne gond, csak, hogy nem folyamatos a fénye, hanem villog a lámba, így elég béna... de kb. sehol nincs rá esély, hogy repülő mentes képet csinálj :W

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11479) Chapel válasza total90 (#11476) üzenetére


Chapel
addikt

Szinte érezni ahogy robog a Föld keresztül a Tejúton...
Gratu ;)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#11480) total90 válasza Chapel (#11479) üzenetére


total90
Topikgazda

Köszi, én meg majdnem a tetőről robogtam le aznap éjjel :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11481) *Ropi* válasza total90 (#11476) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez nagyon elszállós lett: gratu! :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#11482) total90 válasza *Ropi* (#11481) üzenetére


total90
Topikgazda

Majd feltöltöm a B verziót is, így utólag az jobban tetszik :B
Köszi azért :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11483) D-LAN|FuRioN válasza total90 (#11476) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Nagyon jó mindkét kép, gratula! :)) Repülőkért tényleg kár, de az van és kész, nem nagyon lehet velük mit kezdeni. :(

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11484) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Közben hozok én is pár képet Erdélyből. :))

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11485) Terapeuta válasza D-LAN|FuRioN (#11484) üzenetére


Terapeuta
őstag

Mind nagyon szép, az első 5 kifejezetten. És borotva éles.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#11486) total90 válasza D-LAN|FuRioN (#11484) üzenetére


total90
Topikgazda

A 2. és az utolsó nem, a többi nagyon tetszik :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11487) D-LAN|FuRioN válasza total90 (#11486) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Terapeuta :R

total90 :R Utolsóra egy "B" variáns?

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11488) jjeahh válasza D-LAN|FuRioN (#11484) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jé, Tordai sóbánya, Békás-szoros, Gyilkos-tó :D
1-2 tetszik, a 3-as alul szűk, de amúgy :Y , 4-esen a fények nem az igaziak, max a patakon és a baloldalon szelektíven világosítanék, 5-ös kissé komor, bár elmegy, de baloldalról az ágakat kiszedhetnéd, 6-ost másképp és szűkebbre komponáltam volna, valahogy úgy, hogy a hegy tükröződését semmi ne takarja ki és a hegyen meg a tükörképén legyen a hangsúly, esetleg hosszúexpóval lehet jobban mutatna. 7-es tetszik, csak a hegyen és az úton világosíthatnál, 8 passz, 9 rendben van, 10 annyira nem jön át, 11 okés, de alul szűk, belevágtál a fákba és baloldalon az árnyék zavaró, utolsón a fények már alapból nem tetszenek.
Szép helyek amúgy és fogalmam sincs mit csináltál, hogy ilyen élesek a képek, tisztára mintha foveonnal lőtted volna :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#11489) torzo válasza D-LAN|FuRioN (#11484) üzenetére


torzo
Ármester

Mind szép munka. Lehetne egy Székelyföld tájképei katalógus anyaga, de ki kellene bővíteni más perspektívákkal is. A közelieket, részleteket várnám bele még.

(#11490) weiss válasza D-LAN|FuRioN (#11484) üzenetére


weiss
addikt

Szia, 12-es hány képből lett összerakva?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#11491) D-LAN|FuRioN válasza jjeahh (#11488) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

jjeahh Látom ismerős a környék! :D Köszi a kritikákat! :R Tordai sóbányás fotó panoráma kép, azt hiszem 3 képből tettem össze, még a 16mm is szűknek bizonyult. :/ Lefelé meg a háló már zavaró volt, bal jobb oldalon látod a széleken kicsit. sokat nem nyertem volna látványban sajnos ha bólintok lefelé, vagy setleg 2x3 soros képből teszem össze. Egyébként komplett faágakat nem szoktam eltüntetni, bár valószínű ps megenné a retust és fel se tűnne, de a tudat zavarna h túl sokat nyúltam bele. Amúgy most látom, hogy elfelejtettem egy műanyag üveget levenni az 5-ös képről. :D Azokat még ki szoktam. Bár inkább körbejárom a terepet és elpakolászom az útból az ilyesmit, vagy ha ág van útba odébb ballagok, de itt ezeken a környékeken sajnos így is hely szűkében voltam plusz a sok turista, meg természetesen az idő... Családdal nehezebb is volt mint hittem, nagyon időkorlátos volt a program. Gyilkos tavas képnél jó ötlet amit mondtál a másik komponálásra, illetve a tükröződésre ha rámentem volna. Na nembaj marad valami a kövi évekre is. :D Békás szorosos képek sötétebbek és komorabbak, de olyan is volt az idő, pont jött egy vihar amikor oda értünk, ha ráhúzok még az árnyékokra szerintem nem lesz összhang a felhőkhöz mérten. Mindenesetre kipróbálom majd. Vége felé kezdett tisztulni a patakos képeknél már látszik. Félig felhős félig napos, elég változatos volt aminek örültem azért.

Nem csináltam semmi különöset, 16-35 és a 70-200 is elég éles a7rii-n. Annyi, hogy sharpot nem lightroomban állítok hanem NIK raw Sharpener-t használom. Jobban bejön. Illetve Color Efex Pro 4-et, de azt inkább a színvilág miatt. Leméretezésnél pedig PS-ben 3k-ra állítom a nagyobbik oldalt és a resample pipánál állítom bicubic sharper -re.

torzo Köszi! :R Van pár kép még teszek majd fel, de nagyon közeli és részletekről szóló kevesebb, kicsit rohanós volt a program, pedig rengeteg mindent terveztem még. :)

weiss Az simán 1db kép, tetejéből vágtam picit és 87mm-en készült. Alatta amit linkeltem kövi hsz-ben az egy 200mm -en lőtt. :R

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11492) weiss válasza D-LAN|FuRioN (#11491) üzenetére


weiss
addikt

A dinamika miatt kérdeztem, azt hittem HDR merge.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#11493) D-LAN|FuRioN válasza weiss (#11492) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Jaaa nem, szóló kép az összes, nagyon ritkán csinálok hdr image-t.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11494) total90


total90
Topikgazda

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11495) D-LAN|FuRioN válasza total90 (#11494) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Jó kép lett, viszont megnéznék egy kevésbé vágottat, középtől balra felül nagyon megnyested a fákat. :K

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11496) total90 válasza D-LAN|FuRioN (#11495) üzenetére


total90
Topikgazda

Jobbrol belog egy hotel, mashogy meg nem fertem oda... esetleg majd beteszem azt is.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11497) D-LAN|FuRioN válasza total90 (#11496) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Na igen az az ami nem látszik, én is hasonlókkal szívtam kint. Dobd be azt is, én kíváncsi vagyok rá. :)

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11498) radi8tor válasza total90 (#11496) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó kis hotel lehet az. :)

⭐ Stella

(#11499) total90 válasza radi8tor (#11498) üzenetére


total90
Topikgazda

[link]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11500) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Sziasztok!

Nem kaptam választ a másik topicba, itt kicsit off, de hátha valaki már lőtt ilyen sorozatot itt. :R

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.