Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-25 13:45:40

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:
-jól sikerült fotók bemutatása, hogy mások is megnézhessék, örömüket leljék benne és tanulhassanak belőle
-kevésbé jól sikerült fotók bemutatása, hogy a készítője is tanulhasson belőle
-egymás képeinek megtárgyalása, melyik miért jó/nem jó, mit lehetne rajta változtatni és ahhoz mi kell

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) D-LAN|FuRioN válasza g.killer (#11299) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Hmmm másodikon nagyon kár a fókuszért, bmw fókuszban jobban festene szerintem, ettől eltekintve szuper pillanat! Elsőnél egy vágást kipróbálnék alulról és jobbról, így a kocsi nem lesz pont középen, füves részt ha levágod alul illetve jobb oldalon a biztonsági emberig. Persze ez csak szerintem. Egyébként volt egy b*romi jó bwm-s driftes kép, az adja nekem legjobban. :K :DD :R

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11302) g.killer válasza Csari93 (#11300) üzenetére


g.killer
aktív tag

Persze, hogy szabad! Még meg is köszönöm! :B
A füvön nekem is külön tetszett a vinnyetta, az ég meg kicsit túl volt exponálva vissza húztam amennyire a szenzor engedte és még nem csúnyultak el a színek.. Kicsit a wb-n változtattam szelektíven ezért is hagytam kékre a füstöt, hogy egy kicsit ellensúlyozza a sárgás színárnyalatot és kiemelkedjen a környezetből.

Így van a másodikon engem is zavar a 740i ott elöl de az eseményfotó jellege miatt hagytam rajta, annyit be kel valljak ezt két képből oldottam meg mert egy fix 150mm-es volt a gépen mire kattintottam már túlságosan fel szállt a repcsi és csak a kép szélén volt. Így lőttem még egyet csak a repülőről majd össze maszkoltam a kettőt.. aminek örültem hogy ilyen pillanat csak egy vollt mert ez nem a show része volt csak a verseny volt a reptér kifutóján.. :K

Köszönöm a kritikát, hasznos volt! :R

(#11301) D-LAN|FuRioN: Köszönöm! Te favoltad őket? :B Sok bmw-s van a fotók között ez betudható a hátsó kerekes meghajtásnak meg az én elfogultságomnak.. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#11303) D-LAN|FuRioN válasza g.killer (#11302) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Én voltam igen! :)) Hát igen driftelni simán lehet velük. :DDD :DDD

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11304) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Tavaly őszről. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#11305) Mercutio_ válasza *Ropi* (#11304) üzenetére


Mercutio_
félisten

Őszi napnak is van ereje ;]

A szürke világos aszfalt engem kicsit zavar, de a többi bejön, jó a hangulata.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11306) radi8tor válasza *Ropi* (#11304) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kár, hogy a korlát nem szimmetrikus, így olyan váll alól indított kép hatását kelti.
Vagy azok a korlátok a Kopaszin kifelé dőlnek?

⭐ Stella

(#11307) papaya válasza *Ropi* (#11304) üzenetére


papaya
senior tag

Jó a hangulata, viszont talán nagyobb látószöggel a hölgy teljes árnyékával még jobban kiadná. A pókhálót leszedném a feje mellöl.

(#11308) *Ropi* válasza Mercutio_ (#11305) üzenetére


*Ropi*
félisten

Erre egy szóban reagálnék: Miata. :))

A beton lezárásra gondolsz, a "homokozón" túl? :D Az adott volt - annyira alulról / felülről viszont nem lehetett fotózni, hogy ne legyen benne valahogy. Vagyis lehetett volna a másik irányba, de akkor nincs meg a nap. :N

(#11306) radi8tor: De bizony kifelé dőlnek. :K

(#11307) papaya: Pont azon nevettünk vele, hogy azoknak a pókhálóknak megvan a hangulata és kellenek oda. :D Egyébként kb. 1-1.2 méterre voltam tőle és már nem tudtam hova hátrálni a 24 mm-rel, a Tokina akkor éppen nem fért be a táskába, a 20/1.4 ART meg még nem volt meg.

Köszönöm mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#11309) weiss válasza D-LAN|FuRioN (#11282) üzenetére


weiss
addikt

Szia, az egyes hány képből lett összerakva?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#11310) D-LAN|FuRioN válasza weiss (#11309) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

4db 70mm -en készült képből tettem össze lr-ben. :R

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11311) weiss válasza D-LAN|FuRioN (#11310) üzenetére


weiss
addikt

Köszi.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#11312) Aventador91 válasza cOxeR (#11201) üzenetére


Aventador91
őstag

nekem nagyon bejönnek ezek a "fátyolos" képek. van ennek a stílusnak neve?

(#11313) JohnyBlue válasza Aventador91 (#11312) üzenetére


JohnyBlue
őstag

cOxeR :B :K :DDD

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#11314) Mercutio_ válasza *Ropi* (#11308) üzenetére


Mercutio_
félisten

Simán lemondanék a miatáról :K :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11315) *Ropi* válasza Mercutio_ (#11314) üzenetére


*Ropi*
félisten

Könnyen dumálsz úgy, hogy még meg sem vetted. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#11316) total90 válasza Aventador91 (#11312) üzenetére


total90
Topikgazda

Vintage

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11317) copass válasza Aventador91 (#11312) üzenetére


copass
veterán

van egy valag ilyen preset lr-hez.
gyakorlatilag erről van szó tone curve-nél alját kihúzod. medzsik!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11318) Aventador91 válasza copass (#11317) üzenetére


Aventador91
őstag

nagy királyság :C

(#11319) total90


total90
Topikgazda

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11320) topikk válasza total90 (#11319) üzenetére


topikk
senior tag

Ez mitől lenne jó kép? Őszintén kérdezem és kíváncsi vagyok.

Valaki véletlenszerűen hátrafele kattintott egyet a motorcsónakból, a környezet a háttérben a köd / pára miatt alig látszik.

(#11321) Plafoon válasza topikk (#11320) üzenetére


Plafoon
tag

$648-os árat túlzásnak érzem érte. Kappa :))

(#11322) total90 válasza topikk (#11320) üzenetére


total90
Topikgazda

Szia,

Szerintem a fotózás épp egy olyan téma, ami nagyon szubjektív is lehet. Nem én leszek, aki megmondja, hogy ez mitől jó kép, vagy mitől nem.
Leírom viszont, hogy én mit akartam ezzel kifejezni:
-természet az egyik végletből a másikba (hegyek magasan, víz mélyen...)
-távolodás (elhagyod a szárazföldet)

Én úgy vagyok az egész fotózással, hogy nem mindig a sablon az ami jó, nem muszáj mindent a harmadolóba tenni, vannak dolgok ahol a magas ISO is jól áll, HDR egyik végletből a másikba, minimalista képek... ez mind olyan dolog, hogy 100 embernek tetszik, másik 100-nak meg nem.

Mutatnék pár példát a fórumból:
[link] Tipikus túrista képek, még is jó ránézni, ad valamit, több nem is kell. Simán kitennéma falra.

[link] Az első kép... sokan állnak előtte, hogy ez most mi. Még is, megfog, mert nem egy hétköznapi dolog. Tetszik, ennyi. Lehete neked nem, de ezzel nincs is baj.

Máskülönben... nekem ez hobbi, még is éves szinten közel annyit keresek vele, mint a fizetésem. Ha van egy réteg, aki ezekért pénzt kiad, akkor még sem lehet olyan rossz, vagy is vannak, akiknek tetszik.
Egyébként ha a Chiemsee-nél jársz, ahol a fotó is készült, akkor megnézheted kiállítva a többi képemmel együtt... Az én fotóimat rakták ki, hogy a környéket bemutassák egy olyan helyre, ahol napi 100 000 ember jön-megy.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11323) Balinov válasza total90 (#11322) üzenetére


Balinov
félisten

Total90, toled lattunk ettol sokkal jobbat, azokhoz kepest ez - szamomra - nem tul erdekes foto. Mindenzek ellenere viszont siman el tudnam ezt egy hajos, utazasi irodas prospektusban kepzelni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11324) copass válasza total90 (#11322) üzenetére


copass
veterán

ha már egy képet meg kell magyarázni az régen rossz.
nem mindegy hogy itt egy fórumon egy fotós ajánl valakit vagy egy kiállítás megnyitón egy ismert kritikus/fotós.
mert az nem mindegy hogy kik és hol beszélnek egy képről, ha egy híres ember ajánlja akkor meg nyertél!:D
( a hdr és az árnyéklapítás bazári szint. nem művészet.)

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11325) total90 válasza Balinov (#11323) üzenetére


total90
Topikgazda

Nem ez életem legjbb fotója, azt aláírom :B

Ez a kép, a többivel együtt nem épp prospektusban van, de ahol lehet a jegyeket venni a Chiemsee túrákra, ott a falon van kirakva. Szóval prospektus nagyban :DDD

(#11324) copass

Igen, ezt én is így gondolom...de ha meg nem válaszolok valamilyen formában, az sem megoldás.
Egyébként a fent említett dolog úgy működött, hogy volt egy kiírás, ahova fotókat vártak hasonló témában. Aztán engem választottak ki, hogy csináljam meg a sorozatot. Ennek ellenére még úgy is benne volt a pakliban, hogy ha nem tetszik a sorozat, akkor nem kapok érte pénzt és mást választanak.
Tetszett nekik a munkám.

Hasonó témában volt a C&A-nak is egy kiírása, ahova a nyári polós kollekcióra kerestek fotókat. 1 képem be is került :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11326) Aventador91 válasza total90 (#11319) üzenetére


Aventador91
őstag

nekem tetszik. bár én nem vagyok pro :D egyébként a fotósok mind fikázzák egymást. mindenki talál a másik képén valamit. ha meg pénzt is keresel vele mit érdekel mások mit mondanak. az átlag emberek bárkinek fizetnek fotózásért ha nem sima okostelefonos képekről van szó, csak legyen néhány jó fotód ami alapján eldöntik hogy téged hívnak

mutassatok egy profi képet, amiben szerintetek nincs hiba. én mint hozzánemértő biztos találok mégis, ha már hibát kell keresni :D minden a hozzáállástól függ

[ Szerkesztve ]

(#11327) randras_83 válasza Aventador91 (#11326) üzenetére


randras_83
addikt

valaki mindig talál hibát, szóval ez ilyen játék. a kérdéses képnél tényleg láttunk már jobbat a "költőtől", de legalább "pörög" a topik. :D

de hogy félve bedobjak én is egy képet:

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#11328) torzo válasza randras_83 (#11327) üzenetére


torzo
Ármester

Modell gyönyörű, szél klassz, fények jók, jól megválasztott háttér, színharmónia.
Orrnyereg belevág a jobb szembe. Hiba. Vagy teljes profil legyen vagy látszódjon a szem mindkét oldalon!
Éppen kicsit mosolyoghatna is, az mindig feldobja a portrékat.

(#11329) randras_83 válasza torzo (#11328) üzenetére


randras_83
addikt

Köszönöm, néha mosolyog is, bár inkább vadóc típus a kisasszony. :)

Itt az album, ha valaki még nézelődne.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#11330) Aventador91 válasza randras_83 (#11329) üzenetére


Aventador91
őstag

arcra a fiatal stifler anyukájára emlékeztet :D

(#11331) randras_83 válasza Aventador91 (#11330) üzenetére


randras_83
addikt

;] ;] :DDD :DDD :DDD

https://www.flickr.com/randras83/

(#11332) topikk válasza total90 (#11322) üzenetére


topikk
senior tag

Ha számít bármit is a véleményem a nyilvános fotóid között ennél sokkal jobbak vannak, pl. meghökkentően tetszik az úz a havas fákkal.

Amit példaként belinkeltél másoktól azok is sokkal jobbak.

(#11333) total90 válasza randras_83 (#11327) üzenetére


total90
Topikgazda

Kb. torzoval ertek egyet, de a csaj, szinek... popec :K

(#11332) topikk

Minden velemeny szamit, anelkul nincs elorelepes, de mindenkinek megfelelni nem lehet.
Mint irtam, tudom, van jobb kepem ennel es koszi a velemenyt a havas keprol :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11334) D4rkm4n válasza randras_83 (#11327) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Nekem egy kicsit alexpósnak tűnik, és valamennyi kontrasztot még elbírna. Olyan, mintha vignettáltad volna, vagy tévedek? :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#11335) randras_83 válasza D4rkm4n (#11334) üzenetére


randras_83
addikt

Nem nem tévedsz. :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#11336) Chapel válasza randras_83 (#11329) üzenetére


Chapel
addikt

"néha mosolyog is, bár inkább vadóc típus a kisasszony"

Redhead. Fuss, ha kedves az életed ;]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#11337) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Kedves fórumtársak (esküvőfotósok):

Eljött a nagy nap életünkben, ezért érdeklődnék, hogy kinek van kreatív referenciaanyaga (balatoni) hajós, kikötős témában, ki érzi magának ezt a témát leginkább? Jövőre esküvő és szeretnénk keresni egy tehetséges "kollégát", aki megtisztelne minket a munkájával.

Kérlek, kizárólag privátban keressetek!

Köszi, Gergő

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#11338) randras_83 válasza Chapel (#11336) üzenetére


randras_83
addikt

Menekülnék én, de ez a gyengém - az egyik. ;]

https://www.flickr.com/randras83/

(#11339) forceberg


forceberg
veterán

Taréj meg a többiek :D
[/L]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#11340) Fandango válasza forceberg (#11339) üzenetére


Fandango
veterán

Tyűűű micsoda színek! :Y

(#11341) belovary válasza forceberg (#11339) üzenetére


belovary
senior tag

Ment volna a csillag, de nem enged be ez a mocsok! Nagyon jó, bár a felhőkből bírnék még többet, és olyan érzésem van, hogy még kéne hátrálni, de tudom, hogy nem úgy megy az. :)
... és ha nem fodrozódna a víz... :DDD Szép színek!!!

(#11342) D-LAN|FuRioN válasza forceberg (#11339) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Szuper kép, ment a csillag! :C

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11343) nesa válasza Wa2x_ (#11337) üzenetére


nesa
veterán

Részvétem, jó katona voltál, de legjobbak is elesnek néha.

(#11344) randras_83 válasza forceberg (#11339) üzenetére


randras_83
addikt

szimplán: :Y :C

https://www.flickr.com/randras83/

(#11345) forceberg


forceberg
veterán

THX All.
Másik, de hogy az előtérben lévő hordalék mi lehet...
[/L]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#11346) nesa válasza forceberg (#11345) üzenetére


nesa
veterán

Ez nekem valahogy jobban, még ha ugye tájképeknél jobb a fekvő,ezen jobb az összhang a színekbe, megnyugtatóbb.. szóval a fekvő kéne ezekkel a színekkel.

(#11347) Tomdriver válasza forceberg (#11345) üzenetére


Tomdriver
őstag

:C

(#11346) nesa: Telóra háttérképnek így viszont tökéletes. :)

(#11348) Santiagain


Santiagain
senior tag

Látom, nem teng túl az inspiráció a topikban. :)
Én végre kiszabadultam Budapestről és eljutottam Rómába. Sajnos, a bőröndbe nem fért bele az állvány, a szűkös időbe pedig a hajnal előtti kelés. Azért lett így is 1-2 vállalható képem. (vagy nem. Majd megmondjátok.)
Ha érdekel valakit, ITT megtekintheti őket.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#11349) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Sziasztok!

Eddig hobbiból fotózgattam a telefonommal (korábban Galaxy S6-al, jelenleg S8-al), de mostanában erősen elgondolkodtam egy "komoly" fényképezőgép vételen, hogy jobb minőségű képeket tudjak készíteni. Hozzáértésem nulla a gépekhez. Ezt találtam, ami elvileg elég jó gépezet: [link]

Ha fogok venni gépet, ennél feljebb nem akarok menni árban.

Valamint itt van az EyeEm fiókom, szívesen fogadom a véleményeket a képeimről, hogy ezek alapján érdemes-e befektetnem egy komolyabb fényképezőgépbe. [link]

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#11350) torzo válasza ImACeltic (#11349) üzenetére


torzo
Ármester

Mindenek előtt remélem, nem vagy sértődős.

Az első kérdésedre a válasz, hogy igen, vedd csak meg ezt a kamerát!
Ne azért vedd meg, mert jók a képeid (másodikra a válasz: nem jók), hanem mert érdekel a fotózás.

Bőven van hová fejlődnöd, a lényeg, hogy lelkes vagy.

Itt a PH-n az a szabály, hogy ebbe a topikba az átlagon (jelentősen) felüli színvonalú fotókat publikálják (ták régebben), ezért a későbbiekben inkább a kezdő topikot használd, időnként ott is elég jó a színvonal!

Utoljára annyi, hogy a gépválasztás kérdését itt feltétlenül szellőztesd meg!

ciao

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.