Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-25 13:45:40

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:
-jól sikerült fotók bemutatása, hogy mások is megnézhessék, örömüket leljék benne és tanulhassanak belőle
-kevésbé jól sikerült fotók bemutatása, hogy a készítője is tanulhasson belőle
-egymás képeinek megtárgyalása, melyik miért jó/nem jó, mit lehetne rajta változtatni és ahhoz mi kell

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) bandhajon@ válasza total90 (#11800) üzenetére


bandhajon@
aktív tag

így jobb lett, én ha kiakarom szedni nekem össze maszatolódik a kép de nagyon..
a javító ecsettel szetted ki?

Vizuális mesemondó.

(#11802) mikrofon válasza bandhajon@ (#11799) üzenetére


mikrofon
addikt

nem a rúdra gondolok, hanem a templomtornyokra és épületekre....

[ Szerkesztve ]

(#11803) total90 válasza bandhajon@ (#11801) üzenetére


total90
Topikgazda

Healing Brush Tool. Szépen ki lehet szedni, csak el kell találni az érzékenységet...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11804) xXxian válasza total90 (#11800) üzenetére


xXxian
senior tag

Kövezzetek meg, de nekem egy ilyen korrekció már túlmegy minden határon.

Leszedni ami ott volt...nekem ugyanaz, mint rátenni valamit, ami nem is volt ott (tán tavaly volt szó egy tűzlétra alól lekapott repülőről amiről kiderült hogy fake).

Talán még apró (a kép egészéhez képest elenyésző méretű), zavaró dolgok (mint a tábla meg a lábnymok jjeahh képén a kezdőben) eltávolítása nem is annyira gáz (az én elveim szerint ez is kerülendő), de itt már nagyon nagy a "belenyúlás".

Ti hogy vagytok ezzel?

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#11805) mikrofon válasza xXxian (#11804) üzenetére


mikrofon
addikt

+1
szerintem ez az oszlop leszedés már sok, mert ez szerves része annak a környezetnek... Ilyenkor inkább a komponálásnál kell/lehet játszani.
Belógó faága, kosz, szemét, zavaró apróság még okés lehet... Bárén se nagyon szeretem alkalmazni....

Persze valószínű ezeket mind alkalmazzák az igazán jól sikerült, profi képeken....
Tehát igazából szerintem, ha valaki ügyes és le tudja szedni szépen akkor lám legyen, de ha látszik a helye az ultra gáz......

[ Szerkesztve ]

(#11806) bandhajon@ válasza xXxian (#11804) üzenetére


bandhajon@
aktív tag

Igen van benne valami. :R

[ Szerkesztve ]

Vizuális mesemondó.

(#11807) total90 válasza xXxian (#11804) üzenetére


total90
Topikgazda

Én ezt épp ellentétesen látom. A végeredmény számít és ha az jó, akkor nem érdekel, hogy mi volt és mi nem volt a képen.
Van aki attól is kiakad, hogy a képek Ps-el vagy Lr-al át vannak dolgozva színek terén, legyen minden "natúr". Én ezeket ellenkezőleg látom.

Nagyon sok jó kép azért jó, mert rengeteg utómunka van rajta és az alap állapotban semmit nem mutatnának. Persze ez csak az én véleményem és elfogadom, hogy más nem így látja. Nincs is ezzel gond, tulajdonképpen jó. Így minden kép meg tudja találni a maga közönségét.

Szerintem erre legjobb példa a HDR. Vagy szereted vagy nem.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11808) D-LAN|FuRioN válasza total90 (#11807) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Sok szint van ebben a képmanipulálás dologban. Valahol mindenkinek igaza van. Sok a belenyúlás is, de a kép egészét nézve ugye így menthető volt a dolog. Én speciel általában kukázom az ilyet. Ha az égbe lóg bele valami akkor le szoktam szedni, mivel nyilván semmi mögöttes tartalom nincs a kékségen kívül adott esetben. Viszont ha táj részletet kéne pótolni inkább hagyom, mert nem tudom a mögöttes tartalmat és zavarna. Ettől független ez szintén csak az én háklim, mindenki máshogy csinálja. :) Viszont érdemes ezekre odafigyelni komponáláskor, mert ha nagyon bele lazul az ember, előbb utóbb nem figyeli a zavaró tényezőket, csak utólag fogja esetleg észrevenni, akkor meg lehet ps-el szórakázni és az már akkor se olyan azért. :))

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11809) jjeahh válasza xXxian (#11804) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ízlésfüggő, nekem a zavaró elemek kiszedése belefér, nálam ott a határ, amikor a kép fő témáját "hazudják oda", mint ahogy a tűzlétrás képen is tették, szal amikor az alap kép jó és csak jobbá teszi az ember az apróbb zavaró elemek kiretusálásával, az nálam oké. Még egy dolog zavar, amikor a fotóról nem az jön le az embernek, hogy hű de jó kép, hanem az, hogy szénné van Ps-elve.. szal ha sok utómunka van rajta azt nem bánom addig, amíg a kép természetes és natúrnak tűnik a szemlélő számára.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#11810) Fotonhámozó válasza xXxian (#11804) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Ez egy véget nem érő téma. Az eddigi hozzászólásokból is látni, mennyire másként látják az emberek, mert mindenki máshol húzza meg a határt, meddig tart neki a "klasszikus" fotózás (egyáltalán akar-e így fotózni), honnan kezdődik a túlzott csúszkatologatás, valamint mindenki eltérő indíttatásból képel. Profinak "muszáj" a pénzért olyat nyújtania a megrendelőnek, ami megfelel az elvárásoknak, ehhez bármilyen, törvénybe nem ütköző dolgot bevet(het), kívülállónak semmi köze hozzá, csak a megrendelő elégedettsége a fontos. De kezdőnél / amatőrnél ez a határ hol húzódik? Ezt szerintem alapvetően meghatározza, milyen okból fotózik az illető, mi a célja a képpel és milyen (fotós)etikával, belső megkötésekkel bír. Amatőrök részéről sokszor hangoztatott dolog, hogy csak a fotózás szeretete, a fotózás élménye számít (magam is ezt vallom), aztán egyre több ilyen embertől látod azt, hogy közösségi oldalon, nemzetközi fotós oldalakon lájkokért kuncsorog, nyalizik azért, hogy minél jobb helyezést érjen el a képe az adott oldalon. Ilyenkor felvetődik a kérdés, mégsem azért kattintott, mert élvezi a fotózást, hanem mert valamilyen vélt (fotós) elismerésre (hírnévre?) vágyik!? Félreértés ne essék, nem arról van szó, hogy megosztja a képeit több helyen, hanem arról, hogy a minél több lájkért bármilyen fotómanipulációs és főleg lájkmágnes trükköt bevet, fotós csoportban "pörgeti" a képét a lájkokért, hogy utána azzal hencegjen, hogy hol, melyik oldalon hogyan teljesített a képe. Nem Flickr explored "státuszról" van szó, amire feltöltőként nem sok beleszólásod van vagy 1x.com-ra való kikerülésről, hanem pl. 500 px-en és főleg Gurushoton való minél jobb szereplésről. Az egyik ismert fotós, Jimmy McIntyre írt erről nemrégiben a blogjában, mennyire megcsömörlött az utóbbi hónapokban ettől a jelenségtől. Pedig ő aztán alaposan megdolgozza a képeit, de nem tarhál lájkokért. Rövid bevezető után :D rá is térnék a felvetésedre. Mivel a képmanipulációnak a határai (általában) a nagy táj / természet / riport fotóspályázatokat kivéve nincsenek lefektetve, így egyéni, ki hol húzza meg a vonalat, amivel alapvetően nincs is baj. A gond ott van szerintem, amikor valaki ezt a határt alacsonyra teszi, imád utómunkázni és fittyet hány az alapvető etikai dolgokra. Ekkor születnek olyan "természetfotónak" (talán ez a legérintettebb kategória ebből a szempontból, ezért emelem ki) hazudott képek, amire műfény, mű életlenítés, eredetileg ott nem lévő tárgy, égbolt stb. kerül. Nem magukkal az ilyen fotókkal van a probléma, hanem azzal, hogy ezek már fine art / digit illusztrációba tartoznak, még akkor is, ha természetesnek hatnak. Sajnos amatőr szinten ez a fajta "képalkotás" egyre szélesebb körben teret nyer természetfotó kategórián belül, kezd elfogadottá válni. Ezzel együtt pedig a tényleg nívós, kitartást igénylő és kihívást jelentő természetfotózás a háttérbe szorulni (értem ez alatt, hogy nem utómunka során "csinálod" meg a látványt, hanem annyiszor mész terepre, kelsz hajnalban, fagysz meg stb., amíg nem sikerül kifognod azt, amit fejben előzőleg elképzeltél vagy láttál korábban, de épp nem volt nálad a gép). Mindezek miatt azok, akik valamennyire (még) ragaszkodnak a "klasszikus" fotózáshoz, az extrém csúszkatologatókkal / Ps huszárokkal szemben hátrányból indulnak. Részemről kisebb dolgok leszedése,, hisztogram állítása, minimális színturbózás vagy több, ugyanott, ugyanakkor készült kép összemontázsolása belefér. Ha ezáltal a digitális szenzorok hiányosságait ki lehet küszöbölni, akkor miért ne? Az, hogy mi számít természetesnek, megint egyéni ízlés kérdése (egyáltalán kell-e, hogy természetes hatású legyen a kép, ha a készítője deklaráltan _nem_ természetfotónak szánta?). Néha minimális változtatással az alapkép hangulatát szépen fel lehet turbózni, de nyilván napsütéses időben ködös-rejtélyes erdőt durva utómunka nélkül nem lehet fotózni.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#11811) total90


total90
Topikgazda

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11812) Wa2x_ válasza total90 (#11811) üzenetére


Wa2x_
veterán

Napfelkeltés/lementés időszak még jót tett volna neki, de amúgy frankó lett.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#11813) topikk válasza Wa2x_ (#11812) üzenetére


topikk
senior tag

A haladóban nagyon becsomagoljátok a kritikát ;]

(#11814) total90 válasza Wa2x_ (#11812) üzenetére


total90
Topikgazda

Naplemente után már nem lett volna vonatom visszafelé, korán meg nem szeretek kelni :P

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11815) bandhajon@


bandhajon@
aktív tag

Hoztam egy képet, értékelésre majd meg fagytam anyira hideg van kint vajon megérte? :R :R
[link]

Vizuális mesemondó.

(#11816) r.levente75 válasza bandhajon@ (#11815) üzenetére


r.levente75
addikt

Ez most a te képed vagy kié?

(#11817) total90 válasza bandhajon@ (#11815) üzenetére


total90
Topikgazda

A kezdőbe van egy kísértetiesen hasonló kép 🤔 egyébként tetszik.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11818) bandhajon@ válasza r.levente75 (#11816) üzenetére


bandhajon@
aktív tag

Az én képem, csak a falijjával voltam fotózni.

Vizuális mesemondó.

(#11819) r.levente75 válasza bandhajon@ (#11818) üzenetére


r.levente75
addikt

Így már értem, csak fura volt, hogy kis különbséggel megjelent mindkét topikban.
Mindkettő jó.

(#11820) total90 válasza bandhajon@ (#11818) üzenetére


total90
Topikgazda

Ilyesmire gondoltam. Tiéden jobban tetszik a vágás, színek nagyon jók :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11821) bandhajon@ válasza total90 (#11820) üzenetére


bandhajon@
aktív tag

Köszönöm! :R :R

Vizuális mesemondó.

(#11823) Marky21


Marky21
aktív tag

Sziasztok!
Ti milyen programmal válogattok képeket?
Az miért lehet hogy Adobe Bridge nekem egy picit homályosan jeleníti meg a képeket teljes képernyős nézetben?

(#11824) total90 válasza Marky21 (#11823) üzenetére


total90
Topikgazda

Szia,

Ezt inkább az azonnali fotós topikba kellene.

Egyébként a Bridge csak "bélyegképet" mutat. Azt hiszem a "prewiev" csak 1024*768 és nem is lehet állítani.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11825) bandhajon@ válasza total90 (#11824) üzenetére


bandhajon@
aktív tag

Esti mesék.
[link] :R

Már megint válaszként tettem be.. :W Bocsi.

[ Szerkesztve ]

Vizuális mesemondó.

(#11826) Csari93 válasza bandhajon@ (#11825) üzenetére


Csari93
aktív tag

Kedves kép, de az a mű nap és flare elég sok, ráadásul sávos is tőle.

www.flickr.com/csari

(#11827) papaya válasza bandhajon@ (#11825) üzenetére


papaya
senior tag

Nem értem miért kell ide is berakni, amikor a kezdőbe is kiposztoltad. De megírom szerintem miért nem ide való. Borzasztó avítt ez a fekete-fehér, ezzel a tonna vignettával. Gondolom azért, mert színesben meg mindenféle szín rikítana. A háttérben, valamint a hölgy hajánál a fekete széthulott, zavaró a csíkos takarós háttér is. Miért kellett f8-on lőni amikor az az obi f2.8-on is szépen rajzolna? Szerintem hangulatosabb lenne kisebb mélységélességgel. A vaku rendesen kilaposította az egész képet, ráadásul ezzel az utómunkával mintha az egész alexpos lenne. Szép amúgy a család, aranyos a gyerkőc, de ez inkább kezdő, mint haladó kategória.
Attól még nem lesz haladó senki képe sem mert profi rendszerrel készít képeket.

Ha ilyen témában akarsz alkotni, ajánlom a következő fotóst mint inspiráció: Adrian Murray

[ Szerkesztve ]

(#11828) bandhajon@ válasza papaya (#11827) üzenetére


bandhajon@
aktív tag

Köszi.

Vizuális mesemondó.

(#11829) #31757056 válasza papaya (#11827) üzenetére


#31757056
törölt tag

Lattam tegnap a kepet en is (mara mar nem elerheto) es egyetertek a kritikaval, however en egy kicsit azert finomabban fogalmaztam volna meg :) de tartalmanak lenyegevel abszolut egyet ertek.

(#11830) total90


total90
Topikgazda

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11831) vond válasza total90 (#11830) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szép hely, de ez a bazinagy szikla az előtérben minek? Kitakarja a kép felét, és a magasságérzetet is jócskán csökkenti. Szerintem anélkül sokkal jobb lenne. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#11832) total90 válasza vond (#11831) üzenetére


total90
Topikgazda

Köszi a véleményt.

Előtének szántam, hogy látszódjon a szintkülönbség. Van egy B verzió is, kevesebb előtérrel, de az nekem annyira nem jött be. Ha érdekel berakom...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11833) vond válasza total90 (#11832) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, én inkább nézném a várost, a tavat, meg a környező hegyeket, úgyhogy tedd csak be. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#11834) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok. Enczi Zoltán - A digitális fotózás műhelytitkai könyvekről mi a véleményetek? Olvasta már valaki bármelyik kötetét?

(#11835) total90 válasza atish15 (#11834) üzenetére


total90
Topikgazda

Ezt inkább ide [link]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11836) papaya


papaya
senior tag

Egy mai Balaton minimál:

(#11837) aldebaran válasza papaya (#11836) üzenetére


aldebaran
őstag

Ez őrülten jó, gratulálok! :R
Csak a keret nem kéne. ;)

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#11838) papaya válasza aldebaran (#11837) üzenetére


papaya
senior tag

:R

(#11839) #31757056 válasza papaya (#11836) üzenetére


#31757056
törölt tag

Keret szerintem is gáz, de flickr-ben szepen ki tudom nagyitani a monitoromra ugy hogy eltunik, ugy tenyleg nagyon pazar a latvany, ezt nagyon kemenyen eltalaltad :)

[ Szerkesztve ]

(#11840) papaya válasza #31757056 (#11839) üzenetére


papaya
senior tag

Köszi a véleményt! Érdekes kérdés ez a keret dolog, viszont mindig megnézem, hogy nekem hogy adja ki jobban, vele, vagy nélküle, és sokszor nehéz eldönteni. Viszont akik ilyen stílusú képeket csinálnak, többnyire mind használnak ilyen keretet.

Pl:

[link]

[link]

[link]

[link]

(#11841) topikk válasza papaya (#11840) üzenetére


topikk
senior tag

Nekem tetszik a keret, elegans :K

(#11842) total90 válasza papaya (#11836) üzenetére


total90
Topikgazda

Szerintem ehhez a képhez illik a keret. Nekem csak annyi a "bajom" a képpel, hogy lehet jobban mutatna ha a horizont és a "sziget" egy vonalban van.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11843) halagabor válasza papaya (#11836) üzenetére


halagabor
tag

Kerettel nincs gond, illik hozzá. Ami nekem szemet szúr és nem is igazán tetszik (tehát rontja az élvezhetőséget) az a color cast a köveken és a nádason. Nem tudom milyen szűrőt használsz, de elég feltűnő sajnos. A Badacsony című képen is felfedezhető a köveken ez a pirosas-lilás-narancssárgás color cast. Illetve csak feltételezem, hogy a szűrő színezi el, mert nehéz elképzelni, hogy természetben is ilyen.

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#11844) papaya válasza halagabor (#11843) üzenetére


papaya
senior tag

Kösz, hogy felhívtad rá a figyelmet, ezt mindenképp javítom. Amúgy B+W F-Pro ND1000 a bűnös.. Tervezem az idén a Lee szűrő beszerzését, de kb. 100k a komplett rendszer.. :(

közben azon hezitálok, ,hogy nem lehet-e pont ott color cast, mert alul vizet ér, mint ahol száraz?

[ Szerkesztve ]

(#11845) total90 válasza papaya (#11844) üzenetére


total90
Topikgazda

Leevel nem nyúlsz mellé, nekem a Nikonos gépemhez az volt és nagyon adja... most Fujihoz B+W van nekem is.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11846) topikk válasza papaya (#11844) üzenetére


topikk
senior tag

indexen hirdettek par honapja a digitalis adokveszek forumban, lehet megvan meg

(#11847) papaya válasza halagabor (#11843) üzenetére


papaya
senior tag

javítva a color cast :K :B

(#11848) #31757056 válasza papaya (#11840) üzenetére


#31757056
törölt tag

igen, ezt mar en is megfigyeltem, van nekem is a kedvenceim kozt ilyen emberke aki minden kepehez keretet rak, pl ez: [link] imadom a kepeit de a kereteket nem birom megszokni, lehet csak az en hulyesegem nem tudom :)

(#11850) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Itt egy újabb adag World Press Photo - tüzesebb és véresebb az átlagosnál.

[ Módosította: radi8tor ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.