Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-25 13:45:40

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:
-jól sikerült fotók bemutatása, hogy mások is megnézhessék, örömüket leljék benne és tanulhassanak belőle
-kevésbé jól sikerült fotók bemutatása, hogy a készítője is tanulhasson belőle
-egymás képeinek megtárgyalása, melyik miért jó/nem jó, mit lehetne rajta változtatni és ahhoz mi kell

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) torzo


torzo
Ármester

Nem hiszem, hogy cOxeR mestert nekem magyaráznom kellene.
Egy kép az összhatástól jó vagy nem.
Párhuzamnak említem a női szépséget. A nő nem attól szép, mert az orra, füle, szeme, szája, alakja szép.
Ha egyenként rakjuk össze, semmi sem jön ki belőle. Mint ahogy Sophia Lorent elemezték régen. Füle, orra, álla meg még mit is mondtak, már nem tudom, szóval egyenként a hölgy egyáltalán nem volt szép. De egyben olyan varázsa és kisugárzása volt, hogy azt már magyarázni nem kellett, mindenki egységes volt abban, hogy gyönyörű.
cOxeR látásmódja egyéni, kompozíciói sokszor, legtöbbször nem a klasszikus szabályok szerinti. Színvilága fakó? Lehet, de rá jellemző, egyedi karaktert tükröz. Percekig tudom bámulni a munkáit, a semmiből kihozott valamijeit. cOxeR (talán?) mindent tud a fotózásról, de mégsem fotós, de alkotó.

Na, jó! Abbahagyom. Inkább hadd lássak még többet tőle és másoktól is! Haladót, profit, jót! Voltak (vannak) itt még néhányan!

(#11252) belovary


belovary
senior tag

Sziasztok!

Felesleges ezen vitázni, ha egyáltalán ezt annak lehet nevezni. :DDD Vannak képek amin nekem is tetszik, van amelyiken nem. Igaz, az hogy mindegyiken jelen van, annyira nem bejövős, de hát jól néznénk ki ha mindenkinek ugyanaz tetszene. :DDD

Mielőtt meglincselnétek a következő kérdésért, le kell hogy írjam, hogy itt legalább tudom, hogy PS, LR progikat használók vannak, vagyis talán ti tudjátok a legjobb tanácsot adni! Sürgősen kell vennem egy olyan egeret, vagy digi táblát, amin normálisan lehet dolgozni, mert már kihullik a kevés hajam is. Nem szeretnék a sorban újra vásárolni valami drága eszközt, ami alkalmatlan... Akár privibe is jöhet, nehogy itt megkapjam a magamét. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11253) zool1 válasza belovary (#11252) üzenetére


zool1
őstag

*Ropi*-nak írj egy privátot, és szerintem kimerítő választ kapsz! :K

(#11254) aldebaran válasza belovary (#11252) üzenetére


aldebaran
őstag

Itt PS topic vagy itt LR topic tuti kapsz választ és ha a keresőt használod, lehet, még kérdezni sem kell! ;)

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#11255) belovary válasza aldebaran (#11254) üzenetére


belovary
senior tag

Korábban írtam... nem jártam nagy sikerrel... ;)

(#11256) randras_83 válasza belovary (#11255) üzenetére


randras_83
addikt

Itt meg a táblás topic én táblára szavaznék.

https://www.flickr.com/randras83/

(#11257) #31757056 válasza cOxeR (#11244) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nekem nagyon tetszik ez az effekt meg a kep is maga konkretan. En is gyakran hasznalom ezt a hatast a fotoimon, imadom a hangulata miatt, mashogy nem nagyon tudom megmagyarazni. Tetszett mindig is es ezutan is fog. :)

(#11258) cOxeR válasza #31757056 (#11257) üzenetére


cOxeR
Ármester

;) én értem miért.

(#11259) rekid válasza cOxeR (#11204) üzenetére


rekid
addikt

Nem bírok lekattani a csirkéről.. :) Az agyam egyik fele azt mondja, hogy ennek színesebbnek kellene lennie mert az olyan. A másik fele meg azt, hogy mégiscsak zsivány ez a feldolgozás hozzá.
Mindenesetre ennyit nem gondolkodtam még képen. :C

Gyáva népnek nincs hazája!

(#11260) Chapel válasza aldebaran (#11245) üzenetére


Chapel
addikt

"Én nem értek nagyon a fotózáshoz, de..."

Na, itt a mondat vége, ez egy haladó topik, nem Coxert védem (megteszi azt maga ha kell).
Mintha én bekopognék egy focicsapathoz (abszolut buta vok hozzá), hogy figyi én semmit nem tudok erről....de miért ekkora a pálya? Nekem nem tetszik a színe sem... Érted, ;)

:R

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#11261) aldebaran válasza Chapel (#11260) üzenetére


aldebaran
őstag

Tehát aki nézi akár amatőr, akár haladó szinten a képeket -focit-, már nem is lehet véleménye. Köszi!

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#11262) Chapel válasza aldebaran (#11261) üzenetére


Chapel
addikt

Lehet haladó szinten nézni valamit, miközben bevallottan nem értek hozzá, majd véleményt formálni...?

Lehet természetesen, mindenkinek lehet véleménye, szabad világ ez (muhaha), de egy szaktopikban, hozzá nem értőnek véleményt formálni, annyi értelme van, mint répára kereket rakni. Időrabló és felesleges.
;)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#11263) aldebaran válasza Chapel (#11262) üzenetére


aldebaran
őstag

Uccsó ebben a témában: csak a mondandóm élét akartam elvenni a bevezetővel. Nem azt írtam, hogy hülye vagyok a fotózáshoz, mint a segg, de véleményem van. De ha te úgy vagy vele, hogy tetszik neked a részlettelen, kontraszttalan kép, amiből alig lehet kivenni valamit, szíved joga. Nekem akkor sem tetszik. Meg ahogy észrevettem, másnak sem. És itt a vége.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#11264) #31757056 válasza cOxeR (#11258) üzenetére


#31757056
törölt tag

Igazabol meg tudom mondani ha nagyon elgondolkozok rajta, ez kicsit regies filmes hatas emberkozelibbe teszi a felveteleket, nem mindig ez az allandoan harapos digitalis erzes jon. Persze nem minden temanak all jol, illetve ezt is tul lehet tolni, de a sajat kepeimen amiken eddig probaltam a legnagyobb reszukon mukodik es masoken is szeretem :)

(#11265) cOxeR válasza aldebaran (#11263) üzenetére


cOxeR
Ármester

Azért az fura, hogy részlettelennek véled és nem tudsz belőle mit kivenni. :)
Az, hogy a tónusok egy része ki van irtva, attól még nem feltétlenül kontraszttalan, meglepődnél, mennyire túl is van tolva rajta a színcsatornák többsége. :)

(#11266) cOxeR válasza #31757056 (#11264) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mindent túl lehet tolni... :)) Meg mindenkinél más a határ, de ez így van rendjén. :)

(#11267) cOxeR


cOxeR
Ármester

Half

Blacked

[ Szerkesztve ]

(#11268) radi8tor válasza cOxeR (#11267) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az első képet nem értem.

⭐ Stella

(#11269) zool1 válasza radi8tor (#11268) üzenetére


zool1
őstag

"Meg mindenkinél más a határ, de ez így van rendjén. :) " Élt ezzel a lehetőséggel... :))

(#11270) total90 válasza cOxeR (#11267) üzenetére


total90
Topikgazda

Az első tetszik, a többi most nem.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11271) Throme válasza Chapel (#11262) üzenetére


Throme
veterán

Így van! Ez egy nyitott topik és bárki hozzászólhat, amíg az a szabályzat keretein belül történik.
Aki ide feltölt, annak a képét bárki véleményezheti, miért kéne végzett fotósnak lennie?
Ha ez nem jó így, akkor legyen privát klub, és feltételrendszerhez kötött belépés.... mondjuk...

Hogy 'on' legyen, nekem se jön be az a kép. Lehet, hogy egyes csúszkák az egekbe lettek tolva, vagy valaki lát benne valami koncepciót, de akkor se.
Ugyan úgy a smároló pár sziluett kép se szerencsés, ahol a srácból sikerült egy púpos tagot csinálni.
Tudom nem értek hozzá... :N

[ Szerkesztve ]

(#11272) Tomdriver válasza Throme (#11271) üzenetére


Tomdriver
őstag

Nem lehetne mégis ezt (és a kezdő topikot is) kicsit szakmaibb fórummá avanzsálni? Ahol vannak elsmert szakemberek, kiknek véleményét "illik" minden belépőnek elfogadni és vannak hozzám hasonlók, vagy nálam még haladóbbak, akik tanulni akarnak és megfogadják a tanácsaikat?
Mert én pl. nem csak a képekben gyönyörködni hanem tanulni is járok ide, néha egy-egy kritika kijózanít, elgondolkoztat, hogy ami nekem első látásra hibátlan az a hozzártőnek bizony ótvar. És amikor az ő szemüvegén próbálom meg elképzeni a képet, valóban, ha készítője itt vagy ott többet vágott volna, hagyott volna több csúcsfényt, kevesebb telítettséget, stb. mennyivel jobbra sikeredett volna az az alkotás...

Félre ne értsetek, én továbbra is szívesen olvasom olyan fotós társam véleményét, aki érez magában annyi ambiciót hogy egyáltalán véleményt alkosson, de szakmai tudás, tapasztalat, pláne fotótechnikai ismeretek nélkül mindez "csak" egy szubjektív látásmód megnyilvánulása. Hogy lehet e belőle tanulni? Talán, de sok esetben inkább félrevisz, becsap olyanokat akik szintén nem értenek hozzá, főleg ha az előadás mód elég meggyőző és pl. a szakik közül épp nincs aki kijavítsa.

A legutóbbi kezdő topikos ámokfutás gondolkoztatott el ezen - szerintem itt is sokan olvastátok. Jön valaki nagy dirrel-durral, kioktatja azt is akit nem kéne és amikor rákérdezünk ugyan miért, azt mondja bárkinek lehet véleménye, aki ugatja a fotózást annak is. Ebben persze van igazság, csak ő vissza is élt ezzel: egyenlő súlyúnak ítélte meg a saját véleményét a hozzáértőkével és ez szakmai alapon nagy hiba. (Kb. így születnek a diletánsok. :) )

Bocs, nem akarok én itt világot megváltani, de sokszor látok sértődést egy-egy kép jogos-jogtalan kritikája kapcsán. Ha lennének szakértőknek kinevezett tagok a topikban, talán tőlük jobban viselné a nagyközönség. (bár ez inkább a kezdő fotós topikban jöhetne jól), ők tanítanának, a többiek meg átadhatnák saját szubjektív látásmódjukat ugyanígy.

[ Szerkesztve ]

(#11273) cOxeR válasza Tomdriver (#11272) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én elég régóta vagyok ebben a topikban, de akik velem egy időben képeltek, mindenkinek idővel megkopott a kedve és a lelkesedése, pont azért, mert aki, túlságosan nagy egóval megérkezik azzal úgy se tudsz mit kezdeni... :) Nem is fognak az ilyen emberek megváltozni, valamint nem is maradnak huzamos ideig a topikba. :) Szóval ez egy folyamatos szélmalomharc, ami megtöri az embereket.

(#11274) Tomdriver válasza cOxeR (#11273) üzenetére


Tomdriver
őstag

Értem és megértem. :R
Mondjuk elég úttőrő topik lenne ez PH-n, ahol a szakmai topikokban ugyanígy mindenki hozzártőnek képzeli magát, de hogy valójában ki az akinek a véleménye számít, azt csak a rendszeres fórumozók tudják.
Mondjuk ezt az elvet lehet itt is követni - van akinek a véleményét végig olvassuk, és lesz olyan akinek csak az első sorát. :)
Ok, csak egy ötlet volt, felejtsük el.

(#11275) topikk válasza cOxeR (#11273) üzenetére


topikk
senior tag

Mivel én is hozzászóltam, hadd vitatkozzak ezzel. Ha elmegyek egy koncertre, operába, színházba, stb. akkor nem kell tudnom semmit a hangjegyekről, hangnemekről, kottát sem kell tudnom olvasni, mégis van és kell is legyen véleményem az előadásről. Aki egy ilyen fórumot nézeget az minimum érdeklődik a fényképek / fényképezéás iránt és nem baj ha van véleménye. Minden művészet az "embereknek" szól.

(#11276) cOxeR válasza topikk (#11275) üzenetére


cOxeR
Ármester

Had vitatkozzak ezzel. :) A művészet nem kifejezetten az embereknek szól, hanem a vásárlóknak, azoknak, akik azt a művészeti szolgáltatást igénybe veszik. Kutyát nem érdekel, hogy nekem nem tetszik egy festmény, ha van aki megveszi több millióért, én meg nem fizetnék egy festményért. :) Lehet véleményem, de igazából nem releváns. Nem sértésként szánom, csak próbálok rámutatni, hogy melyik vélemény, milyen értékkel bír. ;)

(#11277) Chapel válasza cOxeR (#11276) üzenetére


Chapel
addikt

Csak magamat tudom idézni.

100%-ban egyetértek, ezt meg engedjük el.... bár így legalább pörög" a topik :))

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#11278) Mercutio_ válasza topikk (#11275) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez színház/opera/balett esetén tuti nem igaz :N

Csak idén legalább 3 olyan előadáson voltam, amit bizonyos háttérismeret és/vagy műveltségi szint és/vagy nyitottság nélküli néző nettó sz*rnak nevezne, miközben a megjelentek tetemes részének tetszett amit látott.
És nem azért, mert ettől hú de művészinek/elitnek gondolták magukat, szimplán csak ők voltak a célközönség.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11279) End-ru


End-ru
aktív tag

A művészettől határozottan elhatárolódnék.... téli képeimet a hideg, a zord körülmények, hentesem nagylelkűsége, és objektívem fixsége ihlették :DD

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#11280) total90 válasza End-ru (#11279) üzenetére


total90
Topikgazda

Fúúú, de kár, hogy meg lett nyirbálva a szárny :Y
Utolsónál meg a háttér. Ok tudom, nem nagyon lehet mondani neki, hogy szálljon szebb háttér elé ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11281) End-ru válasza total90 (#11280) üzenetére


End-ru
aktív tag

Lehet azt neki mondani, csak annyi értelme van, mint répára kereket rakni ;] :D

[ Szerkesztve ]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#11282) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Vita helyett hoztam én is nektek pár képet. Tudom uncsi téma, de végre feljutottam a Citadellára naplementés képet készíteni. :))

[L:http://178.164.230.230/files/1pano.jpg][link][/L]
Link

[L:http://178.164.230.230/files/2pano.jpg][link][/L]
Link

[L:http://178.164.230.230/files/3pano.jpg][link][/L]
Link

[L:http://178.164.230.230/files/4pano.jpg][link][/L]
Link

[L:http://178.164.230.230/files/5.jpg][link][/L]
Link

[L:http://178.164.230.230/files/6.jpg][link][/L]
Link

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11283) halagabor válasza D-LAN|FuRioN (#11282) üzenetére


halagabor
tag

Nagyon szépek, elsőn gyönyörűek a színek, de a második és harmadik sem rossz ebből a szempontból. A vágást tekintve talán a harmadik tetszik a legjobban, mert benne van a Duna újpesti szakasza is :) Illetve most nézem, hogy első vágása is hasonló :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#11284) D-LAN|FuRioN válasza halagabor (#11283) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Köszi! :R 1-3, 2-4 vágása hasonló, nem nagyon szanáltam ki, mert mindkét vágás tetszett végül, így meghagytam őket. :)

Szuper képeid vannak egyébként, be is követtelek. :D

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11285) total90 válasza D-LAN|FuRioN (#11282) üzenetére


total90
Topikgazda

Tutik. Ilyet sokszor fel tudok hozni példának, hogy agyonlőtt, turista képek, de még is jó ránézni :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11286) radi8tor válasza D-LAN|FuRioN (#11282) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jók! :C
2-est be is raktam háttérképnek ehelyett.

Csak egy apró megjegyzés: én eltüntetném azt a 3 repülőt/kondenzcsíkot a képről.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#11287) Chapel válasza radi8tor (#11286) üzenetére


Chapel
addikt

Addig nem is zavaratak a repcsik, míg nem írtad, de valóban. Majd bejön egy új mérce:
Kinek a képe lesz radi8tor aktuális háttérképe...? :D ;)

D-LAN: Nekem picit sok ez a hdr érzés, pasztelesebb színekkel, kellemesebb összhatást adna. Általában az ilyen típusú éjszakai városképeknél, rámennek a kevés fény túltolására, hiszen ettől lesz látványos. Ez tény, valóban az lesz.
Viszont szívesen megnéznék egy visszafogott, kissé dark, sejtelmesebb verziót.
Amúgy rendben vannak, egy elcsépelt téma sokadik, de határozottan jó megoldása.

Engedelmeddel megfaragom az egyiket, aztán ha elérem amire gondoltam, elküldöm.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#11288) radi8tor válasza Chapel (#11287) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Háhá, jó vicc. Nem vagyok én akkora szaktekintély. :)

⭐ Stella

(#11289) randras_83 válasza D-LAN|FuRioN (#11282) üzenetére


randras_83
addikt

:C :C nagyon jók!

(#11288) radi8tor: de modi igen ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#11290) jjeahh válasza D-LAN|FuRioN (#11282) üzenetére


jjeahh
nagyúr

1pano, 3pano nagyon tetszik, talán a 3 kicsit zöldes, de nem vészes, a színek is szépek :K

End-ru: +1 a levágott szárnyakra, nagyon kár értük, mert amúgy az első kettő m*rha jó lenne, főleg az első...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#11291) g.killer válasza radi8tor (#11286) üzenetére


g.killer
aktív tag

Mi a szösz a cica elcsente a képemet? :DDD Na nem baj most csinálhatok megint valamit hogy vissza kerülhessek radi asztalára.. :C

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#11292) radi8tor válasza g.killer (#11291) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez aztán a motiváció, mi? :D

⭐ Stella

(#11293) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

End-ru Fantasztikus képek! Respect!

Köszönöm szépen mindenkinek! :R

radi8tor Ha nem mondod nekem fel se tűnik. :DDD Pedig mindig figyelek a részletekre, bár itt inkább a városra fókuszáltam szerintem. Ha gondolod leszedem róla neked, meg ha mondasz egy monitor felbontást leméretezem normálisan a képet. :R

Chapel Sejtem mire gondolsz, 4-es pano áll elég közel ahoz amire te gondolsz szerintem. Valós fények ahoz voltak legközelebb, néztem egy kép alap állapotát, csak lr-ben állítottam kb a 4-es kép fényviszonyait kapom vele. Persze ha jutottál valamire linkeld be nyugodtan! :)

jjeahh Tökéletesen igazad van, nézem őket egymás alatt és valóban több a zöld. Váltogatva a képeket nekem nem tűnt fel akkor, csak most. :D radi8tor-al sas szemetek van! :D

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11294) *Ropi* válasza cOxeR (#11276) üzenetére


*Ropi*
félisten

A mi esetünkben (akik művészettel keressük a kenyerünket) a profitorientált művészet igen, viszont a nonprofit művészet alapvetően minden befogadóhoz szól, aki értékeli (lásd pl.: graffitik).

Ne keverjük az általános művészeteket (mint koncertek és hasonlók) egy fórum útmutató jellegével: egy koncert vagy film, ha nem tetszik valakinek (még ha szakmájára nézve kritikus is az illető) megírja a blogon, aztán mint tudjuk: minden csoda 3 napig tart - meg vannak más blogok is más véleményekkel, amikből többféle látásmód közül szűrhetünk. Egy mértékadó szakmai fórumra viszont azért jönnek az emberek, hogy személyes útmutatást és inspirációt kapjanak, hogy fejlődhessenek: itt minden leírt mondatnak súlya van, hiszen direktben annak az adott az egyénnek vannak címezve, aki próbálja fejleszteni magát belőlük (már, ha van miből).

Egyébként én is kivettem a könyvjelzők közül a topicot úgy egy éve... :N

(#11279) End-ru: Az első a favorit, a szárnyai vége még nagyobbat dobna rajta (így szemből olyan, mint egy leszálló B2-es). :K

(#11282) D-LAN|FuRioN: A 3. pano tetszik a színvilága és a széles látószöge miatt, az utolsón meg baloldalon a Vár oldalában van egy folt,mintha szelektíven lenne színtelenítve. :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#11295) D-LAN|FuRioN válasza *Ropi* (#11294) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Köszi! :R Hmmm mire gondolsz pontosan? :Y Ezen a képen látszik? Elvileg külön szín azon a részen nincsen.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11296) *Ropi* válasza D-LAN|FuRioN (#11295) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, a két daru körül. Tudom, hogy nem szelektív színtelenítés, csak olyan a kékes (majdnem szürkés) foltjával a többi narancsos árnyalathoz viszonyítva. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#11297) radi8tor válasza D-LAN|FuRioN (#11295) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tényleg, ez a pano hány képből lett össze rakva és kb hány percen belül készült?

⭐ Stella

(#11298) D-LAN|FuRioN válasza *Ropi* (#11296) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Jaaa megvan. Na az nem én voltam! :DDD Daruvilágításnak van más színhője, ezért tűnik úgy, hogy fakóbbak a színek a környezetében a többihez képest. :K

radi8tor Amiből neked vágtam az 3 képes és kb 2-3 perc alatt készült. Szélesebb panorámák 4 képesek. Sajnos rengeteg kép ment a kukába így is, mert igen kellemesen lökdösött a szél a citadellán. Minimális bemozdulások ezekben is vannak, de itt még elenyésző. És stabil állvány ide vagy oda 1 másodpercet nem bír kitartani szélben. :( Ráadásul pont szemből fúj, szóval esély se volt kivédeni, esetleg körbe állni v ilyesmi.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11299) g.killer


g.killer
aktív tag

Ha már itt is van élet, mutatnék pár képet egy drift versenyről.. :R Jöhet hideg meleg!

Van még egy csomó de azokkal nem fárasztanám a társaságot! :B
:R

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#11300) Csari93 válasza g.killer (#11299) üzenetére


Csari93
aktív tag

Ha szabad: Az elsőn az aszfaltnak-fűnek nagyon jól áll a vinnyetta, tetszik így az utómunka, csak az ég nem tetszik, sem színre sem vinnyettáltságra. Tetszik így is, ha saját kép lenne, talán azzal még játszanék külön layeren. Meg a füst kékjét húznám le talán.
A második képről minden ránézésre az jut eszembe, mennyire poszteres, retro hangulatos az ég a repcsivel. Alul a frontfókuszos hetes nem túl szép látvány, és bár tudom, hogy az esemény a lényeg a sorozatban, ezt a képet szívesen megnézném minimálban, csak horizont fölött, úgy talán egy kicsit több kontraszttal.

www.flickr.com/csari

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.