Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-25 13:45:40

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:
-jól sikerült fotók bemutatása, hogy mások is megnézhessék, örömüket leljék benne és tanulhassanak belőle
-kevésbé jól sikerült fotók bemutatása, hogy a készítője is tanulhasson belőle
-egymás képeinek megtárgyalása, melyik miért jó/nem jó, mit lehetne rajta változtatni és ahhoz mi kell

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Átmerészkedek a haladóba ezzel a két, szombat hajnalban készült képpel:

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#11702) r.levente75 válasza Fotonhámozó (#11701) üzenetére


r.levente75
addikt

Hú amindenit. Grat nagyon szép képek. :C

(#11703) mikrofon válasza Fotonhámozó (#11701) üzenetére


mikrofon
addikt

:C

(#11704) Fotonhámozó válasza r.levente75 (#11702) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

r.levente75, mikrofon: köszi!

Van, aki szerint ki kellene szednem a villanyoszlopokat. Én kicsit ódzkodom ettől, nem feltétlenül nyúlnék bele ennyire a képbe. Szerintetek?

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#11705) r.levente75 válasza Fotonhámozó (#11704) üzenetére


r.levente75
addikt

Én így hagynám, így jó.

(#11706) mikrofon válasza r.levente75 (#11705) üzenetére


mikrofon
addikt

+ 1

(#11707) rekid válasza Fotonhámozó (#11701) üzenetére


rekid
addikt

Nekem is nagyon tetszik. Ki ne szedd az oszlopokat! Viszont a logót annál inkább sokkal jobb helyen van fenn mint az első képnél, nekem így nagyon beleordít a képbe.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#11708) m3ss válasza Fotonhámozó (#11704) üzenetére


m3ss
veterán

fincsi, foleg a masodik. +1 a kiszedesre.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#11709) Fotonhámozó válasza rekid (#11707) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Kösz mindenkinek, akkor marad így!

Rekid: direkt került oda úgy a logó, hogy zavaró legyen. Ezt a képet feltettem olyan helyre is, ahonnan biztos le fogják tölteni mások. Nem mintha nem 2 kattintás lenne kiszedni, viszont nagy valószínűséggel olyanok fogják lenyúlni, akiknek ez is nehézséget okozna.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#11710) rekid válasza Fotonhámozó (#11709) üzenetére


rekid
addikt

Értem, ok.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#11711) topikk válasza Fotonhámozó (#11701) üzenetére


topikk
senior tag

A villanyoszlopokért kár, egyébként nagyon tetszenek. :C

(kiszedni ne szedd, de azért kár érte)

[ Szerkesztve ]

(#11712) Wa2x_ válasza Fotonhámozó (#11701) üzenetére


Wa2x_
veterán

Pöpec, ment a csillag. ;)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#11713) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Sziasztok!

Hoztam én is néhány képet a múlt hétről. Bükk és Aggtelek. :))

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11714) torzo válasza D-LAN|FuRioN (#11713) üzenetére


torzo
Ármester

Az utolsó kivételével mind tetszik, jó perspektívákat kerestél. A második szerintem alexpos.
A többség túlszaturált számomra, de még a tűrhetőség határán belül. Szép helyek! :K

(#11716) D-LAN|FuRioN válasza torzo (#11714) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Köszönöm! :R

Igazából kb mind az volt, másodikat a hangulat miatt hagytam meg és nem húztam rá, az volt az utolsó kép talán a vissza úton és már puhábbak voltak a fények, kb arra állítgattam a képeket amit szemmel láttam. Barlangban nehéz volt picit, mert 2-8 másodpercnél több időm nem volt egy képre, nem lehet lemaradni nagyon, rádkapcsolódik a villany... :DDD Szaturációt 1-2 képen még tuti módosítom (26,27 tuti), megerősítettél benne, próbáltam nem túlhúzni, de megtévesztő kicsit mert a kőzetek vörösesek és eléggé meleg fényű lámpákkal is vannak kivilágítva.

gergo5991 ??

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11717) mikrofon válasza D-LAN|FuRioN (#11716) üzenetére


mikrofon
addikt

A barlangosak nagyon tetszenek nekem is. Nagyon jók a képminőségek. 16-35/4-es obival készültek?
Egy kicsit nekem sötétek, szinte mind. De gondolom nem volt egyszerű... A színek meg jók... Lehet picit sok, de ha sokat visszaveszel, akkor elveszíti az szépségét szerintem....

Összességében nagyon ügyes vagy

(#11718) Marky21


Marky21
aktív tag

Sziasztok!
Nem ide tartozik,de miért van az hogy a fényképezőgépen más a színe a fényképeknek(RAW) mint a lightroomba ?

(#11719) D-LAN|FuRioN válasza mikrofon (#11717) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Köszönöm :R Igen a sel1635z obival készültek. Még mindig nagyon meggyőz ez az obi, nem bántam meg.

Hát valóban nem, de egyébként húzhatnék még rajtuk, de nem akarok, ez adja vissza a hangulatot amit ott láttam. Ha szemmel nézel körbe ott , akkor kb ennyit látsz. Kettőn a szaturáción faragok mindenképpen, egyébként valóban ha nagyon lehúzom, akkor veszik a feeling. :))

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11720) szecsgeri válasza Marky21 (#11718) üzenetére


szecsgeri
tag

Mert a vázon más jpg beállítások alapján jeleníti meg a váz/lightroom. De a lightroom-ban tudsz válogatni a váz profiljai között is, de szerintem ez RAW képeknél teljesen lényegtelen. :K

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#11721) gergo5991 válasza D-LAN|FuRioN (#11716) üzenetére


gergo5991
őstag

azt hittem hogy elloptak a keped mert ugyan ezt lattam neten csehektől más szerkesztéssel
[link]link

(#11722) D-LAN|FuRioN válasza gergo5991 (#11721) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Jaaa, így már vágom. :) Tényleg hasonló, bár másik fa máshol, de hasonló körülmények között. Nem láttam még ezt a képet am.

Marky21 Teljesen egyszerű hiába ugyanaz a színprofil stb, más egy monitor kalibrált értéke mint a gépé. Sose fogod csont ugyanazt látni. Viszont RAW-nál nagyjából lényegtelen is, mert utólag dolgozod ki lr-ben. Más a színmegjelenítése egy OLED EVF-nek mint egy tn+fn vagy akár ips paneles esetleg még pluszban kalibrálatlan monitornak. Plusz a monitorok sok esetben főleg olcsóbb kategóriában nem is fedik le az srgb színteret nem, hogy 99, de 95%-ban sem.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11723) mikrofon válasza D-LAN|FuRioN (#11719) üzenetére


mikrofon
addikt

Huppsz ez a haladó... én itt csak nézelődni szoktam, nem véleményezni.... :))

(#11724) m3ss válasza D-LAN|FuRioN (#11713) üzenetére


m3ss
veterán

elso talan alloban, panoramaban vagy vhogy maskepp jobban atjonne. vagy felulrol fotozva a gyokereket. masodik alexpos. harmadik klassz :K 4.5.6.7. is jo. ilyen fenyek voltak bent? nem meleg kicsit a wb?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#11725) D-LAN|FuRioN válasza mikrofon (#11723) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Nembaj az, minden vélemény számít, nekem legalábbis biztos. :R

m3ss Van állóm is róla, benyomom majd, csak az annyira nem jött át. Panorámáztam is innen, de hiába pakolom össze, túl nagy a torzulás, nem néz ki jól. :/ Másodikat már többen mondtátok, húzok rajta meglátjuk, nekem a hangulat miatt adta sötétebb beállításon. :) bw-n nem igazán állítottam color efex-ben kapott brilliance/warmth- ot, így a snassz narancs ment át kicsit vörösebb árnyalatba, viszont ehez is volt inkább közel valóságban.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11726) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

átküldtek ide, bepimaszkodok egy hobbi-projektmunkával:
hétvégén az M3-as metrót dokumentáltam kizárólag 85-össel.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11727) Wa2x_ válasza Mr.Csizmás (#11726) üzenetére


Wa2x_
veterán

torzo mester számomra kicsit túlértékelte a dolgot, nekem nem jönnek át a képet, amiket linkeltél.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#11729) papaya válasza Wa2x_ (#11727) üzenetére


papaya
senior tag

+1

(#11730) torzo válasza Wa2x_ (#11727) üzenetére


torzo
Ármester

Pedig jó kis kompók ezek szerintem. :K

Mondjuk az első tényleg nem akkora durranás, de a többi jó. Némelyik minimálart kategóriában is megállja a helyét. És a monokróm konverziót is érdemes lenne végigcsinálni velük.

(#11731) mikrofon válasza torzo (#11730) üzenetére


mikrofon
addikt

Az utolsó nekem nagyon bejön. Akár plakát is lehetne, egy idetartozó filmhez, témához.....
A szimmetria nagyon megfogott, a kék kuka kár, hogy nincs középen a székhez képest...... De ez szerintem elhanyagolható...

[ Szerkesztve ]

(#11732) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Nekem ilyen: lemegyek a metróba és kattintok párat - ezzel persze nem Csizmás kollégát szeretném megbántani, de nem a haladóba való az tuti.

Utómunka se adja, kompók se, szimmetria pedig pont nincs az utolsó képen, mert kicsit oldalról lett lőve és túl magasról, de mondom, ez csak egy vélemény. ;)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#11733) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Szerintem sem rossz képek, utolsó kettő nekem kimondottan tetszik, előtte lévők üresek kicsit és unalmasak számomra, plusz dőlnek is. Utómunka egyébként szerintem rendben van. :)

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11734) Mr.Csizmás válasza Wa2x_ (#11732) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az állomás se szimmetrikus, enyhe ívben van, mivel a nyugati előtt van a mélyvezetésű szakasz kezdetén van atomkapu, és az enyhe ívben nem ér le közvetlenül a lökéshullám. (btw azon apropóból mentem le, hogy ~1,5 hét múlva kezdődik a felújítás, és az eltűnő 90's hangulatot próbáltam rögzíteni)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11735) Wa2x_ válasza Mr.Csizmás (#11734) üzenetére


Wa2x_
veterán

Mekkora ez a metrós galéria? Van még amit nem dolgoztál fel kép?

Ha a felújítás előtt még egyszer lemennél esetleg, én biztos lőnék hosszú záridős mozgó metrós képet, több képet a részletekről, utómunkánál a fényekre jobban figyelnék. Esetleg pár ember is lehetne rajta, ha minimál vonalon mozgunk belefér, meg a szimmetria, ami fontos lenne - de ha így van ahogy írtad, akkor ebből ennyi fog kijönni.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#11736) Mr.Csizmás válasza Wa2x_ (#11735) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vannak.

igen, tervezem. (majd megy a FotOFF-ba)

sz. Mercu te próbálgasd az öltönyödet, ha előbb beírod, hozzácsaptam volna. :(

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11737) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#11736) üzenetére


Mercutio_
félisten

OFF-osba csak szar zenék és rossz lányok mehetnek!!!!négy!!!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11738) Lassú Víz válasza Mr.Csizmás (#11736) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha úgy érzed, hogy ide sok, tedd a kezdőbe!

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#11739) #31757056 válasza Mr.Csizmás (#11726) üzenetére


#31757056
törölt tag

Szerintem se rosszak egyatalan, en az elsot ez az utolsot talalom kicsit gyengenek, meg a kozepsot, de a masodik es a negyedik abszolut renden van foleg a masodik. A masodik minden tovabbi nelkul ebbe a topikba valo szerintem. A tobbinel azert rezeg a lec de ha ide posztolod talan jobb kritikakat is kapsz ami mindenkeppen hasznos ha tovabb kivansz fejlodni.

(#11740) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Gondoltam megoszom veletek heti örömöm, epson pano awardon amatőr Built Environment / Architecture kategóriában sikerült bekerülni top50-be egy képpel. :)) Kegyetlen jó képekkel van tele az egész verseny egyébként, aki szereti a pano képeket itt meg tudja nézni őket:

Link

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11741) torzo válasza D-LAN|FuRioN (#11740) üzenetére


torzo
Ármester

Gratula! :)

(#11742) marcitp válasza D-LAN|FuRioN (#11740) üzenetére


marcitp
őstag

Gratula!!!:D Nagyon komoly a felhozatal! Melyik volt a te képed?

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#11743) mikrofon válasza D-LAN|FuRioN (#11740) üzenetére


mikrofon
addikt

:C

(#11744) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Köszönöm! :R

A kép egyébként volt itt a topikban, csak normál vágásban. Talán az első képem a géppel, miután megjött tavaly karácsony környékén.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11745) Fandango válasza D-LAN|FuRioN (#11740) üzenetére


Fandango
veterán

Gratulálok! :C

(#11746) vond válasza D-LAN|FuRioN (#11744) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jó is az a kép, nagyon. :K Gratula!

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#11747) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Köszönöm! :R :R

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11748) Wa2x_ válasza D-LAN|FuRioN (#11744) üzenetére


Wa2x_
veterán

Komoly gép grat, emlékszem rá innen a csoportból. :C

Bedobtam volna én is ezt, ha tudom, hogy van ilyen. ;]

[link]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#11749) mikrofon válasza Wa2x_ (#11748) üzenetére


mikrofon
addikt

Nekem ez is tetszik....

(#11750) m3ss válasza Wa2x_ (#11748) üzenetére


m3ss
veterán

nekem is bejon. en hagytam volna meg par pixelt bal oldalon, de jo ez igy is.

(#11744) D-LAN|FuRioN grat, en is emlekszem erre a kepre, jo kis foto. technikailag is jo, dinamika, fenyek is rendben vannak nagyon.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.