Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-25 13:45:40

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:
-jól sikerült fotók bemutatása, hogy mások is megnézhessék, örömüket leljék benne és tanulhassanak belőle
-kevésbé jól sikerült fotók bemutatása, hogy a készítője is tanulhasson belőle
-egymás képeinek megtárgyalása, melyik miért jó/nem jó, mit lehetne rajta változtatni és ahhoz mi kell

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) Pulsar válasza m3ss (#10562) üzenetére


Pulsar
veterán

ilyen képekkel egyébként mennyire érdemes az aglomeráció mellett, egy sötét mezőn próbálkozni? Budapest jobbra a vállam mögött lenne (kb 30km-re légvonalban). Van esélyen bármi értelmesre, vagy ne is próbáljam meg?

[ Szerkesztve ]

(#10602) radi8tor válasza Pulsar (#10601) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valamennyire van értelme, de nem lesz olyan szép eredmény, mint távol a várostól.
Ki akarod használni az éjszakai műszak adottságait? :DDD

⭐ Stella

(#10603) forceberg válasza radi8tor (#10602) üzenetére


forceberg
veterán

Véletlen épp ráakadtam egy ilyesmi képemre :D :

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#10604) contaxg


contaxg
veterán

Fenn a Hargitán

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#10605) torzo válasza contaxg (#10604) üzenetére


torzo
Ármester

Az a határozott véleményem, ontod magadból a gyengébbnél gyengébb képeket. Miért teszed? Eddig egyik alkotásodról sem éreztem, hogy megosztásra érdemes lett volna.
Igazán nem szokásom oltani a fotóstársakat, de abba kéne ezt hagynod már.
Nem az a baj, hogy nem értesz hozzá, hanem, hogy ezt nem ismered el, fel.

(#10606) #31757056 válasza forceberg (#10603) üzenetére


#31757056
törölt tag

Na ez szerintem egy olyan fajta foto amin a D7100 szenzora siman besavasodna ;)

(#10607) total90


total90
Topikgazda

6 új kép: Rieslochfälle

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10608) r.levente75 válasza total90 (#10607) üzenetére


r.levente75
addikt

Jók a képeid, gratula!😊

(#10609) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

(#10610) radi8tor válasza sellerbuyer (#10609) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tiszta retro-feeling. :)

⭐ Stella

(#10611) Balinov válasza radi8tor (#10610) üzenetére


Balinov
félisten

eloszor azt hittem, Szandi az! :)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10612) sellerbuyer válasza Balinov (#10611) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Mert ő az. :D

(#10613) fattyu válasza sellerbuyer (#10612) üzenetére


fattyu
veterán

mármint valahol mélyen a fotosop alatt? Siralom műanyag hatása van

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10614) Balinov válasza sellerbuyer (#10612) üzenetére


Balinov
félisten

akkor igy 20 + evvel a 90-es evek eleje ota rohadtjol tartja magat

amugy szerintem klassz portre :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10615) sellerbuyer válasza Balinov (#10614) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Köszi, amúgy tényleg Szandinak hívják a modellt. :D

(#10616) sellerbuyer válasza fattyu (#10613) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Én azt gondolom, még bőven-bőven nincs, sőt. Nagyon minimális retus van rajta, mert a modellnek eredetileg is fiatalos, szép bőre van.

Nagy eséllyel nincs a szemed műtermi fashion jellegű fotókhoz szokva, azért látod így. Itt ez kötelező kinézet. Tudnék mutatni olyan képeket, hogy sírva fakadnál és azt mondanád az enyémre, hogy szinte már természetes. :) Ha picit utánanézel, láthatod, hogyan is néz ki a műtermi fotózás világa (leginkább fashion) és megszokja a szemed.

(#10617) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

(#10618) fattyu válasza sellerbuyer (#10616) üzenetére


fattyu
veterán

mindent készséggel elhiszek. Semmi de semmi textúrája a bőrének. viaszbábu.

az egyetlen jel hogy élőlény a pihék az álla alatt.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10619) radi8tor válasza fattyu (#10618) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ilyenek a glamur-fotók, nem?

⭐ Stella

(#10620) Noddy válasza radi8tor (#10619) üzenetére


Noddy
senior tag

Szerintem hagyjátok rá, ez már az a szint amikor már azért kötözködik mert kötözködni akar :)

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#10621) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Egyébként abszolut érthető, hogy ha valaki tájképekhez és natúr fotózáshoz szokott, nincs tisztában az egyéb műfajokkal és nem csak nincs otthon a műtermi fotózás, kiemelten a fashion terén, hanem nem is sok ilyen fotót látott eddig életében, annak a kicsit is "művi" képektől égnek áll a haja.

Aki így van ezzel, annak azt kell megértenie, hogy nem csak az az egy vagy két stílus van a világon, ami nekünk tetszik és kész (pl. a naturalista, amit mondjuk amatőrnek, vagy túristafotónak is lehet nevezni, mert alapvető retus még a tájképekre is kell, ha profin akarjuk elkészíteni). Az pl., hogy nem látszik textúra, a műtermi fotóknál kifejezetten kötelező, ez a bőr retus lényege. Ami nem így készül el, az amatőrködés eredménye. Az erős műtermi vakuk még a legszebb bőrön is előhoznak olyan egyenetlenségeket, vérereket, stb., amiket retussal tüntetünk el. Ennek persze vannak fokozatai, én mindig a lehető legenyhébbet használom, amit az adott modellnél lehetséges, viszont muszáj az egyenetlenségeket eltüntetnie, mert különben nem lesz szép, sőt, kifejezetten csúnya lesz. A retusálatlan képek pedig amatőr, gagyi hatást keltenek. Ebben a műfajban, aki nem retusálja a képeit, az gyakorlatice nem létezik, otthon, magának gyakorolgató amatőr kategóriába tartozik esetleg maximum. Ezért is tettem fel a haladó topicba a képeket, mert azt gondoltam, itt már azért ezt tudják értékelni a tagok talán.

A fotó ízlés dolga, teljesen szubjektív. Volt modell, akinek mutattam egy (nem saját) olyan fotót, amin konkrétan viaszbaba kinézetet kapott az egyik modell (PS-al szebbet lehet rajzolni a semmiből), de valami undorító módon, ami valóban nagyon brutálisan sok és azt mondta rá a hölgy, hogy jujj de szép, de jó lenne ha róla is készülne ilyen. :)

Én pl. a vintage-t nem bírom elviselni. Számomra borzasztó gagyi hatást kelt, nagyon kevés igazán jó vintage fotót láttam, amire azt tudtam mondani, hogy ezt volt értelme ilyen stílusban elkészíteni, mégis el kell fogadnom, hogy ez egy létező stílus és sokan kedvelik.

(#10622) fattyu válasza Noddy (#10620) üzenetére


fattyu
veterán

Hiszed vagy sem nem ez volt a cél. Ezt láttam ez vágott mellbe ahogy megláttam. Nem fogok bocsánatot kérni érte. Akkor is ha a stílusirány ezt követeli meg.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10623) cOxeR válasza sellerbuyer (#10617) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nézzük akkor más oldalról is a képeket, hogy legyen akkor már olyan, amit nem próbálsz/tudsz kidumálni. :)

Első képnél a térdnél vágás esetlen, balról szűk és ebben az "ég" fele néző megoldás ekkora felső térrel sem szerencsés. Sikerült a retusálás közben a lábnál a körvonalak szélét is elkenned, amitől a lába aurás, a bal könyöknél is.

Második, rettentően szűk az egész, mind a jobb, mind a bal oldalon. Nagyon előnytelen az arcmimika. Az a bőrpír pedig nem tudom hogy sikerült, de le se tudom venni a szemem róla.

Harmadik esetén sem jó a vágás, se a könyéknél, se a másik kéznél, ráadásul nagyon rondán maszáltad szét azt a kézfejet.

Negyedik talán a legjobb az összes közül, mind vágásra, mind arckifejezésre, bár ez is inkább a mitfotózol fej.

Ötödik, balról szűk, bele is vágtál, jobbról is szűk.

Hatodikon meg semmi se jó, a tőben vágott kéz rettenetes, rossz világítás, a bal fele kiégett, ahol amúgy is sok a fehér anyag, a jobb fele meg az arcnál be van bukva. A jobb oldali szeme jobban ki lett fehérítve, mint a bal, messziről látszik, hogy mű.

A vintage undor meg már alapból sikkes a mai világban, csak az emberek még most sem tudják mi fán terem, de ebbe nem mennék itt bele.

[ Szerkesztve ]

(#10624) radi8tor válasza cOxeR (#10623) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lila effekt nem vintage? ;]
Tudom már más a stílusod, de sokáig az volt a "védjegyed".

⭐ Stella

(#10625) cOxeR válasza radi8tor (#10624) üzenetére


cOxeR
Ármester

Most is lila. ;]

[ Szerkesztve ]

(#10626) #31757056 válasza sellerbuyer (#10617) üzenetére


#31757056
törölt tag

En nem fogk kontorfalazni meg finomkodni sem mert abbol nem sokat fogsz profitalni, ezert leirom kerek perec amit gondolok, hogy szerintem ezek a fotok leginkabb ezt a gagyi-glaomur stilust kepviselik. Ez az a szint amikor a fotos kicsit kezd jobban raerezni az utomunkara, majd atesik a lo tuloldalara es elhiszi, hogy a tul-lagyitott csilli villi hatasu kepek tenyleg jo kepek. Ezt a hitet tovabb erositi a tolakodo vizjel hasznalata is, pedig valoszinu nem sokan lennenek akik ezt a munkat szandekosan ellopnak. De hogy valami lathatobb format is oltson a mondanivalom, ezert linkelek egy fotot (nem az en fotom), hogy szerintem mi az aminek belepo szintnek kellene lennie a beallitott mesterseges fennyel vilagitott fotok vilaganak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10627) cOxeR válasza #31757056 (#10626) üzenetére


cOxeR
Ármester

A logót köszi, hogy nem nekem kellett. :)
Nem teljesen jó amúgy a példa, mert ez nem egy vászon előtt készült, hanem térben és itt is van alul egy világítási sávos hiba.
Bár ez inkább egy sample, mint egy kész kép, ráadásul nem ott éles, ahol kellene.

Az más tészta, hogy egy sokkal dekoratívabb lány van a képen.

(#10628) #31757056 válasza cOxeR (#10627) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nem is torekedtem hasonlo stilusra mikor a kepet valasztottam, gondolom ez latszik is :) Lenyeg az volt, hogy mesterseges korulmenyek kozott legyen, mesterseges fennyel, de a leg lenyegesebb resz a modell bore lenne, na ez itt tenyleg nincs lagyitva es csak minimalis retus lehet rajta ami maximum a nagyobb piros foltok eltuntetesere korlatozodik.

(#10629) sztyui2 válasza sellerbuyer (#10621) üzenetére


sztyui2
őstag

Már bocs de pont az az igénytelenség amikor ennyire szétlapítod az arcát. Ez a gagyi, nem az ahol megmarad a textúra.
Ha tudnál bármit is a portré fotózásról meg a retusról akkor tudnád, hogy lehet úgy retusálni hogy a textúra is megmaradjon, csak egyszerűen te nem ismered azt a módszert.
A fos lapos szétderített árnyék nélküli eszméletlen amatőr béna világításról, a szememet kiverő logóról, az elképesztően béna arckifejezésekről, az amatőr sminkről és a bazári stylingról még akkor nem is beszéltünk.
Sorry de ez kb egy kezdő fotós tanuló első stúdiós próbálkozásának elmegy, amit max egy ilyen kisebb fórumon, jószándékú emberek között meg lehet mutatni, hogy fejlődj.
Ha ezt viszont te profinak tartod akkor gyorsan kezdj el fellapozni pár magazint vagy fotóst a témában és hátha rájössz hogy ez olyan messze van a profizmustól, hogy elmondani nem lehet.
Itt alapjaiban rosszak a képek. Nem kompozíciós hibák vannak, nem arckifejezésekkel van gond, ezek már csak hab a tortán, egyáltalán már az egész olyan rossz hogy kár volt belekezdeni.
Nincs koncepció, nincs hangulat, nincs elképzelés. Kattingatni és helyes expóval lőni bárki tud(bár te még azt se mert sok képen vannak kiégett részletek), az igazi fotózás ez után kezdődik.
És ez nem ízlés dolga, ez nem szubjektív, ezek a képek a következő esetekben tetszhetnek valakinek:
1. Ő van a képen és még nem készült róla jobb kép.
2. Ő készítette a képet és még nem készített ennél jobb képet.
3. Nem ő van a képen és nem ő készítette a képet de kedveli a fotóalanyt és még nem látott róla jobb képet.
4. Nem ő van a képen, nem ő készítette a fotót de egy barlangban lakott idáig és nem látott ennél jobb képet sehol, és egyáltalán nincs vizuális kultúrája.

Bocs ha túl szigorú voltam, a jó szándék vezérel, tényleg! Nincs rosszabb amikor valaki annyira jónak gondolja magát hogy már nem akar hova fejlődni. Hidd el lehet fejlődni még és hidd el, hogy ezek a képek nem a szakma csúcsa, egyik stílus vagy ízlés szerint sem. Lehet ezt jobban. Legközelebb próbáld meg jobban ;)

[ Szerkesztve ]

(#10630) jjeahh válasza sztyui2 (#10629) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+1
Ilyen kritikákat kérek szépen a kezdő topikba is :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#10631) papaya válasza cOxeR (#10623) üzenetére


papaya
senior tag

Ezért szeretem ezeket a fotós fórumokat, mert baromi jó kritikák születnek.😎 Van egy olyan érzésem, hogy a fenti képeknél kollega is beleesett abba a hibába amibe én szoktam, hogy bár már ismeri az alap retus trükköket, sajnos addig csinálja míg végül túltolja. Én most már megfogadtam, hogy a retus után hagyok egy napot majd megint ránézek a munkára, hogy tisztafejjel is lássam jó lett-e.Gondolom a nyershez képest így is jelentős a változás ezért vakította el, hogy milyen profi lett. Van ez így.

(#10632) Larry303 válasza papaya (#10631) üzenetére


Larry303
addikt

ha ismerné a freq separationt akkor hagyott volna némi texturát a bőrön :) -szal itt más gondok is vannak na

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#10633) *Ropi* válasza Larry303 (#10632) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Portraiture a probléma. ;) :D

F.S.-el is el lehet q®jantani, max. utólag zajt keversz hozzá, hogy természetesebbnek hasson - de az már elég gány megoldás - viszont nincs jobb.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10634) cOxeR


cOxeR
Ármester

Annyira tipikus, hogy ilyenkor már nincs reakció, hogy megértette elfogadta a kritikát... sok értelme volt véleményezni.

(#10635) athomi válasza cOxeR (#10634) üzenetére


athomi
veterán

Biztos lehetsz benne, hogy elolvasta, csak ti nem értetek hozzá,
irigyek vagytok.

;]

[ Szerkesztve ]

(#10636) cOxeR válasza athomi (#10635) üzenetére


cOxeR
Ármester

:DD jajmár...

(#10637) contaxg válasza cOxeR (#10634) üzenetére


contaxg
veterán

Ez megaláztatás nem kritika. ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#10638) Larry303 válasza contaxg (#10637) üzenetére


Larry303
addikt

amilyen magabiztosan tolta ide ezeket a képeket, szerintem teljesen helyén volt kezelve
vannak a topicban néha túlkapások, nos ez nem volt az

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#10639) contaxg válasza Larry303 (#10638) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem a kolléga beleadott apait-anyait és erre igenis legyen büszke. Az hogy ízlésben nekem más jön be az egy dolog, de látom benne az igyekezetet a fáradozást és a munkát illetve annak örömét. Ez mindenképpen tiszteletet érdemel.
Biztos vagyok, benne, hogy még jobbakat is fog készíteni és részemről ehhez sok sikert kívánok a jövőben!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#10640) grigo válasza contaxg (#10639) üzenetére


grigo
őstag

Szerintem elbeszéltek egymás mellett.
Akkor osztották ki neki a virtuális sallereket amikor elkezdett másokat kioktatni glamour-ról meg divatról és amatőrizmus, gagyikról egy olyan hangnemben, amit a világ egyetlen virtuális közösségében sem tolerálnak.
Én úgy látom amit kapott, azt nem a képek miatt kapta szerintem hanem a stílus miatt.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#10643) cOxeR válasza contaxg (#10639) üzenetére


cOxeR
Ármester

Itt szó sincs arról, hogy apait-anyait belead valaki vagy se... ez haladó képeket váró-fogadó topik.
Próbálkozásokat lehet a kezdőbe tenni, ott nincs ekkora elvárás.
Az első reakcióra kiosztó magatartásra váltott, szerintem teljesen jogosan kapott még pár fejmosást, amire illett volna reagálni.
Tőlem ezért kapott olyan véleményeket, amiket igen is meg lehet szívlelni... és alkalmazni a közeljövőben és azok által jobb képei lehetnének.

(#10644) contaxg válasza Larry303 (#10641) üzenetére


contaxg
veterán

A dolog nem fekete vagy fehér és az eredmény sem az. Vannak benne jó részek és vannak olyanok ami más, idegen vagy fura, de rossznak nem mondanám. Ahhoz én kicsi vagyok.

Amiben viszont nagyon-nagyon biztos vagyok, hogy nincs semmi alapod se Neked se másnak arra, hogy bárkinek le legyen szarozva a munkája vagy annak a végeredménye. :R

cOxeR
Ezek nem próbálkozások, ezek haladó képek. Nem kezdők és nem profik hanem haladók! Pont ide valók! :) Már a birtokában van a készítője olyan technikai tudásnak amit a fellépését kritizálók közül párnak pl. nincs is meg. :B

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#10645) Larry303 válasza contaxg (#10644) üzenetére


Larry303
addikt

magadat is ilyesmikkel hitegedet?
de most komolyan nem értem milyen nagyon gond ez...
gondolom az úszó plakátok is faszák nem? azt se szarozzuk le, hát hogy jövünk mi ilyenhez höhö

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#10646) contaxg válasza Larry303 (#10645) üzenetére


contaxg
veterán

Én azzal hitegetem magam hogy egyszer lesz olyan magyar ajkú közösség ahol nem sikk belerúgni a másikba kollektíve. Ha nem érted, hogy ez miért olyan nagy gond, akkor az bizony höhö. :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#10647) Mercutio_ válasza contaxg (#10644) üzenetére


Mercutio_
félisten

"Már a birtokában van a készítője olyan technikai tudásnak amit a fellépését kritizálók közül párnak pl. nincs is meg"
És te mégis mire alapozva jelented ezt ki?

Megjegyzem nem kell PS-gurunak lenni, hogy valaki felismerje a tipikus Ps-bakikat/túltolásokat.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10649) contaxg válasza Mercutio_ (#10647) üzenetére


contaxg
veterán

A képeik alapján amit itt bemutattak vagy inkább nem mutattak be. A műtermi fényképezés nem ördöngösség, de volt idő amikor kötelezően el kellett töltenem egy előírt óraszámot műteremben és ezeknek a nyomában sem voltam. Úgy hogy le a kalappal a kolléga előtt!

(#10648) hibavissza
Ezt majd a moderátorral beszéld meg

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#10650) Larry303 válasza hibavissza (#10648) üzenetére


Larry303
addikt

most már tényleg gyanús :DDD
vagy dupla acc :D

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.