Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-25 13:45:40

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:
-jól sikerült fotók bemutatása, hogy mások is megnézhessék, örömüket leljék benne és tanulhassanak belőle
-kevésbé jól sikerült fotók bemutatása, hogy a készítője is tanulhasson belőle
-egymás képeinek megtárgyalása, melyik miért jó/nem jó, mit lehetne rajta változtatni és ahhoz mi kell

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) torzo válasza total90 (#11600) üzenetére


torzo
Ármester

Ezen pedig nem keveset izmoztam az utómunkával, mert nagyon párás volt az idő.

Tudod, szerintem az ilyen nagytotálok azok, amelyek meglövéséhez tényleg nem kell más, mint egy jó gép meg optika. Nagyon örülök, hogy tetszik, de ebben a kompozíciót tekintve alig van elgondolás. Nemigen lehet másképp meglőni.

És kösz!

@Wa2x: Akad a csomitartóban egy kis hely szerintem! ;)

(#11602) Balinov válasza Wa2x_ (#11599) üzenetére


Balinov
félisten

Nekem se hiszitek el soha, ha zöld olyan olyan zöld, Torzo mester meg a sárgával járt így :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11603) Wa2x_ válasza Balinov (#11602) üzenetére


Wa2x_
veterán

Csak irigykedek a gyönyörű helyekre, amerre jártok. :Y

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#11604) Fandango válasza torzo (#11598) üzenetére


Fandango
veterán

Facca kép, brutál szép hely! :Y

(#11605) *Ropi* válasza total90 (#11597) üzenetére


*Ropi*
félisten

Annyi baj legyen, hogy elvesztették a fejüket a pörgésben: amúgy sem az arc a lényeg (bárki lehetne a képen). Szerintem... :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#11606) marcitp válasza *Ropi* (#11605) üzenetére


marcitp
őstag

Hát elég jó...meg kell hagyni. :Y
tetszik a vágás, perspektíva, a hátteret mondjuk lehúznám full feketére... :DDD

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#11607) philoxenia válasza *Ropi* (#11596) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Legyen zajcsökkentés! :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11608) torzo


torzo
Ármester

(#11609) *Ropi* válasza philoxenia (#11607) üzenetére


*Ropi*
félisten

Dehogy halkítom le. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#11610) *Ropi* válasza torzo (#11608) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ejha...Csak telefonról vagyok, de ez így is od@b@sz. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#11611) *Ropi* válasza marcitp (#11606) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem rossz ötlet, kicsit más formában nekem is bevillant: ha lesz időm játszik vele. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#11612) rekid válasza torzo (#11608) üzenetére


rekid
addikt

Na megkaptuk az eget is. :Y

Gyáva népnek nincs hazája!

(#11613) torzo válasza rekid (#11612) üzenetére


torzo
Ármester

Újabb kívánság? Esetleg lehozzam nektek a csillagokat is az égből? :)) :DD

(#11614) rekid válasza torzo (#11613) üzenetére


rekid
addikt

Ha má' így előhoztad.. sarki fényes nincs? ;] :DDD

Gyáva népnek nincs hazája!

(#11615) torzo válasza rekid (#11614) üzenetére


torzo
Ármester

Még nincs.

Lesz! :K

(#11616) Fandango válasza torzo (#11608) üzenetére


Fandango
veterán

Brutál jó kép, de ha lett volna rá lehetőség egy 2 lépést tehettél volna hátra, hogy a tó ne legyen ennyire benyomorítva a képbe.

(#11617) torzo válasza Fandango (#11616) üzenetére


torzo
Ármester

Tudom, próbáltam. De nem lehetett hátrébb menni. Bozótok voltak, akkor már mindenféle belógás jött volna.

Sajnos. Ezt már a helyszínen is láttam, hogy a hihetetlen színorgia mellett nem lesz tökéletes kép.

Úgy, hogy 15 mm-en voltam! Ha nem lenne ilyen optikám, akkor szóba sem jött volna ez a totál. 24-be erősen csonkoltan fért bele.

[ Szerkesztve ]

(#11618) Fandango válasza torzo (#11617) üzenetére


Fandango
veterán

Ezért is írtam, ha lett volna rá lehetőség. Ettől függetlenül tényleg nagyon ütős kép lett! :C

Amikor nem elég a nagylátó, akkor tessék 2 képből is meglőni! ;)

[ Szerkesztve ]

(#11619) torzo válasza Fandango (#11618) üzenetére


torzo
Ármester

Jogos!

(#11620) torzo


torzo
Ármester

Innen már meg lehetett lőni az egészet.

Csak így meg lemaradtak a szép, havas hegyek.

Hiába, az élet csupa megalkuvás! :DDD

(#11621) Mercutio_ válasza *Ropi* (#11596) üzenetére


Mercutio_
félisten

Érdekelne a....ruha....beszerzési forrása:D karácsony jeligére jöhet priviben ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11622) topikk válasza torzo (#11620) üzenetére


topikk
senior tag

Nekem ez jobban tetszik. :K

(#11623) papaya


papaya
senior tag

Ritka szép színekben tündökölt az ég egyik nap. Meg is örökítettem a kedvenc helyemről..

(#11624) *Ropi* válasza papaya (#11623) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kár, hogy ez a képen nem látszik. :N Megtekerhetted volna jobban is, mert így olyan mint egy kis adag fogyókúrás fagyi: finom és ezért többet szeretnél belőle. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#11625) *Ropi* válasza Mercutio_ (#11621) üzenetére


*Ropi*
félisten

Sajnos nem tudom. :N

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#11626) torzo


torzo
Ármester

Geiranger

Találtam még egy fjordosat. Mégiscsak volt jó fény, amikor innen néztem.

[ Szerkesztve ]

(#11627) radi8tor válasza torzo (#11626) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egy szó: állat! :Y :C

⭐ Stella

(#11628) torzo válasza radi8tor (#11627) üzenetére


torzo
Ármester

:B :R

(#11629) Fandango válasza torzo (#11626) üzenetére


Fandango
veterán

Eszméletlen milyen képet hoztál megint! :Y

(#11630) *Ropi* válasza torzo (#11626) üzenetére


*Ropi*
félisten

Korrekt: eszelős térérzete van, beszippant. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#11631) torzo


torzo
Ármester

Köszönöm Norvégia nevében! :D

Egy ilyen nagytotált nehéz elrontani, a fotósnak nem sok érdeme van.

Ha arra jártok, nézzétek meg! :DDD

(#11632) rekid válasza torzo (#11626) üzenetére


rekid
addikt

:C
Ezek után egyre türelmetlenebbül várom a sarki fényest...

Gyáva népnek nincs hazája!

(#11633) torzo válasza rekid (#11632) üzenetére


torzo
Ármester

Arra még tavaszig várnod kell. Most nincs szezonja arrafelé.

(#11634) Mercutio_ válasza torzo (#11626) üzenetére


Mercutio_
félisten

:Y :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11635) m3ss válasza torzo (#11626) üzenetére


m3ss
veterán

tetszik a kompo meg a taj, egbolt nem igazan lett tokeletes. kar h iso 800, alacsonyabb isoval lehet vissza tudtad volna rangatni. tul oldalt is meg lehetne kicsit cibalni, tulexpos a domboldal.

tobbi keprol jut eszembe, en azt hittem jobban karcol ez a 1530. kep kozepen jobb es bal oldalon kicsit lagy igy agyonrekeszelve is...vagy csak hozzaszoktam a fixek elessegehez?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#11636) vihartigris válasza m3ss (#11635) üzenetére


vihartigris
őstag

a 15-30 az a 24-105 lesz ;)

bármi reciproka a semmi

(#11637) m3ss válasza vihartigris (#11636) üzenetére


m3ss
veterán

"tobbi keprol jut eszembe"

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#11638) vihartigris válasza m3ss (#11637) üzenetére


vihartigris
őstag

koszos a szemüvegem bal lencséje, pont kitakarta azt a mondatrészt :DDD

bármi reciproka a semmi

(#11639) torzo válasza m3ss (#11635) üzenetére


torzo
Ármester

Ne is mondd!

Ez az iso 800 az agyamra ment. A váz állandóan oda mászott vissza, pedig előző nap biztos, hogy 100-on hagytam. És mire észrevettem, már másik helyszínen jártam. Egy másik helyszínen is kb a huszadik expo után vettem észre, hogy már megint 800. Még nem jöttem rá, hogy miért volt ez, gyanítom én vagyok a pancser.

Másrészt a zajtalanságért végig törekedtem a nativ isora, ami nagy hiba Canonnál, hiába az új szenzor. Hál Istennnek, alulról nagyon frankó már, nincs gond az árnyékos részekkel.
Szóval nem szabad nélkülözni a csúcsfényárnyalati elsőbbséget, mert akkor ilyen f@s az égbolt, bármelyik érzékenységről is legyen szó (100-on is hasonló lett volna).

A 15-30-cal kapcsolatban pedig maximálisan egyetértek. Csalódás nekem is. Megy a levesbe. Szűrőzni sem lehet, drabál nagy dög is és nem is elég éles. A N14-24 ehhez képest (meg amúgy is) egy csoda volt.
Majd a 16-35.

[ Szerkesztve ]

(#11640) Fotonhámozó válasza torzo (#11639) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Nekem ezek a képek kiáltanak a 2-3 expós megvalósításért. Luminosity maskinggal utómunka során úgy össze tudnád rakni, hogy csak na. 5D4 szenzora miatt lehet elég lenne a 2 expó.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#11641) torzo válasza Fotonhámozó (#11640) üzenetére


torzo
Ármester

Majd legközelebb! :W

(#11642) mikrofon válasza torzo (#11639) üzenetére


mikrofon
addikt

érdekes ez amit írsz a 15-30-ról. Nekem a 24-70 G2 volt kicsit csalódás 70-200 G2-höz képest és a 15-30-hoz képest. Mintha nem lenne olyan kontrasztos mint a másik kettő. Élességre szerintem rendbe van mind a három....
Bár ugye én a széleket nem látom nekem azok leesnek ;]
Viszont a mérete és súlya az kemény tényleg..... viszont nagyon jó a VC-je és az AF-je is rendben van.....

[ Szerkesztve ]

(#11643) torzo válasza mikrofon (#11642) üzenetére


torzo
Ármester

Az is lehet, kifogtam egy gyengécske darabot.

Ami viszont örök igazság, a vázak a saját optikáikkal dolgoznak legjobban együtt, szóval többet Tamim nem lesz.

@Fandango & Mercutio & Ropi: :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#11644) m3ss válasza Fotonhámozó (#11640) üzenetére


m3ss
veterán

naja, Geiranger azert eleg dinamikaigenyes kornyezet ezekkel a fenyekkel, ide sztem se artott volna a tobb expo. tobbire sztem eleg volt az egy.

torzo: elofordul mindenkivel hogy benezi a beallitasokat, ezert is jo az auto iso. en manual + auto isozok ilyen turistafotozasnal ha nem allvany es nem del van. megtalalod azt a zaridot amit nem mozditasz be aztan kesz. bar te Av modban is tudsz auto iso zarido limitet allitani canonon. az meg jobb.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#11645) D-LAN|FuRioN válasza torzo (#11639) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Ugyanígy jártam Erdélyben a Tordai-hasadéknál. Séta közben valamit lefotóztam simán kézből az erdős részen, viszont iso100 kevés volt így toltam rá egy auto iso 100-800- at. Elfelejtettem utána és ezen is maradt. Hát persze, hogy csúcsfényben is meghagyta magának az iso800-at. :(( Én meg nem figyeltem a záridőt csak tekergettem felfelé, lett is belőle iso800 1/1000-el f8-on. :(((

Apropo a képek jók lettek! :R

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#11646) phaseOne válasza torzo (#11598) üzenetére


phaseOne
tag

Amúgy senkit sem zavar, hogy ennyire látványosan van a képen a grad filter?
Meg a másik fjordosnál a csúcsfények ha már kifutottak (most ok, hogy technical diffculties, mindenkivel megesik) akkor engedném őket 255-re mert így szürkén nekem nagyon szúrja a szemem. Vagy át kell festeni PS-ben, hogy legyen valami színe.

Nem akarom ám lehúzni torzót, mert jól dolgozik és olyan helyeken járt ahová én is szívesen mennék, s majd egy kávé mellett szívesen kérném is a tanácsát ezen dolgokról... de mégis, ha már haladó topic, beszéljünk ezekről :B

[ Szerkesztve ]

(#11647) torzo válasza phaseOne (#11646) üzenetére


torzo
Ármester

Má hogyne zavarna? Engem nagyon is! :DDD

Tegnap fejest ugrottam a képekbe, mert nem akartam elhinni, hogy ekkora pancser vagyok. Az iso 800-ra gondolok.
Szóval azért mégiscsak rájöttem a helyszínen még, hogy ácsi! Szóval van iso 100-as változat sokkal szebb és részletgazdagabb égbolttal.

Átmenetes ND8 filtert használtam a helyszínen a legtöbb esetben és vannak szituk, amikor képtelenség csak az égboltra rátolni. Nem szeretem a szelektív melókat, de itt most ez fog következni, ha már a multiexpo lehetőségét nem használtam ki.

Utolsó tanulságként pedig még egyszer, a csúcsfény árnyalati elsőbbséget kötelező használni, új szenzor ide-oda.

És teljesen igazad és kellő figyelmed van, hogy ezeket leírtad. Kösz.

A kv meg részemről OK. :)

ciao

[ Szerkesztve ]

(#11648) Balinov válasza torzo (#11647) üzenetére


Balinov
félisten

Torzo, hülye kérdés, bocsi de az ETTR-re gondolsz a csúcsfény prioritásnál?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11649) torzo válasza Balinov (#11648) üzenetére


torzo
Ármester

Nem egészen.

Highlight Tone Priority (HTP) All cameras have a fixed dynamic range, from shadow to highlight, that they can capture. HTP shifts some of the available dynamic range from the mid-tones to the highlights to produce smoother tones, with more detail in bright areas. This helps prevent JPEG images with overexposed highlights that can’t be recovered. HTP is also useful to RAW shooters who process their images with Canon’s DPP software. Most third-party RAW processing software will not recognize Highlight Tone Priority. When the camera is set to HTP, the lowest available ISO will be 200. The HTP setting will be indicated by a D+ symbol in the LCD display. Avoid using HTP in low light or when shooting subjects with heavy shadows because it may cause more noise to appear in those areas.

Ropi, Copass ezt szerintem még világosabban magyarázná el, szóval óvakodom attól, hogy ennek az informatikai algoritmusát ecseteljem. A Canon topikban volt már erről szó részletesen.
Nikonban D lightning+ néven kapcsolható, Canonban highlight priority.

A gyakorlatban pedig azt jelenti, hogy ebben az üzemmódban a csúcsfények (világos felhők) finom árnyalatai is látszanak, illetve könnyen előhozhatók utómuinkával, míg natív ison csak egy homogén, kezelhetetlen világos paca.

(#11650) *Ropi* válasza torzo (#11649) üzenetére


*Ropi*
félisten

Canonnál a "highlight tone priority" bekapcsolásával váztól függően 1 vagy 2 Bitet átcsoportosít a raw fájlban a sötét területektől a csúcsfények tárolásához, így több lépcsőben tudja őket kvantálni: ami a funkció bekapcsolása nélkül beégne, az ilyen módon még visszahozható bizonyos határig. Cserébe a sötét területeken kevesebb lesz a részlet és ott könnyebben zajosodik.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.