Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-25 13:45:40

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:
-jól sikerült fotók bemutatása, hogy mások is megnézhessék, örömüket leljék benne és tanulhassanak belőle
-kevésbé jól sikerült fotók bemutatása, hogy a készítője is tanulhasson belőle
-egymás képeinek megtárgyalása, melyik miért jó/nem jó, mit lehetne rajta változtatni és ahhoz mi kell

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) szaki1986 válasza Melorin (#10399) üzenetére


szaki1986
tag

Egy kis utómunkával azért elég sok minden megoldható :)

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#10402) fattyu válasza Melorin (#10400) üzenetére


fattyu
veterán

az a szelektív ff az nagyon ótvar. Kezdő topikban se kap érte buksisimit senki. A koncepció jó lenne. Csak nem kellett volna kéknek hagyni a mobil fényét.

A többi hogy megmagyarázod hogy nem elhúz hanem pont taszít meg hogy mert a többi kép.

Önélzetes a kis latol. :W

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10403) total90 válasza Melorin (#10400) üzenetére


total90
Topikgazda

Igen.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10404) Melorin válasza total90 (#10403) üzenetére


Melorin
addikt

Nézz már vissza vagy 3-4 oldalt. Hadd ne linkeljem be a más topikba való képeket. Tele van tök átlagos kirándulós képekkel, épp megszerzett teleobjektívet próbálgatós képekkel. Ja hogy a hatásvadász nagylátós túlszaturált képekre bukik errefelé mindenki? Na én mentem innen, hagyom háborítatlanul az idilli topikot...

[ Szerkesztve ]

(#10406) forceberg válasza Melorin (#10404) üzenetére


forceberg
veterán

Azért, mert szerelmes vagy a képen szereplő egyénbe, meg az új szettedbe, el kéne fogadni a kritikát.
De ha mész, menj...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#10407) Melorin válasza forceberg (#10406) üzenetére


Melorin
addikt

Nem a kritikával vol a bajom, hanem a fogadtatással, hogy kb fáradjak ki innen mert ez a topik nem ez a kategória. Holott én úgy látom, hogy a topikban bőven elférnek az ilyen képek. És az a baj, hogy ilyen rágalmakkal próbálkoztok, mint pl te is, hogy a lányhoz fűződő érzéseim miatt tetszik a kép. De amúgy elnézést mert valóban a hideg fényű verziót tetem be ide, sajnos feltöltéskor nem láttam meg melyiket fogom meg.

(#10408) total90 válasza Melorin (#10407) üzenetére


total90
Topikgazda

Senki nem mondta, hogy fáradj ki innét, egy szóval sem. Beraktál egy képet véleményezésre, amire többektől azt a választ kaptad, hogy a kezdőbe megfelelőbb lenne, mert ezer sebből vérzik.
Kritika, ami negatív volt jelen esetben. Ezen nem felháborodni kell, hanem tanulni belőle, amivel előrébb jutsz.
Amig kiritkát nem tudsz elfogadni, addig nem fogsz előrébb jutni fotózás terén. Vannak itt, akik ebből élnek és nem rosszul, ergó nem csinálják rosszul amit csinálnak és ha mástól nem is, de az ő véleményükre adhatnál...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10409) forceberg válasza total90 (#10408) üzenetére


forceberg
veterán

Jobban szeretik az emberek azt, ahol a xarral is buksit simogatnak, még ha csak szétkenik a hajukban, akkor is... :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#10410) *Ropi* válasza Melorin (#10407) üzenetére


*Ropi*
félisten

Neked is csak ezt tudom mondani. ;)

Kritikát kértél, megkaptad: tudd a helyén kezelni. A FB-os lákolós "csodaszép-csodajó-gyönyörű-álomszép-meseszép, stb. ömlengésekből nem lehet tanulni, csak egónövelőként hatékonyak.

Kusza a képeden a háttér (a kerítés vonala és mintázata uralja a képet), nehéz elkülöníteni látványban a barátnődet tőle: minden egybefolyik a fekete-fehér tónustalansága miatt. Nekem a hangulata annyira nem jön át, ami meg átjön az nem jön be... ;)

Ha már pad: ő is csak padon ül és nem vonja el a figyelmet semmi róla. :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10411) m3ss válasza Melorin (#10393) üzenetére


m3ss
veterán

fandango, fattyu +1
abban viszont egyetertek melorinnal, hogy nem kellene minden masodik embernek odatolni, hogy irany a kezdotopic, kritika helyett. tovabbra se latom ertelmet, hogy szet van szedve a ket topic, foleg amiota ide kb. senki sem kepel :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#10412) qnadam válasza *Ropi* (#10410) üzenetére


qnadam
veterán

ő is csak padon ül

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10413) m3ss


m3ss
veterán

nekem is van par uj horvat turistakepem, bar annyira nem jok, hogy egyesevel belinkelgessem mindet :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#10414) Mercutio_ válasza m3ss (#10413) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem látok egy horvát turistát sem :U

:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10415) Real_Necro válasza m3ss (#10413) üzenetére


Real_Necro
veterán

Erre most csak azt tudom mondani, mint Balinak. :DDD

Lőttél te már jobbat is. ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10416) m3ss válasza Mercutio_ (#10414) üzenetére


m3ss
veterán

oktoberben mar nem is nagyon vannak turistak :D mondjuk murteren nyaron se nagyon...inkabb halaszat, hajoepites, kikotok. nyugisabb kornyek.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#10417) Balinov válasza Real_Necro (#10415) üzenetére


Balinov
félisten

:D

m3ss: sajna most Necronak kell hogy igazat adjak, jo meg minden, de toled sokkal faszabbat var el az ember

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10418) m3ss válasza Balinov (#10417) üzenetére


m3ss
veterán

valoban eleg semmixtra kep. vagy annal is szarabb? :DDD tetszett ahogy a feny kiemelte a sziklat, valahogy le akartam fotozni, lehet hanyagolhattam volna :D kozepen a mogotte levo sotetebb szikla nem hianyzik. eleggge neki kellene feszulni egy ilyen parton, hogy igazan jo kepet csinaljon az ember.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#10419) Balinov válasza m3ss (#10418) üzenetére


Balinov
félisten

nem kivallo, na, marajdunk ennyiben. amugy tetszik, az eloteres sziklara suto nap ott van, felhok detto, viszi is a szemet az eloteri szikla a kep kozepere. Talan a vizhez kozelebbrol love adna jobban.. (nafasza, utobbi par turistas tucatkepem utan epp en pofazok :DDD )

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10420) Melorin válasza *Ropi* (#10410) üzenetére


Melorin
addikt

Mondom, nekem nem a kritikától hanem attól szállt el az agyam amikor áttessékeltek a másik topikba. Viszont az meg már sértő volt amit utána egyesek megengedtek maguknak, mint pl hogy a "szerelmem és az új kütyüm" miatt vagyok elfogult a képemet illetően, és a buksisimogatáshoz hasonló kijelentések.
Igyekeztem valami másféle témájú képet is betenni a topikba, de úgy látom, hogy itt szinte csak a tájképek a menők.

(#10421) cOxeR válasza Melorin (#10420) üzenetére


cOxeR
Ármester

Úgy látszik továbbra se sikerült értelmezned a hozzászólások érdemi részét. Tegyél be egy újabb képet és kiderül, idevalók-e a képeid.

(#10422) zool1 válasza Melorin (#10420) üzenetére


zool1
őstag

A szabályzatból:

"Amire NEM való:
-rossz képek céltalan mutogatása, önostorozás, önsajnálat, önmagunk és egymás fikázása
-lélekápolás....." :U

(#10423) Melorin válasza zool1 (#10422) üzenetére


Melorin
addikt

Na ezt meg már bunkóság volt ráhúzni a képemre...

(#10424) Melorin válasza cOxeR (#10421) üzenetére


Melorin
addikt

Gyöngyöt a disznók elé? Na nee

(#10425) Mercutio_ válasza Melorin (#10423) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem a képedre, a hsz-eidre utalt szerintem...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10426) Lassú Víz válasza Melorin (#10423) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem a képedre húzta rá, hanem arra amit azóta itt művelsz. Ráadásul minél tovább erőlteted, annál mélyebbre süllyedsz.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#10427) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Egy kicsit próbáljon mindenki lehiggadni, nem biztos, hogy az a jó megoldás, hogy mindenki előadja a saját stílusában ugyanazt, még ha igaza is van.

Melorin:

Sértődés helyett érdemes elolvasni újra Fandango, fattyu, Ropi, Coxer hozzászólását. Az első belinkelt képed tényleg nem lett valami acélos, sok benne az általános hiba, pedig a koncepció jó is lehetne, csak rá kell gyakorolni. Éppen ezért jó, ha raksz be egy másik képet, ami szerinted nagyon jól sikerült.
Első sorban segítő szándékúak itt az emberek, csak a kialakult közösségben már megszoktuk egymás stílusát ami új embernek furcsa lehet.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10428) szab13


szab13
aktív tag

Egy kis makró ezen a "szép reggelen" :

[link]

Nem tudom beszúrni a képet, utánanézek mi lehet a gond...

[ Szerkesztve ]

(#10429) forceberg válasza Real_Necro (#10427) üzenetére


forceberg
veterán

Te is tévedsz, nézz utána! Egy olyan tag küldte a kezdőbe, akinek az első hsz-a volt a topikban, ez mindent elmond! A többiek csak ezt megerősítették... a stílus meg olyan lett, amilyen utat "kikövezett" magának!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#10430) Real_Necro válasza forceberg (#10429) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szubjektív véleményét szerintem egy publikus topicba mindenki leírhatja. Független attól, mennyi hozzászólása volt korábban. Ne már hogy rangot meg jogosultságot soroljunk ahhoz ki mióta ír ide... :U Ennyi erővel akkor én is mit keresek itt, amikor szintén kezdőnek számítok?

A megfelelő stílus meg azért mindenkitől elvárt. Nem kötelező ugyanazzal visszavágni mint amit valaki felvett. :N

Szóval. :)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10431) total90 válasza szab13 (#10428) üzenetére


total90
Topikgazda

Ütős lett, tetszik.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10432) g.killer válasza forceberg (#10429) üzenetére


g.killer
aktív tag

Nem gondoltam volna, hogy sikerül, ekkor hisztit kirobbantanom! :U Én nem akartam egyáltalan rosszat, sem leszarozni, csak a véleményemet fejeztem ki ami az volt, hogy szerintem nem ehez a csoportba való, mivel általában az itt lévő képek megfognak, és kicsit iriggyé is tesznek mint kezdő fotóst bárcsak én lőttem volna az adott képet! :B Ez a kép nem ezt váltotta ki belőlem de ez ugye teljesen személyes vélemény....Most nem szeretném azokat a jó/rossz tulajdonságokat leírni amiket már többen megtettek... Ugyan nem az volt az első hsz-em itt de tejesen igaz, hogy nem vagyok egy aktív tag, nem sok időm van képelni, írni de tanulás céljából egy éve követem a topic-ot, ha képet töltök fel akkor persze a kezdőben teszem meg és nem véletlenül! A tanácsomnál hogy szerintem ez a kép nem ide való magamból indultam ki, nem tetszet, természetesen ez egy szubjektív vélemény úgy gondolom, hogy ha a tag nem elkezd itt mártírkodni, és fogja két kattintással bedobja a kezdőbe a képet, akkor már rég nem itt tartanánk...De szerintem, ennek semmi értelme sincs a továbbiakban! :)

szab13: Bejövős! Nagyon király! :C

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#10436) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor most már lapozzunk! :U

⭐ Stella

(#10437) Fandango válasza radi8tor (#10436) üzenetére


Fandango
veterán

Nem volt itt a macska, cincogtak az egerek! :D

(#10438) radi8tor válasza Fandango (#10437) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De itt voltam csak nem 24 órában. ;] Vártam mikor ül el a téma. De csak nem akart.

⭐ Stella

(#10439) forceberg


forceberg
veterán

Volt rakétabázis:

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#10440) Real_Necro válasza forceberg (#10439) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez nem a "red rock"? :B ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10441) g.killer válasza forceberg (#10439) üzenetére


g.killer
aktív tag

Szép! Már voltam itt egyszer, :DDD mint helyi lakos.. :) De nekem tetszik a hangulatata, az elforgatás add neki egy kis csavart!

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#10442) cOxeR válasza forceberg (#10439) üzenetére


cOxeR
Ármester

Kicsit ferde lett. ;]

(#10443) total90 válasza cOxeR (#10442) üzenetére


total90
Topikgazda

:DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10444) sztyui2


sztyui2
őstag

Új kép, új weboldal! :)

[ Módosította: radi8tor ]

(#10445) total90 válasza sztyui2 (#10444) üzenetére


total90
Topikgazda

Jo lett, mint az oldal, mint a kep :K

Az oldal fo nyelve miert angol?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10446) #31757056 válasza total90 (#10445) üzenetére


#31757056
törölt tag

+1 tetszik mindketto nekem is.

Kulfoldi piac fizetokepesebb ;)

(#10447) *Ropi* válasza sztyui2 (#10444) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha többet járnál erre akkor tudnád, hogy jó ideje már tiltva van a saját weboldal galériástul linkelése (csak direktben 1-1 képet). A rossz hír, hogy a topikgazdák emiatt törölni fogják ezt a hozzászólásod, mert kiszerkeszteni nem tudják belőle a linket. ;)

BTW jó a főoldal effektje: mi ez? :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10448) radi8tor válasza sztyui2 (#10444) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tetszik! :)

Tavaly nyári kép? Ha jól látom Budai vár.
Ja, hogy csak a weboldalad nyitóképét promóztad. :DDD
Ejnye. :N

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#10449) cOxeR válasza *Ropi* (#10447) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi, hogy nem nekem kellett.

(#10450) sztyui2 válasza *Ropi* (#10447) üzenetére


sztyui2
őstag

Oh, bocsi, nem tudtam, sikeresen kiszedték a linket, szóval nem kellett törölni szerencsére. Mondjuk elég nehéz lenne akkor ide benyomni egy 10-20 képet, tökre szétcseszné a topikot, a régi megoldás jobb volt, de mindegy. Akkor aki kíváncsi rá, ott az aláírásban a weboldal címe :)
total90, Cayman: Köszi, örülök hogy tetszik. És igen, külföldi dolog fizetőképesebb, és ha nem teszem át angolra akkor sose jutok el oda. Ez olyan hogyha nem kezdesz el portrékat fotózni, sose leszel portréfotós...
A magyarok közül is egyébként a célcsoportom megérti az angolt, szóval lehetne akár teljesen angol is, de azért meghagytam a magyart is mellette, főleg az esküvős részeknél.
Tehát igazából ennyi, a magyarok közül az értelmesebbje megérti az angolt is, a külföldiek viszont nem értik a magyart csak az angolt, ezért kell angol nyelven nyomni :D
radi8tor1: Igen Budai vár :)
*Ropi*: Speckó parallax effekt :) Monitorozom a weboldalt folyamatosan, minden egyes látogató legalább 10-20 mp-et eljátszik vele, volt aki 40mp-et is, én is mindig amikor megnyitom, kicsit mozgatom az egeret mert tök jól néz ki szóval jó döntés volt megcsinálni :)

(most akkor ha be akarok rakni 10 képet, akkor ne egy szépen kezelhető galériát linkeljek ahol mindenki könnyebben meg tudja nézni a képeket, hanem rakjak be egyesével 10 képet és egyesével mindenki kattingassa őket? Nem béna ez így?)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.