Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-25 13:45:40

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:
-jól sikerült fotók bemutatása, hogy mások is megnézhessék, örömüket leljék benne és tanulhassanak belőle
-kevésbé jól sikerült fotók bemutatása, hogy a készítője is tanulhasson belőle
-egymás képeinek megtárgyalása, melyik miért jó/nem jó, mit lehetne rajta változtatni és ahhoz mi kell

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) sityak


sityak
tag

http://legipanorama.hu

(#11952) total90 válasza sityak (#11951) üzenetére


total90
Topikgazda

Bejön, jó ötlet.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11953) randras_83 válasza Balinov (#11950) üzenetére


randras_83
addikt

Mer sokat COD - ozol azé' ;]

https://www.flickr.com/randras83/

(#11954) Balinov válasza randras_83 (#11953) üzenetére


Balinov
félisten

Ááá, 5 éve nem multiztam már, előtte klanunk, bérelt sd szeronk volt, de már desktop gépem sincs, PS3 se volt bekapcsolva már vagy 3 éve, akkor is br filmért..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11955) vond válasza sityak (#11951) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tetszik. De ha már ennyire egyenesek, meg szabályosság, akkor miért nem figyeltél arra, hogy egyforma magasságú fekete legyen alul és felül is, és hogy pont középen legyen a középső lámpaoszlop? Ezek lerontják az összképet, pedig szerintem baromi erős fotó.

Amúgy nekem bejön a zöld átlós is. :)

A lerobbant ipari cuccot a helyszín adja el, a lépcsős viszont nagyon jó, bár lehet, hogy én máshogy vágtam volna.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#11956) total90


total90
Topikgazda

Az ígért nyitott szárnyas...

Tudom a vágás, de max 1:1-be lenne jó.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11957) vond válasza total90 (#11956) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez is jó, de Tie Fighter-ként jobban tetszett. ;] :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#11958) total90 válasza vond (#11957) üzenetére


total90
Topikgazda

Nekem is az jobban tetszik.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11959) sityak válasza vond (#11955) üzenetére


sityak
tag

nem emlékszem, de lehet hogy nem tudatosan készült kép volt, palán a p4p első repülésésn akartam megnézni, hogy mennyit tart ki sötétben, de való igaz, hogy nem szimmetrikus. :R

http://legipanorama.hu

(#11960) vond válasza sityak (#11959) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, ha tudatos, ha nem, utólag meg köll vágnyi. :D

Amúgy egy drón iszonyatosan kitágítja a lehetőségeket "művészi" fotós szempontból is. Ha nem kizárólag munkára, dokumentálásra használod, hanem kicsit művészkedsz is vele (és van is hozzá érzéked), akkor bitang jó dolgokat lehet alkotni vele. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#11961) sityak válasza vond (#11960) üzenetére


sityak
tag

ha vágom, akkor a középvonal csúszik el és az lesz a gond.
sajna az utóbbi időben inkább a munka irányába csúszott el a drónozás, aminek az lett a vége, hogy már körbe se néztem téma után, annyira kiölte az igényt.
most próbálok kicsit módosítani az arányokon és visszacsúszni a szórakozás irányába.

http://legipanorama.hu

(#11962) vond válasza sityak (#11961) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az oszlopokat tényleg csak mókolással lehetne rendberakni, de már az is sokat jelentene, ha alulról vágnál 18 pixelt. Engem ez jobban zavar, mint az oszlopok középre helyezése. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#11963) sityak


sityak
tag

http://legipanorama.hu

(#11964) topikk válasza sityak (#11963) üzenetére


topikk
senior tag

Ez szerintem nem üti meg a haladót. A téma szép, de a fények és a képminőség :N

(#11965) total90 válasza topikk (#11964) üzenetére


total90
Topikgazda

Ízlések és pofonok, szerintem meg jó.

Az, hogy valaki haladó-e én, személy szerint nem csak abból állapítom meg, hogy mennyire prefektek a képei. Én azt haladónak (és nem összekeverni profival) azt mondom, aki tisztában van a technikai részével is a fotózásnak, valamint képkidolgázásban is tovább lát az alapoknál.
Pl. ha ránéz valaki egy fotóra, akkor nem kezd el kérdezősködni, hogy most ez, hogy lett ilyen, amilyen... sem technikailag, sem kidolgozás terén.
Ha valaki már ennyire benne van a fotózásban, én azt már haladónak mondom és ami az itteni "értékrendet" illeti, szerintem túl van lihegve és sokan a haladót már profinak tekintik.

A kolléga elég jó képeket rakott be ezidáig (kivéve a lézeres, de ez csak én véleményem) és talán a mostani képe nem annyira jó, mint az előzőek, de szerintem inkább ide mint a kezdő topikba.

Ott is vannak sokan, akiknek érdemes lenne ide posztolni, gondolok itt pl. rád is, de szecsgeri, faszicsunáj, fandango, Balinov, randras_83, marcitp, Sizmael stb.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11966) topikk válasza total90 (#11965) üzenetére


topikk
senior tag

En nem a kollegat minositettem, hanem a kepet. Attol hpgy valaki halado, vagy akar profi, lehet olyan kepe ami nem uti meg a mercet.

(#11967) total90 válasza topikk (#11966) üzenetére


total90
Topikgazda

Nem is úgy értettem, amit írtam, hogy a kollégát minősíted.

Igaz, lehet haladó és profi is rossz képpel. Szerintem a fenti kép nem rossz, vagy is nekem tetszik. A képkivágás jó és ez a modern, fakó kidolgozás is bejön. Persze ez utóbbi sokaknak nem jön be.
Kicsit a HDR-hez tudnám ezt hasonlítani. Ott is, van aki hány tőle, van aki imádja.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11968) mikrofon válasza total90 (#11965) üzenetére


mikrofon
addikt

én topikk-kal értek egyet. Illetve részben veled is
@ sityak-nak most az utóbbi pár képből nem ez a legjobb és ez éppen nem a haladó sem összképben sem technikailag.. Azért itt ennél sokkal "szebb" képek szoktak lenni.... De mint fotós simán haladó is lehetne...

Ugyan számomra az EXIF adatokból a lencse nem derül ki, de a Sony a7riii szenzor mindenféle trükk nélkül ennél sokkal többet tudd.
Képkészítéstechnikailag az F5 nem éppen tájkép rekesz.
Kidolgozásilag meg túl van élesítve, ez nagyon látszik... Gondolom ez hivatott az F5 okozta problémákat korrigálni. A zöld szín színe és intenzitása meg már szubjektív így erről nem nyilatkozok...
Ami nekem még feltűnt, hogy a szenzor tudásához képest elég "részlettelen" hiányolom a szenzorra jellemző textúra részletességet. Amit az ISO és emiatti zajszűrés sem indokolja, hiszen ISO100. Tehát a váz sokkal többet tudna, ha össze jött volna...

Mindenesetre ez a két technikai dolog, jogosan veti fel, hogy ez most nem haladó.

@ sityak kerres a tarsolyodban volt és biztos van is még olyan képed, ami ide illik ;)

Nem a nagy fotós tudásom miatt véleményeztem, most, hanem azért, mert nem értem, hova lett a szenzor csodálatos képalkotása.....

[ Szerkesztve ]

(#11969) m3ss


m3ss
veterán

lehet az nd szuro nem a legjobb minosegu. szel sem segit a bokrok elessegen ha mozog hosszu zaridonel. rekeszertek, fenyviszonyok, elesites sem. amugy a kompo sztem klassz.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#11970) total90


total90
Topikgazda

Azért arra kíváncsi lettem most, hogy ti mikortól mondjátok, hogy haladó egy fotós és mitől lesz haladó való egy kép. No offense, tényleg érdekel, mert mint írtam, szerintem túl van tolva a képzeletbeli mérce.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11971) papaya


papaya
senior tag

Pár kép (még) tavaszról, toszkánából:
Vágásokkal nem vagyok mindenhol kibékülve.

(#11972) total90 válasza papaya (#11971) üzenetére


total90
Topikgazda

1.- felül hiányzik egy kicsi, egyébként szép, tetszenek a színek is.
2.- ez nekem nem adja
3.- Windows háttér :C Talán egy kicsit combosabb színezés ráférne.
4.- ez is felül kicsit kevés szerintem, de a legjobb kép a sorozatból.
5.- tuti lenne kicsit több színnel

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11973) papaya válasza total90 (#11972) üzenetére


papaya
senior tag

Köszi.
A röhej, hogy a 2. képpel szöszöltem a legtöbbet, mivel az a leghíresebb fotós hely toszkánában. De vhogy nem jöttek a jó fények.. :D
1-4 esetén mind a kettőt megvágtam felül mert ott már ég van egy keskeny sávban, és ezúttal vond fórumtárs múltkori tanácsát ("Vagy hagyj többet az égből, vagy semennyit. ;)") követve lenyestem.. :B

[ Szerkesztve ]

(#11974) belovary válasza total90 (#11970) üzenetére


belovary
senior tag

Korábban is volt szó már erről, és szerintem is túl van tolva. Főleg korábban. Sokszor még a kezdőben is túl szigorúan van nézve. De ez is, ahogy a képek is, mindenki másként értékeli, gondolja. Mindenkinek más az ingerküszöbe. Amúgy a kezdő az 90% haladó szinte. Mivel aki oda posztol, azok átlagban már túl vannak azon, hol kell bekapcsolni a gépet, meg a használati elolvasásán. ;]

Amúgy ez a kezdő, haladó, profi.... Nagyon érdekes határvonalak ezek.... Van profi, aki csodásan él belőle, és mégis annyi minősíthetetlen képe van (persze vannak valóban profik) hogy az ember csak kamillázik, ezt hogy.
Most lehet így is nézni, hogy aki 20 éve ebből él, stb.... az már profi, de a képeire ez nem mindig lesz igaz, és egy full kezdő, aki még csak ismerkedik a dologgal, olyan képet lő, hogy az év képe lesz.

De jól írtad, haladóba azért már legyen tisztába az ember a dolgokkal, de attól még lehet betesz egy szar képet, mert rosszul ítélte meg, rosszul értékelte a munkáját. :P

Na meg ugye ha a megrendelőnek tetszik, illetve ez volt a kérése, akkor meg... ;]

(#11975) topikk válasza total90 (#11970) üzenetére


topikk
senior tag

Ha alapveto technikai hibak vannak benne, akkor biztosan nem halado a kep. Mivel en kezdonek tartom magam (nagyjabol 1.5 eve kattintgatok), szamomra az a halado amire felkapom a fejem, hogy hogy a fenebe tudnek egy ilyent en is loni. Amin egybol megakad a szemem, hogy "ez igen".

(#11976) rekid válasza topikk (#11975) üzenetére


rekid
addikt

Ez ott hibázik, hogy az idő múlásával egyre kevesebb képre kapod fel a fejed. Illetve amire felkapod az már tényleg más kategória. Gondolok itt egy profi felszereléssel bevilágított stúdiómunkára vagy profi photoshop technikára..

Gyáva népnek nincs hazája!

(#11977) total90 válasza rekid (#11976) üzenetére


total90
Topikgazda

Ott a pont.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11978) belovary válasza rekid (#11976) üzenetére


belovary
senior tag

+1
Ez pontosan így van! Évekkel ezelőtt én is mindent meg akartam örökíteni, de ma már ha nem olyan a fény, vagy a szög vagy akármi, már nem is erőltetem. Szóval ahogy az ember fejlődik, tanul, úgy alakul vele együtt az ízlése is.

(#11979) Balinov válasza total90 (#11965) üzenetére


Balinov
félisten

Köszi total90, most hízik a májam. :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11980) Fandango válasza Balinov (#11979) üzenetére


Fandango
veterán

Az enyém is, bár az utóbbi időben nagyon nem vagyok aktív.

(#11981) randras_83 válasza Fandango (#11980) üzenetére


randras_83
addikt

szintén, de mostanság én sem. vége a sulinak, szóval örülök hogy élek. de jó látni, hogy itt is van néha élet. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#11982) sityak válasza mikrofon (#11968) üzenetére


sityak
tag

bevallom az R3-al 35mm módban toltam végig Slovéniát :)
az összes kép 18Mpix lett, ebből gazdálkodtam.

de tény, hogy néha átmegyek giccs és színes kategóriába

http://legipanorama.hu

(#11984) sityak válasza sityak (#11983) üzenetére


sityak
tag

flickr-ről hogy lehet ide thumbnail-ben képet berakni?

[ Szerkesztve ]

http://legipanorama.hu

(#11985) total90 válasza sityak (#11983) üzenetére


total90
Topikgazda

Durván jó fótóid vannak :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11986) rekid válasza sityak (#11983) üzenetére


rekid
addikt

Az igen, nagyon jók a drónos képeid. Az mindíi érdekelt, hogy van ilyenkor valamilyen élőképed vagy random lősz?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#11987) kovsol válasza sityak (#11984) üzenetére


kovsol
titán

Szia,
két különböző módszer: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#11988) *Ropi* válasza sityak (#11984) üzenetére


*Ropi*
félisten

Te, itt? :DDD

Hozzászólás írásánál rányomsz a "link" gombra, bekopipasztázod a webcímet ahova szeretnéd, hogy mutasson a link (tehát Flick!r esetén a nagy kép oldalát), majd amikor leokéztad, a kijelölt [link] részt Backspace-el kitörlöd és a kurzort azon a helyen (a két szögletes zárójel közt) hagyva rányomsz a "kép" gombra és bekopipasztázod a thumbnail linkjét.

(#11987) kovsol: 22 másodperc. :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#11989) total90 válasza rekid (#11986) üzenetére


total90
Topikgazda

Előkép van, általában a telefonnal van összekötve a drón, vagy olyan a távirnyító, amiben van kijelző. Én ezt lőttem legutóbb fentről: [link]
Tök jó perspektívák vannak :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11990) belovary válasza sityak (#11983) üzenetére


belovary
senior tag

Áháááááá..... :D Mondom valahonnan mintha... A Sony világ, mi? :P
Látom Flickr-en is duplikáltad magad. ;]

(#11991) mikrofon válasza sityak (#11982) üzenetére


mikrofon
addikt

így már érthetőbb ;)

Egyébként ez egy nagy hiányossága az a7rIII-nek, hogy nincs normális visszajelzés, hogy az APS-C mód be van kapcsolva. Ráadásul, ha kikapcsolod a gépet megjegyzi.... Tehát ha elfelejtkezel róla, akkor a szerkesztőmódban veszed észre otthon az asztalnál, hogy végignyomtad 18MPx-ben ;)

Vannak igen jó képeid....

[ Szerkesztve ]

(#11992) Terapeuta válasza belovary (#11974) üzenetére


Terapeuta
őstag

Szerintem a tudatosság. Persze ez a felfogás is elmehet abba az irányba, hogy "a jó kép magyarázza magát...stb", de alapvetően ha a készítő is meg tudja tenni ezt, az nem baj.

(#11985) total90: +1. És vannak gyerekfotók is :)

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#11993) belovary válasza Terapeuta (#11992) üzenetére


belovary
senior tag

Na, én tudatosan rengeteg kaki képet tolok... :DDD ;] ;] :DDD

Másikba beraktam egy képet, ahogy lezúdul az eső Salzburgra, ott is kidolgoztam, azt a fehéregyensúly úgy el volt babrálva, hogy összenézem a korábbi verzióval ami most fent van, nem hiszem el, hogy nem csapta ki a szemem. :DDD Na mindegy, még eljátszottam vele picit, azt talán rendben van. Most csináltam egy FF verziót belőle, mert asszonták úgy jobban adja... lehet kicsit apokaliptikusra sikeredett... :P

Na meg a gyerkőcökön gyakorlok, nagyon jó kis feladat. Na most ezen is tudatosan a közelebbi szemre mentem tág rekesszel. Nem díjnyertes képek, sőt!

Szóval a tudatos, meg miért haladó, meg kezdő, nehéz téma... Bár ez a közösség sem olyan nagy létszámú, szóval el tudjuk dönteni hogy figyi, ezt inkább oda, ez ide... :D

Beteszem a két képet amiről írtam, legyen kép is, ne csak duma! Ja és most ok, hogy OFF, mert nem kifejezetten "haladó" képek, de ugye tudatos... ;] :DDD Meg ne kövezzetek! :B

[ Szerkesztve ]

(#11994) total90 válasza belovary (#11993) üzenetére


total90
Topikgazda

Láttam a Salzos képed a kezdőbe és szerintem színesbe ezerszer jobb, mint ez a ff :U

Srácos kép is egész okés, kicsit talán szűk.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11995) belovary válasza total90 (#11994) üzenetére


belovary
senior tag

Valahogy én is így vagyok vele, mármint hogy a színes az igazi! Sosem szerettem az ilyen tájképeket FF-ben.
Na de azért is tettem be, mert ugye tudatosan szerkesztettem egy ilyet is most, attól függetlenül nem jön be, de valakinek meg lehet igen. :DDD De a színesben az igazi, ez tény! Fiam direkt ilyen szűk, más zavaró tényezők miatt... :)

Na csapassatok valami frankó képet! ;)

(#11996) sityak válasza total90 (#11985) üzenetére


sityak
tag

eriggymá :D

http://legipanorama.hu

(#11997) sityak válasza rekid (#11986) üzenetére


sityak
tag

köszi, igen van élőkép
egy iPad, meg olyan 10-12 perc idő egy adott kompozícióra, megtalálni, kicsit mozogni körbelőni rendesen

http://legipanorama.hu

(#11998) sityak válasza kovsol (#11987) üzenetére


sityak
tag

köszi

http://legipanorama.hu

(#11999) sityak válasza mikrofon (#11991) üzenetére


sityak
tag

jelzi az, csak első közös utunk volt még, basztam figyelni

http://legipanorama.hu

(#12000) mikrofon válasza sityak (#11999) üzenetére


mikrofon
addikt

Én csak azt az egy jelzési módot ismerem amikor kint van minden infó a kijelzőn. De ha már más nézetet választasz, pl. Vízszint jelzés, akkor semmilyen jelzés nem látható hogy crop módban vagy...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.