Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34120) Dryman


Dryman
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítő szándékú válaszát!
Az ijesztett meg, hogy kint járt a kárszakértőnek mondott fényképész gyerek, és úgy első ránézésre mondott 165ezret, aztán szétnéztem a neten és a hátsó lökhárító kompletten 95ezer+ a fényezése, majd erre jön a lámpa, és a hátsóajtó lakatolása, fényezése...ugye ez meg 200+ történet így elsőre....
A hivatalos story az hogy az elsődleges kárszakértésre lesz egy ajánlat, ezt akár el is lehet fogadni, majd a márkaszerviz kapásból kéri a pót-kárszakértést, mert megbontás után látják a teljes kárt, ez meg kerül amibe kerül, fizet a biztosító.
Avultatják az alkatrészeket, ez bevett gyakorlat, de a kocsid állapota akkor sem lehet szarabb mint a baleset előtt, márpedig én mint tulaj miért is fizessem a kár egy részét ha nem én okoztam....itt meg lehet pereskedni...de nem szükséges, mert a biztosítónak éppen az a stratégiája, hogy ebben az esetben felvállalja a kárkifizetést, majd a károkozó bonuszát 2-vel csökkentve feltegye a károkozót egy ugynevezett kockázatos ügyfél listára, ahol akár az éves normál díj 6,5-7 szeresére is ugorhat a károkozó éves kötelező felelősségbiztosításának díja....
Ez a büntiszorzó meg attól függ hogy az adott biztosítónak milyen biztosítási rátái vannak... pl posta biztosító, ott 6,5-szörös a büntidíj....ez esetben érdemes a következő évfordulón biztosítót váltani, de mivel ez a feketelista a mabisz-nál lekrhető, így az összes biztosító azzal indít hogy 3-3,5 szörös büntiszorzó, és esetlegesen erre jönnek a kedvezmények....Ha bónusz rendszerben csökken le a besorolásod, mert kárt okozol, a következő éves biztosíti díj akár 3 szorosa is lehet az előző évbeninél...ha 0-ra vagy malusz-ra megy vissza az értékelésed, akkor ez azt is jelentheti hogy 5-7-szeres is lehet a kötelező biztositási díjad a köv. évben.....
Na ezért van az, hogy a biztosító a szakszervizt is kifizeti, még akkor is ha az 3-szorosába kerül az eredtileg felajánlott összegnél....csak egy hivatalos pótszemle kell hozzá...és ennyi. :)
ja meg idő és utánajárás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.