Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) D.Csaba válasza fdisk (#5550) üzenetére


D.Csaba
tag

ugyanaz a hűtésem, mint neked...

http://www.green6.hu

(#5552) tlac válasza D.Csaba (#5546) üzenetére


tlac
nagyúr

fsb-t állítsd 400-ra, memory multiplier maradjon kettőn
proci feszt állítsd 1,4-re
ram lehet első körben auto-n
DDR2 Overvoltage control inkább +0,2 legyen

360 felett nem bootol be és visszaáll a gyári értékekre.

először legyen vmenyire stabil, majd utána lehet finomítani a sebességen

[ Szerkesztve ]

(#5553) D.Csaba válasza fdisk (#5550) üzenetére


D.Csaba
tag

ja, és mennyit adjak neki?

http://www.green6.hu

(#5554) D.Csaba válasza tlac (#5552) üzenetére


D.Csaba
tag

köszönöm

http://www.green6.hu

(#5555) fdisk válasza D.Csaba (#5553) üzenetére


fdisk
őstag

Ahogy tlac mondja,ahol most a memók időzítése 4-4-4-12 azt tedd autora.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#5556) D.Csaba válasza tlac (#5552) üzenetére


D.Csaba
tag

0,2 V-on nem indult el (igaz nem raktam autora), de +0,3V-on megy 4-4-4-12-es időzítéssel 3,2 Ghz-en. Köszönöm a türelmeteket és a segítséget :R

http://www.green6.hu

(#5557) tlac válasza D.Csaba (#5556) üzenetére


tlac
nagyúr

az egész jó, akkor jöhet rá a prime95, stb tesztelő program ;)

de ahhoz már nem lesz türelmem :)

[ Szerkesztve ]

(#5558) fdisk válasza D.Csaba (#5556) üzenetére


fdisk
őstag

:C

Tyűűű ezek a geil ramok ilyen feszéhesek?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#5559) D.Csaba válasza tlac (#5557) üzenetére


D.Csaba
tag

Nem is akarnám túlfeszíteni a húrt :DD , így is örülök, hogy segítettetek, majd máskor eszem az idegeiteket :R

Köszi mégegyszer :C

http://www.green6.hu

(#5560) D.Csaba válasza fdisk (#5558) üzenetére


D.Csaba
tag

Jah, gyárilag rá van írva, hogy ha nem adod meg neki a specben kért feszt, akkor nem megy. Alap feszen nem is indult el együtt; egyik be - fesz fel- kikapcs - másik be_ onnantól ment :)

http://www.green6.hu

(#5561) krisztián98


krisztián98
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérésem, hogy van-e valaki, aki passzívan használja a P35-ds3-as lapját? A passzív alatt azt értem, hogy nem fúvatja ventilátorral (vízzel hűtök). Mert az enyém így sajnos elég melegecske. Így nem merem tuningolni. Várom válaszotokat.

[ Szerkesztve ]

Minden Vasárnap megyek Debrecenből-Bp-Zalaegerszegre, majd pénteken vissza. Utasok jelentkezését várom, továbbá csomagok szállitását is vállalom. Tel:06304711243

(#5562) MasOyama


MasOyama
őstag

Tegnap vettem egy DS3-mat.
Egy E2160 at.

Alapon 22c a proci, és 39c az alaplap!!!! Mitől lehet?
Ha meg húzom a procit mondjuk 3 gigáig, és tökéletesen megy, nem hibázik, akkor játék alatt szétfagy, vagy akár windowsban is annyira melegszik a lap... :( Vagy nem tudom mitől...
Régen az nforce chipset csinált ilyet, ha tul melege volt lefagyott.

Most zárt házban játék alatt 45!!! c az alaplap. Mitől lehet? Jó házam van, és nincs meleg.
F6 bios van fent.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#5563) E6850 válasza krisztián98 (#5561) üzenetére


E6850
csendes tag

Hali!

Ha vízel hűtesz, ezek szerint valahol a házadon kívűl van a víz tartály. Egyetlen hátránya van, hogy az alaplapon az eszközöket nem hűti semmi. Érdemes beletenni valami nagy csendes ventit, hogy mozgassa a levegőt. A víz csak azokat az eszközöket hűti amin át vezeted. Sok sikert.

Ezúton is szeretném meg köszönni, hogy válaszolt valaki a kérdésemre. Majd tapogatódzom tovább egyedül. :(

P35-DS3P, E6850, 3GB (2X1+2X512) Kingston HyperX(1066), GB 6800GTS

(#5564) hoffman_ válasza fdisk (#5513) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Azért jó hogy ilyenek eszedbe jutnak,látszik hogy jár az agyad :D és kituggya? Lehet hogy így létrejöhet a világrekorder lap.... 880fsb+1200mhz CL3...stb :DDD :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5565) hoffman_ válasza Gorneck (#5527) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez "táblázat" elég gyakori látogatója a topicnak...és ezzel a mondatal: /Ezt töltsd ki.... -már kajakra olyan mint valami felvételi tesztlap a "klubba" :DDD :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5566) tlac válasza hoffman_ (#5565) üzenetére


tlac
nagyúr

ha én azt az izét meglátom már azonnal lapozok is tovább :)

(#5567) hoffman_ válasza tlac (#5566) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:D

(azért valljuk be jó támpont lehet azoknak akik most kezdik :) -bár Ti részben pont ezért vagytok itt :DDD )

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5568) ilba


ilba
tag

Sziasztok!

Egy p35-ds3l lapban miképp tudom állítani a memória időzítéseit? Megválaszolom magamnak a kérdést, ha azt mondom: biosban ctrl+F1? ... alapesetben nem látszik ez a lehetőség?! Holnap este ki tudom próbálni, de addig is a noti mellől kérek segítséget!

Köszönöm!

(#5569) tlac válasza ilba (#5568) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor holnap estéig át is böngészheted a topikot (az 1. hozzászólást alaposan), így következőnek már komolyabb kérdést tudsz is feltenni ;)

(#5570) hoffman_ válasza ilba (#5568) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jól látod, ctrlF1 nélkül nyista RAMidőzítés... De vigyázz h ott mit buherálsz (első 4 érték jöhet szóba alapból) viszont a RAM-od jellemzői nélkül többre nem futja :U

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5571) ilba válasza tlac (#5569) üzenetére


ilba
tag

...ejnye, pedig minden topikot az elejéről szoktam kezdeni, de most a keresőre bíztam magam...

Komolyabb kérdésre már nem futja, hacsak ez nem az: -Te átolvasnád a helyemben? ;)
köszönöm!

hoffman_: köszönöm a segítséget!

szerk: a problémám nem a tuning mikéntje, hanem a lapom furmányának megoldása volt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5572) hoffman_ válasza ilba (#5571) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Egy 5000res topicot átfutni én is szeretek :DDD (ált. elég 1hsz+ucsó 1-5 oldal :) De jogos amit felhoz,mert minden (ált. újdonsült) 2. fórumozó kérdésére ott a válasz a kettővel előtte lévő hsz-ben...(nem célzásnak szántam :) )

Amúgy nincs mit, ideje törlesztenem legjobb tudásom szerint-elég sokat "kaptam" ezektől a fiúktól :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5573) tlac válasza ilba (#5571) üzenetére


tlac
nagyúr

nem, és nem is arra kértelek, hogy olvasd át az egészet ;)

(#5574) ilba válasza hoffman_ (#5572) üzenetére


ilba
tag

Reméltem, hogy a kereső kidob majd valami okosat az "időzítés" illetve a "késleltetés" szavakra... Olvastam, olvastam és eljutottam arra a pontra, ahol már inkább kérdezek. :K

Amúgy "féltanárként" a véleményem csak annyi, hogy sokszor kell elismételnem dolgokat, de nem hiába! Nem az nem tudja, akinek már elmondtam, hanem az, akinek még nem.

Köszönöm, és jó éjt!

[ Szerkesztve ]

(#5575) hoffman_ válasza ilba (#5574) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ismétlés->tudja->nem tudja.....necces téma,én is komolyan benne vagyok,csak a fiatalabb szekcióban :DDD

Éjt neked is.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5576) bim


bim
veterán

biosbol 2,35V ;]

szerk:egy pillantást megér a trd. is (ezt a kingmax tulajoknak ;) )

[ Szerkesztve ]

(#5577) Gorneck válasza bim (#5576) üzenetére


Gorneck
titán

Szép.

1:1 nem nézted nem lenne jobb?

Gorneck#1239

(#5578) bim válasza Gorneck (#5577) üzenetére


bim
veterán

de jobb.
nekem bőven elég a 1040mhz cl.5-ben....
már hirdetem is .

(#5579) BobChemistry válasza D.Csaba (#5560) üzenetére


BobChemistry
őstag

hello

ezek szerint most 2,1 V-on mennek a ramok 800-on 4-4-4-12 időzítéssel?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#5580) qw78er89


qw78er89
aktív tag

Sziasztok!
Újabb nyűgöm van és itt mindenki tud, csak én nem.
Tehát amikor az fsb-t átállítom magasabbra az alaplapom a feszültséget maga akarja állítani. (tegyem auto-ra). Ha hagyom manual-on akkor meg visszaállítja az alap fsb-t. Pedig nekem többen is azt mondták, hogy az E2160 alapfeszen megy húzva (nem toltam sokkal csak 200 helyett 266-al)
konfig: P35-DS3 + E2160 + 1 GB Kingmax 1066

Mi a tapsztalatotok? Én rontok el valamit? ( a RAM így húzva megy 1066-on tehát nincs túlhajtva)

(#5581) qw78er89


qw78er89
aktív tag

Még valami! A NB 44-45 fokos. Kéne még egy venti a házba, vagy ki kéne cserélni a gyári hűtőjét? Ha igen milyet ajánlotok?

(#5582) Telefunen válasza qw78er89 (#5580) üzenetére


Telefunen
őstag

A RAM-nak kézileg állíts be +0,2-0,3V-ot ha 1066-ra vágysz, az 1066-os Kingmax alapfeszültsége 2V (tehát +0.2V).

Az alaplapi hőmérő sajnos az SB hőmérsékletét mutatja, az pedig nagyban függ a VGA-dtól (elvégre az is keményen fűti pl. lehet hogy csak egy "gyenge" ATi X19xx-ed van, de az annak a végén lévő kb. 80 fokos mosfetek/vrm-ek keményen befűtenek a közelükben ülő SB-nek)

[ Szerkesztve ]

(#5583) qw78er89 válasza Telefunen (#5582) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Tehát nem a proci miatt állt vissza? Mondjuk igazad lehet, mert megnéztem az Everestben és a RAM-nak 2.1 V-t állított be. Megpróbálom!
Köszi!

(#5584) Evil1


Evil1
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég lettem egy gigabyte ds4, e6750, 4* geal 1gb 800 ultra platinum boldog tulajdonosa, hűtés egy ninja +500 as enermax liberty.Gondom a következő, 3.2ghz, 8*400 ra belőttem, 1.35V -al 1:1 ratio val, orthos minden tesztje futott legalább 1-1 napig, +játék, tömörítés, egyáltalán mindenféle használat, problematika a következő, néha restartnál ki be kapcsol a gép, majd biost visszarakja defaultra, de néha win boot kor is ezt csinálja, de csakis ekkor, amúgy mint mondottam semmi jele instabilitásnak.Amit próbáltam, bios frissités, több fesz a procinak, memóriáknak is a default 2.1V helyett többet adni, időzítésekkel játszani (default 2,2,2,14) stb. ,eredmény nincs, néha csak hülyéskedik az említett esetekben, ötletem már nincs, jelenleg 3.3ghz en megy az orthos egy jó idejen semmi jele problémának.Olvastam valamit visszább, hogy a 4 modul a ds lapokban nem túl szerencsés, van ennek valami alapja, esetleg valami tipp, hol lehetne még állítani a dolgokon?

(#5585) Gorneck válasza Evil1 (#5584) üzenetére


Gorneck
titán

Épp ez az, hogy itt mennek a lapok 4 modullal...

Pontos bios beállítást mondanál?

Gorneck#1239

(#5586) Evil1 válasza Gorneck (#5585) üzenetére


Evil1
csendes tag

Irányadónak az itt látott értékeket lőttem be
http://gorneck23.extra.hu/GigabyteP35.html

minen felesleges integrált vacak letiltva, jelenleg 1.375V 3.3ghz 8*414 -en megy ;1:1; 2,2,2,14 ben 2.1V memóriák, adtam némi chipset feszt is neki pluszan, esetleg ez a automatice órajelkapcsolás nem kavarhat be? ,ezt hol kell kikapcsolni?
Mellesleg próbáltam kikapni az audigy4 es kártyát is hátha, de semmi hatása.

(#5587) qw78er89 válasza Telefunen (#5582) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Egy Sapphire Radeon HD 2400 Pro zümmög benne. Akkor a SB hűtőjét kéne lecserélni? Esetleg egy venti előre is? Mert most csak hátul van a házban. Egyébként az Everest szerint a GPU 55-58 fok. Az túl sok?

[ Szerkesztve ]

(#5588) skylaner


skylaner
senior tag

Olyan kérdésem lenne h a DS3/DS4 lapok az 1066MHz-s Kingmax ramot mennyinek ismerik fel? Mert a hivatalos oldalon nem írja a Kingmaxot a támogatott 1066Mhz-s memóriák között.

Akinek ilyenje van annak alapból milyen értékkel megy?
Ha csak 800Mhz-ként kezeli akkor van valami Bios frissítés ami ezt megoldja?

THX!

(#5589) P00By válasza skylaner (#5588) üzenetére


P00By
nagyúr

Támogatják a lapok!Semmilyen ram nem megy alapon 1066 MHzet a standard az a 800,ha 1066on akarod akkor +0,2 V-ot kell nekik adni!

(#5590) John_Doe


John_Doe
senior tag

Valaki megtudná mondani hol lehet megnézni hogy a lapon (DS3 rev.1) melyik bios van gyárilag? Mert a mostani asus-omon van egy matrica amire rá van irva. Csak azért érdekelne mert egy E4500 megy majd bele és azt ugye az F4-től támogatja...

mod.: Esetleg ha a kormányzó úr megtudná mondani neki melyik volt fenn annak örülnék mert valszeg ezen is az van hisz szoros rokonságban leledzenek újdonsült kedvenceink. Meg azért is érdekelne mert csak 5-6 nap múlva lesz időm gépet szervizelni és addigra szeretnék megnyugodni.

[ Szerkesztve ]

Shal'kek nem'ron!

(#5591) bim válasza P00By (#5589) üzenetére


bim
veterán

az én carsair dminatorom auton 1066 mhz-en indult. :B
nem kellett semmit állitgatnom hozzá. se feszt se szorzót...

(#5592) P00By válasza John_Doe (#5590) üzenetére


P00By
nagyúr

Nincsne rajta a dobozon(legalabbis az enyémén)!Ha nem az van rajta akkor majd frissited a biost és megoldódott a "probléma"!

(#5591) bim:Köszönöm az infót!Mostantól nem beszélek hülyeséget,legalabbis ezzel kapcsolatban :D

[ Szerkesztve ]

(#5593) John_Doe válasza P00By (#5592) üzenetére


John_Doe
senior tag

Namármost ha "hivatalosan" nem támogatja a bios a procit ezekszerint elindul vele csak ildomos frissíteni vagy keressek olyan procit a frissítésre amit támogat?

Shal'kek nem'ron!

(#5594) P00By válasza John_Doe (#5593) üzenetére


P00By
nagyúr

Szerintem indul vele,csak egyből frissitsd a biost!Azért várd meg,h mas is válaszoljon,mert nem vagyok 100%-an biztos :D

(#5595) Tibro5 válasza qw78er89 (#5587) üzenetére


Tibro5
senior tag

Hasonló problémám van nekem is :(
Iszonyúan melegszik az alaplap, sokszor 50-55 fok környékére is felmelegszik, pedig nem is nagyon tunningolom. Valami hűtést ki kéne találnom az SB-re, csak az a baj, hogy kicsit fölé lóg a proci hűtő (Noctua NH-U12F) Van valami ötletetek? Persze valami olcsó megoldásra lenne szükségem :)

P35-DS3R lapom van E6550 procival 2x1Gb Kingmax 1066 rammal és X1950Pro vga-val.
Szerintetek mennyire lehetne tunningolni ezt a konfigot? Most 7*400Mhz-en megy, 2.5 memória szorzóval, 5,5,5,18 időzítéssel. Csak a memóriának adtam +0,2 voltot.
Szeretném egy kicsit 3 Ghz fölé hajtani, milyen beállításokat javasoltok?

Köszi :R

(#5596) P00By válasza Tibro5 (#5595) üzenetére


P00By
nagyúr

Sztem nem érdemes vele foglalkozni,nekem 1,5 óra full load alatt se ment 65 fok fölé!Sztem kidobott pénz lenne,max kénd át! :)

(#5597) Tibro5 válasza P00By (#5596) üzenetére


Tibro5
senior tag

Ez normális, hogy ennyire felmelegszik? Meddig bírja, úgyértem meddig melegedhet ami még megengedett? Nem károsodhat az alaplap?

Annyira meleg, hogy nem lehet megfogni. Pedig többnyire a ház oldala is le van szedve :(

(#5598) P00By válasza Tibro5 (#5597) üzenetére


P00By
nagyúr

Az a hőfok amit irtal nem károsítja!VGA is fűti kicsit,de van akinek "low"-al is illen meleg :) Én csak átkenem,aztán majd víz,de nem azért ,mert zavar a hőfok!

[ Szerkesztve ]

(#5599) Tibro5 válasza P00By (#5598) üzenetére


Tibro5
senior tag

mivel kened át?

na igen, vízhűtés kéne rá, csakhát kinek van arra pénze? :DDD
én sajnos továbbra is maradok a jó öreg léghűtésnél

(#5600) P00By válasza Tibro5 (#5599) üzenetére


P00By
nagyúr

Artic Cooling MX-2-vel!Nekem sincsen rá pénzem,csak gyüjtögetek!

BobChemistry :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.