Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5851) Gorneck válasza MrTwister (#5850) üzenetére


Gorneck
titán

Ezek mind olyan kérdések amit neked kell eldöntened...a mennyiség órajellel sose fogod kiváltani...Vista alá meg kell a 4gb, de jól jön XP alá is...

Gorneck#1239

(#5852) skylaner válasza MrTwister (#5850) üzenetére


skylaner
senior tag

XP alá akkor vegyék 4GB-t ha 64bites van fent.

(#5853) D.Csaba válasza Gorneck (#5824) üzenetére


D.Csaba
tag

Beállítottam, így probléma nélkül elindult, de mivel meleg a gép és "melegen" a másik 400as FSBs beállítással is elindult, leállítottam. el is kellett jönnöm otthonról, 6 körül hazaérek, és kiderül, ezzel a lebutított CPU-s beállítással indul-e rögtön... Köszi az ötletet! :R

http://www.green6.hu

(#5854) meander


meander
tag

Van egy kis problémám, remélem tudtok segíteni.

c2d E4300 as procit húztam 2,70Ghz ig az alábbi módon:
FSB 300 - 9* szorzóval
a memória 2,5-ös szorzóval 750Mhz en van (gyárilag KingmosDDR2 800Mhz 2*1Gb)
memória időzítések 5-5-5-15
VGA - 100Mhz
DDR kapott +0,2 feszt
cpu - 1,337V (2 lépcsőt emeltem)

lefuttattam 13 óra orthost (100%) meg 5 óra mem tesztet, mindkettő tökéletesen ment.
Ma reggel bekapcsolom a gépet és az egér lassan mozog windows alatt. - CPU-Z szerint 200-as FSB vel üzemel a gép.

Megnéztem BIOS-t, ahol a beállításokat megjegyezte a lap de lényegében mindent AUTO-ra állított. Visszaállítottam most mindent, fut is rendesen de valahogy van egy olyan nyugtalanító érzésem, hogy mintha nem lenne minden 100% rendben.
Elég sokat renderelgetek a géppel, szóval a stabilitás nagyon fontos (na meg az erő is).
Segítsetek, legyetek olyan jók.
Köszi

(#5855) bim válasza Gorneck (#5847) üzenetére


bim
veterán

én nem változom.én maximalista maradok.
azért is cserélem a corsairt GMH-ra.
ha nem tudom eladni legalább 4 G menjen a gépemben.

amugy meg csak az ilyen emberenek mint én , "éri" meg a márkásabb memo.
te sem kingmaxot vettél. :P

(#5856) MrTwister válasza Gorneck (#5851) üzenetére


MrTwister
őstag

Ok. Mérlegelek, meg okosodok. Ti ebben nagy segítségemre vagytok. Köszi mindenkinek. :R

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#5857) P00By válasza bim (#5855) üzenetére


P00By
nagyúr

Jól mondod:D

(#5858) Gorneck válasza bim (#5855) üzenetére


Gorneck
titán

Nem szokásom "szarral" gurítani...:D

Gorneck#1239

(#5859) Gorneck válasza meander (#5854) üzenetére


Gorneck
titán

Pcie: 100?

Gorneck#1239

(#5860) P00By válasza Gorneck (#5859) üzenetére


P00By
nagyúr

"VGA - 100Mhz"

(#5861) fdisk válasza Gorneck (#5849) üzenetére


fdisk
őstag

A korral jár! :DD

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#5862) meander válasza Gorneck (#5859) üzenetére


meander
tag

Ja ahogy P00by írja, a VGA alatt azt értettem.

Van esetleg ötlet......?
emeljek a feszen? de akkor hogy-hogy ment az orthos?

(#5863) Gorneck válasza meander (#5862) üzenetére


Gorneck
titán

Esetleg MCH-nak +0,1V. Újabb bios...vagy mittomén! :D

P00by: Délután van!!! Mi van a bios-szal? Kipróbáltad? Érdemes feltenni?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#5864) Pubszon válasza Gorneck (#5808) üzenetére


Pubszon
veterán

De van rajta DDR2 is, nem?
És neked most DDR2 van benne felhúzva?
Stabilam müxik így ahogy van, nem szokott lefagyni meg hasonlók?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5865) Gorneck válasza Pubszon (#5864) üzenetére


Gorneck
titán

Van.
Igen.
Ez a beállítás ami az aláírásomban van stabil...de sose használnám így nonstop a gépet...hosszú kort szeretnék a ramomnak...

Gorneck#1239

(#5866) P00By válasza Gorneck (#5863) üzenetére


P00By
nagyúr

Annyi dolgom van,h a papír rengetegtől alig látom a moncsit :( Lehet azért ma még megmondom,sry :R

(#5867) P00By válasza Gorneck (#5863) üzenetére


P00By
nagyúr

Csináltam gyorstesztet!Semmise változott :D A ram fesz nállam ugyanugy van,ha +0,2 V-t adok neki akkor az everest 2,13 V ír!Tuningot nem neztem csak ahogy te mondanad belöttem a nagyapós beallitasaimat :D

(#5868) bim válasza Gorneck (#5865) üzenetére


bim
veterán

adott egy mp3 lejátszó.
szájbarágosan le tudod irni hogyan kell rola biost frissitei?
letöltöttem a bios fájlt és csatlakoztattam a lejátszót.
itt tartok. :D

(#5869) P00By válasza bim (#5868) üzenetére


P00By
nagyúr

Itt van!

Annyi modosítással,h amikor most frissitettem akkor egy flopi és egy HDD-t látot(a hdd volt a pendrive)!

[ Szerkesztve ]

(#5870) bim válasza P00By (#5869) üzenetére


bim
veterán

de mi az az end gomb? :F

(#5871) P00By válasza bim (#5870) üzenetére


P00By
nagyúr

Amikor bejon a giga menu ott end,de jo ha ez nem tetszik akkor bios es onnan F8,ha jól emlegszem!

(#5872) bim válasza P00By (#5871) üzenetére


bim
veterán

nem kell rá még valami progi? mert ez most a csupasz biosfájl amit leszedtem gorni linkjéről :F

(#5873) P00By válasza bim (#5872) üzenetére


P00By
nagyúr

Fogod kicsomagolod mp3-ra aztan Q-flash látja amit kell és hátrádölsz,nem kell progi külön,nem is tom mire gondolsz :D

(#5874) meander válasza Gorneck (#5863) üzenetére


meander
tag

mi az a MCH?
egyáltalán mi magyarázata lehet, hogy nem lépek be a biosba és állítom át a dolgokat, nem fagy le a gép, semmi extra, aztán amikor bekapcsolom már átállítva indul.

Ő át tudja állítani magát? nem kéne ahhoz előbb szétfagynia vagy valami?

(#5875) tlac válasza bim (#5872) üzenetére


tlac
nagyúr

mit bénázol? :D

(#5876) bim válasza tlac (#5875) üzenetére


bim
veterán

én mindig win alol frissitettem eddig mert gorni oldalán belekeveredik valami flopy meg inditolemez.ki érti ezt? :F

de érzem az erőt magamban hogy igy is meg tudom csinálni... :D

(#5877) P00By válasza bim (#5876) üzenetére


P00By
nagyúr

Akkor nosza,szurd neki ;] :P

(#5878) BinLaden


BinLaden
tag

hali! lenne egy olyan kérdésem hogy most szeretnék alaplapot venni, de nem tudom hogy melyik a jobb asus p5k deluxe vagy gigabyte p35 dq6 mert a gigabyte-ról nem találtam tesztet csak azt írták róla hogy a bordák miatt nehézkes berakni a procihűtőt
előre is köszi

Sürgős hívásom volt. A fiamért kell mennem. Az iskolába, ugye Torrente? Figyelj! Te dobjál be valamit.. Egy whisky-t vagy a f@szom tudja mit, csak ne lábatlankodj itt ...

(#5879) Skynet258 válasza BinLaden (#5878) üzenetére


Skynet258
veterán

Ugye látod mi a topik címe? Ugye tudod, melyik lapot fogják javasolni? ;]
Egyébként a Giga lapot mondom én is :D

https://geekpulse.hu

(#5880) BinLaden


BinLaden
tag

milyen tényezők döntenek a giga javára?

Sürgős hívásom volt. A fiamért kell mennem. Az iskolába, ugye Torrente? Figyelj! Te dobjál be valamit.. Egy whisky-t vagy a f@szom tudja mit, csak ne lábatlankodj itt ...

(#5881) Gorneck válasza BinLaden (#5878) üzenetére


Gorneck
titán

Azt veszed amelyiket akarod.

Azóta van új rev és azon kisebb a HP.

Gorneck#1239

(#5882) tlac válasza bim (#5876) üzenetére


tlac
nagyúr

az a mazohistáknak van ;)

(#5883) BinLaden válasza Gorneck (#5881) üzenetére


BinLaden
tag

köszi a seggiccséget :(((

Sürgős hívásom volt. A fiamért kell mennem. Az iskolába, ugye Torrente? Figyelj! Te dobjál be valamit.. Egy whisky-t vagy a f@szom tudja mit, csak ne lábatlankodj itt ...

(#5884) Gorneck válasza meander (#5874) üzenetére


Gorneck
titán

NB fesz. Amúgy Memory Controller Hub.

Nem átállítva indul...szvsz, hanem 2-3szor restartolva nem? Utána mikor belépsz a biosba resetelve van a beállításod nem?!

Gorneck#1239

(#5885) Gorneck válasza BinLaden (#5883) üzenetére


Gorneck
titán

Mit duzzogsz? Olvasni olvasni olvasni olvasni olvasni és olvasni...utána el tudod dönteni mit veszel...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#5886) P00By válasza BinLaden (#5883) üzenetére


P00By
nagyúr

Nézd azt tudjuk,h a p5k deluxe voltak/lesznek problémák,legalabbis nagyobb számban,mint a DQ6-al!Ha az a "segitseg",h megmondom konkretan a kettö közül,h melyik a "jobb",akkor DQ6,ha a privát véleményemre vagy kíváncsi akkor DS4!Én DQ6-ot akkor választanam,ha mondjuk 5k a difi a ket lap között!

[ Szerkesztve ]

(#5887) BinLaden válasza Gorneck (#5885) üzenetére


BinLaden
tag

először TE olvasd el az első hsz-omat és rájössz hogy nincs mit olvasnom mert erről a giga lapról nem találok épkézláb tesztet ezért jöttem ide hogy valaki segiccsen dönteni :K

Sürgős hívásom volt. A fiamért kell mennem. Az iskolába, ugye Torrente? Figyelj! Te dobjál be valamit.. Egy whisky-t vagy a f@szom tudja mit, csak ne lábatlankodj itt ...

(#5888) BinLaden válasza P00By (#5886) üzenetére


BinLaden
tag

értem de borda nem problémás a giga lapon mer ha nem akkor azt venném meg

Sürgős hívásom volt. A fiamért kell mennem. Az iskolába, ugye Torrente? Figyelj! Te dobjál be valamit.. Egy whisky-t vagy a f@szom tudja mit, csak ne lábatlankodj itt ...

(#5889) d@minator válasza BinLaden (#5880) üzenetére


d@minator
addikt

Ha szeretsz hardvert buherálni, netán alkatrészeket cserélgetni, idegeskedni, hogy most ez miért is nem megy akkor válaszd a Gigabyte-ot. Ha master-slave elosztód van és ki akarod dobni a kukába ez is egy jó érv a Gigabyte mellett. :D

(#5890) P00By válasza d@minator (#5889) üzenetére


P00By
nagyúr

Így is lehet érvelni :D

(#5891) Gorneck válasza BinLaden (#5887) üzenetére


Gorneck
titán

Van két P35 topik Giga és Asus szal van mit olvasni...nem blőd teszteket kell nyálazgatni amiben a lapok között szinte semmi különbség sincs, hanem fórumokat, ahol a tulajok leírják problémáikat gondjaikat...
Csak 2-3 órát kell rá pazarolnod a dologra és így felkészült vagy mind2 lapból...

Azzal, hogy felteszed a semmit mondó kérdésed mind2 topikban nem jutsz semmire...1ik ember ezt mondja a másik azt mondja...mind1ik a saját szemszögéből mondja ki az ítéletet és nem a tiedből...

Gorneck#1239

(#5892) Gorneck válasza d@minator (#5889) üzenetére


Gorneck
titán

Geil BD ramokkal mizu? Próba meg volt?

Master/slave elosztó az mi?

Gorneck#1239

(#5893) BinLaden válasza Gorneck (#5891) üzenetére


BinLaden
tag

ok köszi az lessssssssz

Sürgős hívásom volt. A fiamért kell mennem. Az iskolába, ugye Torrente? Figyelj! Te dobjál be valamit.. Egy whisky-t vagy a f@szom tudja mit, csak ne lábatlankodj itt ...

(#5894) bim válasza tlac (#5882) üzenetére


bim
veterán

valamiért nem ment a dos-os flesh.
nekem ehhez képek kellenek.
persze win alol minden rendben ment.
ami pozitiv a uj biosban hogy kiirja az adott szorzón amit beállitasz az órajelet is. :C
nem kell ctrl+F1 hanem minden a szemed előtt van.

ami negativum hogy azonnal elvesztettem 1 trd.-t azonos frekin.
és mielőtt bárki is ugy gondolná hogy akkor most mi van,annak egy everest adat mem olv: 9300-8800 lett
szóval vissza is tettem a jólbevállt F5f et. :P

(#5895) Gorneck válasza bim (#5894) üzenetére


Gorneck
titán

Béna vagyol...

Gorneck#1239

(#5896) bim válasza Gorneck (#5895) üzenetére


bim
veterán

az.
de ha nagyon unatkozol csinálhatnál egy képsorozatot nemcsak nekem hogy érthetőbb legyen.
előre is köszönöm. :D

ugyiis most fogsz biost frissiteni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5897) hoffman_ válasza Gorneck (#5895) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Béna vagyol....ez a vagyol teccik :D
De nem béna sztem,csak a dos olyan őskövület,hogy egy mai géniusznak már nem kell értenie hozzá :DDD Bár azért vicces hogy a legatombrutál konfigok sem érnek semmit dos nélkül ;]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5898) Gorneck válasza hoffman_ (#5897) üzenetére


Gorneck
titán

De Ő bios alól frissít...kap egy graf felületet bios F8-at nyomva. Ott megjelenik neki 1 vagy 2 floppy drive amiből az egyiken ott lesz az image amit felmásolt. Paskol egy entert oszt csók...ehhez nem kell DOS-os tudás.

bim: Már túl vok rajta... :(

Gorneck#1239

(#5899) Gorneck válasza P00By (#5867) üzenetére


Gorneck
titán

Nálam se változott semmi...+0,2V=2,14V.

Gorneck#1239

(#5900) d@minator válasza Gorneck (#5892) üzenetére


d@minator
addikt

A geil talán holnap lesz, azóta BIOS-t és tápot cseréltem, meg került bele egy kölcsön 7600GT. A gt után megemberelte magát. Viszont tuning után ha kikapcsolom nem marad meg a beállítás. Visszaáll 1,6 GHz-re. P00By-nak lesz igaza, hogy lelke van ami nem is baj csak, hogy fekete. :D
230V-os hálózati elosztó. Ha kikapcsolom a számítógépet (master) akkor a monitor, modem, hangfal (slave-ek) is kikapcsolnak automatice. Lehet, hogy nem kell kidobni, mert a master mindig táp alatt van, még automatában nem próbáltam mióta a giga lapom van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.