Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) prmcsk válasza Gorneck (#5642) üzenetére


prmcsk
addikt

Privi lett volna.... :B

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#5652) st3v0


st3v0
tag

furcsa dolgot tapasztaltam ma. Mielőtt kiporszivoztam volna a gépemet( igen, proszivóval :P ) észrevettem hogy nagyon melegek a ramjaim, ugyhogy levettem a feszültséget 2V-ra(+0,2 helyett most csak +0,1t kap biosban) és a procim 3-4 fokkal lett hidegebb :Y
Vki más is vett észre ilyensmit?
ja, p35c-ds3r alaplapom van

(#5653) d@minator


d@minator
addikt

Az ICH9R chip hűtője olyan forró, hogy nem bírom rajta tartani az ujjam. Milyen hűtőt szoktak erre rakni? A gond az az, hogy egy picit fölötte van a VGA.

(#5654) tlac válasza st3v0 (#5652) üzenetére


tlac
nagyúr

nem inkább a porszívózás miatt?

(#5655) tlac válasza d@minator (#5653) üzenetére


tlac
nagyúr

az a 7600gt nem fűt sokat
bár ha béna hűtése van, akkor melegítheti az alaplapot
(nálam az inno idióta gyári hűtése mellett sokkal melegebb volt a lapom, mint utána egy zalman vf700-zal)

st3v0:
ameddig csak vásároltam nekem is, a garral van gond...

[ Szerkesztve ]

(#5656) st3v0 válasza tlac (#5654) üzenetére


st3v0
tag

nem, a procihűtőn nem is volt por igazából, mert a pwm szépen leszabályozza a ventit, és a hátsó házventit 5V-ra raktam(12V-ról). igazából a videokártya miatt volt a takaritás, fél éve nem volt kiporszivózva.

mi a baj az iPonnal? nekem eddig beváltak

[ Szerkesztve ]

(#5657) d@minator válasza st3v0 (#5656) üzenetére


d@minator
addikt

Passzív hűtésű 7600GT. Ideiglenesen van benne. A gép viszont nincs házban csak úgy szabadon. Tehát jó a szellőzése. :D

(#5658) Reac^ válasza barnam_ (#5650) üzenetére


Reac^
őstag

Na ez pl. gáz, ha kifogy a ramom 900-nál... Nemtudom, én szeretném ha 6750-et tudnának nekem hozni, legalább azt nem kéne cserélni és van benne tartalék bőven.

Amúgy 20800ft-ért hoznák, a 2180-ast pedig 15300ér szerezném nagykerről, szal így sztem érthető :U

Ram meg megint dilemma, de itt ph-s bazárban sem érné meg várnom vmi "komolyabbra", amit eleinte kinéztem az 1000+ os EE adata, de 4200-ért van nagykeren 1/800 kingmax :W

GE ügyben pedig nem tudsz lebeszélni, már megkezdtem az előkészületeket a forrasztáshoz, blokkom is van hozzá, így minden adott.
Majd 1-2 hónap multán megszabadulok tőle, aztán akkor elgondolkozom. Most úgy se férne bele a ktsvetésbe a 88GT, de majd pár hónap mulva lejebb is lesz az ára és lehet is majd rendesen kapni.
Bevallom nézegettem az új atikat, teccenek is, de most nem lesz arra se lééé.

Most inkább lerakok egy "jó alapot", jó táp, jó házikó, aztán majd építkezek rája. :B

Majdnem kimaradt a komplett vízhűtés, az is kicsit odaver a pénztárcának majd :W

[ Szerkesztve ]

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#5659) barnam_ válasza Reac^ (#5658) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ilyen árak mellett és az E6750-et, és 2GB 800-as Kingmax-ot vennék. Igazad van, a legfontosabb a táp, alaplap, proci, ram; kb. ilyen sorrendben. Csak kiváncsiság képpen, mennyiért lenne neked az 1066-os Kingmax? Mert ha nem sokkal drágább, akkor sztem ne spórolj rajta.
Új vízhűtést is veszel?

(#5660) Gorneck válasza st3v0 (#5652) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen hűtőd van?

Gorneck#1239

(#5661) qw78er89


qw78er89
aktív tag

Ha már it vagyok még egy "okosat" kérdezek.
P35-DS3 lapnál az eszközkezelő azt írja ki, hogy talál egy hardvert: Audio Device on High Definition Audio Bus. Nekem csak egy sima hangfal 2.1 van rajta hátul, valamint be van kötve a ház előlapi hang és mikrofon kivezetése a könyv szerint.
Nem tudjátok hogy mit lát és miét nem ismeri meg semminek? Vagy ez egyedi jelenség?
Előre is KössssssssssssssssssZZZ!!!

(#5662) Gorneck válasza qw78er89 (#5661) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen hang drivert tettél fel?

Gorneck#1239

(#5663) barnam_ válasza qw78er89 (#5661) üzenetére


barnam_
nagyúr

Véletlenül nem 2600XT-d van? Mert akkor az a vga 5.1-es hangkártyája.
Tedd fel a CD-n lévő drivert, vagy a Realtek driverét.
Én inkább az utóbbit ajánlom, mert a vga cd-jén lévő driverrel nem volt hang.

(#5664) st3v0 válasza Gorneck (#5660) üzenetére


st3v0
tag

gyári intel, még várnom kell a hr-01 plusomra :C

(#5665) Reac^ válasza barnam_ (#5659) üzenetére


Reac^
őstag

Hát a mostani házam már sokadik átgányoláson esik át, és a jelenlegi "ideilegens" konfignak pont megfelelne. Ezen felindulva mehet vele a moddolt 300W-os Coolink táp is, mert a másik konfignak illyene egy komolyabb táp.

Besírsz, sztem veszélyes, bár most nincs raktáron, de az 1066-os legutúbb 6550ft volt. :W

Hát blokk ügyben muszály leszek újakat venni, a radiátor, a tartály, a pumpa marad, viszont előző tapasztalataim alapján inkább soros rendszert építek, tehát áttérek inkább 13/19-es méretre, de legalább müködjön faxán :K

---

Majd 86GE vmod előtt, megmoddolom az innó 73GT-t, és azügyben majd értekezünk, hogy mekkora ellenállásokat szerezzek be ésatöbbi, ha aktuális lesz feltétlenül megkereslek! :R

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#5666) D.Csaba válasza tlac (#5649) üzenetére


D.Csaba
tag

A beállítás

FSB 400, Pcie freq: 100 SMM: 2,0 V core: 1,4000V

Most a következőt figyeltem meg:
Ha a RAM autora van állítva, akkor 5-5-5-18-on fut, +0,3V-ot adtam neki (mert ennyit kér a gyári értékek szerint) - így minden rendben.
Ha átrakom 4-4-4-12 re - amit a ramomnak alapból kell tudnia, akkor nem is bootol be vagy elkzedi, de nem fejezi be - 2-3 próba után, az alaplap mindent belő alapra és akkor megy,

Szóval a rammal van valami - futtattam memtestet, de aszerint jó. Több fesz kellene a ramnak ? Próbáltam az sMM-et 2,4re, de szintén nem ment...

Most ez van beállítva

Robust Graphics Booster----------auto
CPU Clock Ratio------------------8X
CPU Host Clock Control-----------enabled
CPU Host Frequency------------- 400
PCIe Frequency------------------100
CIA 2----------------------------disabled
System Memory Multiplier---------2.0
High Speed Dram DLL Settings-----option 1
Performance Enhance------------- standard
Dram Timing Selectable-----------manual
SPD
Cas Latency Time----------------[5] 4
Dram Ras to Cas------------------[5] 4
Ras Precharge--------------------[5] 4
Precharge Delay------------------[18]12
Act to Act Delay------------------auto
Rank Write to Read Delay----------auto
Write to Precharge Delay----------auto
Refresh to Act Delay---------------auto
Read to Precharge-----------------auto
trd-------------------------------auto
trd Phase Adjustment-------------auto
System Voltage Control------------manual
DDR2 Overvoltage Control----------+0,3
PCIe Overvoltage Control-----------normal
FSB Overvoltage Control------------normal
GMCH Overvoltage Control----------normal
V Core----------------------------- 1.40000V
Normal CPU VCore 1.35000V

Nem tudom, az Everestben lévő teszt mennyire komoly, de gond nélkül futott, a legmagasabb maghőmérséklet 39 fok volt, az alaplapnál 46.

Ötlet? Előre is köszi

http://www.green6.hu

(#5667) hoffman_ válasza fdisk (#5613) üzenetére


hoffman_
nagyúr

El kell szomorítsalak :D Ez a megoldás időtlen idők óta él 965ös lapomon :DDD De várj amíg végre visszakerül hozzám a gépem...olyat mutatok h lepetézel ;] :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5668) st3v0 válasza D.Csaba (#5666) üzenetére


st3v0
tag

lehet hogy a NB-nek kellene adnod még 1 kis feszt :U

(#5669) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Urak!!

Szörnyű ténnyel szembesültem :(
Van valaki aki P35ös lapban 8800gts/gtx karit használ??? Mert most készülök váltani(DS3R) és a képek alapján,ami pont elfért a 965-ös lapon az pont nem fog elférni a P35-ösön,mert rálógna a hídra :F

[P35-DS3R]
[965P-DS3P]

A holnapi nap(vagy nektek inkáb már mai) folyamán valaki segítsen pls :(

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5670) Gorneck válasza hoffman_ (#5669) üzenetére


Gorneck
titán

Miért nem férne el? Mitől nem fér el?

Gorneck#1239

(#5671) Gorneck válasza st3v0 (#5664) üzenetére


Gorneck
titán

Poros volt az borda nem kicsit sztem...2-3 fokot is számíthat egy portalanítás...

Gorneck#1239

(#5672) Gorneck válasza D.Csaba (#5666) üzenetére


Gorneck
titán

Kisebb ram fesz? MCH +0,1V?

Everest teszt elég érdekes...próbáld ki az 1es hsz tesztelőit...orthos, memtest. Lehet hibás a ramod, ha fenti beállításokkal nem lesz jó...

Gorneck#1239

(#5673) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali. Erről a Gigabyte GA-P35-DS3 alaplapról mi a véleményetek?
Jól tuningolható?
Megbízható?
Amugy egy C2D E6550 proci lenne benne és el lehetne benne érni stabilan a 3Ghz-et?
Köszi.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5674) Gorneck válasza Pubszon (#5673) üzenetére


Gorneck
titán

Jó.
Igen.
Igen.
Igen.
Nincs mit. :)

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#5675) Pubszon


Pubszon
veterán

Na még pár kérdés.
Ugytom 4 venticsatlakozó van a lapon és abból mennyit tud szabályozni a lap mondjuk speedfannal?
És hogy az a 4 tűs négyzetes tápcsatit kötelező bedugni, vagy anélkül is megy rendesen?

Jólenne ha vmi szakember válaszolna az összes kérdésemre, mert akkor megnyugodnék. :B

Köszi. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5676) Pubszon válasza Gorneck (#5674) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi, gyorsvoltál, megnyugodtam de még van néhány kérdésem amit már feltettem.
Amugy mivel hűtöd a procit, hogy ennyun megy :C ?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5677) Gorneck válasza Pubszon (#5675) üzenetére


Gorneck
titán

Nemtom, mert nem tudtam szabályzásra bírni. A lap maga 2-t.

Kötelező!!!!!!! Neked ahogy látom hosszú évek után most lesz rendes géped...

Gorneck#1239

(#5678) bim válasza Reac^ (#5665) üzenetére


bim
veterán

azért ne felejtsük el hogy az éremnek két oldala van.
a kingmaxnál nagyon komoly kompromisszumokat kell kötnöd!
pl. lemondhatsz a CL.4-ről meg az alacsony trd.-ről.lesz egy hangzatos memosebességed de csak döcögni fogsz vele....
mindezt persze tudja a gyártó is ezért adja röhejes áron.
ez igazi parasztvakitos dolog.
vázze 1066-os ám a ramom!!!!

(#5679) bim válasza hoffman_ (#5669) üzenetére


bim
veterán

rálóg de olyan alacsony a borda hogy elfut felette.
persze fűteni fogja rendesenigy az alaplapi hőd az everestben több lesz...

(#5680) st3v0 válasza hoffman_ (#5669) üzenetére


st3v0
tag

nekem 1 GW8800GTS-m van, és gond nélkül elfér, csak az SB lesz picit jobban fűtve :U
(p35c-ds3r)

(#5681) D.Csaba válasza st3v0 (#5668) üzenetére


D.Csaba
tag

Elég kevés vagyok, hozzá: melyik értéket kell növelni, hogy a NB feszt kapjon? :U

http://www.green6.hu

(#5682) deicide válasza bim (#5678) üzenetére


deicide
veterán

azonban egy gamernek, aki bemegy a boltba és az olcsó ramot veszi a drágával szemben, fel sem tűnne az a 2-3fps amit a jobb rammal nyerhetne...:)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5683) bim válasza deicide (#5682) üzenetére


bim
veterán

nyilván ez is igaz....
azért irtam hogy az éremnek két oldala van és az utobbi időben sajnos csak az olcsóság oldalát hallani ezzel azt sugallva hogy ugyan olyan király mint egy olyan memo amin GMH vagy GKX csip van.ami nem igaz.

szerk:pont a 2-3 fps. kell nekem hogy jól fusson a crysis magas felbontáson.

[ Szerkesztve ]

(#5684) D.Csaba válasza Gorneck (#5672) üzenetére


D.Csaba
tag

Szia,

Gyárilag 2.1V alapfeszt írtak rá és ehhez tartja is magát, mert ez alatt nem indul el. Sem +0,2V-on, sem +0,1V-on. Érdekes, hogy az SMM-et 2,0ról autóra állítottam, akkor 2,4nek megfelelő értéket állított be, aminél már nem is bootolt be. 960 Mhz azért elvérható lenne egy CL4es Geiltől, nem? vagy álomvilágban élek? :F

http://www.green6.hu

(#5685) Gorneck válasza D.Csaba (#5684) üzenetére


Gorneck
titán

Oldalamról idézek...
GA-P35C-DS3R Combo lapnál a tulajok figyeljenek az alábbi dologra:
+0,1V 2,02V
+0,2V 2,14V
+0,3V 2,29V
+0,4V 2,43V
Ezeket az értékeket nem multiméterrel mértem, hanem Speedfan és Everest segítségével. Elvileg valós értékek...

...ezé csodálkozom a magas fesz miatt.

5-5-5-15-ös időzítés mellett? Nem biztos...nálam 2 modullal is kínkeserves volt a 1000!

NB feszhez az MCH-t kell emelni.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#5686) D.Csaba válasza Gorneck (#5685) üzenetére


D.Csaba
tag

Olvastam az oldalad és sokat segített, jó néhány dolgot megértettem, bár még mindig kevés vagyok a témához.
Igazából még azzal is elégedett lennék, ha a gyári specnek megfelelően futna 4-4-4-12 es időzítésekkel 800 Mhz-en... Azért vettem a GEIL ULTRA-t mert sok jót mondtak róla.... :U

A GMCH,nak adtam +0,1-et, de így sem jó..... Adjak neki többet?

[ Szerkesztve ]

http://www.green6.hu

(#5687) Gorneck válasza D.Csaba (#5686) üzenetére


Gorneck
titán

Az biztos nem Én voltam...nekem hamar elegem lett belőle. :(((

Nem kéne...800, 4-4-4-12-ön akkor nincs is boot? Milyen bios van fent? Külön külön párban nézted, hogy mennek e?

Gorneck#1239

(#5688) D.Csaba válasza Gorneck (#5687) üzenetére


D.Csaba
tag

Az alaplaphoz letölthető legújabb F4es BIOS van fenn.

Ha az időzítés választás nem autora van állítva (aminél a CPU-Z szerint 5-5-5-18as értéket ad meg), hanem manuálisan 4-4-4-12-őt adok neki, akkor van, amikor elindul, de olyan is van, hogy nem bootol. Ahogy auton van a beállítás, semmi gond nincs.
Csak párban próbáltam, külön-külön nem. Azért vettem, KIT-et, hogy egyben semmi baj ne legyen... ezek szerint ezt sem életbiztosítás.....

Asszem, ha hazaérek, ráeresztek mégegy memtest-et. Legfeljebb megy vissza gariba.... Mert az nem természetes, hogy még a gyári spec sincs meg...

http://www.green6.hu

(#5689) Gorneck válasza D.Csaba (#5688) üzenetére


Gorneck
titán

Neked akkor most 4 modulod van vagy 2? Vmiért Én 4db hittem most meg az aláírásod alapján csak 2 db leledzik a gépbe...
Melyik slot-ba van a két ram?

Gorneck#1239

(#5690) Telefunen válasza bim (#5638) üzenetére


Telefunen
őstag

Auto-n 8-ra állítja be a Kingmax-ot is 500-as FSB felett (most lekaptam egy memset-et hogy megnézzem). Egyébként furcsamód a Kingmax jobban szerepel everest alatt: kép

(#5691) D.Csaba válasza Gorneck (#5689) üzenetére


D.Csaba
tag

Nem változtattam az aláírásomat, eddig is 2X1 Gb volt benne. :K Az első slotokban (sárga) van mindkettő, dualban megy a drága. Gondolom annak nincs jelentősége, hogy melyikben van a két ddr2es közül, a lényeg csak az, hogy egyszínűben legyen.

[ Szerkesztve ]

http://www.green6.hu

(#5692) Gorneck válasza D.Csaba (#5691) üzenetére


Gorneck
titán

Rakd át a másikba...egy próbát megér...utána sztem mehet a gar esetleg előtte egy teszt, hogy nem hibázik e a ram 5-5-5-15-tel is...

Gorneck#1239

(#5693) D.Csaba válasza Gorneck (#5692) üzenetére


D.Csaba
tag

Köszönöm a segítséget, ha hazérek, lefuttatok egy memtestet.
Mégegyszer köszi! :R

http://www.green6.hu

(#5694) Reac^ válasza bim (#5678) üzenetére


Reac^
őstag

Most hogy olvastam a fejtegetéseid rájöttem, de nekem akkor is az a legeccerűbb, nézd vicc... az ára, és most mindenen spórolnom kell, eredetileg is csak ideiglenesre terveztem a kingmaxokat, mert most nincs komolyabbra keret.
Majd ha megunom és lesz kis +kp-m akkor vmi komolyabbra cserélem (A-DATA 1066+ EEt néztem)
És ha télleg öszejön az E6750, akkor pedig muszály leszek komolyabbra cserélni, ugyanis benne van a tuning-bugi a lábamban nagyon :K

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#5695) fdisk válasza Gorneck (#5674) üzenetére


fdisk
őstag

Rövid és tömör válaszok! :DDD :DDD

(#5667) hoffman
Oxygénsátor! :D Kíváncsian várom!

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#5696) hoffman_ válasza bim (#5679) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Épp itt a baj.... :O Nekem az már a 965ös lapon is olyan forró volt h kellet rá "hűtő"... És az fdisk- nél is látott [megoldást]
alkalmazom,de ez az új lapon nem férne el :(

Gorneck23 - Köszi :)
st3v0 - Köszönöm neked is :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5697) Tibro5 válasza fdisk (#5622) üzenetére


Tibro5
senior tag

azt hiszem tudom mire gondolsz, de hol kapok olyat?
köszi ;)

(#5698) Shadows


Shadows
senior tag

[L:SEGÍTSETEK!! ez normális vagy kicsit forrófejű?? 8800gts evga 320-as

[link]][link][/L]

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#5699) E6850


E6850
csendes tag

Helló guruk!

Igyekeztem sokat olvasni az írásaitokat, és alap beállításokig talán el is jutottam.
Proci: 8X410
MEM SPD: 2.5 (1025Mhz)
Késleltetés 5,5,5,15 (manual)
DDR2 fesz: +0,3V
[link]

A mellékelt képen lestem az adatokat.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom elérni, hogy az fsb:dram arány még kisebb legyen. Már láttam aki elérte az 1:2-t

Alaplap: P35-DS3P
Prpc: E6850
Mem: 3GB Kingston HyperX 1066

Előre is köszi. :R

P35-DS3P, E6850, 3GB (2X1+2X512) Kingston HyperX(1066), GB 6800GTS

(#5700) Gorneck válasza E6850 (#5699) üzenetére


Gorneck
titán

"MEM SPD: 2.5" Csökkentsd

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.