Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vtechun


vtechun
veterán

Hello!
Érdekelne, hogy ha az embert megműtik gerinc-sérvvel akkor utána milyen esély van arra, hogy leszázalékolják és hány százalékra! A válaszokat előre is köszönöm!

(#2) Sick Boy válasza vtechun (#1) üzenetére


Sick Boy
őstag

ez a műtét kimenetelétől függ szvsz.
Attól, h gerincsérvvel műtenek, szerintem nem százalékolnak le automatikusan.
Az orvos mondja majd meg, hogy hány százalékban leszel munkaképes, szóval itt is, mint oly sok helyen a pénz számít.
Nem akarok nekifutásból rosszindulatú lenni, de attól függ, mennyit fizetel a dokibácsinak, szerintem ez is járható út.

Elnézést, ha túl nagy hülyeséget mondtam.

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#3) vtechun válasza Sick Boy (#2) üzenetére


vtechun
veterán

aha...

(#4) Sick Boy válasza vtechun (#3) üzenetére


Sick Boy
őstag

:F

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#5) Agressor1 válasza vtechun (#3) üzenetére


Agressor1
tag

Szerintem akad par ember pesten, aki szivesen segitene neked, hogy leszazalekoljanak.. ez nem penz kerdese, elmesz szepen egy ejszakai szorakozohelyre es a 2.20 meter magas 200 kg-os kopasz, 3 altalanost vegzett kanciganyt megkerdezed az anyja hogyleterol fennhangon :)

Das Leben ist eine auf dem Geschlechtsweg übertragene tödliche Krankheit!

(#6) iguana válasza Agressor1 (#5) üzenetére


iguana
őstag

nem hiszem, h a topicnyitó ilyen poénosan látja ezt a dolgot... :(((

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#7) parandroid válasza vtechun (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

hagyományos úton esélytelen. esetleg ha tényleges bénulásig jut a dolog.
egy családtagommal közölte a bizottság elnöke, hogy a gerincsérv nem ok, ez népbetegség... az illetőt egyébként sikerült a több, mint 40 éves munkaviszonya alapján minimális korrupció mellett korkedvezményesen nyugdíjaztatni. egyébként évente 2-szer jár egyhetes-tíznapos kezelésre, ha egy ilyen kezelés kimarad, hamarosan rettenetes fájdalmai vannak, nem tud felegyenesedni, lehajolni, zsibbadni kezdenek a végtagjai, ilyesmi. de ez nem ok arra, hogy leszázalékoljanak valakit ebben az országban...
korrupcióval és ismeretség keresésével érdemes próbálkozni, az általában működik... :(

agressor-nak pedig felhívnám a figyelmét, hogy ez nem egy általános iskola folyosója a tízóraiszünetben... :(((

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#8) Wildmage válasza Agressor1 (#5) üzenetére


Wildmage
senior tag

Ez most egy hatalmas vicc volt. Gondolj már bele, hogy ha esetleg neked lenne valami ilyen bajod és valaki idejön ezzel humorizálni, akkor hogy esne?! :(((

(#9) Agressor1 válasza Wildmage (#8) üzenetére


Agressor1
tag

Jojo sorry gyerekek, azert nem kell bekapni .. BOCSI!

Das Leben ist eine auf dem Geschlechtsweg übertragene tödliche Krankheit!

(#10) Agressor1 válasza parandroid (#7) üzenetére


Agressor1
tag

Bocs, akkor ovoda! :)

Das Leben ist eine auf dem Geschlechtsweg übertragene tödliche Krankheit!

(#11) SeF válasza Sick Boy (#2) üzenetére


SeF
tag

Üdv!

Igen a műtéttől függ hogy milyen jellegű volt, akadt-e esetleg komplikáció és az utókezelés milyen volt. Egyszóval mindentől függ.

Az hogy a ''dokinak mennyi pénzt adsz'' hát nem egészen helytálló mert nem a doki mondja meg hogy leszázalékolnak-e, ő csak annyit tud mondani hogy mi rá az esélyed.
A végső szót a mücső mondja meg, aki nem ismeri Munkaképesség Csökkenést Felülvizsgáló Bizottság. Sokat láttak már,szimulálni nem érdemes, pénz nem működik náluk, mert ha kiderül a dolog megbüntetik, kirúgják és még a kifizetett nyugdíjat is vissza kell fizetni...(zárójelben jegyzem meg, hogy itt nem 10-20ezreket kell adni, ráadásul a bizottság min 3 tagú, de ált 5)

Ha csak egy ''szimpla'' sérvműtét volt, akkor semmi esély. Ha kicsit komolyabb akkoris nemnagyon szoktak 50%nál többet adni, ami ugyanúgy semmit sem ér...

Üdv: SeF

Csavarni a spanglit! Felpróbálni az összes csálécsöcsű stoppospi*sát! Ja, lehet meg se nősülök :)

(#12) vtechun válasza SeF (#11) üzenetére


vtechun
veterán

aha... nemtom mi lesz, mert még csak most megyek a gerincsebészhez, de gyógyszer nélkül besz@rok a fájdalomtól, főleg, ha mozogni kell (elvégre már 25 is elmúltam :( ), de az alvásban is zavar... nekem az is jó, ha meggyógyítanak...de ha már nem tudnak akkor meg %-oljanak le...

(#13) gézu válasza vtechun (#12) üzenetére


gézu
őstag

Egy ismerősöm spec gyógytornára jár amivel stabilizálták az állapotát
/nem romlik tovább/ és az életminősége is jó.És ezt a sebész ajánlotta
mivel a műtét sajnos sokszor nem hoz megfelelő eredményt.

[Szerkesztve]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#14) vtechun válasza gézu (#13) üzenetére


vtechun
veterán

nemtom, csak heti 5x10 órát dolgozom... emiatt sajnos nincs túl sok időm másra :(, nem is tudom mi lesz még.... de kegyetlenűl tud fájni... persze ez sem a katonaidőm alatt jött rám :(

(#15) gézu válasza vtechun (#14) üzenetére


gézu
őstag

Márpedig az egészséged miatt muszály valami megoldást találni,mert
ha nem foglalkozol vele,egészen a tolókocsiig is eljuthatsz.A gerincsérvvel
nem jó viccelni.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#16) vtechun válasza Sick Boy (#2) üzenetére


vtechun
veterán

nem vagyok az a lefizetős típus, ha anélkül nem megy akkor nem is kell...

(#17) Torry válasza Agressor1 (#10) üzenetére


Torry
addikt

Ritka szánalmas gyerek vagy az az igazság...

Más topic-okban is ezt a szintet produkálod...

(#18) SeF válasza vtechun (#12) üzenetére


SeF
tag

Őszinte leszek veled.

Ha leszázalékolnak akkor a kereseted után (munkával töltött évek) kapsz nyugdíjat majd. Persze ehhez az is kell hogy be legyél jelentve. Ha nem voltál bejelentve akkor most nagyon nagyot buksz.
Ha 25 elmúltál akkor gyanítom hogy 17-18éves korodig tanultál utána katonaság 1év. Szóval jó esetben is 8-9év munkaviszonyod lehetett.

Édesanyám 94ben agyműtéten esett át, utána a bal oldala gyengébb lett, de úgy semmi komoly, csak kicsit sántít és a bal kezét nehezebben használja. 18éves kora óta dolgozott folyamatosan 97ban százalékolták le (mert kirúgták, hogy túl sokat jár orvoshoz, aham gyakran szombaton is bement hogy behozza a lemaradását) volt 24év munkaviszonya. Most arra kap 42e/hó.

Üdv: SeF

Csavarni a spanglit! Felpróbálni az összes csálécsöcsű stoppospi*sát! Ja, lehet meg se nősülök :)

(#19) vtechun válasza SeF (#18) üzenetére


vtechun
veterán

még nem dolgoztam egy percet sem... csak az apámék vállalkozásában... persze csak mint családtag, de azt hallottam, hogy van valami min. összeg amit adnak talán, de hát én nem is akarom, hogy leszázalékoljanak, csak ha megérdemlem, nem akarok ingyenélő lenni miont sok feketén leszázalékolt, csak legálisan akarom, persze az lenne az igazi, ha olyan jo lenne az állapotom , hogy semmi szükség nem lenne rá...

(#20) SeF válasza vtechun (#19) üzenetére


SeF
tag

Nem tudom minimum asszem 18k/hó. Javaslom járj el masszázsra, doki felírhatja, így ingyenes 5alkalom utána változó, megéri!

Csavarni a spanglit! Felpróbálni az összes csálécsöcsű stoppospi*sát! Ja, lehet meg se nősülök :)

(#21) Club válasza vtechun (#19) üzenetére


Club
őstag

Szerintem mindenképpen nézz utána hogy lehet műtét nélkül megoldani a dolgot.
Én úgy tudom, hogy Pécs-en van az ország legjobb sebészete, de lehet tévedek.
Előbb gyógytorna, aztán masszázs, aztán gyógyszerek, aztán ha minden kötül szakad akkor műtét.
De remélem nem lesz rá szükség.
Egyéként gondolom többet kellene pihenned, és vigyázni a gerincedre.
Gondolom ez is segítene.
Hát, sok siket!

(#22) nofene


nofene
aktív tag

Édasányám az egészségügyben dolgozott, majd egy szívműtét után százalékolták le. Úgy, hogy az egészségügyben dolgozott és megvoltak a kapcsolatai még úgyis rengeteget kellett arra áldoznunk, hogy leszázalékolják! Szóval nemhiszem, hogy járható út lenne! És ahogy Sef is mondta a munkaviszony ideje után kapod a rokkantnyugdíjat, édesanyám kerek 30éves munkaviszonnyal kap kb 50k/hót.

(#23) Ploszi


Ploszi
senior tag

jól előre szaladtál a tervezéssel! szvsz. a leszázalékolás az egyik utolsó dolog, amin gondolkodnok kell (na meg persze 25 évesen csak akkor %olnak le, ha nincs meg 1 lábad vagy vmi hasonló szintű testi fogyatékosság) gondolom, CT leleted már van a gerincedről? ez alapján lehet eldönteni, hogy kell-e operálni vagy sem (vannak esetek amikor muszály, egész egyszerúen nincs más megoldás pl. ha ki is szakads az a sérv) ha nincs ilyen kötelező indikáció, akkor amíg lehet próbálkozni kell a nem műtétes dolgokkal:gyógytorna, gerinckímélet, fájdalomcsillapítók. egyébként sokat egy ilyen műtét után is teljesen jól mozognak, azért nem műtenek meg mindenkit, mert szövődméynként azért összejöhet egy alsó végtagi bénulás, ami sajnos rosszabb, mint a kiindulási állapot. Emelett neked azon is el kell gondolkodnod, hogy mi lesz a későbbiekben, ha már 25 éves korodban elkezdődtek a gerincpanaszok (valószínűleg hajlamod van rá, gyengébbek a porckorongok rostos részei, várhatóan több porckorong is érintett lesz, ahogy öregszel, ezért a legfontosabb szerintem, hogy megtanuld, hogyan kímélheted meg a gerincedet)
bocs a nagyregényért, ilyen fázisban vagyok

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#24) Lacza válasza Ploszi (#23) üzenetére


Lacza
senior tag

Én mint gyakorlott gerincsérves (3x műtöttek) most jutottam el a leszázalékolás gondolatáig.Összegyüjtöttem a 4 mázsa papirt amitől eleve sérvet lehet kapni, azutá elmentem a 2 tagú bizottság elé.Azért még hozzá teszem, hogy az állapotom most is közel van a katasztrofálishoz, de az orvosok szerint újabb műtét nem indokolt.Ezek után kiküldtek egy papirt hogy könnyített munkára képes vagyok és 50%-ot állapítottak meg.Ez egy évig lesz az állapotom és addig 20k lesz az alamizsna:C Ennyit a gerincsérvről.Ez nem is betegség,hanem egy állapot

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#25) Ploszi válasza Lacza (#24) üzenetére


Ploszi
senior tag

sajnos ismerem a viszonyokat, de szerencsémre a másik oldalról

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#26) vtechun válasza Lacza (#24) üzenetére


vtechun
veterán

na voltam gerinc-sebésznél, mindenképpen müteni kell azt mondta - akkora, (szerintem ez nálam családi örökség mert nagyanyám tolokocsis volt az izületei miatt 60 évesen nagyapám meg derékszögbe van hajolva) volt CT és MR is, a körzeti orvos azt mondta, hogy mindenképppen leszázalékolnak ha nem műttetem akkor 50%-ra, ha műttetem akkor 1 v. 2 évre 67 utaána felülvizsgálják. Nem vagyok egy ingyenélő tipus, mert még nem volt munkahelyem, de azért éln jelenleg is 5*10 órát folgozok hetente a családi vállalkozásunkban, néha éjszaka is, de ha már jogosult vagyok a leszázalékolásra, akkor legyen, persze az lenne a legjobb ha fel sem merülhetne ilyen a fejemben, de sajnos nem tehetem.... gyógyszer nélkül nagyon durva, feküdni is kínszenvedés, de hálistennek van voltaren SR ami király és majdnem tünetmentessé tesz....

(#27) vtechun


vtechun
veterán

na megműtöttek...

(#28) neduddki válasza vtechun (#27) üzenetére


neduddki
nagyúr

hi!

Mond inkabb hogy poirckoronf serv!!! De tok mindegy inkabb arrol beszelj, hogy hol votl, hogy sikerult a mutet, meg ijjenek..
Mindenkepp meg kelelt muteni, nem tudtad nemi torna+alternativ moccerekkel halogatni????
Lattam sok mutottet,bocs felreertheto, volt...
Szoval lattam mar sok embert mutet utan, es ''masziroztam'' is joparat utanna, nem konnyu sem elotte, de ha kell, akkor kell, de addig senki sem javalja a vegsokig igazan, en meg huzogatom, nalam nyak+lumbalis 4-tol lefele, ami meg okes is lenne, ha 3 eve nem mozdult volna el a pulpa... na akkor igencsak szarul voltam, azota igyekszem nyugodtabban elni....:- )))

udv

neduddki

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29) Agressor1 válasza vtechun (#27) üzenetére


Agressor1
tag

Uhhhhh!!

MESELJ! Mindent el!

Nagyon kivancsian varom! Nagyon sajnalom, hogy ilyen dolgokon kell keresztulmenned! Szoritok, hogy ne legyen tobb problemad a gerinceddel! Szivbol kivanom, hogy ne!

Meseld el a mutetet, hogy mi volt, meg fajt e, meg hasonlo, mert erdekel! Ha esetleg van kedved persze, orulnek neki!

Das Leben ist eine auf dem Geschlechtsweg übertragene tödliche Krankheit!

(#30) vtechun


vtechun
veterán

vicceltek velem? vagy mi ez a nagy érdeklődés, nagyon jól sikerült a műtét, mindenképpen szükséges volt az operáció...inkabb a lábam fajt a mütét utáni egy napon + egy gumicső jött a sebből egy gumikesztyűbe vezetve a vért + gennyet..., de utána már javult és már lábra is állhattam....csak internetelvonási tüneteim voltak:), gerinctornára kell járnom legalább 1 hónapig... mostmár legalább nem kell gyógyszeren élnem...

(#31) Ploszi válasza vtechun (#30) üzenetére


Ploszi
senior tag

veled örülünk, hogy jól sikerült a műtét :) de elétmódváltozás akkor is muszály, ha a gyógyszereket el tudod hagyni, mert a többi porckorongod is gyengébb lehet, mint az átlagos

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#32) vtechun válasza Ploszi (#31) üzenetére


vtechun
veterán

ezzel tisztában vagyok... sajnos ez van... mostmár nem nagyon emelgethetek 50 kilós lisztes-zsákokat..

(#33) Agressor1 válasza vtechun (#30) üzenetére


Agressor1
tag

Uhh, dehogy viccelunk!

Csak hat ez egy durva mutet, aztan en peldaul izgultam, hogy jol sikeruljon.. Talan tulsagosan empatikus vagyok? :)

Hat orulok neki, hosszu ideig tartott a mutet? altattak? Fajt utana? Vegul is mit mondtak, hogy ha ez jol sikerult, akkor vegul is minden rendben lesz mar kesobb?

Das Leben ist eine auf dem Geschlechtsweg übertragene tödliche Krankheit!

(#34) vtechun válasza Agressor1 (#33) üzenetére


vtechun
veterán

nem ehhez vagyok szokva tőled, csak ezért kérdeztem... tökéletes már sohasem lesz, nem nagyon fájt után, csak a cső miatt - ami kilógott a sebből - nem nagyon tudtam forgolódni az ágyban az első éjjel, de másnap kiszedték... meg a karomból is az infúziós cuccot... így már egész kényelmes volt, a fájdalom sem számottevő a műtét előttihez képest meg pláne, lázam sem volt hálistennek, minden komplikációmentes volt..., amúgy altattak, 100 percig tartott kb.

[Szerkesztve]

(#35) vtechun


vtechun
veterán

nem tudjátok a szolgálati idő mennyit nyom a megítélt nyugdíjon?

[Szerkesztve]

(#36) Flameus válasza vtechun (#35) üzenetére


Flameus
aktív tag

Szolgálati idő és rokkantsági fok alapján ítélik meg a nyugdíjat és nem fordítva - ma nem érek rá begépelni, de ha még aktuális akkor beírom a szorzokat valamikor a jővőhéten...
Pontosan mikortól kezdtél dolgozni?

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#37) vtechun válasza Flameus (#36) üzenetére


vtechun
veterán

az az igazság, hogy még nem dolgoztam, de jártam 5 évet egyetemre, félévig voltam katona és 11 hónapig jártam a munkaügyi által támogatott tanfolyamra ami a alatt kaptam keresetpótló támogatást...

(#38) Flameus válasza vtechun (#37) üzenetére


Flameus
aktív tag

Katonaság alatt a mindekori minimálbér után fizetik a nyugdíjjárulékodat, a keresetpótló támogat pedig szvsz nem is járuléköteles jövedelem.
A többi alapján pedig kár lenne bármit is begépelnem...rokkantsági fokott, a leszázalékolás mértéket pedig az OOSZI határozza meg a benyújott dokumentumok alapján...
Természetes azt is leszázalékolják aki soha életében egy forintott sem fizetett nyugdíjbiztásr - alanyi alapon jár mindenkinek.

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#39) vtechun válasza Flameus (#38) üzenetére


vtechun
veterán

akkor lehet nem keresetpótlót kaptam, de kellett nyugdijjárulékot fizetnem...

(#40) mobal


mobal
MODERÁTOR

fúú szar lehet neked. őszíntén saknállak. :( :( én neke megyszer kartörésem volt de az is nagyon szar volt.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#41) deedee válasza vtechun (#39) üzenetére


deedee
őstag

háj!

már jó régen nyomultam itt a ph-n és most amikor megint itt vagyok,pont egy nekem is fájó témát találtam.e pillanatban is kissé fájó derékkal ülök itt a gép előtt.30 múltam és már négy éve szenvedek a porckorong sérvemmel.millió órát voltam gyógytornázni és viszonylag''kis'' fájdalmakkal élem az életem de csak azért ''kis'' fájdalom,mert gyeden vagyok és nem dolgozok.bele se merek gondolni,hogy munka mellett milyen állapotba lennék,pedig sima minőségellenőr voltam,fizikai munkavégzés nélkül.viszont mindezek ellenére kb 3 havonta ''lerobbanok'' és akkor 2-3 hétig fel se tudok kelni az ágyból és még a gyógyszerekkel is kúúúúrvára fáj a derekem és nyilal az ideg a bal lábamba.amiben bízok,az a gyermek 6 éves koráig tartó gyes bevezetése,mert akkor még tudom húzni a műtétet.ja igen!!!!a műtétet nem javasolják,mert ''egyenes'' a gerincem alsó része és hiába műtenének meg,gyorsan tönkremenne a szomszédos porc,aztán a következő és így tovább.ráadásul hegesedésre is hajlamos vagyok,tehát nuku műtét.azt mondja a reumatológus és a gyógytornász hogy tornázgassak csak és bízzak a jövőbem....egyébként azt még nem írtam,hogy minden egyes lerobbanásom egyre durvább.legutóbb 3 hétig nem tudtam ráállni a bal lábamra és plusz 2 hét volt amikor rátudtam ugyan állni,de a gyógyszerek ellenére is majd beszartam a fájdalomtól.úgyhogy most már nálam is felmerült a leszázalékolás gondolata.....De azzal se sokra megyek,mert 67,5 % kell a rokkantsági nyugdíjhoz és 10 év munkaviszony után nem várok milliókat.és persze a lerokkantást se ''adják''olyan könnyen...Szal nem tudom mi lesz....Viszont írhatnál a mütétről és az azt megelőző dolgokról,hohy tudjam mi vár rám,ha már nem marad más csak a szike....Még sosem feküdtem korházban,úgyhogy marhára furcsa lesz másoknak kiszolgáltatva lenni/katéter,mosdatás stb/Persze itt most nem a szégyenlősségre gondolok,mert azzal nincs gondom...

(#42) vtechun válasza deedee (#41) üzenetére


vtechun
veterán

semmi katéter nem volt, sőt igazán ''laza'' volt a műtét, délre megmütöttek és másnap olyankor már talpra is álltam, kicsit(nagyon) szédültem, de nem sokáig tartott... az első éjszaka volt egy kicsit nyugtalan, mert egy cső lógott ki a sebből amin át távozott a cumó(vér, stb.). a műtét után egyből sokkal jobb volt a helyzetem, nem fájt szinte semmit sem a lábam, nem úgy mint előtte... Tehát nekem abszolút megérte megműteni. Reggel 8-ra mentem be és délben már meg voltam műtve...

(#43) amargo válasza vtechun (#42) üzenetére


amargo
addikt

Nem teljesen olvastam végig a topicot.. a felénél kb elmaradtam.
de lenne pár kérdésem, te milyen orvosnál voltál aki megállapította ezt neked? Gericsérv?
nekem kb 4éve fáj a derekam(rengeteget sportoltam)

(1x már voltam vele orvosnál kb 1éve, de nevetséges volt a doki.)

tünetek: hason fekvéssel képtelen vagyok homorítani, a fájdalmat nem írom le, szerintem tisztában vagy vele.
ha háton fekvésből akarok felkelni.. sima felülés, az megy.. itt is van fájdalom, de koránt sem akkora.
a derekam, szerintem a nap 24órájában fáj.. de mivel már eléggé régóta van, csak kis tompa fájdalmat érzek, ami nem is zavar.

neked is ilyesmi tüneteid voltak? vagy egy értelmes orvost tudnál ajánlani?
köszönöm a segítséged előre is!
üdv
amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#44) vtechun válasza amargo (#43) üzenetére


vtechun
veterán

nekem nem ilyen tüneteim voltak.... nekem a derekam nem is fájt, hanem a jobb lábam, de az nagyon... és nekem inkább a hajolás nem ment... Nyíregyházi orvost tudok csak ajánlani, de ide tényleg jönnek messziről is műteni... Dr. Lezák József volt az orvosom.... Profi!

(#45) vtechun


vtechun
veterán

nah, voltam a ''bizottság'' előtt... kiváncsi leszek mi lesz az eredmény, remélem, hogy 50% <= , közben egymas között valami könnyű fizikai munkáról beszéltek.... az mit jelent?

(#46) Sanya válasza vtechun (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

prohardver.hu nem egyenlő egészségügy.hu

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#47) vtechun válasza Sanya (#46) üzenetére


vtechun
veterán

de a fáradt gőz meg azért van, hogy megvitassunk olyan kérdéseket amelyek máshová nem férnek be, de még szalonképesek.... öcsi...

(#48) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Nem akarlak elkeseríteni benneteket, DE 30 ÉVES KOR FELETT MINDENKINEK VAN GERINCSÉRVE. Csak legtöbb esetben kicsi és nem okoz panaszt. Nekem is van kettő. Egy hatalmas, az ágyéki 4.-5. csigolya közt, mint általában a legtöbbünknek. Nekem sem javasolták a műtétet, holott több mint fele gerinccsatornát elfoglalja a kidomborodott sérv. Adtak egy papírt, hogy 10 kg fölött ne emeljek. Aztán azt csinálok, amit akarok. Olyan lesz ez a gerincsérv, mint a cukorbetegség, 10 ből 3 embernek van. Civilizációs betegség.

(#49) vtechun válasza Zoli bácsi (#48) üzenetére


vtechun
veterán

de én még csak 25 vagyok és máris van 2...

(#50) amargo válasza Zoli bácsi (#48) üzenetére


amargo
addikt

kb 18éves korom óta van és közel sem vagyok 30.
az engem nem nyutat meg, hogy másoknak van..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.